Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek trije otroci, ste zamenjali avto

trije otroci, ste zamenjali avto

Midva imava sicer dva karavana pasata in megana, imava 5 in 3 letnika, dojenček pride čez 2 meseca in ne bi rada menjala avta, ker noben ni star več kot 4 leta.
Bova stlačila zadaj tri sedeže, mogoče je varianta da se dojenček v lupinici vozi spredaj, jaz sedim zadaj z večjima otrokoma.
Kako je bilo pri vas, ste šli v menjavo avta?

Za kaj bi pa karavana menjala? Ni boljšega, bolj prostornega, bolj komot, bolj simpl,….. avta kot je karavan. Sta mislila kupit enoprostorca? Sam tega ne.

Mi iz karavana na enoprostorca – ga ni čez udobnost! Otroci se ne gužvajo, primerna višina za lažje ravnanje z dojenčkom, več prostora za vse!

Ni potrebe, mislim, da gredo trije sedeži v passata, sicer pa lahko probata.
Moja prijateljica ima tri otroke in je dolgo časa imela cliota, potem je pa šla na astro, ta kratko.

Če imata dva passata, se raje znebita megana, ki je malo manjši pa bo.

Moja kolega v podobni situaciji, sta pa takrat megana zamenjala za berlinga in je šlo tudi OK.

Enega od avtov smo zamenjali za enoprostorca.

V času,ko bo otrok še v lupinici,bodo vsi še šli v naštete avtomobile,kasneje bo pa potrebno kupiti večji avto tipa Sharan ali Alhambra.

Mi smo kupili Berlingota, ker grejo lepo trije sedeži zadaj in se nobenemu ni bilo treba stiskati. Sedaj, ko so pa otroci zrasli in se res že malce gužvajo zadaj, smo si pa omislili še en kombi z 8-imi sedeži. 😉

Haha, sem na istem, ampak nikakor ne moreva menjati. Imava passata karavana, tam niti jajcka ne gre v sredino, kaj sele kak vecji sedez. V tourana pa jajcko sicer spravim, ampak se tavelika dva ne moreta privezat, tako da bo tudi pri nas na sprednjem sedezu, ceprav je enoprostorc. Odvisno je od sedezev in starosti otrok. Jaz svojih dveh (4in5) za nobeno ceno ne dam na jahaca. Bilo bi kamot, ampak varnost je na prvem mestu! Ker sta pa ta dva sedeza zaradi varnosti sirsa imamo pa problem. Ampak bomo ze nekak. Drugo leto pa, ce bo vse po sreci, picim v nemcijo po sharana z 7 sedezi. Mi je ravno ena rekla da je naredila napako, ko je kupila navadnega sharana, ker ima tudi tri malo vecje otroke in se non stop tepejo in prepirajo, ce imas pa vec sedezev pa enega otroka das nazaj. Moznost pretepa je malo manjsa, bolj kamot je, pa se bolj varno ker niso cisto stiscani. Aja…pa pazi se to. Nekateri avti, rudi druzinski enoprostorci, kot tudi moj toutan, na sredini nimajo isofixa. Zelo me je presenetilo, sem bila prepricana da ga ima.pa za nov a to ali kupljen v tujini ti ni potrebno placati…emmmm…pozabila sem. Pri treh otrocih je neka olajsava, preberi si.

Avta nismo menjali, imeli smo stare otroke: 4-2-novorojenček.
Avta 2: škoda fabia in golf. V škodo smo stisnili 3 sedeže.

Mi smo menjali. Šli z vsemi sedeži v salon in probali, da res paše.
Paugeot 3008 ima tri Isofixe pa Citroen C4 Picasso Grande….

Spredaj nismo mogli izklapljati airbaga na sovoznikem sedežu, torej varianta, da imamo lupinico spredaj, ni bila izvedljiva.

Enoprostorec s 7mimi sedeži je zakon ( Volvo XC90, tudi kak Chrysler Grand Vojager; odličen avto in zelo komot za vse potnike, ne samo tri otroke). Kupiš rabljenega, ne novega, pripelješ dve leti starega iz Nemčije, relani km in odlično ohranjeni, servisirani, od prvega lastnika, pa še AH da eno leto garancije, za “male pare”. primerjavi s cenami takih rabjenih pri nas.

Tukaj maš pa še mnenje avtomobilistične stroke:

https://siol.net/avtomoto/testi/kateri-enoprostorec-ponuja-najvec-trem-otrokom-314574


Ti garantiram, da v cliota zadaj ni spravila treh otroških sedežev – morda dva jahača, en otrok pa brez sedeža…..

imeti po 3 in več otrok? Kaj delate?

