Starševski čvek

Barbara Špruk.....resnica?

Default avatar
Ko sem bil prvič na zaprtem oddelku še na opazovanju, vam bom povedal kako je bilo. Sedel sem za mizo, ki je bila najbolj oddaljena od pacientov. Pacienti med sabo niso bili zmožni normalne komunikacije. Občasno je kdo zatulil, med sabo so se ravsali. En pacient je drugega porinil, tako, da je po tleh padel in podobno. Ves čas me je bilo strah, da bo kdo od pacientov do mene prišel in da me bo užgal. Vse je bilo možno. Če se je kakšen pacient bolničarjema preveč približal sta ga nadrla. Samo bolničarja sta znala med sabo normalno komunicirati. Bila sta večinoma v svojem prostoru. Občasno sta tudi proti meni pogledala. Nisem upal do njiju, ker me je bilo strah da bosta tudi mene nadrla.
Default avatar
Koga se sploh zanima resnica je napisal/a:
Tudi vam moram povedati, da me izredno zanima resnica.
Default avatar
Inteligencius v resnici ne obstaja.
Default avatar
Res je, ne obstajam.
Default avatar
Bipolarna motnja v resnici obstaja.
Default avatar
Res je, v resnici obstajam.
Default avatar
Svoji psihiatrinji sem že pred časom povedal, da sem se v tridesetih letih svoje psihiatrične kariere že več kot nažrl psihiatričnih laži.
Default avatar
A shizofrenija obstaja, ali v resnici ne obstaja
Default avatar
To pa sprašujem zato, ker je v naši temi tudi Shizofrenija prisotna.
Default avatar
Problem je, da duševno zdrav človek ne razume duševnega bolnika. Med tema dvema osebama je neskončno globok prepad.
Default avatar
Med mano in mojo psihiatrinjo je v resnici neskončno globok prepad. Že pred časom sem ji rekel, da se po strokovni plati ne strinjava. Ona zagovarja ortodoksno psihiatrijo, kar je povsem razumljivo. V nasprotnem primeru bi izgubila službo in licenco.
Default avatar
Potem je pa še problem medčloveških odnosov. Slabi in nekvalitetni medčloveški odnosi negativno učinkujejo na duševno zdravje.
Default avatar
Ja pa še to moram povedati, da potem ko sem bil od mešanice zdravil tako zadet, da zase nisem vedel in sem se počutil grozljivo zanič mi je en pacient ponudil cigareto. Ko sem pokadil cigareto je prišlo do čudežnega izboljšanja počutja. Nikotin tudi zmanjšuje stranske učinke nevroleptikov. Ker nisem maral fehtariti za cigarete sem potem kadil ogorke iz pepelnikov. Svojih cigaret nisem imel, ker takrat še nisem kadil. Akinetona mi pa psihiater ni dal.
Default avatar
Ta psihiater si niti tega ne zasluži, da bi tu njegovo ime zapisal.
Default avatar
Moja psihiatrinja že kar nekaj časa ve, da sodelujem na tem forumu.
Default avatar
:)
Default avatar
V naslovu teme je omenjena Barbara Špruk. V tej temi je omenjen tudi Joc. Joc pozna moje ime.
Default avatar
Ja, zamenjaj psihiatro, pa bo.
Default avatar
Invega je napisal/a:
Če bi se kakšna psihiatrinja opogumila in tu zapisala svoje ime bi bilo super.
Default avatar
:)