Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj so pa vasi domaci vitaminski triki?

Kaj so pa vasi domaci vitaminski triki?

Vsako jutro sok pol limone v mlacno vodo na tesce.
Po vecerji ingverjev caj z medom, ki ima not se ene dodatke (maticni mlecek se mi zdi).
Vsak dan raztopim malo kvasa in to popijem.
Vsak dan en loncek kefirja.

Baje so se eni triki z jabolcnim kisom zjutraj na tesce.

Kaksne so vase vitaminske fore?

Ni ga čez dober snopcek !

Šumadinski čaj, dva aspirina (ali tudi ne), pa v posteljo.

Vsako jutro sadje z dodatki (cimet, kurkuma, pivski kvas, med, ingver, malo mleka), ze vec kot 15 let enak zajtrk.
Prehlad traja mogoce 2 dni,za gripo se ne spomnim, kdaj sem jo imela…(cepim proti njej se ne).

Najboljši trik je vsakodnevno gibanje na svežem zraku, v vsakem vremenu. Dokler sem redno tekla so šli vsi prehladi in viroze mimo. Žal hidravlika tega več ne zmore.

Nič posebnega, razen pazim, da ko prvič kihnem, se takoj dodatno oblečem v toplo jopico, saj mi s tem telo sporoča, da mi je mraz. Tako tudi moje otroke. 🙂

Svoj glavni trik sem izpeljala pred 8 leti, ko je prvi otrok vstopil v vrtec. Prvi 2 leti sem pobirala vse zmutirane in koncentrirane viruse, ki jih je vrtčevska mularija pridelala. Potem ko sem obdelala vse seve, nisem več obolevala. Imunost še traja, tako da zaenkrat uživam v obdobju brez bolezni.

Žlica medu, pol limone, nastrgan ingver velikosti dveh klementin , 20 kapljic robin hot čilija, pol žličke kurkume…če cel dan po žlički to srebam, ko že fašem bacile, sem naslednji dan ko nov…preverjeno že vsaj 10 let…ne pomaga mi nič lekarniškega…

na tešče žlica domačega jabolčnega kisa in žlica meda ter topla voda, potem 5 tibetancev nato sledi kollatov zajtrk, če ga kdo še ne pozna je recept tukaj:
Sestavine za Kollathov zajtrk

2-3 JŽ pšenice
pest suhega sadja
jabolko (ali drugo sezonsko sadje)
1 ČŽ medu
1 ČŽ limoninega soka
pest nepraženih lešnikov (ali drugih oreškov)
Postopek priprave Kollathovega zajtrka

Pšenico zvečer zmeljite v kavnem mlinčku, dodajte malo vode, pokrijte s krožničkom in pustite, da se namaka čez noč. V drugi posodici namočite pest suhega sadja po izbiri. Zjutraj zmešajte pšenico in nasekljano sadje, dodajte naribano jabolko, limonin sok in nasekljane lešnike ali druge oreške.

čez dan pijem kurkumin čaj in krepčilni napitek
http://dobrojutro.rtvslo.si/kuhajte-z-nami/krepcilni-napitek-recept-dr-metke-paragi
Dosti gibanja na svežem zraku. Obvezno TOPLE NOGE!
Če pa čutim, da me kaj mrazi, pa v bano , vroča voda, sodabikarbona in v posteljo.

Sezonsko sadje …Zvečer pred televizijo mandarine, pomaranče, kaki, kivi…

New Report

Close