Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko v denarnici nimaš niti 5 € za kavico v gostilni

Ko v denarnici nimaš niti 5 € za kavico v gostilni

Ja žalostno ampak resnično. Ko v teh časih nimaš v žepu vsaj 5 e gotovine, da bi šla z možem na kavo v gostilno, kjer je moj sin letos opravljal enomesečno prakso in so mu v bistvu naredili kar veliko uslugo, da so ga sploh sprejeli. Pa še zelo je bil zadovoljen z vsemi sodelavci, sploh pa s šefinjo, ki je bila njegova mentorica.
In zdaj ob koncu leta se pač spodobi, da se nekako zahvališ, verjetno tudi tako, da greš tja vsaj na eno kavo in jim zaželiš vse dobro tudi vnaprej.
Pa mi vedno zmanjka tudi tisti drobiž, verjetno marsikateremu ni jasno ampak pri dveh pokojninah in sicer manjših od zajamčene plače, to verjetno ni nemogoče.
No sicer je pa res, da poslujem bolj s karticami, vsega pa potem ne moreš kompenzirat. In ko plačava z možem vse položnice ostane samo za bencin in nujno špecerijo.V dotični gostilni pa ne sprejemajo kartic. Na kartice sem se preusmerila zato, da na tak način nekako zvozimo čez mesec, čeprav je po drugi strani to slaba potuha. Ampak vsak si nekako pomaga, kot ve in zna, a ne?
Vem samo to, da ko smo imeli tolarje, se mi to ni dogajalo, pa sem tudi že uporabljala kartice in verjetno čeke…ampak v denarnici se je vedno našel vsaj en Prešeren in še kup drugega drobiža, dovolj za vsaj 10 kavic.
Zdaj pa okrog hodim s prazno denarnico, v kateri se najde samo par ”nežk” in kartice.
Upam, da bo prebral to tudi kdo tak, ki je v našo sLOVEnijo pripeljal TO BEDO.

ko so bili tolarji, sta najbrž še oba z možem delala in imela večje plače kot so sedaj penzije.
Prav nobene potrebe ni, da hodiš v lokale iz hvaležnosti. V lokalu so gotovo imeli koristi od njega, brez skrbi. zahvali se naj kar sin sam. ti pa pri naslednji penziji dvigni pet evrov in pojdi na kavo v začetku meseca.

Ne vem kaj naj bo Slo sram. Mene ni sram da nimam gotovine, pač je enostavno nimam. Ok so trenutki ampak v mesecu imam gotovino v denarnici ne vem 10 dni pa ne 10 dni skupaj. Jaz več ali manj vse plačujem s kartico.
Jaz tu ne vidim problema če človek plačuje s kartico
Drugo pa je če nimaš toliko prihodkov da ne prides do konca meseca in pote greš vsaki mesec v limit. Tu pa priznam pa bi bilo marsikaterega politika lahko pošteno sram da ljudje delajo in ne dobijo niti ne toliko place da bi lahko normalno prišli čez mesec.
In ja da grejo lahko tudi kdaj pa kdaj na kavo in da se to ne smatra kot luksus.

In ZAKAJ nimaš denarja niti za kavico? ZAKAJ? Zakaj imata penzijo, ki je manjša od 500 evrov? Nista imela nič izobrazbe? Slabo plačane službe? Ni bilo dovolj delovne dobe? Če pa imata vsak po 500 evrov z možem, je to skupaj 1000 – in s tem denarjem bi morala dva upokojenca preživeti in imeti tudi za kakšno kavo.

Če bi imela malo denarja, bi bila zadnja stvar, na katero bi pomislila, ta, da bi šla v gostilno na kavico.

Naravnost čudovita je naša družba, privoščljiva ničvredna drhal takoj napade in vali krivdo za revščino na revne.

Je že nakazana.Je bilo na TV.

In ZAKAJ nimaš denarja niti za kavico? ZAKAJ? Zakaj imata penzijo, ki je manjša od 500 evrov? Nista imela nič izobrazbe? Slabo plačane službe? Ni bilo dovolj delovne dobe? Če pa imata vsak po 500 evrov z možem, je to skupaj 1000 – in s tem denarjem bi morala dva upokojenca preživeti in imeti tudi za kakšno kavo.
[/quote]

Glede na doseg tvojih možganov, te je lahko sram do nebes in nazaj! Ker nekaj tako maloumnega, kar si sproduciralo, je samo za pokrit se z ušesi od sramu in se delat, da te ni!

Sicer sploh ne zagovarjam avtorice in mi je v stanju, ko so finance tako nizke, da ne sfolgaš meseca, poslovanje s karticami največja možna neumnost (!!!!), ampak tvoje umsko stanje je veliko slabše od avtoričinega!

