Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se ljudje ogibajo tistih ki veljajo za posebne?

Zakaj se ljudje ogibajo tistih ki veljajo za posebne?

Vprašanje v naslovu.

Nekateri ljudje seveda rahlo ali pa precej izstopajo od povprečja. Četudi na dober način, se jih družba ogiba, ko ne potrebuje ničesar od njih. V našem kraju imamo par primerkov za katere pravijo da so posebneži. Eden od njih je mlad lokalni obrtnik ki je po izobrazbi strugar. Dobričina od človeka da večje ni. Zna mnogo reči in tudi z veseljem deli znanje z drugimi. Ampak… v družbi je izključen. Mislim pozdravijo ga že vsi gledajo stran. Tudi žleht jezik najde kako pripombo čez njega.

Drugi primer je gospa ki je imela dokaj uspešno glasbeno pot kot flavtistka. Je malo v letih in tudi na nek način po svoje razmišlja drugače. Zopet ena izmed izločenk lokalnega okolja. Je pa res da ima ogromno družbe iz tujine in se ne sekira dosti.

In tek primerov je še.

… ali je v Sloveniji prepovedano biti drugačen?

Posebneži so zelo visoko inteligentni, imajo široko percepcijo za oceno ljudi.
Takih se boji vsak, ki se boji, da ga ne bo kdo pravilno prebral in mu tako snel masko, za katero se skriva že vse življenje.
Naša kvazi elita je posrana pred takimi. Zato je treba ljudi futrat z AD ji.

To se tudi jaz sprašujem. Ker sama pa namreč takšne še bolj občudujem, ki so na dober in simpatičen način posebni. Ta čredni nagon, tako čudno razmišljanje mi je res tuje.

Niso vsi posebneži visoko inteligentni ali imajo široko percepcijo. Mnogi so tudi posebno glasni in pozornosti željni in zato glasni. Nekaj takih je tudi na monu.
Posebni so zato, ker so drugačni in se ne zlivajo z okolico. Oz. avtoric/a teme jih označuje za posebneže, ker ne pašejo v njen/njegov kalup življenja. Ni problem v ”posebnežu” ampak v piscu teme.
Obirajo pa tako vsi vsakega, ki ni po njihovih standardih.

Niso vsi posebneži visoko inteligentni ali imajo široko percepcijo. Mnogi so tudi posebno glasni in pozornosti željni in zato glasni. Nekaj takih je tudi na monu.
Posebni so zato, ker so drugačni in se ne zlivajo z okolico. Oz. avtoric/a teme jih označuje za posebneže, ker ne pašejo v njen/njegov kalup življenja. Ni problem v ”posebnežu” ampak v piscu teme.
Obirajo pa tako vsi vsakega, ki ni po njihovih standardih.
[/quote]

Ti si nepismen. Oz. si zgrešil bistvo teme še preden si po tipkovnici usekal . Zaradi takih gredo potem teme na forumu v kuratz, ker ne znate brat.

Ti si nepismen. Oz. si zgrešil bistvo teme še preden si po tipkovnici usekal . Zaradi takih gredo potem teme na forumu v kuratz, ker ne znate brat.
[/quote]

Poglej kaj avtor/ica piše, ”V našem kraju imamo par primerkov za katere pravijo da so posebneži.”
Pravijo? Natolcujejo.
Torej, kdo ne zna brati in prebranega ne razume? Pa napiše ti tvojo tezo vaškega posebneža, da bo tema relavantna.

Niso vsi posebneži visoko inteligentni ali imajo široko percepcijo. Mnogi so tudi posebno glasni in pozornosti željni in zato glasni. Nekaj takih je tudi na monu.
Posebni so zato, ker so drugačni in se ne zlivajo z okolico. Oz. avtoric/a teme jih označuje za posebneže, ker ne pašejo v njen/njegov kalup življenja. Ni problem v ”posebnežu” ampak v piscu teme.
Obirajo pa tako vsi vsakega, ki ni po njihovih standardih.
[/quote]

Ravno ti so popolnoma v skladu z vsemi družbenimi pričakovanji.
Sploh glasnost je tista ta prava vrlina. Je ijj posebnež? Inteligenten?
Ali samo prefrigan protežiran zakrknjenec in kriminalec, zaščiten bolj, kot kočevsli medvedi?

Poglej kaj avtor/ica piše, ”V našem kraju imamo par primerkov za katere pravijo da so posebneži.”
Pravijo? Natolcujejo.
Torej, kdo ne zna brati in prebranega ne razume? Pa napiše ti tvojo tezo vaškega posebneža, da bo tema relavantna.
[/quote]

Kok ste eni ljudje težki za popizdit. Ampak tud glupi ko kuratz zapovrh.