Kolikor mi znano, je eden še vedno glavnih načinov delanje otrok spolni odnos.

Kolikor mi znano, je eden še vedno glavnih načinov delanje otrok spolni odnos.
[/quote]
a po domače da kar fu.kajo, flodrajo, se gonijo …. ???
pa ne MONe no ☺☺☺

Moj predzadnji avto je bil VW Sharan, 5 sedežni, novi model.. Zadaj so bili trije sedež, neodvisni eden od drugega in si jim lahko neodvisno menjal naklon in pozicijo naprej/nazaj. Ogromen prtljažnik. Na tedensko smučanje smo hodili brez, da bi bilo na streho potrebno montirati strešni kovček enako na morje.
V avtu sediš precej višje in imaš boljši pregled kot v karavanu.

Če na sedežu vedno ne prilagodiš pasov glede na otrokova oblačila, je petletnik bolj varen na jahaču in pripet z zateznim pasom.
Eni ste obsedeni s to varnostjo, kupite super duper varne sedeže in nadvaren avto, potem pa otrok niti pripeti ne znate prav.

Varianta za passata: otrok na sredini je na jahaču in pripet s pasom, levo in desno sta otroška sedeža.

V avtomobilu smo daleč najbolj varni, če smo pripeti z zateznim pasom. Velja tudi za otroke in ko so dovolj veliki, je to zanje najboljše.

Če na sedežu vedno ne prilagodiš pasov glede na otrokova oblačila, je petletnik bolj varen na jahaču in pripet z zateznim pasom.
Eni ste obsedeni s to varnostjo, kupite super duper varne sedeže in nadvaren avto, potem pa otrok niti pripeti ne znate prav.

Varianta za passata: otrok na sredini je na jahaču in pripet s pasom, levo in desno sta otroška sedeža.

V avtomobilu smo daleč najbolj varni, če smo pripeti z zateznim pasom. Velja tudi za otroke in ko so dovolj veliki, je to zanje najboljše.
[/quote]
V jahaču najbolj varen? Si prepričana?
Si kdaj slišala za bočni trk?
Ti kar dajaj svojega otroka v jahača, jaz svojih ne bom dajala niti za 500m.

Kolikor mi znano, je eden še vedno glavnih načinov delanje otrok spolni odnos.
[/quote]

… niti ni tako težko, kot se zdi. Najbolje, je poskusiti. Ne moreš falit.

Zato pa imam varne sedeze IN jih varno privezem! Oba imata ze zatezni pas, vedno preverim kako sta pripeta in ce je pas zategnjen kot mora biti! Da bi dala 5letnika na jahaca (mimogrede je to tudi protizakonito), hvala lepa. Ce bi slucajno prislo do trcenja pa udari z glavo direkt v plastiko od sosednjega sedeza. Vsak naredi po svoje, ampak sem pa ze vec kje slisala da vozijo tudi 4letne otroke na jahacih, brez naslona in vsega, to je pa ze malo igranje z zivljenjem otroka. Se bo pa nasel kdo ki no rekel: vcasih smo jih brez vsega vozili, pa so vsi se zivi. Aja? Koliko je bilo pa takrat prometa? Koliko smo bili takrat na cesti? Kaksne so bile pa hitrosti? Raje dam za rablen avto ki ga 5 let odplacujem, poskrnim da so otroci varno privezani, kot pa da kar koli pride in si vecno ocitam. Raje prihranim kak € pri nepomembnih stvareh, me ne gane ce je vozicek moderen ali ne, po oblacila grem v kik, ampak tam, kjer se gre pa za varnost, je pa druga pesem. Pa da ne bo pomote, otrok ne zavijam v vato, oba sta ze bila potolcena po kolenih, ampak kar se pa na cesti dogaja je pa druga pesem.

Če na sedežu vedno ne prilagodiš pasov glede na otrokova oblačila, je petletnik bolj varen na jahaču in pripet z zateznim pasom.
Eni ste obsedeni s to varnostjo, kupite super duper varne sedeže in nadvaren avto, potem pa otrok niti pripeti ne znate prav.

Varianta za passata: otrok na sredini je na jahaču in pripet s pasom, levo in desno sta otroška sedeža.

V avtomobilu smo daleč najbolj varni, če smo pripeti z zateznim pasom. Velja tudi za otroke in ko so dovolj veliki, je to zanje najboljše.
[/quote]

Pa kaj komplicirate mi imamo vseh 7 otrok familija v golfu 2, samo sprednje sedeže pa gre vse notri pa še pes mešanček z ovčarko.

Da, smo menjali. Imamo vw sharana. Odlicna odlocitev.

Naštepate otroke šele potem se pa praskate kam z nimi

Probleme se sproti rešuje…

New Report

Close