Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

V zvezi s postom o dogajanju na OŠ Poljane: tega otroka so se s stavko znebili že prej, na drugi šoli

Default avatar

Zarja jutranja

Podpis! Razmišljam identično; največji revež zraven žrtev je prav ta otrok, ki to počne...Da počne narobe pa se očitno niti ne zaveda, ker njegovo stanje je že davno!!! bolezensko!
Odgovorna sta izključno starša!!!
Default avatar

Obrobje LJ

Tak otrok je psihopat.

Zgodba iz obrobja: sestletna deklica zbere pogum in pove mami fantka iz iste sole (se poznajo med seboj), da ji je njen otrok na silo povlekel hlace dol (do golega) in da njej to ni bilo vsec.
Mati najvecjega soncka na svetu ji odgovori: ja in kaj sedaj ti pricakujes od mene? To ni moj problem!
Fanta pa medtem vso dogajanje nadvse zabava in se v varnem maminem zavetju posmehuje deklici.
Tudi o tem fantu bo se veliko za brati.
Default avatar

Da se ti želodec obrne od samohvale

V tem intervjuju lahko vidite kdo je vzgojil takega mulca ki druge pretepa.

https://www.dnevnik.si/1042343629

Bruh!

Samohvala in še enkrat samohvala. Ni čudno, da mu je froc zmešan ko išče pozornost v šoli. Doma je ne dobi. Po odgovorih sodeč gre za tirana.
Default avatar

vse je res

Da se ti želodec obrne od samohvale je napisal/a:

Bruh!

Samohvala in še enkrat samohvala. Ni čudno, da mu je froc zmešan ko išče pozornost v šoli. Doma je ne dobi. Po odgovorih sodeč gre za tirana.
Otrok je bil prisoten pri vseh debatah doma. Kjer se sudje dogovarjajo, kako bodo enega za J, drugega oprostili. Kako ni nč vredno. kako se ni treba nič bat.
Še mal so se pohecal z mulčkom..... ki mu je jasno prebilo, da se nima nič bat!

TO mulc vse čikira. Nikogar se ne boji. Ima zaledje doma + vsi & žuristi.Vse, kar je pod njimi, ne obstaja. So samo ene nebodigatreba ovire.
In zdaj je fantič pokazal svoj pogum.

Upam, da je tako. Da ni drugače zlorabljen. Če so starši pametni /samo sodniki očitno niso/ naj ga umaknejo na 1no kmetijo. Med živali. Same kater kmet so bo ukvarjal s takim? ? Pa cel trop bab, ki bi drugače izpeljale.

Vsekakor pa tace stran od tega otroka s strani raznih psihiatrov, socialnih delavk in podobne golazni.
Če ga ne rešijo zdaj, bo sigurno zabredel. Vsaj do enga političnega mesta ga bo foter potegnu, kjer nam bo krojil usodo.

Škoda mulca, ki je inteligenten.
Default avatar

Zamegljen um

vse je res je napisal/a:
Da se ti želodec obrne od samohvale je napisal/a:

Bruh!

Otrok je bil prisoten pri vseh debatah doma. Kjer se sudje dogovarjajo, kako bodo enega za J, drugega oprostili. Kako ni nč vredno. kako se ni treba nič bat.

TO mulc vse čikira. Nikogar se ne boji. Ima zaledje doma + vsi & žuristi.Vse, kar je pod njimi, ne obstaja. So samo ene nebodigatreba ovire.

Upam, da je tako. Da ni drugače zlorabljen. Če so starši pametni /samo sodniki očitno niso/ naj ga umaknejo na 1no kmetijo. Med živali. Same kater kmet so bo ukvarjal s takim? ? Pa cel trop bab, ki bi drugače izpeljale.

Vsekakor pa tace stran od tega otroka s strani raznih psihiatrov, socialnih delavk in podobne golazni.
Če ga ne rešijo zdaj, bo sigurno zabredel. Vsaj do enga političnega mesta ga bo foter potegnu, kjer nam bo krojil usodo.