Se sploh zavedaš, da če ne bi bilo takih brez izobrazbe ali z nizko izobrazbo, ki bi opravljali osnovna dela, bi se tvoj lepi svet podrl in ti ne bi bilo čisto nič več lepo?!?!?!?! Če bi se vsi visoko izobrazili, kdo bi čistil, pobiral smeti, friziral, prodajal, delal v tovarnah, ipd.?????
Poleg tega, veš, ljudje zbolijo, gredo v predčasno upokojitev ali pa ostanejo brez službe in niso zaposljivi, že danes je problem dobiti službo pri 40+, pred 20 leti je bila pa to skoraj misija nemogoče, ker je veljalo, da si po 40. samo za na odpad! In ta dva sigurno nista še 60+, če imata mulca v srednji šoli z obvezno mesečno prakso!

Meni res ni jasno, zakaj imate ljudje sploh glave, ker vam itak ne služijo ničemur!


Vprašaj Kahlna zakaj nima 1000€ penzjona kot je obljubljal, to je prvo, kot drugo , povej mi koga si volila, najbrž nove obraze, sedaj najbrž tudi že sama razumeš da so totalno nesposobni, spomni se 10 let nazaj, ja vladal nam je grdi Janša plače so bile dobre, dohitevali smo Evropo, danes padamo, ne dohitevamo, torej veš kako se moraš odločiti na naslednjih volitvah, sam mislim da je bilo poloma od 2009 do danes dovolj, čas je da se naredi red , drug ga pa ni v stanju narediti kot JJ, žal je tako, pa naj nam bo všeč ali pa ne…

Čakaj malo, zdaj je kriva država, da ti nimaš za kavo?

Sama pišeš, da enostavno ne znaš z denarjem in operiraš s karticami, ker tako prideš skozi mesec. Ne zavedaš pa se, da za kartice (najbrž govoriš o t.i. kreditnih) plačaš vsako leto visoko naročnino in še kaj, v bistvu pa samo zamikaš plačilo naprej. Nič drugega. En mesec ali skozi več mesecev si zapravila več, kot si imela prihodkov, zdaj pa še vedno operiraš z denarjem, ki pride, s tem da vnaprej. V bistvu si pa s tem delaš samo medvedjo uslugo, ker denar bo enkrat treba vrniti, za te posoje ali zamike pa plačuješ kar veliko.

Tisto kavo bi si komot privoščila, če ne bi plačevala s karticami in bi ti banka za to tvojo neodgovornost zaračunavala visoke stroške.

Je pa seveda res, da če nimaš denarja, NE HODIŠ NA KAVE! Še najmanj pa iz hvaležnosti do in za tretjega. Če se mora kdo zahvaliti, je to tvoj sin. Če je pa delal, vama lahko pa tudi on plača to kavo. Seveda je pa vedno laže bentiti čez nekoga tretjega, da je kriv za vse skupaj, kot pa narediti spremembe pri sebi.

Zakaj bi bilo mene sram, da ti nimaš za kavo?

1. črtaj kartice! vse!
Kartice niso potuha, ampak so brezno brez dna, ko se zaciklaš in se ne izkoplješ ven, pa če se na glavo postaviš!

Prvi mesec brez kartic bo j.eba, ker bosta imela samo gotovino, ki pa je ne bo dovolj in boste morali sčarat s tem, kar imate doma in z rižem na riž ali testeninami na testeniv vsak dan na dan celih 31 dni, ampak ko se rešite kartic, vas bo obsijalo sonce!
Potem pa lepo gotovino v roke, toliko imaš, toliko lahko porabiš in to je to. Narediš si tedenski plan, koliko lahko porabiš, kaj boste jedli, kaj rabite za druge stvari in ne levo, ne desno, začrtano in zabetonirano v tistih par 10€ tedenskega proračuna!

Če moja mama s 300€ plača položnice, ima za trgovino in poleti za stroške vrta, pa še kak evrček stisne vnuku ali prišpara za zimske položnice, potem lahko tudi vi trije preživite z dvema pokojninama!

In ZAKAJ nimaš denarja niti za kavico? ZAKAJ? Zakaj imata penzijo, ki je manjša od 500 evrov? Nista imela nič izobrazbe? Slabo plačane službe? Ni bilo dovolj delovne dobe? Če pa imata vsak po 500 evrov z možem, je to skupaj 1000 – in s tem denarjem bi morala dva upokojenca preživeti in imeti tudi za kakšno kavo.
[/quote]

LOL
Kakšn glup komentar. Zakaj, zakaj, zakaj…..?
Kaj tebe sploh briga zakaj? Pač nimata denarja za kavico in to je to. A je to tolk čudn? Nista edina. Je kr neki tazga folka v Slo. Kaj tebe sploh briga kakšno izobrazbo imata, kaj sta delala….? Matr ste eni fuk.njeni v glavo.
In ja, je žalostno, da eni tako živijo, da morajo gledat na vsak € kam ga dajo, pa še zmer ne pridejo iz mesca v mesec.


