Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če so starejši tako modri…zakaj potem?

Če so starejši tako modri…zakaj potem?

Sem brala včerajšnjo oziroma temo od zadnjič o tem da so starejši zamrznjeni v času in prostoru. Seveda se strinjam, da to ni posplošitev na celotno penzionistično populacijo ampak po izkušnjah sodeč si upam trditi, da je večina takšna, kot je ena napisala. Čas jih je dohitel in ne samo povozil, temveč zbil. In potemtakem so se našli nekateri, ki so osebo, ki je trdila ravno to primerjali z idi.o.tom in s še nekaj nesramnimi opazki. In se sprašujem, če so starejši res tako modrejši in pametnejši in oh in sploh… zakaj na volitvah ni zmagala Angelca Likovič, s svojo staromodno mislenostjo, ki naj bi bila edina prava, ker je pač bolj izkušena itd.?

Ja no. Uvest dekret, pa vse starejše od 65 postrelit.
Da bo že enkrat konev teh zaničevalnih tem o starejših, na MONu.

Kolikšna je starost volilcev?

nova
Uredništvo priporoča

Tisti, ki so rojeni pred letom 55 so še stara šola, trda vzgoja večinoma. Od otrok cvetja naprej je vse drugače.

Vsem letnikom pred 1955 vzet volilno pravico!


Ja, resno sprašujem, če ste imeli možnost voliti modrejšo in izkušenejšo, zakaj je niste? A je bilo to pretežko vprašanje zate, ali nisi prav razumel?

Ker ne poslušaš modrih starejših, jih tudi tokrat ne boš.

Veš, kaj v športu pomeni zajec? Tisti, ki vleče, toliko časa, da se šampion lahko spočit zavihti na čelo, zmaga.
Stvar politike. Saj je bil Kramberger enako nastavljen, od istih, samo mu je potem preveč potegnilo, zato so “ga pospravili, sami svoji.
Ah, ne, pijancu je puška nesla okrog vogala…


Kolk daš? Moja je praktično nerabljena. Letnik 73, prvi lastnik,.

Kolikšna je starost volilcev?
[/quote]
V Sloveniji je starost volivcev od 18 leta pa do smrti. Vem, da se upokojenci, ko je treba voliti Erjavca, ki jim obljublja višje penzija, na veliko spravijo na volišča, ko je to potrebno? Zakaj se niso sedaj, ko je kandidirala njim isto misleča ženska? Dobila je namreč 0,58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov. V Sloveniji pa imamo po statistični podatkih 19,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (statistični podatki julij 2017) starejše populacije od 65 let, kar bi zadoščalo za zmago, če bi jih prišlo večina od teh na volitve in obkrožila Angelco. V bistvu je dosegla najslabši izzid odkar volimo za predsednika države.


V Sloveniji je starost volivcev od 18 leta pa do smrti. Vem, da se upokojenci, ko je treba voliti Erjavca, ki jim obljublja višje penzija, na veliko spravijo na volišča, ko je to potrebno? Zakaj se niso sedaj, ko je kandidirala njim isto misleča ženska? Dobila je namreč 0,58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov. V Sloveniji pa imamo po statistični podatkih 19,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (statistični podatki julij 2017) starejše populacije od 65 let, kar bi zadoščalo za zmago, če bi jih prišlo večina od teh na volitve in obkrožila Angelco. V bistvu je dosegla najslabši izzid odkar volimo za predsednika države.
[/quote]
Meni že od ustanovitve desusa ni jasno zakaj penzionisti rabijo stranko.

Ker ne poslušaš modrih starejših, jih tudi tokrat ne boš.

Veš, kaj v športu pomeni zajec? Tisti, ki vleče, toliko časa, da se šampion lahko spočit zavihti na čelo, zmaga.
Stvar politike. Saj je bil Kramberger enako nastavljen, od istih, samo mu je potem preveč potegnilo, zato so “ga pospravili, sami svoji.
Ah, ne, pijancu je puška nesla okrog vogala…
[/quote]
Seveda, jih poslušam, ko mi lahko pomagajo. Ko pa govorijo o stvareh, o katerih jasno nimajo pojma in sveto trdijo, da vse vedo, jih pa preslišim. Ali je to spoštovanje, če trdiš da imaš vse prav, nasprotni strani pa tudi priložnosti ne daš odgovora, ker si sam pač starejši? So leta res lahko izgovor za sebičnost in trmo?


