Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izvajalci zdravstvenih storitev gladko kršijo vse mogoče pravice pacientov

Izvajalci zdravstvenih storitev gladko kršijo vse mogoče pravice pacientov

… in si izmišljujejo neka svoja nedovoljena pravila v škodo pacientov
https://www.zurnal24.si/zdravje/napotnice-ministrstvo-opozarja-da-ta-zahteva-ni-utemeljena-303600

tudi od mene so zadnjič zahtevali, ko sem se, ker ne omogočajo el. naročanja, želela naročiti telefonsko, mi je rekla pošljite potrdilo o e napotnici in vam bomo poslali datum. čeprav očitno tega nima pravice storiti, ker ima e napotnico dejansko že v sistemu vidno takoj in na osnovi te je očitno dolžna naročiti pacienta takoj…
Tako pa njim se fučka in mešetarijo z datumi in čakalnimi vrstami in zato si izmišljujejo vse možne razloge namišljene, da kaj vse bi moral pacient poslati, samo,da ga ne vpišejo takoj v čakalno vrsto. No hvala bogu zdaj še za nov pravilnik o čakalnih vrstah, kjer se bo tudi to mučkanje in odlašanje z dodelitvijo datuma pacientu končalo, saj bodo dolžni takoj ko bo pacient se naročil dati datum, saj sicer napotnica propade – in jih bo to zavezovalo, da bodo dajali datume takoj in to tudi telefonsko.

Ko bom dozivela to, bom verjela. Doslej res samo upam, da bodo nehali smtemi mučkami, tudi npr s tem, da ti v podpis, preden ti sploh dajo datum ( je to sploh dovoljeno?), posljejo dopis, da se strinjas z njihovo cakalno dobo, ker je prevec cakajocih?! in ceprav pise hitro, prides na vrsto v pol leta, govorim iz lastnih izkusenj, namesto v enem mesecu,no


česa ne verjameš, to da zahtevajo potrdilo o e napotnici…
jaz sem se zadnjič naročala na stomatološko – imajo elektronsko napotnico oni v sistemu in bi mi skladno s pravili, mi morala dati datum takoj, namesto tega je rekla, da naj pošljem potrdilo o e napotnici in da dobim datum po pošti… in namesto pravilnega vpisa pacienta takoj v čakalno vrsto, ko se je ta dejansko naročil telefonsko – ker tudi telefonsko naročanje do dolžni zagotoviti – je tekel čas in so vpisovali druge, vmes so bili še prazniki… in voila,,,
je še ata, ki je bil zraven rekel, kaj se norca delajo, da so dolžni takoj dati datum in ne zahtevati nekega pildeka (ki je v bistvu obvestilo za pacienta, da ve kaj in kam je naročen in ima na njem napisano št. napotnice) in s tem pacientu stroške delati, če imajo napotnico, ki je merodajna oni dejansko pred seboj takoj v sistemu.
In evo ti – celo na strani imajo sami napisano,da zahtevajo za naročanje potrdilo o e napotnici…
https://www.kclj.si/index.php?dir=/pacienti_in_obiskovalci/klinike_in_oddelki/stomatoloska_klinika/narocanje_in_obiski
še kak je res…

po novem zakonu o čakalnih dobah se ta praksa ni nič omenjena in dovoljena celo piše,da so te dolžni seznaniti kje so možnosti zdravljenja v zakonskem roku, če pa teh pri nas ni, pa so te dolžni seznaniti z zdravljenjem v tujini.
oni so dolžni spoštovani zakonske rokem, sicer odgovarjajo za to tudi kazensko.
tako kot smo pacienti dolžni spoštovati naše roke h katerim nas zavezujejo te isti zakoni.
v posmeh je pacientu, da mi na pildek pišejo vsa določila iz zakona o pacientovih pravicah – kdaj moram sporočiti morebitno odsotnost in da če to in to ne bom naredila, da me izpišejo, a sami ne upoštevajo tega,d a so dolžni dati datum takoj, da so dolžni spoštovati uro in termin tudi oni, ne pa da pacienti čakamo kot budale po več ur… to vse je norčevanje iz pacienta…
še kako poznajo zakone – in če znajo citirati iz njih obveznosti za pacienta, znajo tudi svoje obveznosti in so se jih dolžni držati.

