Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj si ene ne želite otrok?

Zakaj si ene ne želite otrok?

Zanima me zakaj si ene ženske ne želite imeti otrok? Ne svojih, ne posvojenih?
Kdo vas bo obiskoval na stara leta, kdo vam bo priskkočil na pomoč?
Verjetno se pa najde tudi kak tak moški?

🙂 a že spet smo tu,

zato ker sem egoistična mrha 🙂

Potem pa naj še kdo reče, da je egoist tisti, ki noče otrok.

nova
Uredništvo priporoča


a da se najde kakšen tak moški – moških takih je na tone.
jaz poznam enega sovraznika otrok – direkt sovraži jih – eden se mu je po nesreči zgodil in zdaj ga imenuje finančni zajedalec.
seveda navzven igra ful skrbnega očkota – japaja… sovraži otroke in vse povezano z njimi. Eni, ki imamo radi otroke iskreno, takoj prepoznamo takšno hinavljenje in igranje – in uvidimo jasno iskreno sovrastvo do otrok, ki ga tak človek nosi.


Zato, ker se bojijo, da bo njihov otroček preveč podoben njihovemu psu, ki spi skupaj z njimi v isti postelji.

Zato, ker si jih pač ne želimo. Eni si želijo bajto plus 3 avtomobile, drugemu je ok garsonjera v bloku. Eni so vegani, drugi vsejedi. Eni imajo 10 otrok, drugi nobenega.

Pač nekateri jih nimamo, ker nam tako paše. Kaj k… se tisti z vašimi sončki stalno sprašujete, zakaj jih drugi nimamo? Kolikokrat ste pa nas brez otrok slišali: “Ja zakaj pa imate vi toliko otrok?” Dejte mir in nam ne težit. To, da nimamo otrok ali da jih vi imate…nihče nikomur ne dela s tem škode. Ja?

zakaj pa se ene tolko vtikate v to, kako si drugi omislijo življenje???????
brigaj se zase in za svoje otroke pa ne štoraj po drugih, da te ne bodo tvoji otroci na stara leta odpikali

preden me napadeš, imam močno močno zaželenega otroka. mi je pa popolnoma logično, da pa vsi takih želj nimajo.

Za zacetku sem govorila.. Nocem jih, ker nimam pogojev (rednega dohodka in bajto). Zdaj imam oboje in govorim, da se mi zdi, da temu ne bom kos in da moj partner ni dovolj zrel za otroka. Ocitno zame je 🙂
Odgovor je: nimam pojma.
Vedno sem iskala izgovore. Vedno. Niti se nisem kaj dosti poglobila v to. Vidim se kot mamo. Ampak si ne zelim otrok. Imam se casa kakih 7 let. Bomo videli, ce me bo prijelo. Se mi zdi, dabi nekako lazje “prebolela”, da bi se zgodilo (uporabljava kondome). Nacrtno pa ne vem, ce se bom spustila v to.
Imam pa locene starse in sem kar hudo psihicno skasirala ob locitvi. Mogoce je pa le to vzrok, ker pac vidim, da je se zelo malo ljudi, ki ostanejo skupaj.

Večji problem so tiste, ki hočejo preveč otrok. Delam v firmi kjer je od 82 zaposlenih 76 žensk in vsakodnevna debata je o frocovju “mož noče, jaz hočem še najmanj dva….” 😀 tako da je tale tema čist mim.

Kako pa potem med prazniki recimo, ste kar sami, brez družine?

Saj vem, da se delaš norca, ampak ravno zaradi takšnega odnosa do svojih otrok je toliko psihično pofrderbanih ljudi.

Luštna parodija na zabačenko.

Kolikokrat pa ti obiščeš svoje in moževe ostarele starše.?

kakor NAM odgovarja… včasih sami, včasih z družino, ti imaš pa tako kot hočeš samo, drugi se nimamo nič slabše, ker imaš ti otroke oz. zate lepše rečeno podložnike…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ja sama, za novo leto čisto sama, ni mi bilo hudega, skuhala dobro večerjo, odprla sem si šmapanc, , naštimala dobro glasbo, postavila pred sebe platno in slikala, fjuuu še vem ne kam je šel čas, no ko je začelo pokat sem vedela, da je polnoč in ga moram šluknt, in slikala naprej…

kje je problem?

Zanimivo je, kako vsi takoj pomolite vprašanje: kdo vas bo pa obiskoval, ko boste stari? Si ti RES lahko zagotovo prepričana, da bodo tebe tvoji? Lahko naštevam razloge (smrt, odtujitev, selitev drugam, poslabšanje odnosov), ampak glavno, da se ti zvečer tolažiš, da si izpolnila svojo dolžnost in rodila še žmiljontega človeka v ta prenaseljeni svet. Se kdaj vprašaš, kakšna kvaliteta življenja čaka naše zanamce?

