Starševski čvek

Ali je zveza z enim clovekom "naravna"?

Default avatar

miles

amadeya je napisal/a:
No, to je mentalni nivo številnih mladih mamic (in očkov)...
Taki pač s(m)o. ;)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

gledenasttistiko

Glede na statistiko pišeš neresnice. Danci se še kako ločujejo, nič kaj ne odstopajo od Slovencev. Ti si le lažeš in iščeš opravičilo za svojo šibkost, ja šibkost, ker ostati v zakonu, v katerem ti ni za biti, je linija najmanjšega odpora. S tem si dobila še odgovor na vprašanje.
Default avatar

feminisTka

Child in time je napisal/a:
Trije? Za dva vem
Default avatar

miles

gledenasttistiko je napisal/a:
Večina tistih, ki se oglašajo v tej temi nima pojma o čem je govora. In niso sposobni drobca empatije.
In vsem takim postavljam vprašanje?
Zakaj moja 2 otroka (5 in 6 let) večino svoje energije in skrbi porabita za to, da skušata predelat in doumet ločitev staršev, ne pa za normalen otroški razvoj in igro. Ne počutita se varno in to je boleče gledat.
Zakaj moj sine, ki ima 5 let še vedno moči posteljo?
Zakaj mi stalno govori, da me pogreša in se me na stikih drži kot klop in če se umaknem le 2 metra od njega plane v jok?
Zakaj me otroka sprašujeta, če bom prišel nazaj živet k njim, saj bi oni lahko imeli 2 očka in mamica 2 ljubčka?
ZAKAJ?

Zaradi človeške neumnosti in neodgovornosti!!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

feminisTka

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Ojej no. Se mi res ne da...cepiti dlake na prafaktorje...
Default avatar

miles

feminisTka je napisal/a:
Mislim, da se tebi marsikaj ne da...
Do what you can't.
Default avatar

Grda resnica original

miles je napisal/a:
Mi je kar hudo ko tole preberem.
Ja neodgovornost, predvsem pa sebičnost. Jaz.. Jaz.. Pa dolgo nič..
Otroci stvari vidijo čisto drugače od odraslih. Tudi kar je nam nekako razumljivo (npr. Jasno da ne morete živeti vsi skupaj) njim ni. Oni iščejo v svojih malih glavah resitve po svoje.
Default avatar

Watamaro

pero

Sreča (mišljeno tista igralska, hazarderska) je pri parih, ki so ostali skupaj od mladosti do konca svojih dni v resniči še kako pomemben faktor vsaj v začetku. Kajti v začetku nimaš izkušenj, znanja, deluješ nagonsko... pure luck, da se dva vsedeta v čoln in uspeta sinhrono veslati do cilja. :-)

Res pa je, da kasneje srečo zamenjajo izkušnje, še posebej v naslednjih poskusih, če si se iz prejšnih neuspehov kaj naučil. Če se nisi, pač ponavljaš razred. :-))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

feminisTka je napisal/a:
Ja, se opazi povrsnost in pomanjkanje discipline.
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

gledenasttistiko

miles je napisal/a:
Zakaj? Ker nista zrela. Ker vama dol visi za otroke. Ker ne znata. Ker otrokom lažeta. Ker otrokom ne dovolita prebolet. Ker ... Midva sva se ločila, otrokom nič lagala, jih nič manipulirala, jim nič prikrivala, jim nič olepševala in še najmanj jim dopuščala, da "upajo". V parih mesecih smo preboleli vsi, midva in oni. Danes so že precej večji, še zdaleč pa ne odrasli, pač toliko, da naju vidijo tudi še kako drugače, kot le kot mami in kot očeta. In dve mi večkrat pravita, da je bilo to, da sva se ločila, dobra odločitev. Ker sva enostavno preveč različna in da bi bilo "za znoret", če bi bila še vedno poročena in bi vsi živeli skupaj.
Default avatar

Je naravno

DA. Naravno je. Ko se najdeta prava karakterja, ostaneta skupaj. To se vidi pri parih, kjer imata harmonijo. Kdor ni pravi, kdor je tudi nezrel in uniči zvezo ( z laganjem, varanjem, izdajo), ta ne bo z nikomer.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Watamaro je napisal/a:
Nepoznavanja zakonitosti se ne moremo inaciti z nakljucjem. Ne kupim.
________________________________________________________________________________________________________
Default avatar

feminisTka

miles je napisal/a:
Zelo simpl. Ljudje se spreminjamo. Če mi boš rekel, da razmišljaš in deluješ enako, kot si pri osemnajstih, oziroma, da imaš enaka prepričanja in razvade, kakšne boš imel pri sedemdesetih, potem si seveda fenomen.
Dopuščam pa seveda, da si, ker jaz nisem tako togo navezana na svoj edini prav, kot ti.
Default avatar

miles

gledenasttistiko je napisal/a:
Iz tebe govori zgolj sebičnost in pokrivanje svoje krivde, vso odgovornost za ločitev pa si prenesla na svoje otroke ("to je bila dobra odločitev..."). Sicer to ni nič novega, veliko ločencev se gre perfidno igro s katero se odvežejo lastne odgovornosti za propadel odnos ter jo dejansko prenesejo na svoje otroke.
Zrelo partnerstvo je TUDI delo in prilagajanje, ne zgolj metuljčkanje in potrošništvo odnosov.
Do what you can't.
Default avatar

feminisTka

miles je napisal/a:
Saj bi lahko takoj vedela, da gre (še za enega) ranjenega ločenca.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

feminisTka je napisal/a:
Spet nedoslednost. Ljudje se res spreminjamo, a na dokaj predvidljiv nacin. Odtod tudi rek, da volk dlako menja, nravi pa ne. ;-)
Default avatar

feminisTka

Za cepljenje dlake ne potrebuješ discipline, samo ornk težak karakter...
Default avatar

feminisTka

Ni res.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

feminisTka je napisal/a:
Je, je...
Default avatar

Watamaro

Saj ni moj namen, da te prepričujem v svoj prav. Mi je pa zanimivo, da po eni strani trdiš, da večina ljudi v zveze ne vstopa razumsko (jaz pravim za tiste prve kar vsi vstopamo malce nerazumsko), po drugi strani pa zanikaš faktor sreče pri tistih, ki jim recimo uspe.

Razen če nimaš prepričanja, da vsem, ki uspe vstopajo v zveze razumsko, tistim, ki pa ne uspe pa nerazumsko. :-))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.