Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner vecinoma potuje

Partner vecinoma potuje

Pozdravljeni,
to je napisano za mamice ki imajo enako situacijo ostala mnenja me ne zanimajo.

Partner zaradi sluzbe dostikrat potuje v avstralijo. Jaz pa sem s otrokom sama v sloveniji. Jaz z 3mesecnim dojenckom glih nebi rada potovala po 22ur. Zanima me kako se ve soocate s osamljenostjo? zame je na momente kr velik problem. :/ sej ni vedno odsoten ampak na vsake 2 mesca cca 1-2tedna. Pricakovano je bilo ampak vseeno sem mislila da bo lazje. :/

ps: brez nepotrebih komentarjev

Imaš vsaj mir in skrbiš le zase in dojenčka ne pa še za partnerja in njegove potrebe. A ni to fino?

Če pošilja denar je vsako mnenje odveč.

Ga pošilja?

nova
Uredništvo priporoča

Problem je ta, ker v resnici ne potuje v Avstralijo ampak na Tajsko. Tudi to, da potuje poslovno je laž. Saj vsi vemo pa kaj hodijo tja naši “poslovneži”, ki ostajajo doma “na suhem”.

Če ima tako službo, moraš to sprejeti v zakup. Upam, da vsaj dobro zasluži in kontaktirata vsak dan preko skypa.
Svetujem ti, da se čim več družiš s prijateljicami, ki imajo majhne otroke, da obiščeš starše, morda imaš kakšno sestro ali pa brata in imajo tudi oni že otroke. Vsekakor si moraš zapolniti čas, da ne boš čutila osamljenosti. Je že res, da imaš delo z dojenčkom, toda verjamem, da pogrešaš družbo odrasle osebe.
Upam pa, da bo tudi teh službenih potovanj enkrat konec.

jaz sem bila večinoma sama drugo polovico porodniške. eden od lepših časov. ni mi bilo treba kuhat za partnerja, pucat za njim, ves čas, ki mi je bil na razpolago sem lahko posvetila otročku… fajn je bilo

Jaz tudi, prav pogrešam tiste čase, mir, nobene ogromne kuharije in čiščenja, sluzbe, šole, stresa. Takrat sem seveda partnerja pogrešala in normalno je , da ga ti tudi. Upoštevaj lunine nasvete in ne tuhtaj o tem kje je in kaj počne. Trudi se in dela za vašo druzino. Uzivaj z dojenčkom, porodniška še prehitro mine.

Hecno sem citirala. Dobrodušni nasveti so namenjeni nesrečni avtorici teme.

Mah, vse se da, če se želi in hoče. Očitno ti tako paše in tudi partnerja nimaš dovolj rada.

ma jaz sem šla z njim , ko so bili otroci tudi majhni, še v plenicah, tudi na konec sveta, in obratno – 12 urni leti, po dvakrat prestopanja, noben problem – na letlo se itak z malim otrokom krcaš med prvimi 🙂 Pa ne samo na dopust – tudi službeno. Je pa res, da sem užitkar kar se takšnih in drugačnih potovanj, menjav lokacij tiče, in grem kamorkoli in kadarkoli, če je le mžono.Je pa res, da mi na našo hišo nismo ne čustveno, ne materialno navezani. Veliko in zelo radi potujemo. Pač – moraš bit tak tip človeka – in ti avtorica, očitno nisi.

pa četudi pride situacija, ponudba in izziv ( kot že v preteklosti), da nekdo od naju dobi ponudbo, da gremo z družino za nekaj let nekam živet, noben problem. Spakirano tisto, kar bi šlo z nami, v tednu dni-še tanajmanjši problem. Važno, da dobro prodaš svoje znanje in izkušnje in s e dogovoriš za dober tako finančni, kot zavarovalni paket. ( plačevanje šolnin otrok, dodatno zdravstveno zavarovanje tudi za družinske člane, ipd).

Kadar gre moj na teren ga ni po 7 tednov. Je mal tezko prvi teden pa drugi, potem pa se ze navadim. Ko sem bila v porodniski je bilo tako dvakrat..ko je imela tamala 3 mesece in potem ko je imela 8.
Vcasih so bili dolgi dnevi, ampak sem se zamotla…malo ven s tamalo, malo pospravis..malo kuhas…malo k starsem domov pa tako.
Bolj zajebano je bilo ko sem sla delat in ga ni bilo 7 teden…jaz pa delam dopoldne in popoldne in skoz iskat varstvo in nekoga obremenjevat..sem bila kr zalostna no. Tak obcutek kot da skoz nekom otroka porivas. Ampka smo preziveli. Sreca da imam oba starsa ki sta mi pomagala…tasce je pokojna, tast je v tujini.

imam izkušnje s tem.
že kot fant je moj dragi bil ogromno odsoten. najdlje sem bila brez njega 10 mesecev v letu.
bil je zaposlen na trgovski ladji.
ko sva imela male otroke je bil odsoten po 6 mesecev, nato 3 mesce doma, nato spet odsoten 6 mesecev.
Prvo: nisem težila, saj je bil to njegov poklic.
Zmogla sem sama skrbeti za dva mala otroka in hoditi v službo.

V primeru bolezni otrok so mi pomagali moji starši,, moj brat in ostali.
Po 15 letih plovbe si je našel službo na kopnem. skupaj sva 30 let.

Vse se da, če je ljubezen in razumevanje, spoštovanje partnerjevega dela in svobode.

Pa saj ni problem danes potovati z dojenčkom. Ko sem se jaz vračala iz Avstralije, smo imeli na letalu dva dojenčka, stara tam nekje pol leta. Ne boš verjela, za tako male otroke je celo posteljica na letalu. Ostali potniki sploh vedeli nismo, da sta na letalu. Glede strežnega osebja in ostalih ugodnosti si pa z otrokom itak v prvem planu, prva na avion, prva iz aviona, tako da, če ti je tako hudo sami z otrokom, pa pojdita kdaj s partnerjem.

