Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj je sebičnost?

Kaj je sebičnost?

Pozdravljeni vsi,

že nekaj časa premišljujem o tej sebičnosti. Kaj je sebičnost? Kakšni so kriteriji, da se nekoga tretira kot sebično osebo?

Ste morda kdaj premišljevali o tem?

Hvala za vaše odgovore

ko nekdo dela vse v svojo korist in pri tem drugemu povzroča direktno škodo
ko nekdo ne upošteva ničesar in nikogar drugega, razen sebe
ko nekdo vidi samo svoje potrebe in nič drugega….

Hvala za vaš odgovor. To je nekakšno splošno pravilo ali definicija sebičnosti. Mogoče sem se nepravilno izrazil pri mojem vprašanju.
Se lahko tretira nekoga za sebično osebo, ker pomaga nekomu in v zameno si želi/pričakuje prijeten odnos/kakšno materialno dobrino, če mu/ji je ponujeno recimo?

Je taka oseba tudi sebična? Zaenkrat sem mnenja, da če oseba A nekaj potrebuje in ji oseba B to tudi nudi, je mogoče tudi upravičen/a, da kaj želi/pričakuje za sebe. Morda se motim. To je vzajemnost (TI MENI, JAZ TEBI)

Sebičnost je to, ko ljudje premalo darujejo Cerkvi. V razmislek dajem to pesem:

https://www.youtube.com/watch?v=7iOwrnJF5NM

Sebičnost je to, da imajo muslimani Bača dečke, župniki pa ministrante.
Najbolj sebični so župniki, ki sami nimajo otrok, da jim jih drugi ne morejo zlorabljati.

S tem videom zaključujem temo. Cerkvenih ali kakršnihkoli drugih podanikov/ovc ne bom toleriral v tej temi. Nikoli nisem in nikoli ne bom dal nobene vredne stvari v verske ustanove.

Zakaj je treba smetiti temo s takimi objavami? ZAKAJ?

S tem videom zaključujem temo. Cerkvenih ali kakršnihkoli drugih podanikov/ovc ne bom toleriral v tej temi. Nikoli nisem in nikoli ne bom dal nobene vredne stvari v verske ustanove.

Zakaj je treba smetiti temo s takimi objavami? ZAKAJ?
[/quote]

Ne bodi sebičen in pusti tudi takim, da sodelujejo. Majda se zeza no!

Sebično je, če izhajam iz ene druge teme, očitno to, če namesto da živiš izključno za to, da za vikend kuhaš in pečeš za družino, najdeš kak svoj hobi in si drzneš iti na kak izlet, se vključiš v univerzo za tretje življenjske obdobje, hodiš na tečaje v medgeneracijskem centru … Ne, treba se je žrtvovat za druge, najprej za starše, da živiš po njihovih predstavah, potem za svoje otroke, in potem spet za starše.

Za popi*dit kakšne imate nekateri. Pa kje ste prišli na dan s posiljevanjem otrok?

A ste bolni al kaj?

TEMA JE O SEBIČNOSTI IN NE O VERSKIH ZADEVAH, ŠE MANJ PA O TEM KDO OD VERSKIH PODANIKOV POSILJUJE OTROKE.

KAJ JE Z VAMI? A STE MOTENI?

JOOOOOOJ………..

Imajo, imajo. Že tisočletje in več.
Le kot kukavica. Podtaknejo jih drugim očetom, ki imajo od tega določene koristi, ali celo dajo v posvojitev, da dobijo ti podtaknjeni drugo, nepoznano identiteto, ki se sklada z večinskim prebivalstvom.
Tega otroka pa protežirano budno pazijo in pri njegovih trinajstih iniciirajo v svoje delovanje, ter usmerjajo v naprej določeno delovanje na najvišjih položajih v družbi.
Temu se reče brezmadežno spočetje.
Tako so spočeti, iniciirani vsi naši in evropski, tudi ameriški, ruski politiki in cerkveni dostojanstveniki.
Rode jih ima kar nekaj v cerkvenem vrhu v Sloveniji, poznana sta dva.
Politiki in gospodarstveniki so vsi, vsaj tisti na odmevnih položajih.
Značilno zanje je, da niso Slovenci, kar je absurd, da nam vladajo tujci, čeprav z lažnimi slovenskimi identitetami.
Institut brezmadežnega spočetja je ključ do ohranjanja krvne vladavine tujcev in uspevanja zle oblasti, tako cerkvene kot posvetne.