Meni že od ustanovitve desusa ni jasno zakaj penzionisti rabijo stranko.
[/quote]
Zato, da lahko vsako vlado držijo za jajca in izsiljujejo… samo zato.

Kolikšna je starost volilcev?
[/quote]

Ne bi bilo bolj na mestu povedati realno število volovcev, število neveljavnih glasovnic, ter narodnost?
Saj sploh nihče več na volitve ne hodi!

Pri nas je kandidat izvoljen, četudi volivcev sploh ni! Za razliko od prejšnjega sistema, ko je bil izvoljen kar 101{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Kot Janša v svoji stranki!

Pa ljudje kje vam je strpnost???? Če so starejši takšne pogube….si ti verjetno ne želiš dočakat starost, da te bodo mladi dajali v nič???? Pa kje vam je pamet!!!!
Ja, starejši mogoče malo bolj obvladajo Zakon privlačnosti, pa vedo kako se svet vrti…..saj ti še boš tudi….


V Sloveniji je starost volivcev od 18 leta pa do smrti. Vem, da se upokojenci, ko je treba voliti Erjavca, ki jim obljublja višje penzija, na veliko spravijo na volišča, ko je to potrebno? Zakaj se niso sedaj, ko je kandidirala njim isto misleča ženska? Dobila je namreč 0,58{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasov. V Sloveniji pa imamo po statistični podatkih 19,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (statistični podatki julij 2017) starejše populacije od 65 let, kar bi zadoščalo za zmago, če bi jih prišlo večina od teh na volitve in obkrožila Angelco. V bistvu je dosegla najslabši izzid odkar volimo za predsednika države.
[/quote]

Ni bila tvoja tema, zakaj je nekdo sploh kandidiral, če naj bi bil modrejši?
Ti moj odgovor ni povšeči ali ga ne razumeš?

Ne bi bilo bolj na mestu povedati realno število volovcev, število neveljavnih glasovnic, ter narodnost?
Saj sploh nihče več na volitve ne hodi!

Pri nas je kandidat izvoljen, četudi volivcev sploh ni! Za razliko od prejšnjega sistema, ko je bil izvoljen kar 101{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Kot Janša v svoji stranki!
[/quote]
Skupno število volivcev je 1.713.762, glasovalo je 758.088 volivcev, neveljavnih glasov je bilo 5.634. Za Angelco je glasovalo 4.418 volivcev. V Sloveniji je starejših od 65 let približno 395.000 ljudi. Se pravi, če predvidevamo, da so glasovali zanjo starejši od 65 let, jih je prišlo volit zanjo približno 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, te starejše populacije.

Staromodnost in modrost ni eno in isto.
Biti moder, pameten, pomeni izkušnje, pa ni treba, da si videl ravno veliko sveta, bistvo je, da si Živel in Doživel ter imel ob tem odprte oči in si dovolil, da te Življenje Uči!

Med zelo modre ljudi štejem recimo svojega pradedka, ki jih je dočakal sto in bil do konca samostojen, od njega si slišal veliko modrih stvari, čeprav je šel iz svoje vasi le med vojno. Druga modra osebaje zame ena stara ženska, za katero ne vem, če je kdaj sploh stopila iz svoje vasi, a ko se z njo pogovarjam, dobi življenje tako zelo preproste karakteristike, da se samo čudim, kako mi včasih uspe preživeti vse, kar sem zakomplicirala.
Oba ta stara človeka sta seveda ohranila neke svoje staromodne navade, načela in tudi način življenja, a to, zaradi česar sta zame modra, nima nobene veze s tem.

Ni bila tvoja tema, zakaj je nekdo sploh kandidiral, če naj bi bil modrejši?
Ti moj odgovor ni povšeči ali ga ne razumeš?
[/quote]
Razumem. Jaz sprašujem naslednje: če ste mnenja, da upokojenci vse vedo in delajo prav, zakaj niso izvolili sebi enako, ki ima potemtakem tudi vse prav in vse ve?


Evo točno to mislim jaz… ni isto. In ni nujno, da nekdo že samo, če je star vse ve in je moder… lahko je samo staromoden in ozkogledan… ni pa to pravilo.

Ne bi bilo bolj na mestu povedati realno število volovcev, število neveljavnih glasovnic, ter narodnost?
Saj sploh nihče več na volitve ne hodi!

Pri nas je kandidat izvoljen, četudi volivcev sploh ni! Za razliko od prejšnjega sistema, ko je bil izvoljen kar 101{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Kot Janša v svoji stranki!
[/quote]
Ne, če je predpostavka, da so starejši modri.