Sprašuje zakaj jih družba izloča. A bo šlo ali ti moram pomagat? Uživaš v pod*ebavanju ko iščeš dlako v jajcu? Zgin spat bolnik.

Strugar in flavtistka, hehe, njuna izobrazba nima to nobene zveze s tem, da sta s strani ljudi izobčena. Razlog je v njunem obnašanju, ki je najbrž za okolico preveč drugačno. Najbrž v negativnem smislu.

Kok ste eni ljudje težki za popizdit. Ampak tud glupi ko kuratz zapovrh.

Sprašuje zakaj jih družba izloča. A bo šlo ali ti moram pomagat? Uživaš v pod*ebavanju ko iščeš dlako v jajcu? Zgin spat bolnik.
[/quote]

Pa dobr, a ne znaš brati? Se normalno pogovarjat? Ne ljudi zmerjat? Očitno se tudi tebe ogibajo.

Ljudje se že na splošno izogibajo drugačnih, sama sem rada v črnem, vse kar je temačno mi je ‘blizu’, sem izredno odprta za različne teorije, razmišljanja ljudi, ampak nima veze razglabljat o detajlih, ker se ljudem itak zatakne že pri oblačenjem v črno… To so zame reveži, ovce…

Pa dobr, a ne znaš brati? Se normalno pogovarjat? Ne ljudi zmerjat? Očitno se tudi tebe ogibajo.
[/quote]

Kdo je tebe poklical, da drugim serviraš psihoanalize?

Kdo je tebe poklical, da drugim serviraš psihoanalize?
[/quote]

In kaj točno ti počneš drugače? 😉
In potem cepetaš, ker nočem iti spat? Ubošček… :)))

Jaz sem tudi ena od posebnih. Pojma nimam, koliko me odgovarjajo. Gane ne toliko kot predlanski sneg. Vem pa, da sem v glavnem sama “kriva” za to, da se ne ljudje izogibajo.
No, nihče ne beži na drugo stran ceste, ko me srečajo. Pozdravijo tudi, samo ne klepetajo z mano o vremenu. Ne vabijo ne na druženja, piknike. Ker dajem s svojim vedenjem vtis, da ne to pač ne zanima. Rada imam svoj mir, potrebujem par ljudi, za ostale pa mi je v glavnem vseeno. Nisem družabna. Pogosto povem svoje mnenje, spoštljivo, nikoli ne žalim, ampak če ne mislim enako kot večina, si to upam povedati.
In v zadnjih desetih letih se ne spomnim e e same situacije, ko bi mi kdo branil, da sem drugačna. Ali da bi bilo prepovedano biti drugačen. Čisto mirno živim s tem, da se me večina izogiba, še uslugo mi delajo s tem.

Avtorica, ti da pošteno brcaš v meglo. Prav ti si dejansko tista, ki te vaške posebneže izpostavljaš, jih označuješ za drugačne in jih želiš vkalupirati. Obenem pa se počutiš malo superiorno v tem, da jih “sprejemaš” in se jih ne izogibaš. Če bi bila res tako strpna kot misliš, da si, ne bi obsojala ljudi, ki z njimi ne najdejo stika. In ne bi teh vaških posebnežev pomilovala. Verjemi, če so res tako drugačni kot praviš da so, jim družba povprečnežev niti ne ustreza.

In kaj točno ti počneš drugače? 😉
In potem cepetaš, ker nočem iti spat? Ubošček… :)))
[/quote]

Da ne znaš brat in se delaš pametno je dejstvo.

Tvoji sklepi so bedarija.

Ti samo misliš da si posebna. Posebneži ne ropotajo po teh gnilih forumih med plebejci.

še kako se strinjam s teboj. Imam primer v bližini. Inteligentna ženska, malce bolj tiha, neverjetno rada pomaga
vsem, ni ji težko narediti uslugo brez plačila in noče biti vključena v noben vaški bla, bla, bla.
Ni opravljivka in to jih bega. Mislijo v resnici, da je tako zvišena. In ni priljubljena, pred njo je narejen zid.
Nekoč je rekla: L judje v dobre ljudi ne verjamejo, tudi njej ne zaupajo, ker hočejo, da je taka kot so oni.
Nikomur nič ne dolgujem, pomagam tako, za svojo dušo, ti ljudje niso moji sorodniki, lahko se jim tudi na daleč
umaknem. In v miru živi naprej.
V bistvu imajo ti ljudje zelo močan značaj, jih ne moreš upogniti, zlomiti, ne bo rajal, kot bodo drugi hoteli. Ni čudno,
da so nepriljubljeni.