Ta zadnji stavek je podpiranje, zagovarjanje in nadaljevanje pizdarij, ki jih bo ta mulc nadaljeval.
Jaz bi ga takoj fu*knil iz šole in v kolikor bi on fizično napadel mojega otroka, bi z njim na primerni način obračunal sam.
Default avatar

Predlagam da se odpre

Posebno šolo z enakim nivojem zahtevnosti znanj kot na ostalih šolah za malo bolj drzne otroke, kot so tile, da ne bojo ogrožali drugih otrok. Ravno zaradi posebnih primerov kot so tile, je možnost zasebnih šol še kako dobrodošla, ker verjetno javno šolstvo se s tem ne misli ukvarjat.
Default avatar

ne pride v poštev

Posebne sole ne pridejo v poštev ker je to kao etiketiranje otrok in se jim s tem dela krivico
Default avatar

Podpis pod tole

Zamegljen um je napisal/a:
vse je res je napisal/a:

Ta zadnji stavek je podpiranje, zagovarjanje in nadaljevanje pizdarij, ki jih bo ta mulc nadaljeval.
Jaz bi ga takoj fu*knil iz šole in v kolikor bi on fizično napadel mojega otroka, bi z njim na primerni način obračunal sam.
Podpis. Če mojega otroka kdo napade in šola izključi odgovornost v času, ko je otrok v šoli, potem sem dolžan otroka braniti jaz kot starš.
Default avatar

prepoved razmnoževanja

grozno da je več takih je napisal/a:
res me zanima je napisal/a:
Si prepričana, da gre za istega mulca? Kajti Aleks z OŠ Savsko naselje je bil vmes na OŠ Veržej. A so se ga tam tudi znebili?
O moj bog. Se mislila, da gre za istega. Grozljivo, da je še en tak otrok. Starše bi bilo treba zapreti. Otrok je vedno ogledalo staršev. Če ga niso sposobni vzgojit, potem so tudi oni za zapahe.
Ma ne zapreti.. taki ne bi smeli imeti potomcev...
Default avatar

Potem pa

ne pride v poštev je napisal/a:
Posebne sole ne pridejo v poštev ker je to kao etiketiranje otrok in se jim s tem dela krivico
Poseben razred znotraj šole za take primere kot so otroci, ki ogrožajo druge otroke. Zaradi varnosti otrok, ki obiskujejo dotično šolo.
Default avatar

A to je pa drugače od posebne šole

Potem pa je napisal/a:
Poseben razred znotraj šole za take primere kot so otroci, ki ogrožajo druge otroke. Zaradi varnosti otrok, ki obiskujejo dotično šolo.
Tak otrok mora biti v za to prilagojenem okolju, kar normalna šola ni.
Default avatar

Etiketiranje

Pol ko bo moj dvignil roko nad njega zaradi zaščite sina, pa bil zaradi tega obtožen ali celo zaprt tudi prosim, da ne bo obtožen in zaprt, ker bo šlo za etiketiranje odraslega.
Default avatar

peterka p

Znajo pa je napisal/a:
https://fokuspokus.si/article/1059?=pra ... dnike-escp

Disclaimerji ali kako majhen je ta svet
Od štirih prijavljenih kandidatov za sodnike/sodnice poznam vsaj dva do tri.

Z Miodragom Mikijem Đorđevićem sva tako rekoč sošolca iz vrtca: moj starejši sin je bil v isti skupini z njegovim starejšim sinom, mlajši pa z mlajšim. On in njegova druga žena Tina Brecelj Đorđević, državna sekretarka na Ministrstvu za pravosodje, in midva z bivšo partnerko, materjo mojih sinov, smo enkrat uspešno zlobirali — na Mikijevo pobudo, to je že treba reči — sprejem sinov na šolo izven šolskega okoliša. Se mi zdi, da je kar maher za take zadeve. Čeprav mu zdaj to očitno ni nič pomagalo.
;-))
Default avatar

Zalostno res

Otrok ima Aspergerjev sindrom in ima stalnega spremljevalca. Ce je kljub spremljevalcu njegovo obnasanje nemogoce bi se ga morali dati v solo za avtiste Gre pa za motnjo in otrok je verjetno v veliki stiski, starsi si pa nocejo priznati, da ni tak kot onadva hoceta, pac ni popoln in kot tak ocitno ni zazelen. Je pa ze veliko izgubljenega, se mi otrok prav smili.
Default avatar

avtisti v outu

Taki, četudi niso avtisti, so in bodo celo življenje v outu. Izločeni.
Ker so precej drugačni. In kot taki nesprejemljivi za večino. Žal.
Default avatar

debil

Glej, če je tvoj otrok debil , imbecil, celo ******, ali mogoče vodenoglavec, je treba to vzeti v zakup. Ne pa se delati, da je z njim vse v redu in ga vključevati med nedebile...