Razumem. Jaz sprašujem naslednje: če ste mnenja, da upokojenci vse vedo in delajo prav, zakaj niso izvolili sebi enako, ki ima potemtakem tudi vse prav in vse ve?
[/quote]

Kaj želiš izvedeti, da starejši volijo lepe manekene, kot so v resnici enako že kdaj prej, da so v resnici modrejši in volili boratovega nasprotnika ali pa so volili kot v veliki večini volijo, za privilegije, kot jim je naročeno.
Itak ni bilo nobene izbire, kot je ni bilo v časih diktature.

Res je pa tudi, da je vsaj vsak stoti starejši bolj sposoben kot borat in likovička skupaj!
Jo pač poznajo, ritasto podiralko vsega okrog sebe!

Kaj želiš izvedeti, da starejši volijo lepe manekene, kot so v resnici enako že kdaj prej, da so v resnici modrejši in volili boratovega nasprotnika ali pa so volili kot v veliki večini volijo, za privilegije, kot jim je naročeno.
Itak ni bilo nobene izbire, kot je ni bilo v časih diktature.

Res je pa tudi, da je vsaj vsak stoti starejši bolj sposoben kot borat in likovička skupaj!
Jo pač poznajo, ritasto podiralko vsega okrog sebe!
[/quote]
Izbira je bila… in če so mnenja, da vse vedo, zakaj niso potem eno tako volili? Na živce mi gre, da je vedno opravičilo vsem češ pusti ga saj je star, pusti ga saj ne razume, pusti ga saj ni resno mislil, poslušaj ga saj je starejši, potrpi in bodi tiho itd. Zakaj lahko vse rečeš, ko si star, ko si mlad pa moraš biti tiho, čeprav se vsak dan izobražuješ, si med ljudmi, greš s časom in tehnologijo naprej, si želiš boljšega življenja? Zakaj si zato neumen?


Izbira je bila… in če so mnenja, da vse vedo, zakaj niso potem eno tako volili? Na živce mi gre, da je vedno opravičilo vsem češ pusti ga saj je star, pusti ga saj ne razume, pusti ga saj ni resno mislil, poslušaj ga saj je starejši, potrpi in bodi tiho itd. Zakaj lahko vse rečeš, ko si star, ko si mlad pa moraš biti tiho, čeprav se vsak dan izobražuješ, si med ljudmi, greš s časom in tehnologijo naprej, si želiš boljšega življenja? Zakaj si zato neumen?
[/quote]

Izbira je bila, po politikantsko.
Enaka je bila še v rajnki diktaturi. Pač ne moreš vedeti.
Danes je vse še popolnoma enako, se še nismo osvobodili.

Če misliš, da je leva opcija drugačna od desne in da je kdorkoli izmed kandidatov, strank, ki pridejo v ožji izbor res izbran od ljudstva in ne od protežinane kvazi zajedavske politike, še nadaljevanje stare, se motiš.
TU se zamisli!
Kolikor mladi novi politiki, so le delo, načrtovano delo te stare, zglajzane diktature.

Dokler narod ne bomo peljali VSEH TEH na smetišče zgodovine, jih odstranili z vseh položajev, izbire ni!
Je še vedno le diktatura, ovita v celofan lažne in kičaste demokracije.

Če ste mladi kolikortoliko pametni, povejte, v kateri demokraciji je demokratična cenzura?
V kateri demokraciji teclahko okradejo do gat?

Aja, pazi, desnica ni na vladi! Je le pri koritu, celo v parlamentu!
Ah, dejte no, že odrast!
Če se s staro mamo, atom ne morete pogovarjati, kar vnuki normalno se, kako se boste z zblojenimi in pokvarjenimi politiki, če jih ne morete spregledati?
Jasno je, da smo temu krivi vaši starši, ker smo vas držali v vatki, da vam hudiči preblizu ne bi prišli. No, sedaj pa imamo mlade odrasle, ki mešajo svoja zasebna življenja s politiko.
Kar se ne da.
Kako boste vi kdaj sploh modri, ne mislim stari?
Če še brati ne znate, niti ene teme prav formulirati?

Današnji stari, rojeni pred vojno, so živeli v strahotni dikraturi, ves čas. Pomanjkanju, brez otroštva, zlorabah, v lakoti. To niso fraze, pač pa dejstva.

Njihovi stari enako.
Sploh ne govorimo o tem, kako je slovenski narod preživljal muke trpljenja, od nasilnega pokrščevanja naprej.
Samo hudo inteligentni in sposobni ljudje v takem preživijo in kot narod obstanejo.
Sigurno si prepričana, kot se še vedno uči, da smo izza Karpatov na to ozemlje prišli v 6.st.