Ja, taka je resnica od drugačnih ljudi, ki ne bi smeli biti drugačni, tuliti bi morali s krdelom.

ker ze tako radi uporabljate izraz “ovce”… Credni nagon dela svoje. Ce nisi ovca, ni drugega, kot da si volk, ce pa volk nisi, potem si pa mravlja. Vsekakor ne pase zraven, ker se ovce druzijo le z ovcami. Kvecjemu kakega pastirskega psa prenesejo.

Realno pogledano, pri povprecnih ljudeh velja popolnoma enako, le drugace si to poimenujejo.

Vprasanje je, kdo koga izloci… Posebnez povprecneze, ker mu negativizem ne sede ali povprecnezi posebneza, ker jim individualizem ne sede. Najbrz vsak malo, pogosto tudi nezavedno. Krivda je pa na druzbi, ki to dovoli. Torej na nas vseh. Toleranca, ljudje! Se tule se uspete skregat!

Definicija posebneža je, da je drugačen od drugih. Ampak če je pravi posebnež, mu je vseeno, če je drugim všeč ali ne. Ta želja ugajati večini je bolj lastnost povprečnežev.

Všeč mi je da sem posebnež v razmišljanju in mi dol visi če se najde kdo ki mu to ne paše….večina je modro tiho, ker očitno nikoli prej niso razmišljali iz mojega aspekta pri določenih zadevah…

še kako se strinjam s teboj. Imam primer v bližini. Inteligentna ženska, malce bolj tiha, neverjetno rada pomaga
vsem, ni ji težko narediti uslugo brez plačila in noče biti vključena v noben vaški bla, bla, bla.
Ni opravljivka in to jih bega. Mislijo v resnici, da je tako zvišena. In ni priljubljena, pred njo je narejen zid.
Nekoč je rekla: L judje v dobre ljudi ne verjamejo, tudi njej ne zaupajo, ker hočejo, da je taka kot so oni.
Nikomur nič ne dolgujem, pomagam tako, za svojo dušo, ti ljudje niso moji sorodniki, lahko se jim tudi na daleč
umaknem. In v miru živi naprej.
V bistvu imajo ti ljudje zelo močan značaj, jih ne moreš upogniti, zlomiti, ne bo rajal, kot bodo drugi hoteli. Ni čudno,
da so nepriljubljeni.

Ja, taka je resnica od drugačnih ljudi, ki ne bi smeli biti drugačni, tuliti bi morali s krdelom.
[/quote]

Super da je drugačna. Takšne tudi sama občudujem in takoj bla bla čenčam se tudi sama izogibam v velikem loku, ker tudi niso zame. Tako da jo razumem zakaj ni priljubljena. Je pa kul oseba. Ji ni do takih trapastih pogovorov in ji je to zguba časa.

Tako je. To je lastnost čisto povprečnih ljudi. Posebnežem je glede tega popolnoma vseeno kaj si kdo misli in govori o njih.

Meni oblačenje in frizura veliko povesta.Človek, ki je kar naprej samo v črnem, je zame dolgočasen in neustvarjalen.Kar imaš v glavi, tako se kažeš tudi navzven.Mogoče se motim, tega ne zanikam, le povedati hočem, da me taki ljudje ne zanimajo.S tem te ne želim napadati, niti poniževati , spoštujem tvojo odločitev, le zame to ni.

Strugar in flavtistka, hehe, njuna izobrazba nima to nobene zveze s tem, da sta s strani ljudi izobčena. Razlog je v njunem obnašanju, ki je najbrž za okolico preveč drugačno. Najbrž v negativnem smislu.
[/quote]

Strinjam se!

Sploh nisem prebral vsega tega kar si napisal, omejil se bom zgolj na naslov, ljudje se posebnežev izogibajo zato, ker če si posebneš nisi v povprečju družbe in ko se družiš s posebnežem imajo drugi mnenje o tebi, da tudi s stabo nekja ni vredu, če se s takšnim družiš. Vse kar odstopa od povprečja je posebno. To posebno je lahko dobro ali slabo, če je salbo, še toliko slabše. Seveda pa ni rečeno, da je povprečje vedno dobro, marsikdaj je lahko velio slabše kot tisto posebno. Ste razumeli.

New Report

Close