Potem tudi noben psihični bolnik ne bi nikoli šel v bolnico, ali na terapije. Bi ga pozdravili kar tisti zdravi, normalni in to že samo s tem,da bi ga vključili medse? Japajade.
Default avatar

Irish Green

Pri nas smo v 6. razredu dobili sošolca, ponavljalca, ki je maltretiral ne le celoten razred, pač pa celo šolo in svojo domačo okolico. Bali smo se ga vsi, tako otroci, (njegovi) starši, učitelji. Že njegova pojava je bila ... Bil je vsaj za glavo večji od nas, močan in že takrat s pobrito glavo, že z obraza si mu lahko prebral, da je nasilen. Pomagalo ni nič, ne prijaznost, sestanki s starši, ukori. Udaril nas je iz čistega miru, meni je enkrat zlomil nogo, pa nisem upala povedati ne učiteljem in ne staršem (moj oče je bil predsednik sveta staršev). Potem me je enkrat zbrcal, ko sem šla na interesno dejavnost, očetov sodelavec je to videl in mu povedal. Moj fotr, popolnoma nekonfliktna oseba, ki se ni sposobna niti skregati z ženo, ga je, ko ga je srečal pred blokom, tako sunil v rit, da ni mogel sedeti. Od takrat sva z bratom imela mir, ostali pa ne. Razpletlo se je tako, da so ga dali v zavod. Iz zavoda je prišel, ko je pač prišel, nadaljeval z nasiljem in izsiljevanjem, ustaviti ga ni mogel nihče ... Potem pa je enemu od maltretirancev počil film in ga je ustrelil. Družba take, kot je bil moj sošolec, enostavno izloči sama, če jih že ne morejo za to pristojni ...
Default avatar

specialna pedagoginja

mama na drugi strani je napisal/a:
SIovenka je napisal/a:
Zakaj takoj obtoziti starse, ce so na visjem polozaju kot vi?? Zelo grdo!
Kot vsi starsi se najverjetneje trudita v dobro svojega poniglavega smrkavca. In seveda naredita najboljse kot lahko. In priznajmo si: starsi na polozaju lahko izposlujejo vec za svoje soncke. Ker pa mi ne vemo tocno kaj se dogaja za domacimi stenami si pac dajemo duska da starsi izrabljajo sistem in poznanstva. Nepotizem, korupcija...vstavi po zelji. Tudi mi bi vse to, ce bi le imeli moznost, le da si je to tezko priznat.
Kaj narest s takim otrokom? Zamenjat okolje, pustit sluzbo in se ukvarjat samo z njim, mu predpisat pomirjevala, ga vtaknit v institucijo, mu sprat mozgane, ga imet samo preprosto in iskreno rad in si vzet cas zanj in za njegove potrebe? Odgovora ne poznam, ker vem o decku le to kar ste tukaj napisali.
Kako pojasniti otroku, da je modrica pač sprejemljiva, ker so na drugi strani starši, ki so svojemu otroku izposlovali več?
PS
Kaj delajo pri nas inštitucije? Tu sta starša odpovedala, kje pri hudiču je CSD? Policija?
Inštitucije? Če bi CSD otroka odvzela iz družine že prej zaradi vzgojnega zanemarjanja - ja, tudi razvajanje in pretirano dopuščanje otroku je vzgojno zanemarjanje - , bi imeli spet drugo zgodbo koroških dečkov. Ker pač bi starša po medijih vpila, kako otroku vse nudita, ... potem bi se pa spet glas ljudstva obrnil proti CSD, da jemlje otroke brez razloga. Policija lahko dela pa samo na prijavo. Tu se strinjam, da bi morala šola in starši vseh poškodovanih otrok dati prijavo. Šola sama ne more dati prijave, ker ni polni skrbnik otrok. Torej, če starši poškodovanih otrok ne dovolijo prijave, potem tudi šola kaj veliko ne more. Drugi problem je tudi, ker se pri nasilju med otroci redko zgodi, da žrtev ne bo vsaj poskušala nazaj vrniti. In imaš takoj dva nasilneža. Ne pravim, da je to prav, ampak tako je v večini primerov.
Default avatar

