Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Skuhala sem lonec riceta

Skuhala sem lonec riceta

In ga bom jedla dva dni.Sem pa sama doma.Za jutri imam ze kosilo.👍Pri vas po cem disi?


Gobovo/zelenjavno/mesna čobodra. Pridejo otroci.

Pri nas? Diši po ričetu😁

nova
Uredništvo priporoča

tudi pri nas skuhamo vedno cel lonec ričeta, kadar ga kuhamo.
smo pa štirje odrasli in dva otroka, pa ga tudi jemo dva dni.
ITM imamo odrasli med 21 in 26.

Zdaj se je še meni zluštalo ričeta. Je kdo pripravljen deliti recept, kako ga kuhate, da je res dober?

Mojmu 33 letnemu partnerju so vse zobe poruvali, zaradi hue paradontoze pa mora jest bolj tekočo hrano. Jaz bom pa zraven pire.


pri 33 ? ojoj, to je pa zgodaj:(

Ričet se mora itak kuhati v večjih količinah, da je dober.

Pri meni trenutno diši le po čistilih. Čakam še enega jedca, da odišavim kuhinjo še s čim drugim. Verjetno z zrezki.

Pri meni danes špageti z mesno-zelenjavno polivko, rdeča pesa, aja pa kura juha z rezanci.
Zraven sem spekla polnozrnati kruh.

Jutri pa juha, svinjska pečenka, restan krompir ter motovilec.

lp

Tale lonec pa ni prav velik, če ga bo samo za dva dni (pa samo za enega):)))

kavi

Tale lonec pa ni prav velik, če ga bo samo za dva dni (pa samo za enega):)))
[/quote]

kaj pa veš koliko naenkrat poje!

Obožujem špagete s kruhom.

WOW
Ričet si skuhala!
DVA dni ga boš jedla!?!
Pa CEL lonec!

Pri nas imamo trije cel lonec ričeta za dva dni kosila in večerje. Tvoji lonci morajo bit pa res mali, ker ga očitno tudi drugače jeste sam en dan.

Tale lonec pa ni prav velik, če ga bo samo za dva dni (pa samo za enega):)))
[/quote]

Ali ima ta “kuharica” velik apetit (in 120 kg) ali pa je lonec 3 literski.
Tretje možnosti ne vedim …

Imam 172 visine,63 kg.Tako,da debela nisem.Sem ga pa pojedla ze 5 kroznikov,brez kruha,namrec kruha ne jem.Jutri pa se eno tako kolicino,pa ga ne bo.😊

Dobra si, da dva dneva lahko samo ričet natepavaš. Pa 5 krožnikov si danes že pojedla? LOL

Jaz ričeta nikoli ne morem skuhat za dva dni. Cel 12 l pisker ga pojejo. Nas je pa 7. Zadnjič je hči študentka še 2 prijateljici pripeljala na “najboljši ričet na svetu”. Kr spuhti.

Skuhala gosto zelenjavno juho v loncu 6 l in sem jo jedla takoj kot zajtrk, potem za kosilo in ob 5 še za večerjo. Bo še jutri za prvi obrok, pol bom pa radič s krompirjem. Teža? No ja, če ima katera viška, se javim 🙂

Ješprenj kuhamo 30 minut z dodatki: poper, kumino, lovor, sol.
Posebej na olju pražimo nasekljano čebulo, ko postekleni, dodamo na trakove narezano papriko, na koleščka narezan korenček in por, na kocke narezan paradižnik ali mezgo in peteršilj. Posolimo in dušimo 10 min. Dušeno zelenjavo dodamo ješprenju. Dodamo še na majhne koščke narezan krompir in fižol. Kuhamo še 30 min.

Zelhana rebra ali kranjsko skuhaj, nareži na kocke in zamešaj v ričet, vau!

Dobra si, da dva dneva lahko samo ričet natepavaš. Pa 5 krožnikov si danes že pojedla? LOL
[/quote] Mi je tako zapasal.😊,pa tudi prekolesarila sem 20 km.👍

New Report

Close