Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

V zvezi s postom o dogajanju na OŠ Poljane: tega otroka so se s stavko znebili že prej, na drugi šoli

Default avatar

moje mnenje

Mogoče bi bila pa lekcija, če bi zbrani anonimni starši razpisali nagrado na koncu šolskega leta tistemu, ki jo bo nasilnemu sončku najbolj zagodel. Recimo xbox ali kaj podobnega.
Potem se pa mulo lahko pripravi na uživanje svojih zdravil.
Default avatar

Nuki

Miodrag Đorđevič in Tina Brecelj
Default avatar

časovni zamik vklopa

kdo torej je napisal/a:
Kdo sta torej ta starša? Hitro napišite :)
če imaš časovni zamik vklopa si poglej včerajšnjo oddajo na tv 3, reče se ji vv faktor, večkrat ponavljajo te oddaje, mogoče bo še na sporedu

govora je bilo o zatohlosti komunizma v sedanjosti

če je kdo vrhovni sodnik, državni sekratar, itd nima čistih rok, starša sta bila omenjena večkrat z imeni in priimki
Default avatar

otrok v vlogi storilca in žrtve

Kako zanimivo vendar!

Državna sekretarka Tina Brecelj se je v četrtek, 4. aprila 2013, na Brdu pri Kranju udeležila strokovnega posveta z naslovom "Otrok v vlogi žrtve in storilca".
Dvodnevni strokovni posvet kriminalistov, tožilcev, sodnikov in pooblaščencev otrok na temo nasilja nad otroki že dvanajsto leto zapored poteka v organizaciji Društva državnih tožilcev Slovenije in Generalne policijske uprave v sodelovanju s Centrom za izobraževanje v pravosodju.
(Spodaj je tudi povezava na njen govor!)

Vir:
http://www.mp.gov.si/si/medijsko_sredis ... 2447/6516/
Default avatar

požareport

iz včerajšnjega članka :

vodstvo šole vključno s psihologi staršem govorilo, da pretiravajo, češ, saj vendar "ni tako hudo, naj bodo strpni in tolerantni", po drugi strani pa starši prizadetih otrok opozarjajo, da nasilje sina vrhovnega sodnika in državne sekretarke traja že tri leta, da ta učenec v šolo prihaja celo z nožem in govori, da "bo vse pobil, tudi ravnatelja Tomšiča", in nihče ne more predvideti, kakšno nasilje se lahko zgodi že naslednji dan.
Default avatar

a lahko kdo posluša

otrok v vlogi storilca in žrtve je napisal/a:
Kako zanimivo vendar!

Državna sekretarka Tina Brecelj se je v četrtek, 4. aprila 2013, na Brdu pri Kranju udeležila strokovnega posveta z naslovom "Otrok v vlogi žrtve in storilca".
Dvodnevni strokovni posvet kriminalistov, tožilcev, sodnikov in pooblaščencev otrok na temo nasilja nad otroki že dvanajsto leto zapored poteka v organizaciji Društva državnih tožilcev Slovenije in Generalne policijske uprave v sodelovanju s Centrom za izobraževanje v pravosodju.

Vir:
Če se komu ljubi poslušat njen prispevek in na kratko povzeti, nimam zvočnikov na compu. Me prav zanima, kaj je pomodrovala.
Default avatar

Prebrala vaše komentarje

Če prav razumem, je edini odgovor ministrstva ta, da inšpekcijski postopek ni zaključen???

Pa koga zanima, če je vsak delavec v tej verigi delal skladno z vsemi pravilniki in zakoni, polnimi lukenj (če jih ni, pa jih zna najti gospod vrhovni sodnik)???

Novinarji, premorete kaj kmečke logike? Rešujemo sedaj skladnost s pravilniki ali medčlovečke odnose, varnost otrok in razredničarke, spoštovanje drugih itd.??? Novinarji, zakaj samo citirate odgovore pristojnih in ne upate vprašati, kaj je sedaj dejansko pomembno ne glede na obliko in embalažo?
Default avatar

Znajo pa

https://fokuspokus.si/article/1059?=pra ... dnike-escp

Disclaimerji ali kako majhen je ta svet
Od štirih prijavljenih kandidatov za sodnike/sodnice poznam vsaj dva do tri.

Z Miodragom Mikijem Đorđevićem sva tako rekoč sošolca iz vrtca: moj starejši sin je bil v isti skupini z njegovim starejšim sinom, mlajši pa z mlajšim. On in njegova druga žena Tina Brecelj Đorđević, državna sekretarka na Ministrstvu za pravosodje, in midva z bivšo partnerko, materjo mojih sinov, smo enkrat uspešno zlobirali — na Mikijevo pobudo, to je že treba reči — sprejem sinov na šolo izven šolskega okoliša. Se mi zdi, da je kar maher za take zadeve. Čeprav mu zdaj to očitno ni nič pomagalo.
Default avatar

zaščita otrok

a lahko kdo posluša je napisal/a:
otrok v vlogi storilca in žrtve je napisal/a:
Kako zanimivo vendar!