To je vendarle skregano z zakoni narave, boš odvrnila. Kaj pa je leta 2018 še naravnega? Daj se ozri malo okrog sebe in poglej, kako novodobni človek živi.

Ko gledam starše, vidim neprespane in izmučene zombije. Odtujijo se od svojih partnerjev, garajo do večera za potrebe svojih nehvaleženih mulcev, ki jih bodo na stara leta po hitrem postopku strpali v domove za ostarele, po njihovi smrti se bodo pa s sorojenci zmrcvarili za tisto ubogo premoženje in nikoli več lepo pogledali.

Dobro, malce pretiravam, ampak zame življenje nenehnega odrekanja, neprestane skrbi, odgovornosti za drugo bitje do najmanj 18. leta … to ni to. Pa ne sovražim otrok, me resnično sploh ne motijo. Moti pa me infantilizacija družbe, kjer se vse vrti okoli otrok, ki narekujejo tempo svojim staršem, namesto, da bi bilo obratno.

Taki pač smo ljudje, različni.

Imam kar nekaj prijateljev, ki so ze izven rodnega obdobja. Da nimajo otrok, so bili razlicni vzroki. Dva para sta se borila z neplodnostjo do poznih rodnih let in jima je kasneje zmanjkalo energije za posvojitev. Kot obicajno, oba para imata doma hisne ljubljencke-kuzke, ki so res pravi crkljancki in s partnerji so si zelo blizu, se imajo radi. Jaz ne vem, da se sploh kdaj skregajo. Pri nas se najveckrat zaradi otrok in dela okrog njih. Imam pa se nekaj prijateljev, znancev, ki nimajo otrok, zato, ker so se zavestno tako odlocili. Dve med njimi sta mi priznali, da edino stvar, ki obzalujejo v zivljenju je ta, da nista imeli otrok, ko sta jih lahko imeli, pa ju je vlekla kariera, sluzba v tujini, moski, ki jo je preprical, da otrok ne prinese srece itr. Pac, zgodbe so razlicne in barvite. Vsak naj se odloci tako, kot misli, da je zanj najboljse in amen. Zivi in pusti ziveti.

Kako si drzneš vtikati v druge ljudi in njihove odločitve, ki se te niti malo ne tičejo? Prej bi se tisti brez otrok lahko pritoževali nad kravami za razplod, za katere plačujejo.

Zato ker se zdaj ko so mlade oz.mlajše lahko gonijo vse povsod in nastavljajo svojo rit vsem in vsakemu, dokler je še oziroma bo, za povohat. Ko take smrdeče po ribah in znucane robe nihče več ne bo maral, ker bodo na tržišču nove in sveže ritkice, si bodo našle pa kake bogate stare playboye z dobro makino, dobro stoječo pokojnino in ovelim tičem-ampak glavno, da bo stvar napeta v denarnici.
Ko jih bo pa tam spodaj še vedno srbelo, oveli tič pa ne bo sposoben zadeve pošlihtat, pa bodo tukaj na monu pametovale in obsojale take, ki so se bile pripravljene žrtvovat in naredile vse, da bi si ustvarile normalno družino, pa čeprav v malo bolj poznih letih.
In pri tem jih sploh ne bodo zanimali razlogi, zakaj se eni odločijo za otroka šele pri 35 ali pa še kasneje. Ker one vejo vse o tem, ker one so se žrtvovale za kariero ”svojih riti”

Kaj tebe muči? Ljudje so različni, enim več pomeni kariera, potovanja, hobiji, drugim družinsko življenje in otroci.
Sama imam otroke in sem zelo srečna, me pa prav nič ne moti, če imajo drugi pari druge cilje.

Ali tvoji otroci nočejo imeti otrok in ne boš babica? Te to muči?

marry me, please 🙂

marry me, please 🙂
[/quote]

hihi 🙂 če je tvoj nick pravi te šišam za 15 let, težka, bi mi ušel in bi zopet sama slikala 🙂

Zakaj pa eni neprestano to temo odpirate?


🙂 🙂 🙂

Imam otroke. In ne vtikam se v tiste, ki jih ne želijo. So waht? So ti kaj vzeli, odžrli, ukradli itd.?
Če ne želijo, je njihova stvar.

Samohranilke, ki se vam je dec skurbal, ko je bil otrok zelo mlad, in niste bile v 20 ih letih najdet kompatibilnega partnerja in hkrati nadomestnega očeta svojega otroka….se zavedate ste se zelo nepremišljeno odločile imet otroka z napačnim tipom, in da ste zajebale svojega otroka, ki ni nikoli poznal klasičnega družinskega vzdušja…
Poznam take primere ko je mularija odraščala samo ob mami….niti ne mislim komentirat kako nikakvi so zdaj kot odrasli otroci…

Babe, ki na tak način zajebete svoje otroke, samo STFU! To je čisti glupi egoizem …

New Report

Close