Ne, ne, vse verjamem tebi. Ne verjamem pa, da bo bolje, konkretno ne verjamem, da bodo oni, ceprav so dolžni dati datum, tudi telefonsko, to storrili. Ne verjamem , da je lahko kaj boljše , kot je. Ampak gre prej rakom zvizgat. Nase zdrvje pa tud


bodo morali – če ne bodo zakonsko odgovarjali, saj s tem preprečujejo zdravljenje pacientu, ker mu bo zato napotnica propadla in zdravnik ne bo pisal nove…
a razumeš – m,ene so pred meseci nategovali z isto napotnioco več mesecev – se norca delali… tudi tako,da je od mene zahtevala da pošljem origuinal takrat še papirnato napotnico v 5 dne – ona pa meni ni dala datuma takoj ko bi ga morala, več mesecev sem čakala nanj…
e zdaj bo to nedopustno… in ne bo več mogoče – ker se je pacient dolžen naročiti v določenem toku od dneva izdaje napotnice, sicer napotnica propade – torej pacient je zavezan k temu – in dokaz da si ti naročen, torej da si se naročil je, da si z datumom pregleda zaveden v čakalni vrsti – če datuma ne bo, bo napotnica skladno z zakonom propadla… zato so ti torej dolžni dati datum takoj ko boš tja poklical, ker je to tudi dokaz da si se ti dejansko naročil v tem roku…
če ti ne bodo dali datuma, bo napotnica propadla – in ti ostaneš brez zdravljenja – in za to so odgovorni oni – napotni zdravnik ne bo pisal nove… in za to so tudi kazensko odgovorni potem, ker so ti onemogočili zdravljenje
neveljavne napotnice pa tudi ne bodo mogli vnovčiti kasneje, ko bi se njim zljubilo dati datum, ker dejansko ne bo več veljala. tako,d a si ne bodo mogli tega več izmišljevati – preprosto dolžni so to narediti takoj…

A mogoče kdo ve, kaj zdaj to pomeni za tiste, ki smo že oddali napotnice, datuma pregleda pa še nismo dobili?

Sem se prijavila preko sistema enkrat v sredini decembra. Ker še nisem prejela datuma, sem jih po praznikih poklicala, če so sploh dobili prijavo in če je vse OK. Mi je zagotovila, da ja, da sem v čakalni vrsti, samo da mi točnega datuma še ne more sporočiti zaradi zasedenosti zdravnikov, ker se kao še ne ve, kdaj kdo dela oz. je na dopustu.

Itak jih bom v ponedeljek spet klicala, ker ob prijavi je pisalo, da lahko pričakujem datum v drugi polovici januarja, me pa vseeno zanima, kakšne so sedaj moje pravie, mi morajo takoj sporočiti datum, ali kaj.


v sistemu so datumi z zdravniki določeni v čakalni vrsti. To da nimajo datumov to je laž, če obstaja čakalna vrsta in znana čakalna doba, potem tudi datumi so.
In še celo več oni so dolžni voditi po zakonu čakalno vrsto z vsemi pripadajočimi informacijami – tudi datumom pregleda. Po zakonu. če tega nimajo je to huda kršitev zakona, ker omogoča izigravanje čakalnih vrst. Poglej si zakon kaj pravi o čakalnih seznamih kaj vse so dolžni voditi. In to tako je. Tudi čakalno dobo so dolžni sporočati in če imajo objavljeno čakalno dobo v dnevih, so tudi datumi znani logično.