Pravilniki in stroka

specialna pedagoginja je napisal/a:
mama na drugi strani je napisal/a:

Kako pojasniti otroku, da je modrica pač sprejemljiva, ker so na drugi strani starši, ki so svojemu otroku izposlovali več?
PS
Kaj delajo pri nas inštitucije? Tu sta starša odpovedala, kje pri hudiču je CSD? Policija?
Inštitucije? Če bi CSD otroka odvzela iz družine že prej zaradi vzgojnega zanemarjanja - ja, tudi razvajanje in pretirano dopuščanje otroku je vzgojno zanemarjanje - , bi imeli spet drugo zgodbo koroških dečkov. Ker pač bi starša po medijih vpila, kako otroku vse nudita, ... potem bi se pa spet glas ljudstva obrnil proti CSD, da jemlje otroke brez razloga. Policija lahko dela pa samo na prijavo. Tu se strinjam, da bi morala šola in starši vseh poškodovanih otrok dati prijavo. Šola sama ne more dati prijave, ker ni polni skrbnik otrok. Torej, če starši poškodovanih otrok ne dovolijo prijave, potem tudi šola kaj veliko ne more. Drugi problem je tudi, ker se pri nasilju med otroci redko zgodi, da žrtev ne bo vsaj poskušala nazaj vrniti. In imaš takoj dva nasilneža. Ne pravim, da je to prav, ampak tako je v večini primerov.
Kot spec.pedagoginja, torej prava iz stroke, lahko podaš okvirne primere, kako s takim nasilnežem postopati, v šoli in zunaj nje, ko pride do agresije?
Ter zakaj je sptemljevalec temu nevešč?

Koliko je zakonsko dopustno poškodovanje sošolcev, da se uradno sploh reagira?
Ni potrebno za vsak tak incident, že najmanjšo poškodbo, ki se v šoli zgodi, tudi če se otrok sam poškoduje, opraviti zapisnika?
Čemu ti zapisniki so?
Default avatar

specialna pedagoginja

Pravilniki in stroka je napisal/a:
specialna pedagoginja je napisal/a:

Kot spec.pedagoginja, torej prava iz stroke, lahko podaš okvirne primere, kako s takim nasilnežem postopati, v šoli in zunaj nje, ko pride do agresije?
Ter zakaj je sptemljevalec temu nevešč?

