Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vtis o ginekologih

vtis o ginekologih

Se še spomnite svojega prvega obiska? Ko se na svojega spomnim je bilo groza, me je minilo za naslednjih 5 let, priporočate kakšnega v lj?

Svetujem ti dr Rajiča v zd za študente Aškrčeva. Bila sem res presenečena kakšen odnos ima do pacientk, v prvi minuti pogovora sem bila popolnoma sproščena in ves strah je izginil. Vse pove kaj dela, dela lepo počasi in brez bolečin. Skratka super! Ne zamenam za nič. Vrti tudi glasbo po računalniku tako da je občutek še boljši. Človrk na mestu.

Moj prvi obisk je zgledal nekako takole: Pridem s 17 leti prvič h ginekologu, pojma nisem imela koga zbrat, mami se nisem upala povedat da imam fanta in da grem po tabletke……… torej pridem jaz tja, potrkam, sestra odpre, ugotovim da je skoraj naša soseda, ok nema veze, vem da ne bo povedala mojim… mi pomoli pristopno izjavo, podpišem in grem v ordinacijo. Bil je moški, vpraša če sem spolno že aktivna, rečem da ja, hmm me pregleda, vzame bris, reče da zgleda vse ok, da na rezultate se čaka, za izvid se pokliče…. napiše recept. Nakar mu sestra čez vrata vpije ali sprejema še nove paciente, da ena sprašuje če lahko izjavo pri njem podpiše. Sem mislila da bo rekel JA, ker sem par minut pred tem jaz podpisala, a on se zadere NE, DOST MAM TEH STARIH PIZDAČ ZA GLEDAT! ??? sem bila kr zgrožena, pograbila recept in zginla ven iz ordinacije. Evo. Čez čas se ginekologa zamenjala. Sedaj imam krasno žensko, prijazno……………..

Ma prijavit bi bilo treba vsakega takega, ki zlorablja svoj položaj in tega je v Sloveniji OGROMNO in veliko žensk ravno zaradi tega s tako muko hodi na ginekološke preglede.
In niso problem samo ginekologi ampak tudi določene sestre, ki delajo v teh ordinacijah. Par let nazaj je tako iz ene take ordinacije prišel ginekološki izvid ene slovenske političarke. Ko to vidiš, se ti vse skupaj zagabi!
Na Koroškem se je en ginekolog včasih malo hvalil pred frendi, ko je kaj spil, kakšno ima katera. Mislim, halo?
Premalo je tožb pri nas zaradi takšnih zadev. Ko bi to koga konkretno udarilo po žepu, ali da bi mu odvzeli licenco , bi se stanje hitro spremenilo.
Poklicna etika je v našem zdravstvu na psu. skoraj vsi, od nižjega osebja do zdravnikov so že kdaj svojim sorodnikom in prijateljem izdajali zaupne zdravstvene informacije.
Poznam ženske, ki ravno iz teh razlogov pri nas sploh ne hodijo h ginekologu, redne preglede pa samoplačniško opravljajo v Avstriji.

Vse lepo in prav, ampak daš roko v ogenj, da v Avstriji se pa noben ginekolog ne razgovori med prijatelji, ko se ga mal napije?

jaz sem prvič prišla stara 16 let zaradi močne bolečine v predelih jajčnikov, bila sem pri osebnem zdravniku in me je napotil k ginekologu. pojma nisem imela kam ne zakaj, pa sem šla v zd k eni, ki so nam jo priporočili v sredni šoli pri sistematskem. Pridem tja, medicinski sestri povem za težave, takrat sem bila še nedolžna in ko je sestra to izvedela je rekla, da tu nimam kaj iskat in da ginekologinja ne gleda devic, ker jim nima kaj naredit, in da je vrjetno vzrok bolečine samo ovulacija in da sem preveč občutljiva, pa da se naj vrnem ko bom spolno aktivna, če pa res hočem opravit pregled za mnenje zdr mi je pa ponudila datum čez 5 mesecev. Vse to je seveda povedala pri odprtih vratih čakalnica pa polna. Samo pobrala sem šila in kopita in odšla. tako sem bila šokirana, da potem sploh nisem poiskala drugega ginekologa, k sreči so težave kasneje nekako izginile. Sedaj sem pa izbrala ginekologa, sicer v isti stavbi ampak je odličen, sproščujoč in sem se res počutila da me nekdo posluša in da sem zaželjena ne samo številka, ki ima omejen čas 10 min.

take primere bi bilo potrebno res prijavit, samo kaj bo sramežliva smrklca pri 16ih naredila.

Vse lepo in prav, ampak daš roko v ogenj, da v Avstriji se pa noben ginekolog ne razgovori med prijatelji, ko se ga mal napije?
[/quote]
Saj ne gre za to. Tja se odpravijo zato, ker jih nihče ne pozna. Ena v Sloveniji v javnosti znana Slovenka bo tam nepomembna oseba. Sestra njenega izvida sigurno ne bo pošiljala medijem ali kaj podobnega.

Vse lepo in prav, ampak daš roko v ogenj, da v Avstriji se pa noben ginekolog ne razgovori med prijatelji, ko se ga mal napije?
[/quote]

Verjemi mi, da tam kjer se konkretno plača, je tudi etika in stopnja molčečnosti dosti višja. In tudi službe se hitreje izgubijo ob raznih kršitvah kot pa v našem javnem zdravstvu.

New Report

Close