Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kdo je nepooblaščenim osebam na prireditvi v Dražgošah dovolil nositi orožje?

Kdo je nepooblaščenim osebam na prireditvi v Dražgošah dovolil nositi orožje?

Kdo je nepooblaščenim osebam na prireditvi v Dražgošah dovolil nositi orožje in kateri pooblaščeni organ je preveril, ali je bilo to orožje trofejno in deaktivirano, Reporterjev bralec sprašuje MNZ.

Reporterjevemu bralcu Jožefu Kržiču so v oči padli številni kosi orožja, ki so ga prejšnji teden v Dražgošah nosili v partizane napravljeni obiskovalci prireditve. Kržič Ministrstvo za notranje zadeve sprašuje, ali je to sploh dovoljeno in kdo nepooblaščenim osebam daje dovoljenje za nošenje orožja na javni prireditvi.

http://reporter.si/clanek/slovenija/partizani-s-puskami-in-brzostrelkami-paradirajo-po-drazgosah-kdo-je-to-sploh-dovolil-616660

[hashtag=policija]#policija[/hashtag] [hashtag=MNZ]#MNZ[/hashtag] [hashtag=smrtonosno_orožje]#smrtonosno_orožje[/hashtag]

Dovolil jim je zakon, ampak si slabo bral, reporter ne sprašuje, kdo jim je dovolil nosit orožje, ampak kateri organje preveril, če je to orožje, ki ste ga videli res dovoljeno nosit.
Ker nekatero orožje se sme nosit, nekatero pane.

To je približno tako, kot bi spraševal, kateri organ ti je preveril, če ti res imaš vozniško, po tem ko te je nekdo videl da si se z avtom peljal.

KOlikor vem je to orožje neuporabno kot orožje – in torej po definiciji ni orožje.

Neuporabno na način, da so vitalni deli odstranjeni oz. uničeni do te mere, da je nepopravljivo.
Tiste zadeve so orožje ravno toliko kot otroške vodne pištole in gorjače – ker res je, da jo lahko zagrabiš kot kij in z njim koga po glavi…
A ni tako?

nova
Uredništvo priporoča


“Modrijani” pri reporteju dobro vedo, da je šlo ta trofejno in onesposobljeno orožje, ampak bedakom, ki ga berejo tega niso povedali!
Tako se ustvarja panika med bedaki!


“Modrijani” pri reporteju dobro vedo, da je šlo ta trofejno in onesposobljeno orožje, ampak bedakom, ki ga berejo tega niso povedali!
Tako se ustvarja panika med bedaki!
[/quote]

spet se je en registriral, mi ki smo proti komunistom bolše da se ne:P


“Modrijani” pri reporteju dobro vedo, da je šlo ta trofejno in onesposobljeno orožje, ampak bedakom, ki ga berejo tega niso povedali!
Tako se ustvarja panika med bedaki!
[/quote]

Ciljna skupina ni najbolj bistre sorte…pomembno je, da se piše in bere.

Ravno v tem je razlika – partizani niso spraševali, ali jim kdo “dovoli nosti” orožje, ampak so ga kar vzeli v roke.
Kvizlingi pa so okupatorje prosili za dovoljenje, pa za orožje samo, pa z uniformo, pa za ukaze, pa za blagoslov…..

Prosto prenašanje orožja, da je vsem vidno je prepovedano. Tudi lovci ga v javnosti ne smejo več nositi kot včasih obešenega čez ramo. Ampak mora biti skrito očem, v kovčku ali pa usnjeni torbi.

8. člen
Nošenje in prenos orožja

Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.

Za nošenje orožja po tem zakonu se ne šteje, če ima posameznik orožje pri sebi v svojih stanovanjskih prostorih, oziroma znotraj svojih ograjenih nepremičnin, če ni s tem zakonom drugače določeno.

Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.

Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.

Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest orožja.

Kdo pa preverja, ali je orožje za streljanje ali so odstranjeni vitalni deli? Ali, če ima oseba orožni list ali ne? Zelo nenavadno!

spet se je en registriral, mi ki smo proti komunistom bolše da se ne:P
[/quote]
Jaz sem se ponovno registriral, da ti in tebi podobni ne pišejo bedarij z ukradenim nickom!


