Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na koliko časa “naredite” ginekološki pregled?

Na koliko časa “naredite” ginekološki pregled?

[attachment=0]nurse-2141808_1280.jpg[/attachment]Pozdravljene,
zanima me ali vsako leto redno obiščete ginekologa, da vam naredi preventivni ginekološki pregled?
Ali greste samo takrat, kadar imate probleme?

Moj ginekolog se je žal upokojil in se zdaj nikakor ne morem odpraviti na pregled, ker sem bila do sedanjega zelo navajena. Ja, že celih 6 let nisem bila na preledu.
Najbolj me skrbi zaradi raka na jajčnikih …

Mi prosim lahko priporočate kakšnega dobrega na Šlajmarjevi (Leonišče) oziroma kakšnega dobrega (samoplačniško).

Hvala in lep dan vsem!

grem, ko me pokliče, načeloma je to na tri leta.

Pokliče?

nova
Uredništvo priporoča

Grem na tri leta, oz. prej, če me pokličejo.

Piši na Šlajmerjevo, da ti sporočijo kateri njihovi ginekologi še sprejemajo.

Dr. Pepita Taneska je OK, pa dr. Ban, dr. Dolanc (vse so ženske), s temi sem jaz imela v zadnjih letih opravka in so mi vse OK.

Če pa iščeš samoplačniško pa ginekologinja Tadeja Štrumbelj.

Leta nazaj je veljala praksa, da je priporočljivo enkrat letno obiskati ginekologa. Po tem, ko sem bila preusmerjena h ginekologu, ki je odprl lastno, koncesijsko prakso, se stroški pregleda povrnejo 1x na 3 leta.

Kar pomeni, da od takrat hodim na pregled na 1,5 leta in si vsak drugi pregled plačam sama.

Uf si me našla, bila pred kakšnimi sedmimi leti nazaj, nobenih težav, vse b.p., spolnih odnosov tudi nimam, tako, da ne vidim potrebe po pregledu, ker so mi ti zelo zoprni

Ne zameri, če se oglasim…

H ginekologu ne hodiš zgolj zaradi kontracepcije, temveč predvsem, ker so ženska rodila vitalna in je treba sprotno kontrolirati njihovo zdravje. Nisem še slišala, da bi bil kakšni ženski pregled prijeten – pomembno je, da ni boleč oz. da so rezultati bp.

Ne zameri, če se oglasim…

H ginekologu ne hodiš zgolj zaradi kontracepcije, temveč predvsem, ker so ženska rodila vitalna in je treba sprotno kontrolirati njihovo zdravje. Nisem še slišala, da bi bil kakšni ženski pregled prijeten – pomembno je, da ni boleč oz. da so rezultati bp.
[/quote]

vitalnim rodilom najbolj škodijo spolni odnosi (možnosti raznih okužb). tako, da če nima odnosov, nima nekih drugih težav, potem potrebe po obiskih ginekologa niti ni.

vitalnim rodilom najbolj škodijo spolni odnosi (možnosti raznih okužb). tako, da če nima odnosov, nima nekih drugih težav, potem potrebe po obiskih ginekologa niti ni.
[/quote]

Ojej……upam, da nisi ženska.

Hvala za hitre odgovore.
Jaz vsa ta leta nisem imela nobenih težav, zdaj pa me že kakšne 3 dni zelo tišči na vodo in pogosto hodim na WC. Pa občasno me zaboli v desnem “jajčniku”,
za sekundo ali dve potem …. pa je spet ok, to se zgodi 2 krat na dan (6 dni).
Sem pa malo tudi hipohondrična …. im me zdaj resno skrbi, da ni kaj hujšega.
Gugl mi za te simptome vrže ven “rak jajčnikov” in vnetje mehurja.
In mene zdaj preganja in skrbi predvsem “prva guglova diagnoza”.
🙁

vitalnim rodilom najbolj škodijo spolni odnosi (možnosti raznih okužb). tako, da če nima odnosov, nima nekih drugih težav, potem potrebe po obiskih ginekologa niti ni. [/quote]

Zibelka ženske vitalne energije pomeni še kaj več, kot le orodje spolnosti.

Kaj je in kaj ni potreba? Sama se ne bi čutila poklicane, da drugi svetujem tako prakso, kot si jo ravnokar ti. Vsaj svojim hčeram ne.

Je pa res, da ne obiskujem npr. zobozdravnika šele takrat, ko me začne boleti zob. Marsikateri proces v telesu se da preprečiti že pred radikalnim zdravljenjem.

Lahko so kakšne ciste ali pa miomi v maternici.

Predvsem večji miomi lahko pritiskajo na mehur.

Ampak nehaj se igrati z zdravjem in stopi do ginekologa. Ker če kaj pri nas deluje, so to ginekološke ambulante.

Potem bo treba k zdravniku na pregled urina. Pričakuj, da te bo povprašal, če si bila pri ginekologu oz. ti bo priporočal hkratni pregled.

To da te tišči na vodo je vzrok mehur. Vsak dan pojej pest brusnic, pa s tem ne boš imela nobeni problemov. Vpliva tudi koliko sladkarij poješ. In nenazadnje bližaš se menopavznemu obdobju, kar povzroča tudi te težave, ki jih navajaš.

