Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime Andraž – kako vam je všeč?

Ime Andraž – kako vam je všeč?

Kako vam je všeč ime Andraž? Ja, ne, nekaj srednjega, vas spominja na neko osebo in vam je zato všeč/zoprno?

Andraž, Aljaž – lepo!

Me spominja na nekoga in mi je zato všeč.

nova
Uredništvo priporoča

Čisto OK. Meni zveni nevtralno.

Mi je všeč, še lepše ime pa mi je Aljaž, kakor je ime mojemu sinu.

Če bi imela sina, bi mu dala ime Andraž.

Meni ni, mogoče na Primorskem nismo navajeni takih imen…prav grdo in težko mi zveni, sorry, moje osebno mnenje…

Tudi jaz sem s Primorske in mi je to ime grdo.

Meni je…veliko bolj kot tista trenutna modna-npr.Taj,Mai……si ne predstajam osebe stare 50,60 let s taksnim imenom,al pa Bog ne daj se kaksno ime z x, y. Lepa so taksna vecna imena….Andraz,Blaz, …..

Meni je všeč. Je tako klasično ime, ampak nikakor ne zastarelo. Meni gre tudi lepo v ušesa. Pa še nekaj jih poznam in vsi so fajn ljudje 🙂

Andraž je lepo, močno, moško ime. Izhaja iz lat.besede andros, kar pomeni močan, pogumen moški.
Po prepričanju nekaterih je ime, ki vsebuje črko R, še posebej lepo (in/ali spevno) oz. gre rado v uho.

Meni oz. nam v družini je všeč. Imam pa tudi sama Andraža doma 🙂

Lepo ime, ampak jaz nerada izbiram imena s šumniki, ki lahko zlasti v tujini povzročajo probleme.

Niste navajeni? Saj ne moreš verjet, kaj vse prebereš…

Andraž mi zveni čvrsto, pogumno, kar naj bi moški vsekakor bil. Res pa je, da bi sama izbirala kakšno redkeje uporabljeno ime. Ime ti, na nek način, potrdi tvojo unikatnost.

V tujini ni problema. Ž izgovarjajo kot S, naglas je na prvem A-ju. Zveni madžarsko.
Nasploh pa si v tujini dajejo veliko manj opravka z imeni, kot si mi domišljamo, saj imajo veliko več tujcev in so bolj odprtega duha kot mi v alpskih dolinah.

Ma dej no, kake neumne 🙂 Ime mi je všeč, tudi poznam kar nekaj Andražev. Pa vsi smo Primorci!

Se strinjam. Sploh pa kompliciranje pri ženskih imenih brez šumnikov, ker bodo šle v tujino in bo problem in naj bo raje Ana Novak ali Nina Novak…potem pa se poročijo in spremenijo priimek v Čuček, Čemažar, Šiškovič, Žužek, Žorž in podobno…

Andraž mi je srednje, Aljaž mi je lepše, nobeno od njih ni bil moj ožji izbor, ampak ne zdi se mi napačno, kot se mi praktično skoraj nobeno ime ne zdi napačno, še tista, ki se mi zdijo, pa jih ponavadi sprejmem brez obsojanja.

Sploh mansardnikI imajo resne probleme s tem

Mi ni. Na splošno mi niso všeč imena s črko r in šumniki. Poznam pa enega in ga večina kliče Andro.

Pa tko no. Lih ful hudo ni, lih obup pa tud ne. Neki srednjega recimo. Isto kot Anže. Aljaž, kot je ena napisala, mi je pa obupno. Plus poznam ene par Aljažev in so vsi podn.

Se strinjam. Sploh pa kompliciranje pri ženskih imenih brez šumnikov, ker bodo šle v tujino in bo problem in naj bo raje Ana Novak ali Nina Novak…potem pa se poročijo in spremenijo priimek v Čuček, Čemažar, Šiškovič, Žužek, Žorž in podobno…

Andraž mi je srednje, Aljaž mi je lepše, nobeno od njih ni bil moj ožji izbor, ampak ne zdi se mi napačno, kot se mi praktično skoraj nobeno ime ne zdi napačno, še tista, ki se mi zdijo, pa jih ponavadi sprejmem brez obsojanja.
[/quote]
in Žižek filozof, je že dolgo znan v tujini, in ga pri tem dva Ž-ja v priimku sploh ne ovirata.
Tudi Košir in Križaj pa tudi Petrović ipd. niso imeli nobenih težav s tem, pa so bili dobro poznani svetovno in njihovi priimki pogosto izgovarjani.

Raje mu daj ime Armin ali pa Dino

Meni samo ime ni niti všeč, niti ne všeč, pač ime, čisto ok, a moj sin n bi bil Andraž.

Zanimiv mi je pa ta pomen, opis, nisem tega vedela prej, ker v bistvu vsi Andraži, ki jih poznam, so tako medli, brez jajčni, zmedeni in popolno nasprotje močnemu in pogumnemu moškemu, kar naj bi bil pomen njihovega imena.

Ime je tako normalno, v redu. Samo jaz ne bi dala tega imena, ker se mi slisi kot EN DRAŽI. Tako domace po gorenjsko, eden=an. Lepse mi je Anze.

Zelo lepo, pa čeprav sem Primorka. Niso mi všeč razni Taji, maji, tie, vali, kali….


Tudi meni.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

New Report

Close