bodo morali – če ne bodo zakonsko odgovarjali, saj s tem preprečujejo zdravljenje pacientu, ker mu bo zato napotnica propadla in zdravnik ne bo pisal nove…
a razumeš – m,ene so pred meseci nategovali z isto napotnioco več mesecev – se norca delali… tudi tako,da je od mene zahtevala da pošljem origuinal takrat še papirnato napotnico v 5 dne – ona pa meni ni dala datuma takoj ko bi ga morala, več mesecev sem čakala nanj…
e zdaj bo to nedopustno… in ne bo več mogoče – ker se je pacient dolžen naročiti v določenem toku od dneva izdaje napotnice, sicer napotnica propade – torej pacient je zavezan k temu – in dokaz da si ti naročen, torej da si se naročil je, da si z datumom pregleda zaveden v čakalni vrsti – če datuma ne bo, bo napotnica skladno z zakonom propadla… zato so ti torej dolžni dati datum takoj ko boš tja poklical, ker je to tudi dokaz da si se ti dejansko naročil v tem roku…
če ti ne bodo dali datuma, bo napotnica propadla – in ti ostaneš brez zdravljenja – in za to so odgovorni oni – napotni zdravnik ne bo pisal nove… in za to so tudi kazensko odgovorni potem, ker so ti onemogočili zdravljenje
neveljavne napotnice pa tudi ne bodo mogli vnovčiti kasneje, ko bi se njim zljubilo dati datum, ker dejansko ne bo več veljala. tako,d a si ne bodo mogli tega več izmišljevati – preprosto dolžni so to narediti takoj…
[/quote]

No, če bo res tako, bo bolje, res upam, da spet ne bodo zdravniki hvatali neke krivine. Ker kot sem rekla, z napotnico hitro je bilo trbeba cakati pol leta.

A komu se pritožiti, ce temu ne bo tako?! Vcasih kam klices in klices, se noben ne oglasi. Upam, da bodo konkretne telefonske ali kaj takega


Čisto takoj ravno ne, v petih dneh ti morajo dati datum ali vsaj okvirni datum


Čisto takoj ravno ne, v petih dneh ti morajo dati datum ali vsaj okvirni datum
[/quote]
5 dni si imel cas da jim v prejsnjih casih posredujes napotnico. Zdaj jo tako imajo el. Takoj dostopno. Datum so ti pa dolzni dati takoj in to ne okvirni ampak datum z uro. Natancen.


5 dni si imel cas da jim v prejsnjih casih posredujes napotnico. Zdaj jo tako imajo el. Takoj dostopno. Datum so ti pa dolzni dati takoj in to ne okvirni ampak datum z uro. Natancen.
[/quote]

In kako naj vedo da je napotnica izdana? Po indijanskih dimnih signalih?

In ni res – niso ti dolžni dati ne datuma in ure takoj (razen če se po nekem čudežu to mogoče ve (ne verjamem v čudeže)) ti pa lahko povedo okvirni datum, ki varira +- 15 dni

In kako naj vedo da je napotnica izdana? Po indijanskih dimnih signalih?

In ni res – niso ti dolžni dati ne datuma in ure takoj (razen če se po nekem čudežu to mogoče ve (ne verjamem v čudeže)) ti pa lahko povedo okvirni datum, ki varira +- 15 dni
[/quote]

Ne po indijanskih dimnih signalih, ampak tako, da kliknejo na miško pri računalniku. Zdravnik ti ne da več napotnice, s katero tekaš sem in tja, (ta se izda le v nujnih primerih) ampak izda zdravnik elektronsko napotnico, ki je takoj na voljo, s klikom. Ti dobiš samo potrdilo, da je napotnica izdana in številko napotnice, ki jo poveš, ko se naročaš. Razumljivo zdaj?