Jaz sem se ponovno registriral, da ti in tebi podobni ne pišejo bedarij z ukradenim nickom!
[/quote]

ukradenim? lahko utemeljiš? itak da ne, retorično vprašanje

prežim na kak modr nik ki bi bil sposoben ene debate, do sedaj je vselej isto kot debata s taro, nič vam ne gre v betice))

si upaš?

ukradenim? lahko utemeljiš? itak da ne, retorično vprašanje

prežim na kak modr nik ki bi bil sposoben ene debate, do sedaj je vselej isto kot debata s taro, nič vam ne gre v betice))

si upaš?
[/quote]
Odgooglaj nekaj dni nazaj špegat, pa boš videl kaj sem napisal in kaj “sem napisal” ko mi je bedak sunil nick!

Kako zasebniki tamkajšnjih zemljišč to preseravanje s krvavo peterokrako sploh dopuščajo?
Nimajo svojih pravic, še danes ne?

Ti ziher ne preverjaš…in to ni zelo nenavadno….


Kaj pa tile, te tudi motijo??
https://www.mojaobcina.si/dobrova-polhov-gradec/novice/kultura/70-let-od-obiska-skofa-rozmana.html


Kaj pa tile, te tudi motijo??
https://www.mojaobcina.si/dobrova-polhov-gradec/novice/kultura/70-let-od-obiska-skofa-rozmana.html
[/quote]

Enako. Sploh zanje, saj so to prav oni zakrivili, kot prejšnja in sedanja grozodejstva širom sveta!
Je menda jasno vsakomur, tebi še ni?


Kaj pa tile, te tudi motijo??
https://www.mojaobcina.si/dobrova-polhov-gradec/novice/kultura/70-let-od-obiska-skofa-rozmana.html
[/quote]

datum je malce out of date – v bistvu ima pretečen rok

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ukradenim? lahko utemeljiš? itak da ne, retorično vprašanje

prežim na kak modr nik ki bi bil sposoben ene debate, do sedaj je vselej isto kot debata s taro, nič vam ne gre v betice))

si upaš?
[/quote]

Jaz se debate vedno upam lotit (če imam čas). Kakšno debato bi rad?

Niso nepooblaščeni, jih je taglavni slovenski stiček iz ozadja manjše rasti pooblastil, vi ste si pa sami krivi, da neki prekli kosovski raje sledite, takšni pa pooblastil ne dobite.

datum je malce out of date – v bistvu ima pretečen rok
[/quote]
Malce out so vsi datumi, ki poveličujejo nekaj za kar nismo ne krivi, še manj pa smo sodelovali.
Ampak jaz sprašujem o orožju neke druge strani, ki ga je neko bitje lahkotno spregledalo!

Preverja se pred nakupom. Oz. drugace povedano, prodajalec mora imeti ustrezna dovoljenja. Ker onesposobljeno, dekorativno orozje se prodaja pod drugacnimi pogoji kot delujoce, za katerega rabic veliko vec papirologije.

To je bilo že prejšnja leta…odgovor, gre za deaktivirane kose orožja in takšno orožje je pač za pričakovati na taki prireditvi.

Torej je pravno gledano vse ok, bralec pa naj se ne obremenjuje z orožjem, raje naj se zabava ob pogledu na smešno neavtentičnost ‘maškarade’. JNA opasač pa JNA mitraljez iz leta 1953 pač vzbujata smeh

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Preverja se pred nakupom. Oz. drugace povedano, prodajalec mora imeti ustrezna dovoljenja. Ker onesposobljeno, dekorativno orozje se prodaja pod drugacnimi pogoji kot delujoce, za katerega rabic veliko vec papirologije.
[/quote]

Jap, dekorativno oziroma onesposobljeno orožje se ne šteje za orožje. Lahko ga ima vsak ‘partizan’ brez potrebnih dovoljenj

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Pa kmeta tudi niso vprašali, če lahko odpeljejo vola, ampak tu ni govora o partizanih in kvizlingih ampak o oblačenju v partizane in poziranju na prireditvah z (onesposobljenim) orožjem

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Maškare računajo na borčevsko pokojnino.

New Report

Close