Pojma nimaš, da smo tu in po vsej Evropi, bili že pred ledeno dobo.
Še manj veš, da je slovenski jezik najstarejši na svetu!
Da smo zibelka evropske kulture.

Glej globalwends.com, Mila Deacon

In na kraj pameti ti ne pride, da so naši oblastniki v resnici tujci, ki nobenega Slovenca ne spustijo na kakršnokoli pomembno mesto.
In, da je Janša enak lažnivec, kot je katerikoli na levi in ostali desni, v trojanskem konju.

Torej nas osvoboditev šele čaka. Najprej od njih! Z lustracijo.
Zatem naslednji korak.

Izbira je bila, po politikantsko.
Enaka je bila še v rajnki diktaturi. Pač ne moreš vedeti.
Danes je vse še popolnoma enako, se še nismo osvobodili.

Če misliš, da je leva opcija drugačna od desne in da je kdorkoli izmed kandidatov, strank, ki pridejo v ožji izbor res izbran od ljudstva in ne od protežinane kvazi zajedavske politike, še nadaljevanje stare, se motiš.
TU se zamisli!
Kolikor mladi novi politiki, so le delo, načrtovano delo te stare, zglajzane diktature.

Dokler narod ne bomo peljali VSEH TEH na smetišče zgodovine, jih odstranili z vseh položajev, izbire ni!
Je še vedno le diktatura, ovita v celofan lažne in kičaste demokracije.

Če ste mladi kolikortoliko pametni, povejte, v kateri demokraciji je demokratična cenzura?
V kateri demokraciji teclahko okradejo do gat?

Aja, pazi, desnica ni na vladi! Je le pri koritu, celo v parlamentu!
Ah, dejte no, že odrast!
Če se s staro mamo, atom ne morete pogovarjati, kar vnuki normalno se, kako se boste z zblojenimi in pokvarjenimi politiki, če jih ne morete spregledati?
Jasno je, da smo temu krivi vaši starši, ker smo vas držali v vatki, da vam hudiči preblizu ne bi prišli. No, sedaj pa imamo mlade odrasle, ki mešajo svoja zasebna življenja s politiko.
Kar se ne da.
Kako boste vi kdaj sploh modri, ne mislim stari?
Če še brati ne znate, niti ene teme prav formulirati?

Današnji stari, rojeni pred vojno, so živeli v strahotni dikraturi, ves čas. Pomanjkanju, brez otroštva, zlorabah, v lakoti. To niso fraze, pač pa dejstva.

Njihovi stari enako.
Sploh ne govorimo o tem, kako je slovenski narod preživljal muke trpljenja, od nasilnega pokrščevanja naprej.
Samo hudo inteligentni in sposobni ljudje v takem preživijo in kot narod obstanejo.
Sigurno si prepričana, kot se še vedno uči, da smo izza Karpatov na to ozemlje prišli v 6.st.

Pojma nimaš, da smo tu in po vsej Evropi, bili že pred ledeno dobo.
Še manj veš, da je slovenski jezik najstarejši na svetu!
Da smo zibelka evropske kulture.

Glej globalwends.com, Mila Deacon

In na kraj pameti ti ne pride, da so naši oblastniki v resnici tujci, ki nobenega Slovenca ne spustijo na kakršnokoli pomembno mesto.
In, da je Janša enak lažnivec, kot je katerikoli na levi in ostali desni, v trojanskem konju.

Torej nas osvoboditev šele čaka. Najprej od njih! Z lustracijo.
Zatem naslednji korak.
[/quote]
To ali je leva prava ali desna, rdeča ali bela, gonite vi starejši ne mi mladi… vi se še vedno prepirate, kdo je bel kdo rdeč kdo janšist, kdo za kučana. Kdaj si slišal o tem se prepirati 25 letnike?
Kot drugo vi ste volili in izvolili gomad, ki se že od 1991 masti z davkoplačevalskim denarjem. Večina te gomadi, je prav tako starejše generacije (povprečna starost poslanca je 48 let, ne 30 let).
Politike je del življenja, saj nam kroji naše zasebno življenje, ker nam postavlja merila, zakone , pravila, davke itd… Tako, da teh dveh stvari je nemogoče ne mešati.
Kot tretje, zlorabe takšne in drugačne se dogajajo še vedno… Pomanjkanje obstaje še vedno, tako da o tem ne govorimo o pretekliku.
Kdo je mene zavijal v vato, ti ne moreš soditi, ker sem resda mlada, ampak sem iz družine alkoholikov, kjer vsi lahko vemo kaj se dogaja. Pred kratkim sem tudi izgubila dva najbližja v hudi bolezni. Za praznični čas ne smem pustiti lučk na balkonu, ker češ nimamo za položnice za elektriko, aja imamo pa za liter viskija na vsake dva dni. Tako, da ne ti meni o zavijanju v vato.
O tem tvojem nakladanju o tem, da smo zibelka kulture, prosim za verodostojen vir.
In, če bi bili Slovenci, tak ponosen, trd narod, kot praviš, ne bi pustili da nas ”nategujejo” vsi po vrsti in jejo na naših žuljih.