In ti si ponosno da tekmuješ, da lahko še z manj, ker so se drugi na tvoj račun in račun ostalih delovnih ljudi nakopičili za nekaj sto ali celo tisoč tvojih življenj?

Res je.
Na tem MONu pa res lahk vidš kakšn folk obstaja. Sami nevoščljivci, ta je tak un je tak, vse živo vidjo sebe ne…..

A veš, meni je bolj žalostno to, ko grem s 5 euri v trgovino, da kupim nekaj za kosilo. Ja, sem bila tam in mi seveda na kraj pameti ni padlo, da bi šla na kavo.
In toplo priporočam, da se potrudiš, da se rešiš vseh kartic. Ni bilo lahko, ampak sem se rešila limita na računu in vseh kreditnih kartic. In tako danes plačujem z gotovino, na računu nimam nikoli minusa in verjemi, da lažje živim.
Sem srednjih let in ena redkih, ki ima samo debetno kartico.


In ti si ponosno da tekmuješ, da lahko še z manj, ker so se drugi na tvoj račun in račun ostalih delovnih ljudi nakopičili za nekaj sto ali celo tisoč tvojih življenj?
[/quote]

Ne, nisem ponosno, ampak daj, svetuj, kaj naj nekdo, ki so mu odmerili nizko pokojnino?
Kaj sploh lahko naredi? Kaj lahko ena 75 letna ženička spremeni v tem svetu? Lahko odneha in crkne ali pa sčara s tem, kar ima! Ni druge!
Pa ne mi zdaj nekaj nabijat, ker vem, kako je, ko si brez denarja in ko smo bili v situaciji, na srečo samo nekaj let, da dobesedno ni bilo za v lonec, smo prvo črtali vse kartice! In tudi zdaj vem, kako je, ko človek potrebuje nove čevlje in nima iz kje vzet tistih par 10€ in kakšno ponižanje čuti, ko gre v trgovino s svojim otrokom, da mu kupi čevlje! Sploh pomislite na kaj takega???? Čaram in si izmišljujem vse možne trike, da lahko pmagam mami, a da ona ne občuti ponižanja zato, ker po 35ih letih dela ne zmore živet sama s svojo penzijo!
In ti potem meni, da ponosno tekmujem! Pejt se usajat nad nekom drugim, nisem jaz kriva, če tebi prazniki presedajo in si zoprn!

Se v večini strinjam s tem zapisom.

Avtorica, KOGA bi pravzaprav po tvoje moralo biti sram?
TI si se odločila, da boš delala v službi, v kateri si. Delala si za denar, dogovorjen s pogodbo, ki si jo TI podpisala.

Pa dajmo že enkrat dojet, da smo družba mi vsi. Da smo mi tisti, ki volimo, mi tisti, ki dovoljujemo, mi tisti, ki tiho podpiramo, kar se dogaja, Ker če ne bi, se ne bi.
Dojemimo še to, da je treba sprejeti odgovornost za svoje življenje, za svoje odločitve in za posledice.

Ne, nisem ponosno, ampak daj, svetuj, kaj naj nekdo, ki so mu odmerili nizko pokojnino?
Kaj sploh lahko naredi? Kaj lahko ena 75 letna ženička spremeni v tem svetu? Lahko odneha in crkne ali pa sčara s tem, kar ima! Ni druge!
Pa ne mi zdaj nekaj nabijat, ker vem, kako je, ko si brez denarja in ko smo bili v situaciji, na srečo samo nekaj let, da dobesedno ni bilo za v lonec, smo prvo črtali vse kartice! In tudi zdaj vem, kako je, ko človek potrebuje nove čevlje in nima iz kje vzet tistih par 10€ in kakšno ponižanje čuti, ko gre v trgovino s svojim otrokom, da mu kupi čevlje! Sploh pomislite na kaj takega???? Čaram in si izmišljujem vse možne trike, da lahko pmagam mami, a da ona ne občuti ponižanja zato, ker po 35ih letih dela ne zmore živet sama s svojo penzijo!
In ti potem meni, da ponosno tekmujem! Pejt se usajat nad nekom drugim, nisem jaz kriva, če tebi prazniki presedajo in si zoprn!
[/quote]
Dokler neumna čreda pljuva privoščljivo po tistih, ki imajo malo ali nič je pač tako, v nasprotnem ne bi bilo možno. Ja, lahko naredi in krive ste čredne ovce, ker se seštevate, če bi bili vsi enotni, da izkoriščanje ni sprejemljivo, to ne b bilo možno. Poglejte se v špegu kdo je zaslužen, poglej samo v tej temi, vsi v napad na tisto, ki njič nima.