Za sedaj je vse o.k. Hodim na 3 leta. Zdi se mi, da je to preporedko. Ne glede na težave. Svoje čase se je hodilo na 1 leto. Je bilo kar prav.
Torej, grem na 3 leta (kakšen mesec prej). Če bi imela težave, bi itak šla takrat.

Ojej……upam, da nisi ženska.
[/quote]

Hhehehe, ja. :). “če ni odnosov” avtorica misli, da so “spolni odnosi” edini vir prenosa okužb naprimer s SPB 🙂

SPB se dobi tudi s pettingom, preko spolnih pripomočkov….

To da te tišči na vodo je vzrok mehur. Vsak dan pojej pest brusnic, pa s tem ne boš imela nobeni problemov. Vpliva tudi koliko sladkarij poješ. In nenazadnje bližaš se menopavznemu obdobju, kar povzroča tudi te težave, ki jih navajaš.
[/quote]

Ni nujno, da je “vnetje mehurja” in bodo pomagale čudežne brusnice- lahko je tudi pričetek inkontinence ( ohlapno tkivo ali mišice, sploh, če se je v zadnjem času njena teža povečala), ali pa multiple skleroze…..

Odlična v Leonišču sta Dr. Zore in Prof. Lukanovič. Zelo strokovna. Verjetno boš k njima težko prišla, ker nisi spremljana celo odno obdobje. Oz. k Prof. Lukanoviču lahko prideš le, če imaš težave…

Drugače pa – vse ženske po40em letu, ki smo v rednem programu ginekološke obravnave, smo v programu Zora, ki tudi pošilja vabila na redne preventivne ginekološke preglede-priloženi so tudi seznami ginekologov.

Na tri leta je nekako nuja – tudi zate, pa čeprav nimaš težav ali ti misliš, da jih še nimaš… preventiva…….. Odločitev je pa tvoja, ali boš zmogla prestopit očitno to neprijetnost v svoji glavi -ginekologi so profiji, vidijo toliko rodil žensk vsak danv službi, da jim je to rutina. Tam so zato, ker so strokovni, spremljajo stanje in zdravje tvojih zunanjih in notranjih rodil, ne pa zato, da bo tebi nerodno, ker se moraš uleči na tisto posteljo s stremeni za noge. Rutina za njih, rutina zate.

Na tri leta, na pap test + ostalo.
Če so težave (ampak razen normalnih tegob za ta leta, kjer mi itak ne more pomagat, jih ni), prej.
Stara sem 43 let.

Leta nazaj je veljala praksa, da je priporočljivo enkrat letno obiskati ginekologa. Po tem, ko sem bila preusmerjena h ginekologu, ki je odprl lastno, koncesijsko prakso, se stroški pregleda povrnejo 1x na 3 leta.

Kar pomeni, da od takrat hodim na pregled na 1,5 leta in si vsak drugi pregled plačam sama.
[/quote]

Jaz enako!

Na 3 leta, ker nimam težav. Če pa so ga je treba obiskati 1x na leto.

Po potrebi, ko so težave, drugače pa se pri zadnjem obisku dogovorimo kdaj bi bil naslednji preventivni pregled. So me iz ordinacije tudi že klicali, da se pridem malo pokazat.

Ko je šla bivša ginekologinja v penzijo, sem na dom dobila pisno obvestilo, da odhaja v pokoj in da bo njeno ordinacijo prevzela ta in ta zdravnica, ter da imam 3 mesece časa, da pridem k njim podpisat da ostanem pri novi zdravnici oz da si najdem novo ginekologinjo.

vitalnim rodilom najbolj škodijo spolni odnosi (možnosti raznih okužb). tako, da če nima odnosov, nima nekih drugih težav, potem potrebe po obiskih ginekologa niti ni.
[/quote]

Kako primitvino razmišljanje. Seveda je potrebno in odgovorno, da gre ženska na vsaj 3 leta na pregled in da ji odvzamejo bris, pa spolni odnosi gor ali dol.
Jaz imam stalnega partnerja “moža”, nikoli nobenih problemov z vnetjem ali čimerkoli, ne pred, ne po porodu..nimam kontracepcije, pa hodim na preglede na vsaj 3 leta. Izjema sta bila poroda.

Kako primitvino razmišljanje. Seveda je potrebno in odgovorno, da gre ženska na vsaj 3 leta na pregled in da ji odvzamejo bris, pa spolni odnosi gor ali dol.
Jaz imam stalnega partnerja “moža”, nikoli nobenih problemov z vnetjem ali čimerkoli, ne pred, ne po porodu..nimam kontracepcije, pa hodim na preglede na vsaj 3 leta. Izjema sta bila poroda.
[/quote]

ti imaš odnose, nima veze, če to z enim samim moškim.

zdravstveno zavarovanje krije brise na tri leta, za ugotavljanje hpv. edina možnost, da dobiš hpv, je spolni odnos. če nikoli nisi imel spolnih odnosov, ni potrebe po jemanju brisa.

H ginekologu hodim na 2 do 3 leta, da mi vzame bris in pregleda. To nima veze s številom spolnim odnosov ali načinom kontracepcije, ampak z osebno odgovornostjo do svojega telesa. Mislite, da nobena devica še ni zbolela za rakom na materničnem vratu? Ženske, ženske, vzemite se v roke no: ginekolog ni noben bavbav, bodite vesele, da imate to možnost in jo izkoristite!

New Report

Close