Še posebej zadnji odstavek.

👌


Ni toliko problem sama pot kot zjeban ritem oz. jetlag. Komaj ga doma navadis da je noc za spanje, pa mu ga obrnes na glavo. In potem se 1x ko se vrnes. Sem dala skozi “samo” 7urni zamik, pa ne bi ponovila.

Sem že hotela komentirati, a žal si napisala, da nočeš nepotrebnih komentarjev. Glede na to, da je situacija takšna kot je, so vsi komentarji nepotrebni, vključno z mojim.

Mislim, bi te res rada videla vsaka 2 meseca po 38 ur v eno smer na letalu za Avstralijo in potem čez en teden nazaj. Ja, idealka je 12 ur, a žal se zgodi, da tudi na prestopanju čakaš po 6 ali 8 ur in odpovejo let, pa čakaš še 6 ur… Očitno le nisi toliko prepotovala, da takih stvari ne veš…
Pa še, letalske karte za Avstralijo niso tako poceni, sploh če jih kupuješ tik pred odhodom, potem pa še bivanje tam, ker malo dvomim, da bi firma možu krila še bivanje družine na njegovi poslovni poti… Toliko pa ta možek verjetno ne zasluži, da bi si žena špogala vsaka 2 meseca Avstralijo za 10 dni…

Da babše ne more brez oplojevalca 1-2 tedna????? En ali dva tedna!!! Ne 5 do 10 mesecev, ampak 1 do 2 tedna!!!

Fak, kakšna nesamostojna, obupana oklepajoča babšeta se igrajo igrice “odrasla sem”! Najprej odrasti, babše nezrelo!

In to je tudi najbolj potreben komentar tule!


Saj je napisala, da je bila pripravljena na to. Pa jo je vseeno presenetilo. Verjetno je še pod vplivom hormonov in ji ni lahko. Ta tvoj komentar ni čisto nič potreben.
Avtorica, malce polenari, posveti se dojenčku, naspi se, vozičkaj, preberi kakšno knjigo, išči vrtec, srečanje se s prijatelji, obišči sorodnike, zvečer poglej kakšen dober film. Teden, dva hitro mineta.
Stečno.

Srečaj se s prijatelji in srečno :).

Morda izkoristiš ta čas ter se posvetiš učenju, da boš vedela, kdaj uporabljati predlog s ali z.

Da vidim tebe 1-2tedna samega z dojenckom! Sem zihr da se ne bi dobro koncalo…

Če se je avtorica poročila iz ljubezni, je najbrž s partnerjem rada skupaj, hkrati pa rabi tudi pomoč pri dojenčku.

Mislim, bi te res rada videla vsaka 2 meseca po 38 ur v eno smer na letalu za Avstralijo in potem čez en teden nazaj. Ja, idealka je 12 ur, a žal se zgodi, da tudi na prestopanju čakaš po 6 ali 8 ur in odpovejo let, pa čakaš še 6 ur… Očitno le nisi toliko prepotovala, da takih stvari ne veš…
Pa še, letalske karte za Avstralijo niso tako poceni, sploh če jih kupuješ tik pred odhodom, potem pa še bivanje tam, ker malo dvomim, da bi firma možu krila še bivanje družine na njegovi poslovni poti… Toliko pa ta možek verjetno ne zasluži, da bi si žena špogala vsaka 2 meseca Avstralijo za 10 dni…
[/quote]

Žal si 15 let prepozna, da bi me videla ……

Prepotovala sem pa toliko dosedaj z letali, kot ti morda nikoli ne boš 🙂
Ko si mlad, pod 30, noben problem . tudi let na tako oddaljeno celino, kot je Avstralija. Po 4-5x letno.

Take karte se kupujejo 6-8 mesecev vnaprej ; cene so pa med 300 in 500 eur za ekonomski razred. Sem potovala tudi v poslovnem , kot upgrade ( sem bila frequent flyer), ali pa so mi teden dni pred odhodom poslale letalske firme možnost doplačila za poslovni razred za samo 200-300 eur ( redna cena karte je bila v poslovnem razredu med1800-2500 eur, jaz sem jo torej dobila za 800 eur); Kot tudi za ostale celine. Se zverziraš z leti, predvsem pa kupuješ v lastni režiji, direkt na straneh prevoznikov,nikoli preko agencij, ker te lahko nategnejo, ko mačka.

Moj mož ali jaz sva se v podjetjih vedno lahko zmenila, da so nam 2x letno letalski prevoz krili tudi za družino, enako nastanitev. Ostalo pa smo sami. Sva bila na projektih, z dobro pozcijo, ki je v paketu krila tudi to, Durgače ne mož, ne jaz nebi šla delat v tujino.

Resno? V katerem stoletju si se pa ti zataknila? A danes se obstajajo take zenske, ki kot sluzkinje skrbijo za njegovo svetost moza??? Ne morem verjet.

Avtorica, Jaz sem bila tudi veliko sama med porodnisko, moj moz potuje dvakrat letno v ZDA, vmes pa se skoci kam po Evropi. Mi je bilo tezko vcasih, ker sem bila sama za vse, sicer pa sva si delo delila, ampak je nekako slo. Prezivis, kaj pa ces. Hodi v druzbo, da ne bos samo doma cepela. Je pa potem toliko lepse, ko pride domov. Jaz sem si obicajno takoj naslednji vikend privoscila malce razvajanja s prijateljico (bazen, masaza…), da sem se spocila. Saj bo slo hitro, bos videla.

New Report

Close