Imajo, imajo. Že tisočletje in več.
Le kot kukavica. Podtaknejo jih drugim očetom, ki imajo od tega določene koristi, ali celo dajo v posvojitev, da dobijo ti podtaknjeni drugo, nepoznano identiteto, ki se sklada z večinskim prebivalstvom.
Tega otroka pa protežirano budno pazijo in pri njegovih trinajstih iniciirajo v svoje delovanje, ter usmerjajo v naprej določeno delovanje na najvišjih položajih v družbi.
Temu se reče brezmadežno spočetje.
Tako so spočeti, iniciirani vsi naši in evropski, tudi ameriški, ruski politiki in cerkveni dostojanstveniki.
Rode jih ima kar nekaj v cerkvenem vrhu v Sloveniji, poznana sta dva.
Politiki in gospodarstveniki so vsi, vsaj tisti na odmevnih položajih.
Značilno zanje je, da niso Slovenci, kar je absurd, da nam vladajo tujci, čeprav z lažnimi slovenskimi identitetami.
Institut brezmadežnega spočetja je ključ do ohranjanja krvne vladavine tujcev in uspevanja zle oblasti, tako cerkvene kot posvetne.
[/quote]

Kaj sploh to pomeni? Znaš definirati napisano?

https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2015-05/8/16/enhanced/webdr03/anigif_enhanced-26968-1431115776-7.gif?downsize=715:*&output-format=auto&output-quality=auto

Hvala za vaš odgovor. To je nekakšno splošno pravilo ali definicija sebičnosti. Mogoče sem se nepravilno izrazil pri mojem vprašanju.
Se lahko tretira nekoga za sebično osebo, ker pomaga nekomu in v zameno si želi/pričakuje prijeten odnos/kakšno materialno dobrino, če mu/ji je ponujeno recimo?

Je taka oseba tudi sebična? Zaenkrat sem mnenja, da če oseba A nekaj potrebuje in ji oseba B to tudi nudi, je mogoče tudi upravičen/a, da kaj želi/pričakuje za sebe. Morda se motim. To je vzajemnost (TI MENI, JAZ TEBI)
[/quote]

Ne, to nima veze s sebičnostjo.
Sebičnost se da zelo enostavno opisat – Postavljanje sebe na prvo mesto, v škodo drugim.
In pri tem je najpomembnejši drugi del stavka. Prvi del lahko opisuje tudi samo “imeti rad sam sebe”.

Menda pa razumeš, da je označevanje kogarkoli za sebičnega, čudovit in enostaven način za vsakršno manipuliranje s človekom in za čustveno izsiljevanje.
Zato to vsi marsikje slišimo – v resnici pa sploh ne gre za sebičnost.

Kaj sploh to pomeni? Znaš definirati napisano?

https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2015-05/8/16/enhanced/webdr03/anigif_enhanced-26968-1431115776-7.gif?downsize=715:*&output-format=auto&output-quality=auto
[/quote]

Česa na razumeš, konkretno?
Sebičnost tujih oblastnikov, ki si po skrivnem krvnem sorodstvu vzdržujejo oblast, tako v posvetnem kot v cerkvenem življenju ljudi in družbi, v katero ne spadajo?
Da ali ne, nočeš razumeti, da to že dolgo ni več skrovnost?

Ne, to nima veze s sebičnostjo.
Sebičnost se da zelo enostavno opisat – Postavljanje sebe na prvo mesto, v škodo drugim.
In pri tem je najpomembnejši drugi del stavka. Prvi del lahko opisuje tudi samo “imeti rad sam sebe”.

Menda pa razumeš, da je označevanje kogarkoli za sebičnega, čudovit in enostaven način za vsakršno manipuliranje s človekom in za čustveno izsiljevanje.
Zato to vsi marsikje slišimo – v resnici pa sploh ne gre za sebičnost.
[/quote]

Moj oče je tipičen primer sebičneža.
Njegovemu zelo dobremu prijatelju je umrl otrok. Seveda si lahko predstavljaš, kako mu je bilo. Klical je k nam (takrat še ni bilo mobitelov), če lahko oče pride k njemu. Bil je na rekreaciji in sem ga šla tja iskat. Očetov komentar: A niti ene kurčeve tekme ne morem v miru odigrat.
Seveda je v miru odigral vseh ostalih 99 tekem v tistem letu, samo tiste ene ni mogel.

Enkrat se je mama slabo počutila in sem ga šla iskat, da bi jo peljal k zdravniku. Samo zamahnil je z roko, naj počaka. Je odigral tekmo do konca, šel še na pivo z družbo in šele nato prišel domov.

Ne mešati sebičnosti in preračunljivosti!
Bojim se, da vprašanje ni bilo zastavljeno zaradi nepoznavanja odgovora, pač pa bi rad pod krinko od nekoga zahteval nekaj, česar on ni pripravljen nuditi v zameno, ter se ga potem označiti za sebičnega. Se motim?
Povejte bolj konkretno, za kaj se gre, pa bo tudi nam verjetno lažje dati pravi odgovor.

