Starševski čvek

Ali je zveza z enim clovekom "naravna"?

Default avatar

feminisTka

Monogamija po mojih izkušnjah je naravna, nima pa neomejenega roka trajanja. Vsak (razen
nekaterih monovcev tukaj) je že bil kdaj zaljubljen in dejstvo je, da takrat vidiš samo eno osebo,
ona (on) je edina na svetu in drugih niti opaziš ne. To je naravno, to ni produkt kakšnih norm, pravil, vsiljenih obrazcev.
Druga stvar pa je, po nekaj letih (v katerih v večini primerov pride do družine) , ko se oba partnerja
toliko spremenita, da si nista več kompatibilna. Takrat na silo vztrajati skupaj je po mojem neumno in velikokrat tudi škodljivo. Otroci niso izgovor, otrok mora imeti še vedno oba starša, ločitev ni izgovor, da ju ne bi imel.
Redki, zelo redki in toliko bolj dragoceni so pa primeri, ko se najdeta dva, ki prestaneta preizkus časa in se imata rada - to se dogaja in ni nemogoče, je pa popolnoma stvar sreče in naključja, trkanje po prsih ni potrebno, zaslug za narod ni...
Default avatar

zakaj to pišeš

Otrok locenih starsev je napisal/a:
so ti predstavili statistiko, pa nobenega odgovora? Tvoja trditev o Danski je neresnica? Se boš opravičila za prehitro pisanje?
Default avatar

nfwpo3erui

general Glanzkopf je napisal/a:
ok fant, garancijo imaš zraven pralnega stroja, pa še to ne pomeni, da boš zadovoljen z njim :)
lahko npr najdeš nekoga in je vse tako, da bi lahko bila skupaj cle lajf, pa nekoga zbije avto.....

preračunljivost sem pa mislila, da je bolj ženska lastnost..res škoda, da bi se česa loteval, če že zdaj računaš koliko boš vlagal...da bo spoznala boljšega...torej ti nisi ok?

zajček :)
Default avatar

Watamaro

feminisTka je napisal/a:
Klap, klap, snamem klobuk, globok priklon do tal... in nimam kaj za dodati. :-))

https://www.youtube.com/watch?v=NrLkTZrPZA4
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
There are only five things we need in life:
- good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK
(whatever you thinking is right)

Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.
Default avatar

BTDT

feminisTka je napisal/a:
Matr! To, da naša dežurna feministka kaj takega zapiše, me pa red sezuje.
Moram izraziti spoštovanje, do teh misli.
Default avatar

feminisTka

BTDT je napisal/a:
Nehi no, mi je kr nerodno :))
Default avatar

miles

feminisTka je napisal/a:
Se nikakor ne strinjam.
Takole razmišljanje me spominja na tiste, ki si omislijo cartkano muco ali psa, pa ju pustijo na cesti ko je treba na poletne počitnice.
Vsak par, ki se odloča za otroke in družino bi moral biti toliko zrel ter se zavedati v kaj se spušča. Tu ne gre zgolj za zaljubljenost in ljubezen, ampak tudi (ali predvsem) za odgovornost. Če misliš, da tistih 18 let ne boš zmogel lojalnosti družini bodi toliko pošten in se ne spuščaj v ta "projekt".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

BTDT

feminisTka je napisal/a:
Kaj morem, če je pa res. Tokrat te zlahka podprem, ker je to zelo blizu mojim pogledom.
Default avatar

danci tak

danci imajo relativno visoko stopnjo razvez, uradno višjo kot slovenci, ampak ti itak vidiš, kar hočeš videt.

je pa res, da ni primerjave, ker načeloma se danci tudi bolj pogosto poročijo, kot slovenci.
statistike razpadlih izvenzakonskih vez nimamo.

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics ... rsons).png
Default avatar

BTDT

miles je napisal/a:
V njenem tekstu ni bilo govora o odgovornosti do otrok ampak le o odgovornosti do sebe in partnerja. To kar želiš podati ti, je pa rahlo drugače in izvedljivo npr. s kompromisom.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

feminisTka je napisal/a:
Evo, se jaz pritegnem: kapo dol. Bi pa imel nekaj zadrzka do izpeljave v zadnjem delu. Ne gre za sreco (v smislu staviti in imeti sreco). Gre za disciplino (v smislu dozivljanja obcutka srece).
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

miles

BTDT je napisal/a:
Druga stvar pa je, po nekaj letih (v katerih v večini primerov pride do družine) , ko se oba partnerja
toliko spremenita, da si nista več kompatibilna. Takrat na silo vztrajati skupaj je po mojem neumno in velikokrat tudi škodljivo. Otroci niso izgovor, otrok mora imeti še vedno oba starša, ločitev ni izgovor, da ju ne bi imel.

Ni potrebe za prevodom, sem prav dobro razumel... ;)
Ločitve partnerjev, ki imajo majhne otroke, so čista nezrelost in potrošnitvo.
Razen v primerih skrajnih deviacij (nasilje, alkohol, pedofilija...)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

feminisTka

miles je napisal/a:
No, saj v praksi to, da ugotoviš, da RES nista več za skupaj in da se nič več ne da narediti, traja par let - v tem času so pa otroci že večji.
Ločitev kar tako, ker se ti ne ljubi ukvarjati z odnosom, torej zaradi čiste lenobe in nezrelosti - to tudi jaz obsojam.
Ne vidim pa razloga (tudi neke "lojalnosti"ne) da bi vztrajal v zakonu s človekom, ki ti je postal tujec ali huje, s katerim trpita oba...oziroma vsa družina.
Default avatar

feminisTka

Desiderius_da_Pietri je napisal/a:
Če bi bilo tako enostavno (da se pač prepričaš v to, da si srečen), potem izbira partnerja sploh ni važna. Lahko si dobiš karkoli, samo disciplino je treba v tem primeru malo povečati...?
Default avatar

miles

feminisTka je napisal/a:
Zdaj mi pa razloži, kako prideš do tega, da ti človek s katerim si se odločil za družino in otroke naenkrat (v nekaj letih) postane tujec? Razen, če je bil tujec že na začetku...
Ali pa si tujec sam sebi - kar je še najbolj verjetno.
Do what you can't.
Default avatar

Child in time

feminisTka je napisal/a:
Ti kako pa kaj tvoji trije otroci :))))
Default avatar

Loveee

miles je napisal/a:
Ocitno nisi se imel ene malo daljse resne zveze.
Default avatar

miles

Loveee je napisal/a:
Tukaj je govora o družini in otrocih, o ločitvi. Ne o najstniškem metuljčkanju.
Si zgrešil(a) temo.
Do what you can't.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

feminisTka je napisal/a:
1.) Napacna je predpostavka o zgolj "prepricevanju samega sebe". To bi znalo drzati zgolj za majhen delez ljudi. Vecina v zvezo ne vstopa razumsko.

2.) Partnerja ne izbiramo. Partnerja sprejmemo (spozna-va-mo).

3.) Povecini ne gre za "dobivanje". Vzgibi se razlikujejo.

4.) Besedi disciplina in sreca (v smislu obcutenja srece - biti srecen) sta skorajda sinonima.

V resnici tudi je zelo eno-stav-no. ;-)
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

amadeya

Zveza z enim človekom ni naravna. Jaz sem vedno zaljubljena vsaj v tri, čeprav vselej spim samo z enim. Sploh če imaš kup oboževalcev je včasih težko ostati umsko zvest. Fizična zvestoba mi ne predstavlja problema, umska pa, ker misli rade zaidejo k mladim in lepim, takšni pač smo.