Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek NA Zavodu za zaposlovanje

NA Zavodu za zaposlovanje

Na Zavodu za zaposlovanje sem vpisana sedem let in dobivam socialno pomoč. Čeprav sem aktivna, mi službe niso pomagali dobiti.
Pošiljajo me na tečaje, ki jih sicer naredim, a mi razen tega, da jih naredim, ne koristijo finančno prav nič.
Upala sem, da ko bo naredila tečaj, mi bodo omogočili zaposlitev vsaj za šest mesecev.
Pa ni nič od tega.
Ne vem kaj bo, če dobim zaposlitev. Mislim, da bom morala vse vrniti CSD-ju.

Ne more ti Zavod za zaposlovanje dobiti službe. Vse je odvisno od delodajalca, če te sprejme.

Kakšno izobrazbo pa imaš?

Tečaji, na katere te pošilja Zavod, so za brezposelne zastonj. Nič ti ni treba vračati. Tečaji so namenjeni tebi, za izobraževanje, tako imaš boljše pogoje pri iskanju zaposlitve.

Imam poklic grafičar. Kljub temu, da sem naredila še prekvalifikacijo za trgovec in tečaj za slaščičarja, dela ne dobim.
Mislim, da bi mi morali omogočiti, da delam kot slaščičar vsaj šest mesecev.
Potem bi pa mogoče doblla delo v slaščičarni, tako pa nič.

Pa tvoja starost? Ni treba čisto natančno pod 30, pod 40?

Sma že dve opravila sem usposabljanje NPK pomočnik kuharja/natakarja preko zavoda, ampak ko sem ugotovila da bi morala 1leto prakse zastojn delat nekje da mi portfolio potrdijo, zavod pa ni sposoben zrihtat delodajalcev kjer plačajo usposabljanje sem odnehala….

Sma že dve opravila sem usposabljanje NPK pomočnik kuharja/natakarja preko zavoda, ampak ko sem ugotovila da bi morala 1leto prakse zastojn delat nekje da mi portfolio potrdijo, zavod pa ni sposoben zrihtat delodajalcev kjer plačajo usposabljanje sem odnehala….
[/quote]

A sama pa si nisi mogla poiskati delodajalca???? Tale je pa močno lovska, res!
Zavod v tem primeru plača zdravniški pregled delodajalcu in tudi tebi nekaj.
Pozanimaj se!

[/b]

Vmes, med trideset in štirideset, bliže štirideset.

A sama pa si nisi mogla poiskati delodajalca???? Tale je pa močno lovska, res!
Zavod v tem primeru plača zdravniški pregled delodajalcu in tudi tebi nekaj.
Pozanimaj se!
[/quote]

Sorry sem bonitete ze izkoristila za javna dela na šoli. Tako da mi je svetovalka lepo rekla da nima več kaj z mano kaj se zavoda tiče, da naj ne planiram, da mi še oni kaj ponudijo… LP

Iščemo slaščičarja na Rogli – Unitur d.o.o. Zreče

Sama sem pa skoraj mnenja, da se ti ne da delati kot trgovka ali slaščičarka – kuharica, v težkih pogojih za 600 evrov oz. te nekdo zalaga z denarjem in ti ni potrebno delati. Možno, da se motim, ampak v našem kraju so v 7 letih vsi dobili službo, kdor je hotel delati. Ne vem zakaj ti bi bil zavod kaj dolžen zrihtati? Najdi si sama v kolikor imaš cilj, da greš delat. V kolikor se ti ne da ti pa ti niti zavod ne more pomagati.

Obe nakladata, da se kar kadi.
Ti prva, če ti je zavod plačal prekvalifikacijo za trgovko in slaščičarko, potem so te tudi pošiljali na razpise za delovno mesto trgovke. Teh ne manjka.
In ti druga, če si z zavodom sklenila pogodbo o izobraževanju za natakarja, potem nisi mogla samovoljno odnehati, pač pa si s pogodbo zavezana izobraževanje končati, kar pomeni tudi opravljanje prakse pri delodajalcu. Če tega ne boš izpolnila, boš morala sredstva za izobraževanje vrniti.

tudi jaz sem na zavodu. imam sicer univerzitetno izobrazbo, a sem prišla noter za prekvalifikacijo v socialno oskrbovalko. naredila celo dva meseca usposabljanja, potem pa tema. pa sem se tudi ZASTONJ ponujala v delo, prostovoljno, organizacijam, društvom, itd. NIČ. nula.
ker sem na zavodu tri leta sem že dolgotrajno brezposelna. prva leta sem se trudila dobit službo, istočasno sem se pa prilagajala na znatno manjši badžet in zdaj je tako, da z zelo malo denarja znam preživet, službe pa druge več nočem kot v negi. zakaj bi pa sploh morala vzet karkoli, če mi ni, da delam karkoli. ali nega ali pa nič. in ja, pričakujem, da mi svetovalka na zavodu najde delodajalca, ker zato pa je tam. 🙂 imava isto izobrazbo in ji kar naravnost povem, da grem jaz lahko takoj namesto nje delat, ona pa naj gre na moj stol in naj proba kako je bit brezposeln.

Sama sem si zdaj nasla delo za 2 stopnji manjso izobrabo brez izkusenj in vez, jaz sem ena od zgornjih avtoric, … v teh dneh mam podpis pogodbe,iskala pa sem odleta 2011 (diploma) 🙂 🙂 🙂 res zRZS je zato da pijejo kavice in vlecejo revice v pisarnah dinarčke…


Če ti ni, potem pa bodi doma. Te nihče ne sili.

Ona je sebi našla delo, ti pa sebi še moreš v kolikor ti je to v interesu.

Zadnji mesec sem imela 3 situacije, ko bi šle ženske, tako kot ti, delat na moje delovno mesto AMPAK kako sem pa prišla do sem, tega po nobena noče izprobat (nočni šiht in proizvodnja). Ne, vse bi šle direktno v pisarno.

New Report

Close