Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Puljenje zob

Puljenje zob

Razmišljam o aparatu za zobe. Zaradi tesnega stanja, bi bilo potrebno izpuliti nekaj zob. Kdo mi to izpuli? Ortodont ali osebni zobozdravnik? Pa v zadnjem primeru, je plačljivo? Za prvega mi je jasno, da bi bilo.
Hvala

Nekatere spuliji zobarji, nekatere pa otalni kirurgi. Odvisno. Slednji so tudi na napotnico, pri zobarju pa za ruvanje ni plačljivo.

Ortodont je pri sinu ( koncesija) dal nek papir na podlagi katerega je sinova izbrana zobozdravnica izpulila.

nova
Uredništvo priporoča

oralni

Odvisno. Ortodont obicajno napise obvestilo osebnemu zobozdravniku, ki se na podlagi kliničnega pregleda in rtg slike odloci, ali bo pulil sam ali bo napisal napotnico za oralnega kirurga. Ce je zob zdrav, brez obseznih plomb, z dokaj ravnimi koreninami, ni preblizu pomembnih anatomskih struktur, večinoma puli sam. Ce misli, da bi lahko prislo do nekoliko vecjih zapletov, da napotnico za oralnega kirurga. Ekstrakcije krije zavarovalnica, ce seveda zobozdravnik ni čisti zasebnik. Je pa cakalna doba pod redno za oralnega kirurga okoli eno leto za sam poseg.

Pa je bpri osebnem zobozdravniku to plačljivo? Sem se malo prej menila z zobozdravnico in pravi, da ker želim samoplačniško k ortodontu ( stara sem čez 30)da je plačljivo in da ona ne more tega zastonj narediti, saj potem to bremeni njo. Prosim za konkretne in točne info, da nebom nekoga po nepotrebnem obtožila.

New Report

Close