Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali lahko vrnem sir?

Ali lahko vrnem sir?

Prejšnji teden sem kupila malce bolj fin sir za gospoda župnika, pa ni bil ravno poceni. Nek francoski je, imenuje se camemer ali nekaj podobnega, gospod župnik ga je v Franciji jedel, ko je bil na smučanju, zato sem ga kupila in danes ponudila za večerno malico poleg malo boljšega vina. Gospodu župniku ni bil zelo všeč, je rekel, da je bil v Courchevelu boljši, zdaj sem pa razočarana, da so mi prodali tako slabo kvaliteto. Bi lahko jaz nesla to nazaj in povedala, da gospodu župniku ni bil všeč, da mi vrnejo denar? Ostal je še en manjši košček, ker je gospod župnik pojedel malce več kot pol, mama pa včeraj ponoči kakšno četrtino (sem videla sledi njenega vozička v kuhinji). Ne bi rada zapravila toliko za tako slabo kvaliteto, potem gospodu župniku ne bom mogla pri maši toliko darovati in to res ne bi bilo pravično. Kaj menite?

Bolje storiš, če ga neseš zamenjat za kako drugo boljšo sorto. Predlagam ti npr. izredno fin, gladek in čudovito sladko-kiselkast sir Mochefitte, ali pa nekoliko bolj robat, vendar dišeč in polnega okusa Smegmafort, ali mogoče, in ta je res samo za sladokusce, delikatni Fagginacunt (izgovoriš fadžajnakant). Poskusi! Prodajalke ti bodo iz vsega srca z veseljem pomagale!

Ponavadi župniki nimajo problemov s takšnimi in drugačnimi sirčki. 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ti samo napiši vlo za povračilo nakupa sira, priloži račun, sir pa le pojejte do konca. Ker je hrani stran metat greh.

zmoli 10 očenašev, pa bodo vzeli nazaj


LOL 🙂

Majdka, sirček lahko oplemenitiš s žlahtno plesnijo. Tisti košček ki je še ostal si daj kar v pumparce za en teden in to takoj, da bo naslednjo nedeljo perajt. Vmes moraš vsak dan k maši peš hodit, da se bo sirček dobro prepacal. Gospodu župniku postrezi za zajtrk potem moraš obvezno k prvi maši, kajti tako duhovno navdihnjene pridige ne smeš zamuditi.

Majda, nisem vedela, da so farouška kuharica. Kako si pa dobila to pozicijo?

Z veliko dobrote, vere in spoštovanja do truda in skromnosti gospoda župnika. Ampak nisem edina, v naši župniji nas 8 vernic kuha redno za gospoda župnika, ker vse vidimo, da je skromen in potrebuje našo pomoč.

Daj Majdka ne seri! Skromen moški rabi 1 kuharco,1 kelnarco in 1 ljubico. In popolnoma nič več! Kar je več od tega je pohlep ne pa skromnost.

Saj si lepo razdelimo dneve, tako da nas nikoli ni 8 naenkrat, gospod župnik je skromen. Ljubice pa gospod župnik nima in ne potrebuje, je zaobljubljen Jezusu, nas pa vse ljubi skozi Jezusov nauk, od veroučencev, ministrantov, pa do nas starejših.

Župnik pa le kuharico, pa še to samo za vsak slučaj.

Župnik pa le kuharico, pa še to samo za vsak slučaj.
[/quote]

Je župnik obnavljal farovž. Pa se ni dalo drugače kakor da sta s kuharco dala svoji pojstli na sred ene velike sobe, okol v tej sobi so ble pa omare. Pol je pa župnik ukazal en fosn med pojstlama dat, da ne bi slučajno skušnjava prišla.

In pride škof na vizito kako obnove napreduje, pa ga je kuharca po sobah peljala in seveda kako skromno sta si z župnikom uredila. Škof jo pa vpraša, kaj pa če skušnjava pride? Pa hiti kuharca povedat, da s župnikom pač fosn vstran vzameta.

Majdka majdka ti boš šla direkt v pekel! Prav vsak župnik mora imeti ljubico! Prav vsak, ta ljubica je pa samo ena. Kliče se Marija (magda lena).

Kje pa si kupila ta sir, v Mercatorju ali Sparu?
Mah, jaz najraje kupujem čez mejo, imajo kvaltetnejšo robo kot pri nas …

Ps
Kaj pa, če je bil rok uporabe pretečen?

V nobeni od teh dveh trgovin. In seveda rok ni bil pretečen, sem preverila trikrat, ker nikoli ne bi za gospoda župnika česa pretečenega kupila.

New Report

Close