Koliko je zakonsko dopustno poškodovanje sošolcev, da se uradno sploh reagira?
Ni potrebno za vsak tak incident, že najmanjšo poškodbo, ki se v šoli zgodi, tudi če se otrok sam poškoduje, opraviti zapisnika?
Čemu ti zapisniki so?
Sem napisala, da se ne strinjam z marsičem. Krivi so zakoni. In to, da so starši oz. skrbniki otrok zaščiteni kot medvedi. Ko se le-ti ne bodo mogli pritožiti na vsak ukrep s strani šole, in ko bodo postopki hitrejši, bo doseženo veliko več, kot je zdaj. Problem tiči tudi v tem, da so starši tako hudih nasilnežev nepripravljeni na sodelovanje. V veliki večini pa tudi nezmožni sodelovanja.
Kot je že nekdo napisal, obstaja teorija, ampak v praksi se veliko zadev ne da urediti brez soglasja staršev. Potrebno je spremeniti zakone, da bodo starši otrok manj zaščiteni. Da v hudih primerih javnost ne bo vmešana v dogajanje in bodo otroci lahko odvzeti staršem, ki zanje niso sposobni poskrbeti. Kaj se danes zgodi, če stroka dejansko ukrepa? Mislim, da smo v preteklih letih imeli najmanj dva primera. Javnost pa je v obeh zaradi infromacij samo z ene strani zahtevala križanje stroke.
Spremljevalec. Konkretnega primera in otroka ne poznam. Niti ne vem, zakaj mu je bil spremljevalec namenjen. Delo spremljevalca je lahko različno od otroka do otroka. Pri epileptičnem otroku, je spremljevalec zadolžen za pravilno ukrepanje v primeru napada. Pri CP mora spremljevalec skrbeti, da pomaga otroku premagovati ovire. Pri dislektiku mora spremljevalec pomagati pisati in prebrati navodila ... Spremljevalec ni nujno pri vsakem otroku prisoten ves čas (odmori). Prav tako niso vsi spremljevalci prisotni ves čas pouka. Torej, bom lahko odgovorila, kaj v konkretnem primeru je naloga spremljevalca, ko bom dobila podatke, zakaj je spremljevalec bil dodeljen temu otroku.
V šoli lahko postopa učitelj s predpisanimi ukrepi. Obstajajo tudi dobre prakse, ki sicer niso zakonsko utemeljene, ampak če si učitelj upa, jih uporabi. Recimo, otroka s hiperaktivnostjo pošljemo do ravnatelja ali tajnice, da odnese ali prinese neko stvar (pisala za table ...). Pravnoformalno otroka ne smemo pustiti iz učilnice in bi lahko bil učitelj disciplinsko obravnavan in kaznovan, ker je otroka pustil brez nadzora hoditi po šoli v času pouka. Ampak če otroku ta sprehod pomaga in ga umiri, je koristen. Še enkrat ponavljam, otroci so preveč zaščiteni in učitelji nimajo veliko možnosti za ukrepanje. Niti ne smejo otrok nenapovedano vprašati, kot so nas včasih umirili. Zahteva podpisa staršev v beležke danes ni več smiselna v takih primerih, ker starši ne dojemanjo resnosti ukrepov. Še otroka pridržati, da ne poškoduje drugih otrok, je rizično. Otroci so dobesedno nedotakljivi. To je problem, ker je družba razvajena in ker se je mišljenje družbe konkretno spremenilo. Zunaj šole učitelji ne morejo nič, niti niso tam za karkoli zadolženi. Čemu sploh vprašanje? Naj bi bili učitelji 24 ur na dan za vseh 20 učencev v razredu odgovorni in skrbeli za njih? CSD, razne komisije ipd. dostikrat komaj dosežejo prešolanje otrok (ali preusmeritev otroka v vzgojne zavode), samo v res najhujših primerih, ko je dovolj dokazov. Še takrat se zgodi, da kak starš privihra v medije, potem pa ljudstvo zahteva, da stroka dela po navodilih staršev, o konkretnem primeru se jim pa niti ne sanja, za kaj se gre. Ali drug absurd, zaradi pritožb staršev postopki trajajo leta. S tem se hkrati dela tudi škoda samemu otroku, in to s strani lastnih staršev. Sami postopki, ki trenutno obstajajo podkrepljeni z zakonsko podalgo ob primeru nasilnih učencev, pa tako nimajo smisla. Ampak pravnoformalno pa lahko naredimo kaj? Otroka prešolamo na drugo šolo? Kaj smo s tem naredili? Sploh pa je težava, ker ukrepi zajemajo otroka, ne pa njega skupaj s starši kot družino in izvor težav.

Rešitev vidim samo v spremembah zakonov. Ampak brez sodelovanja staršev in strokovnih delavcev ne bomo spremenili ničesar. Žal obstaja pravica do svobode in svobodnega odločanja ... ukrepi morajo biti pa utemeljeni z dokazi. Pri otrocih imaš pa še njihove pravice in skrbnike oz. starše, ki se morajo strinjati. Ne zavidam kolegom, ki se s tem ukvarjajo.

Kakšne predloge imaš pa ti? Za ukrepanje v primerih kot je tale. Kam bi dal tega otroka in kaj bi z njegovimi starši? Pa so tvoje ideje tudi zakonsko možne? Tako v teoriji kot v praksi?