Ne po indijanskih dimnih signalih, ampak tako, da kliknejo na miško pri računalniku. Zdravnik ti ne da več napotnice, s katero tekaš sem in tja, (ta se izda le v nujnih primerih) ampak izda zdravnik elektronsko napotnico, ki je takoj na voljo, s klikom. Ti dobiš samo potrdilo, da je napotnica izdana in številko napotnice, ki jo poveš, ko se naročaš. Razumljivo zdaj?
[/quote]

Ti bom napisala bolj razumljivo – delam v nevrološki ambulanti v Zgornjem kašlju. Kako naj vem, da se ravno TI želiš priti v našo amb.
Samo TI mi lahko daš odobritev, da lahko to naredim. Za izvedbo pa potrebujem nekaj tvojih podatkov, ki jih veš samo ti in ti pišejo na potrdilu. Zato mi moraš ta papir poslat ali pa mi ga po telefonu povedat. Oziroma lahko tudi prideš do mene in mi osebno predaš to famozno potrdilo.

In šele potem lahko iz “potegnem ” napotnico v svojo ambulanto, kjer se potem oblikuje ( računslniško ) predvideni datum Ne morem ti dati točnega datuma ker ima moj zdravnik mlado ženo in se še ni odločila točno kdaj bi odšla na Maldive. In tako ne vem ali bo marca sploh v službi ali se bo namakal v morju. Naj te naročim na datum in uro, ko ambulante sploh ne bo.

Kaj ti točno veš na današnji dan kdaj boš na dopustu, kdaj greš na izobraževanje, kdaj te bo šef pod mus poslal na fraj ure in kdaj boš delal kot norc po cele dneve.

Bodi malo prizemljen in vsaj preveri zadeve preden pišeš neumnosti.

Jaz sem enkrat šel po neki ulici mimo nekih bajt, nisem imel sploh pojma, da so tam kakšne ambulante ali kaj. Bilo je zgodaj zjutraj in pač jaz ko hodim gledam malo levo desno, ne vedno čisto naravnost. In kaj sem videl, razsvetljeno okno, tam je sredi prostora sedela ena ženska v modrcu, nad njo se je sklanjal moški v belem plašču. Vse skupaj z ulice tako dobro vidno, kot d anastopata v gledališču. Jaz sem šel dalje in po nekaj korakih ( vojer glih nisem) zamišljeno zastal, kaj sem ravnokar videl in prišel do zaključka, da sem videl nekaj, kar se s ceste niti slučajno ne bi smelo videti. tam ni bilo zdravstvenega doma, ko sem bolje pogledal, sem videl, da gre za zasebno zdravstveno organizacijo. Imelo me je, da bi jih šel not podučit o zasebnosti pacientov, ampak sem vse skup pustil in šel svojo pot. Da ne boste obiskovalci zasebnih ordinacij mislili, kako je za vašo zasebnost ne vem kaj poskrbljeno, včasih slabše kot v javnih zavodih.

In kako naj vedo da je napotnica izdana? Po indijanskih dimnih signalih?

In ni res – niso ti dolžni dati ne datuma in ure takoj (razen če se po nekem čudežu to mogoče ve (ne verjamem v čudeže)) ti pa lahko povedo okvirni datum, ki varira +- 15 dni
[/quote]

Kdo si in kje delas, ce upas da te prijavimo, ker ce tako delas krsis pravice pacientu. Dolzna si dati datum in to tocni, ki nic ne variira, ker si dolzna pacienta vpisati v calslno vrsto s tocnom datumom in uro in ne nikakor nic okvirno, ker cakalni seznami so tocno specificirani kaj vse tocno se mora voditi in tocno zapisati… ne pa da se bos ti izmosljeval svoje osebne frustracije in okvirno delal z datumi po tvojih osebnih preferencah. Da je napotnica izdana ves po stevilki napotnice in st. Zdravstvenega zavarovanja pacienta in to je edino kar rabis on to ti pove pacient ob telefonskem klicu… ce si nezmozen intelignecno opravljati tako drlo daj odpoved… ker normalni pacienti zmoreno po teh podatkih in ob postenju seveda dati datum. Ti postenja in osnovnega znanja ocitno nimas, ali pa namenoma tako delas zato da smuglas z datumi injrsis takone in pravila o cakalni vrsti. Za namecek pa se s tem se hvalis. Pacientu so dolzni
Vsi dati tocen datum, ker k tocnemu datumu je on zavezan tudi da se odzove in sporoca morebitne odsotnosti… torej na tocen datum je tudi pacient vezan s svojimi obveznostni spostovanja zakonov… zato ste dolzni dajati tocne datume zgolj in samo tocne in nic okvirnega in za vas namosljenega, kjer v cakalne vrste potem ocitno po vezah krsitve lravice pacinetov in tiscite svoje notr, drugim pa krsite pravice do zdravljenja… nehvali se s tem, da delas tako, ker zrel za prikavo in klicanje na odgovornost za ocitno smuglanje z narocanjem in nespostovanje temeljnih zakonov. Poduci se o zakonih, ki jih moras spostovati pri svojem delu, ker ti ocitno niti malo niso jasni.

