Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek najemnik ali podnajemnik, v čem je razlika

najemnik ali podnajemnik, v čem je razlika

Predstavljam si, da če nekdo živi npr. v hiši, ki jo oddaja LASTNIK, je najemnik. Če pa sobo, ki jo ima on v najemu, oddaja najemnik (in ne lastnik), pa je ta oseba, ki v tej sobi živi, podnajemnik. Zakaj se potem tako posplošuje in pravimo, da so ljudje, ki nimajo lastnine podnajemniki? Samo, kako lahko najemnik oddaja nekaj, kar ni njegovo? Zakaj tega ne naredi lastnik?

Ta del:
če nekdo živi npr. v hiši, ki jo oddaja LASTNIK, je najemnik. Če pa sobo, ki jo ima on v najemu, oddaja najemnik (in ne lastnik), pa je ta oseba, ki v tej sobi živi, podnajemnik.
je pravilen.

Zakaj pa kdo piše drugače… najbrž iz navade ali pa ker ne pomisli.

Najemniklahko odda tujo lastnino v podnajem (ker je ze on v najemu in želi oddajati) samo s soglasjem lastnika.

Podnajem namesto najem ali podnajemnik namesto najemnik se na splosno uporablja zaradi nepoznavanja te razlike. Ni pa isto najemnik ali podnajemnik.

Ta del:
če nekdo živi npr. v hiši, ki jo oddaja LASTNIK, je najemnik. Če pa sobo, ki jo ima on v najemu, oddaja najemnik (in ne lastnik), pa je ta oseba, ki v tej sobi živi, podnajemnik.
je pravilen.

Zakaj pa kdo piše drugače… najbrž iz navade ali pa ker ne pomisli.
[/quote]
Rok 1 , hvala za tole. Še nekaj me zanima: komu potem PODnajemnink plača? Najemniku ali lastniku? Im zakaj bi najemnik nekaj dajal naprej v podnajem? Ker mi ni logično, zakaj bi vzel tako veliko stanovanje, če mu je preveliko?


Rok 1 , hvala za tole. Še nekaj me zanima: komu potem PODnajemnink plača? Najemniku ali lastniku? Im zakaj bi najemnik nekaj dajal naprej v podnajem? Ker mi ni logično, zakaj bi vzel tako veliko stanovanje, če mu je preveliko?
[/quote]

Ti je že zgoraj nekdo odgovoril, da gre bolj za nepoznavanje razlike v izrazih.

Zakaj bi kdo… ne vem, lahko si pa predstavljam par scenarijev – npr. študent ugotovi da bo bolje prišel skozi s svojimi stroški, če najame celo hišo in potem kolegom oddaja po sobah, ipd.
Podnajemnik plača najemniku. Če bi plačeval lastniku – bi bil najemnik.

Im zakaj bi najemnik nekaj dajal naprej v podnajem? Ker mi ni logično, zakaj bi vzel tako veliko stanovanje, če mu je preveliko?

Nekaj možnih scenarijev:

-Ker se lastniku ne da, nima časa, ne zna, ne zmore, …… in raje sklene pogodbo z enim najemnikom ki mu trži nepremičnino v zameno za najemnino.

-ker je šel lastnik na pot okoli sveta peš in je sklenil pogodbo z najemnikom-upravnikom
-ker je najemnik le prikriti iskalec prostitutk za lastnika
-Ker je najemnik le pralni stroj za pranje denarja
-ker hočeta lastnik in najemnik izigrati dediče lastnika
-………

ali pa še en možen scenarij, ki se pogosto dogaja.
študent najemnik gre za pol leta na izmenjavo v tujino in ker medtem časom noče prekiniti pogodbe in izgubiti stanovanja/sobe, da za ta čas stanovanje/sobo v podnajem, da je finančno na nuli.

New Report

Close