Vir:
Če se komu ljubi poslušat njen prispevek in na kratko povzeti, nimam zvočnikov na compu. Me prav zanima, kaj je pomodrovala.
Govori o tem, kako so opremili CSD-je (tudi sodišča, se ne spomnim več?), da bi zaščitili otroke, ki so žrtve nasilja, zlorab. Da lahko ta zaslišanja potekajo npr. preko videokonference.

Pa narobe sklanja z otroCi in go-vo-ri ze-lo po-ča-si, zlo-gu-je.
Default avatar

a lahko kdo posluša

zaščita otrok je napisal/a:
a lahko kdo posluša je napisal/a:

Govori o tem, kako so opremili CSD-je (tudi sodišča, se ne spomnim več?), da bi zaščitili otroke, ki so žrtve nasilja, zlorab. Da lahko ta zaslišanja potekajo npr. preko videokonference.

Pa narobe sklanja z otroCi in go-vo-ri ze-lo po-ča-si, zlo-gu-je.
Hvala.
Default avatar

free willy

Ali kdo ve, kako stvari stojijo danes? So stavkajoči otroci v šoli?
Default avatar

Cerkno

Naslednji teden gredo očitno v zimsko šolo v naravi v Cerkno, tako piše na spletni strani šole.
Default avatar

Prej jelincic

Če prav vem, je bil ta fant na prejšnji šoli sošolec od Jelinčičeve hčerke.
Kolikor poznamo Jelinčiča, je jasno, da so dosegli premestitev tega otroka.
Default avatar

ni se toliko angažiral

Prej jelincic je napisal/a:
Če prav vem, je bil ta fant na prejšnji šoli sošolec od Jelinčičeve hčerke.
Kolikor poznamo Jelinčiča, je jasno, da so dosegli premestitev tega otroka.
Jelinčič se tu ni prav zelo angažiral. Se je bolj za zahvalit eni visoko izobraženi mami, ki je zadeve res speljala vrhunsko in z veliko pameti.
Default avatar

ttttttt

Znajo pa je napisal/a:

Z Miodragom Mikijem Đorđevićem sva tako rekoč sošolca iz vrtca: moj starejši sin je bil v isti skupini z njegovim starejšim sinom, mlajši pa z mlajšim. On in njegova druga žena Tina Brecelj Đorđević, državna sekretarka na Ministrstvu za pravosodje, in midva z bivšo partnerko, materjo mojih sinov, smo enkrat uspešno zlobirali — na Mikijevo pobudo, to je že treba reči — sprejem sinov na šolo izven šolskega okoliša. Se mi zdi, da je kar maher za take zadeve. Čeprav mu zdaj to očitno ni nič pomagalo.
Pa saj se samo malo odrivajo in prerivajo, fantje pač.

No, tako je bilo na začetku leta ... in morda tudi še prejšnji mesec ... učitejica pa ni uporabila beležke tttt.
Default avatar

kaj bi crnkovic napisal danes

Znajo pa je napisal/a:

Tudi jaz sem našla ta zapis. A veš, da me prav firbec, ali je Crnković danes vesel, da njegov sin ni več sošolec od Đorđevića?
Default avatar

Požarček

Miodrag Đorđević vrhovni sodnik in državna sekretarka na pravosodnem ministrstvu Tina Brecelj sta starša tega sončka.
Default avatar

otrok potrebuje pomoč

Otrok potrebuje pomoč. In za to obstajajo ustrezne institucije.
Od tako inteligentnih staršev bi človek pričakoval, da jim je to jasno, ne pa da samo še sami vršijo pritiske in otroka, ki ima očitne vedenjske težave, silijo v konfliktne situacije, da bi mu pomagali dejansko premagat njegove težave, to pa ne. Meni se mali smili, očitno tudi v njegovi primarni družini ni vse ok. Kje so zdaj tukaj vsi, kis e zavzemajo za otroke in razne službe, ki urgirajo, ko gre za otroke neizobražencev, tukaj pa ne upajo prdnit. Otroka je treba zaščitit pred tem, da sebi in drugim v življenju povzroči še večjo škodo in mu končno pomagat.
Default avatar

tatamat

Seveda ne, pa saj to ni edini primer. OŠ pravilniki so napisani tako ohlapno (z veliko luknjami) in z obilo možnosti interpretacij, da ni šans, da pravilno speljejo vse postopke, sploh pa presodijo, kaj je res v dobro otroka. Edino kar se ve je, kaj za otroka ni ok, vse ostalo pa je v zraku oz. kratkoročno lahko kaže, da so celo ukrepi, ki so dobri npr. odstranitev iz družine, slabi. Vzgoja je pač zadeva s časovnim zamikom.
Podobne težave imajo tudi na CSD-jih.