Ste pa res neverjtni s tem svojim nenehnim ponavljanjem o pravicah, ki da vam pripadajo,se pa prav nihče ne vpraša kdo v tem zavoženem in neorganiziranem sistemu potegne kratko.To so ljudje, ki imajo najmanj vpliva na vse spremembe, ki so dejstvo.
Moja uboga soseda,ki dela v administraciji v eni od,klinik bo najbrž pristala v bolniški zaradi takih zagovednežev,ki ne razumejo osnovnih stvari.
Kot je že zgoraj napisano,so različne odsotnosti zdravnikov človeški faktor, zaradi katerega je nemogoče TAKOJ povedati točen datum in uro obravnave.
Me pa res zanima, v kakšnih službah sedite, oziroma kako si služite kruh, ker ste popolnoma brez empatije.
Pa slovenščina tudi malce šepa, pa tipkanje tudi ne gre prav dobro od rok,a?


In zdaj se naj pacienti, ki so ze bolni odpovedo zdravljenju, ker tvoja soseda ne premore razumevanja petega razreda osnovne sole ali se manj, kaj so njene dolznosti. Nic hudega lahko da odpoved bodo drugi delali namesto nje.

Najbrz njej in tudi tebi osnovna logika ne dela da na tvoj namiljenji okvirni termin se ne more nekdo tocno odzvat. Ampsk je to dolzen, in zacuda to dolznost pa tvoja soseda pozna, da ga bo izbrisala iz seznama cakajocih, ce ga ne bo in ce oddotnosti ne bo javil. Zacuda, takrat pa sebo sklicevala na taisti zakon, ki ga ko gre za njene dolznosti ne pozna. Ne orovociraj, ker sam kazes ksksen bolnik si s tvojo namisljeno sosedo vred. In da se ti ne bo uresnicila ksksna zelja, dabos potreboval zdravnika in ti bomo v stilu tbojega posmehovanja odrekli zdravljenje. Kar isce in iz cesa se norca delas bos dobil servirano ti ali tvoji najblizji. Pa takrat ne joksj, da bo za koga prepozno. Najbrz isces samo odziv in zato provociras s takimi, pa ker smo se vedno budni in se zabavamo.v postelji ob tvojem provociranju in iskanju odzivov, dobis odgovor… ampak ne misli, da,si s takim pisanjem dobivas kaksne točke samo kszes se bolj ksksen se vecji gnoj od cloveka si , da te ne brigajo pravice pacienta in z vso lahkoto in. Veseljem se zneses nanj s krsenjem leteh, da mu unicis zdravje. In se pptem pocutis odlicno, ker so to naredil in se se tako uabavas potem na forumu. Glej prvovrstni gnoj si od cloveka. To je dejstvo. In da se hvalis s tem, da zskoni zate ne obstajajo pa itak, smo ze vedeli,, pisna potrditev pa se toliko bolj prav pride. Poznam jaz sestre in zdravnike, ki jim ni nic tezko delati po vseh zskonih, ker so v prvi vrsti sami spostljive in odgovorne osebe in ker kot drugo se zavedajo, da je to njihova dolznost. Ti in tvoji kompanjoni pa samo iscete izhovore zakaj boste lagali in krsili zakone in se lazno opravicevali. Tski ste pac kriminalci in to vedno boste. In. Taki pridete vedno kamor vam je mesto. Zdaj se pa duvaj celi vikend in isci pozornost… lol gnoj tebe.niti dohtar ne bo niti za silo nikoli v red spravil, si zafuran primerek od clovela v duso in osebnost najbolj podlo in gnilo bitje, kar jih je mozno srecati.

