Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj pa tile otroci

Kaj pa tile otroci

Sem vam zdi, da tudi starši teh otrok sodijo v zapor?
A tile otroci pojejo dovolj hranil, vlaknin, vitaminov, famoznega B 12 in ostalega koristnega?

Vaš link

Vaš link

Vaš link

Norce imas med vsejedimi starsi, enako kot med vegani. Imas sportnike vsejede, sportnike vegane in sportnike, ki iz kakih tretjih razlogov ne jejo dolocenih zivil. Pa enako doktorje znanosti itd. Kot sem ze napisala v tisti temi, ne obstajata samo “pohano” in “trava”, ampak na naso sreco se vse sorte vmes. Meso je pac eno od zivil. Nekdo ga mara, drugi ne. Enako kot brokoli ali sir ali gobe. Brez veze nastane iz tega neka fama in prepir.

Veganstvo je bilo v casu pred sodobno agronomsko tehnologijo cisto sprejemljivo, ker so zivila imela veliko vec hranilnih snovi, kot jih imajo danes. Tudi vitamin B 12 ni zivalski produkt, kot so Mone prepricane, ampak je produkt mikrobov, ki zivijo v simbiozi s koreninami rastlin. Danes je kmetijska zemlja organsko skoraj mrtva, prislo je tudi do mutacije (zakaj lahko samo domnevamo), za povrh je zelenjava oprana in razkuzena, tako da ni najti sledi zemlje, kaj sele bakterij, ki sintetizirajo vitamin B 12.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi vitamin B 12 ni zivalski produkt, kot so Mone prepricane, ampak je produkt mikrobov, ki zivijo v simbiozi s koreninami rastlin.
To so na svoj način (iz izkušenj) vedeli že naši stari starši, ki so trdili, da “mora otrok pojesti tudi nekaj blata”. In so korenje in repo samo z grobega obrisali, najraje v hlače, in pojedli. :)))

Res me zanima, kaj mislite o starših otrok na teh slikah. Pustite zdaj veganstvo. Držimo se teme,prosim. Konkretno. Se vam taki starši zdijo odgovorni? Si ti otroci zdravi? Imajo dovolj hranil? Ker se tudi pri nas srečuje že kar veliko zalitih otrok. Kakšno je vaše mnenje?

da si se verjetno rodila odrasla, ti bom težko razložila, da je tudi v našem razredu pred 30 leti bilo nekaj takih, in glej vraga, 4 bajseki so danes suheci, 4 prekle pa imajo danes 100+kg, ostali smo pa vsi povprečni. Ti to kaj pove?


Sama si temo zastavila provokativno in jo navezala na veganstvo, zdaj pa se vleces nazaj.
Poskusi se enkrat z drugim nickom, vprasaj drugace in bodo mogoce tudi odgovori drugacni.

Ne vem kaj imajo otroci na teh slikah veze z veganstvom? Mislim da imajo več skupnega z nezdravo prehrano. Po mojih izkušnjah pa več nezdrave prehrane pri vsejedih kot pri veganih.
Če že sprašuješ za te otroke pa po mohem mbenju nimajo dovolj hranlivih snovi pa še mardičesa drugega ne

Ti otroci s slik so pretežki. Morali bi se začeti drugače hraniti in nujno več gibanja. Ampak vsak lahko skrbi samo za hrano svojih otrok. Pri tujih pač nimaš besede

Kaj pa naj si mislimo? Da slabo provociraš? Itak je vsakemu normalnemu človeku jasno, da otroci na teh slikah niso zdravi. Prav tako kot mu je jasno, da otrok vegana, ki ga prehranjuje narobe in ima 15 kg manj od povprečja pač tudi ni zdrav, pa če obrneš kakorkoli hočeš. Ti dve skrajnosti sta meni identični, ne vem kaj ti ni jasno.

Torej, ko gre za veganske otroke, bi dali starše v zapor. Ko gre za debele vsejede, pa nimamo besede.

Itak da provociram, ker berem hinavščino. Tistih, ki so v vegan temi najbolj glasni, pa še blizu ni.

Razen pismorosno, ki je itak vegeta na tem forumu.

New Report

Close