Me veseli, da tudi na MON-u vidim, da nekaj komentatorjev razmišlja finančno razumsko, medtem ko domet nekaterih (Ena južna, polarni sij) še ni tam in krivi državo, politike, rdeče, črne in ne vem koga še za revščino nekaterih.

Se pa strinjam, da bi država morala uvesti predmet finančna pismenost v osnovne in srednje šole. Da bi bilo čez xy let manj nevednežev, ki bi plačevali stvari na puf, se pravi s karticami in s tem delali bankirje še bogatejše.

Jaz od nekdaj poslujem SAMO z gotovino in imam SAMO debetno kartico. Pa sem prišel skozi mesece takrat, ko sem služil 400 eur (bil na svojem) in danes, ko služim 10x več.

Ne poznam dotične upokojenke, morda ima zdravstvene težave, ampak če želi ekstra dohodek, naj se malo potrudi. Priložnosti je ogromno – od pobiranja borovnic do čiščenja stanovanj. Če je zdrava, seveda.


Dokler neumna čreda pljuva privoščljivo po tistih, ki imajo malo ali nič je pač tako, v nasprotnem ne bi bilo možno. Ja, lahko naredi in krive ste čredne ovce, ker se seštevate, če bi bili vsi enotni, da izkoriščanje ni sprejemljivo, to ne b bilo možno. Poglejte se v špegu kdo je zaslužen, poglej samo v tej temi, vsi v napad na tisto, ki njič nima.
[/quote]

Daj, izvoli, parkiraj se pred parlament ali vlado in zahtevaj spodobno pokojnino za avtorico, te takoj podprem in se parkiram zraven tebe vsako popoldne!

če nimaš nit 5 eur za kofe potem nevem kaj sploh zganjaš tu gor…pejt klošart na kolenih po prešercu boš dobila kak evro več, klošarka jedna sram me je da živim v taki državi s folkom kot si ti ciganko jedna

Daj, izvoli, parkiraj se pred parlament ali vlado in zahtevaj spodobno pokojnino za avtorico, te takoj podprem in se parkiram zraven tebe vsako popoldne!
[/quote]
Ne zgolj to, vse ste podrpli do sedaj sebi v škodo, ker ste nekomu privoščili, drugi so pa privoščili vam. Porkamadana betica tumasta daj si dopvedat, da je to hitro bogatenje in ekstremno zasužnjevanje plod zadnjih dveh, največ treh desetletij in ste ga sami ustvarili s svojimi privoščljivimi tumastimi beticami in svojo ničvrednostjo. Poglejtes se v špegu, ni stavri da jo ne bo kdo komu privoščil in ga motilo in takoj podpira represijo in zasunjevanje, pa naj gre za jemanje iali omjevanje svobode.

Popolnoma ničvredna čreda brez kančka individulane pameti ste, to je to in bolj kot ste tumasti bolj ste žleht.

Seveda je kriva drzava!
Ne vemo, koliko je avtorica stara, kako je upokojena in koliksno pokojnino ima, morda bi lahko lepo zivela, ce bi bolj racionalno trosila ali pa tudi ne, ampak obstajajo ljufje, ki s svojimi prihodki ne prezivijo in sori, za to JE KRIVA edino drzava!

Veste, da lahko dijak od 15. leta služi preko študentskega servisa? Vajin otrok kje dela? Za vikende? Se da če se hoče..
Poznam vajine primere, ko mulc 20 letni še za kondome ni zaslužil,porabnik je pa velik..
Starša pa na pokojninah..
Če ni za kofe ni panike, bo bolje, …
Doma je cenejša kava…
Otrok pa delat..


Ne zgolj to, vse ste podrpli do sedaj sebi v škodo, ker ste nekomu privoščili, drugi so pa privoščili vam. Porkamadana betica tumasta daj si dopvedat, da je to hitro bogatenje in ekstremno zasužnjevanje plod zadnjih dveh, največ treh desetletij in ste ga sami ustvarili s svojimi privoščljivimi tumastimi beticami in svojo ničvrednostjo. Poglejtes se v špegu, ni stavri da jo ne bo kdo komu privoščil in ga motilo in takoj podpira represijo in zasunjevanje, pa naj gre za jemanje iali omjevanje svobode.

Popolnoma ničvredna čreda brez kančka individulane pameti ste, to je to in bolj kot ste tumasti bolj ste žleht.
[/quote]

In kaj točno si ti naredil v teh dveh desetletjih proti temu?

New Report

Close