Kdo si in kje delas, ce upas da te prijavimo, ker ce tako delas krsis pravice pacientu. Dolzna si dati datum in to tocni, ki nic ne variira, ker si dolzna pacienta vpisati v calslno vrsto s tocnom datumom in uro in ne nikakor nic okvirno, ker cakalni seznami so tocno specificirani kaj vse tocno se mora voditi in tocno zapisati… ne pa da se bos ti izmosljeval svoje osebne frustracije in okvirno delal z datumi po tvojih osebnih preferencah. Da je napotnica izdana ves po stevilki napotnice in st. Zdravstvenega zavarovanja pacienta in to je edino kar rabis on to ti pove pacient ob telefonskem klicu… ce si nezmozen intelignecno opravljati tako drlo daj odpoved… ker normalni pacienti zmoreno po teh podatkih in ob postenju seveda dati datum. Ti postenja in osnovnega znanja ocitno nimas, ali pa namenoma tako delas zato da smuglas z datumi injrsis takone in pravila o cakalni vrsti. Za namecek pa se s tem se hvalis. Pacientu so dolzni
Vsi dati tocen datum, ker k tocnemu datumu je on zavezan tudi da se odzove in sporoca morebitne odsotnosti… torej na tocen datum je tudi pacient vezan s svojimi obveznostni spostovanja zakonov… zato ste dolzni dajati tocne datume zgolj in samo tocne in nic okvirnega in za vas namosljenega, kjer v cakalne vrste potem ocitno po vezah krsitve lravice pacinetov in tiscite svoje notr, drugim pa krsite pravice do zdravljenja… nehvali se s tem, da delas tako, ker zrel za prikavo in klicanje na odgovornost za ocitno smuglanje z narocanjem in nespostovanje temeljnih zakonov. Poduci se o zakonih, ki jih moras spostovati pri svojem delu, ker ti ocitno niti malo niso jasni.
[/quote]

Pa daj prosim link do tvojih nebuloz o takojšnjem datumu in uri.

Ti bom napisala bolj razumljivo – delam v nevrološki ambulanti v Zgornjem kašlju. Kako naj vem, da se ravno TI želiš priti v našo amb.
Samo TI mi lahko daš odobritev, da lahko to naredim. Za izvedbo pa potrebujem nekaj tvojih podatkov, ki jih veš samo ti in ti pišejo na potrdilu. Zato mi moraš ta papir poslat ali pa mi ga po telefonu povedat. Oziroma lahko tudi prideš do mene in mi osebno predaš to famozno potrdilo.

In šele potem lahko iz “potegnem ” napotnico v svojo ambulanto, kjer se potem oblikuje ( računslniško ) predvideni datum Ne morem ti dati točnega datuma ker ima moj zdravnik mlado ženo in se še ni odločila točno kdaj bi odšla na Maldive. In tako ne vem ali bo marca sploh v službi ali se bo namakal v morju. Naj te naročim na datum in uro, ko ambulante sploh ne bo.

Kaj ti točno veš na današnji dan kdaj boš na dopustu, kdaj greš na izobraževanje, kdaj te bo šef pod mus poslal na fraj ure in kdaj boš delal kot norc po cele dneve.

Bodi malo prizemljen in vsaj preveri zadeve preden pišeš neumnosti.
[/quote]

Ja, saj. Da bodo lahko zdravniki hodili , imajo namrec le dva meseca dopusta?!, tja pac, ko bodo, pa da se boste sprdakal, kdaj boste sli na seminarje, plačane,ja?! , moramo pacienri cakat tolii casa, da se gospoda strinja?! Hm

New Report

Close