a ne postrelit?

no ja, sam spadam v to generacijo, ni mi pa treba jemat volilne pravice, saj je od leta 2003 ne izkoriščam več.
in je tudi nikoli več ne bom.

kar imejte te cvetove, ki si jih sami sadite…


To ali je leva prava ali desna, rdeča ali bela, gonite vi starejši ne mi mladi… vi se še vedno prepirate, kdo je bel kdo rdeč kdo janšist, kdo za kučana. Kdaj si slišal o tem se prepirati 25 letnike?
Kot drugo vi ste volili in izvolili gomad, ki se že od 1991 masti z davkoplačevalskim denarjem. Večina te gomadi, je prav tako starejše generacije (povprečna starost poslanca je 48 let, ne 30 let).
Politike je del življenja, saj nam kroji naše zasebno življenje, ker nam postavlja merila, zakone , pravila, davke itd… Tako, da teh dveh stvari je nemogoče ne mešati.
Kot tretje, zlorabe takšne in drugačne se dogajajo še vedno… Pomanjkanje obstaje še vedno, tako da o tem ne govorimo o pretekliku.
Kdo je mene zavijal v vato, ti ne moreš soditi, ker sem resda mlada, ampak sem iz družine alkoholikov, kjer vsi lahko vemo kaj se dogaja. Pred kratkim sem tudi izgubila dva najbližja v hudi bolezni. Za praznični čas ne smem pustiti lučk na balkonu, ker češ nimamo za položnice za elektriko, aja imamo pa za liter viskija na vsake dva dni. Tako, da ne ti meni o zavijanju v vato.
O tem tvojem nakladanju o tem, da smo zibelka kulture, prosim za verodostojen vir.
In, če bi bili Slovenci, tak ponosen, trd narod, kot praviš, ne bi pustili da nas ”nategujejo” vsi po vrsti in jejo na naših žuljih.
[/quote]

Moj odgovor je pisan, da SMO KRIVI MI!
Če ti bereš narobe, smo še vedno krivi mi, odnosno jaz?

Današnji stari, rojeni pred vojno, so živeli… beri ponovno! Točen opis je dan!

Kot vidim, ti govoriš o starših, ne o starih.
Ja, tudi oni so bili zlorabljani, odtod alkohol in tebe zlorabljali naprej.
Zato vse, kar slišiš, prebereš, jemlješ osebno. Pa je pisano, izrecno, za množico.
Ker prave zgodovine ne poznaš, tu pišem zate osebno, je tudi razumeti ne moreš.
En vir ti je bil naveden, zaenkrat več kot dovolj za resen študij.
Drug je zgodovina.eu, potem pa dalje.

Verjetno veš, da kot otrok alkoholikov potrebuješ strokovno pomoč, da se iz tega izviješ, koga, lahko že sama pravilno oceniš. Pa ne misli, da ostali nismo brez drugačnih zlorab, večinoma smo vsi, kar je posledica zlorab, ki so se tisočletje in pol dogajale nad slovenskim življem.
Upam, da nehaš vse jemati osebno in pogledaš širše in tudi v globino, da se osvobodiš jarma, ki ga nosimo, kot narod, ker nam je bil vsiljen. Postavi se na lastne sile in zaupaj vase, če kloniš, zakolni in se poberi.
To je naš stil življenja, Slovencev, ne iz pijače v drugo zlorabo, ne dopusti. Ti bodi ti, poštena, kot si in neomajna, vendar svobodna. Sebi daj vedno priložnost, da živiš svoje življenje. To je tvoja pravica in dolžnost.
Alkohola ne zamenjuj za življenjsko modrost.
Ker je alko bolezen, žal.
Zato NISI KRIVA TI! To imej pred očmi vedno.

New Report

Close