Upam, da je to napisano s precejšnjo mero sarkazma, v nasprotnem primeru imava o tem, kdo je ob vprašanju cerkve sebičen, kar precej za predebatirati… 🙂

Ne razumem kaj si želel s tem povedati. Pač vprašal sem kakšno mnenje imate o sebičnosti v splošnem. Kakšne namere pa ima kdo, če te prav razumem pa ne vem sploh kako si prišel do preračunljivosti. Izhajaš iz sebe mogoče, da tako praviš?

Vprašanje je Kaj je sebičnost? (še enkrat)

Ne razumem kaj si želel s tem povedati. Pač vprašal sem kakšno mnenje imate o sebičnosti v splošnem. Kakšne namere pa ima kdo, če te prav razumem pa ne vem sploh kako si prišel do preračunljivosti. Izhajaš iz sebe mogoče, da tako praviš?

Vprašanje je Kaj je sebičnost? (še enkrat)
[/quote]

tebe danes plačuje mon?
Koliko, če poveš.

Ja, s tvoje strani to JE sebičnost, ker nisi vnaprej povedal/a, čemu vse štorije, ki si jih mon zadnje čase privošči.
Ne le manipulacij, tudi sebičnosti ja, ter izkoriščanje naše pripravljenosti, da sodelujemo.
Kar mon obravnava kot naivnost.

tebe danes plačuje mon?
Koliko, če poveš.

Ja, s tvoje strani to JE sebičnost, ker nisi vnaprej povedal/a, čemu vse štorije, ki si jih mon zadnje čase privošči.
Ne le manipulacij, tudi sebičnosti ja, ter izkoriščanje naše pripravljenosti, da sodelujemo.
Kar mon obravnava kot naivnost.
[/quote]

Zdaj pa res ne razumem več za kaj se gre…

Tvoja domišljija pa presega tvoje umske sposobnosti? Sploh veš kaj pišeš? Ste vzeli kakšne droge, preveč pijete? Ali ste morda samo v svojem svetu polnem iluzij in zarot s strani drugih, za katere kot pravite, sploh nimate podlage za nadaljnjo debato?

Zdaj pa res ne razumem več za kaj se gre…

Tvoja domišljija pa presega tvoje umske sposobnosti? Sploh veš kaj pišeš? Ste vzeli kakšne droge, preveč pijete? Ali ste morda samo v svojem svetu polnem iluzij in zarot s strani drugih, za katere kot pravite, sploh nimate podlage za nadaljnjo debato?
[/quote]

Aha, odgovori na zastavljena vprašanja v stilu mona. Hvala za nič.

Hvala za vaš odgovor. To je nekakšno splošno pravilo ali definicija sebičnosti. Mogoče sem se nepravilno izrazil pri mojem vprašanju.
Se lahko tretira nekoga za sebično osebo, ker pomaga nekomu in v zameno si želi/pričakuje prijeten odnos/kakšno materialno dobrino, če mu/ji je ponujeno recimo?

Je taka oseba tudi sebična? Zaenkrat sem mnenja, da če oseba A nekaj potrebuje in ji oseba B to tudi nudi, je mogoče tudi upravičen/a, da kaj želi/pričakuje za sebe. Morda se motim. To je vzajemnost (TI MENI, JAZ TEBI)
[/quote]

V osnovi vse poteka daj/dam.
Problem je v osebnih pričakovanjih enega in preslabi komunikaciji obeh.

Če nekaj daš in za to pričakuješ enako, boš velikokrat razočaran.

Ponavadi se pa zgodi, ko nekaj daš, brez da karkoli pričakuješ, te pozitivno presenetijo..

Ker so ljudje, ki dajejo manj kot ti, so pa ljudje, ki dajejejo enako ali celo več..

Oseba, ki naredi nekomu uslugo in pričakuje nekaj za povračilo ima vso pravico do tega , ampak hkrati ni upravičena do povratne usluge, če se obe strani nista tako dogovorili..
Torej, ta druga oseba ni dolžna izpolniti povratne usluge, po pričakovanjih te prve osebe.

Recimo se ponudiš za prevoz.
Ta oseba se ti zahvali, sprejme tvojo ponudbo, uslugo, ampak ti jo nikoli ne povrne.
In ti si npr.zdaj užaljen.
To je tvoj problem.
Nikjer ni dana obljuba ali dogovor, da ti mora ta oseba povrniti enako uslugo.
Sam si se ponudil, ona se je zahvalila in to je to.

S tem videom zaključujem temo. Cerkvenih ali kakršnihkoli drugih podanikov/ovc ne bom toleriral v tej temi. Nikoli nisem in nikoli ne bom dal nobene vredne stvari v verske ustanove.

Zakaj je treba smetiti temo s takimi objavami? ZAKAJ?
[/quote]
Zaradi sebičnosti. Čeprav ob tem prihaja do izraza tudi tvoja sebičnost.
Sebičnost je zato povsem relativen pojem.

New Report

Close