Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pri katerem Amazonu kupiti

Pri katerem Amazonu kupiti

Isti prodajalec, isti izdelek, stane na UK £270 (kar je po tečaju ECB cca 306€), na DE pa 370€. Zakaj ta razlika. Bom moral plačati carino, DDV…?

Hvala.

ker pač majo različne cene
zdaj pa še poštnino preveri, carine in ddv pa ni. zaenkrat

Naročala že neštetokrat pri UK in nemškem Amazonu in neredko je bila cena (in poštnina) na koncu, tik pred plačilom drugačna, kot objavljena direktno na strani. Večkrat ravno zaradi različnega DDV.
Sicer pa ja, sam izdelek ne pomeni nič, ponudnikov le tega je praviloma več in vsak lahko prodaja po ceni, ki jo on postavi. Le redko je enaka.

https://www.zurnal24.si/slovenija/pozor-nov-zaplet-pri-spletnem-narocanju-268313

Nekatera ozemlja, čeprav so del držav, članic EU, niso v sistemu EU DDV in se smatrajo za tretje države in je treba plačati tudi carino ter DDV.

Otok Jersey, Kanalski otoki, Kanarski otoki, Atos …

bi znalo bit kaj takega, razlika je glih tam 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Hvala za informacije. Kupil sem pri UK, kjer je sicer pisalo Free delivery, vendar je bilo na kocu dodano dobrig 15 GBP za pakiranje in pošiljanje, skupaj pa je prišlo
337€, torej manj kot na DE.
Upam seveda, da ne bo ob prevzemu carine in (ali) DDV-ja.

no, pol si zaj…. ker boš v primeru zaračunanega ddvja plačal še več kot 70 eur.
najmanj, kar bi lahko naredil je to, da vprašaš prodajalca, od kod pošilja, oziroma, izrecno, če pošilja s kanalskih otokov… v tem primeru bi se ti nemčija definitivno bolj splačala

Upam da ne. Prodajalec ima Customer Services Address in Business Address v Lancashire GB. Tudi na DE je šlo za istega prodajalca.
Sem ga pa (na žalost šele) sedaj vprašal. Da se pripravim.

Če še ni poslal, ga lahko prosiš, če stornira izdelek in ga kupiš preko drugega ebaya.

Pa glej še menjalni tečaj, če je cena v drugi valuti kot EUR. Če plačuješ s Paypalom, izberi tistega od kreditne kartice in ne njihovega, so ga pa tako skrili, da je treba kar nekaj preklikati.

customer service, business address nima nobene veze.
dispatch center jo ima.

mislim, kaj pol sprašuješ tu gor, če ti za nasvete dol visi? pol bi lahko naročil brez, da tu gor kaj objavljaš…

račun imaš?
če gor ni DDV, pol ga boš plačal tu. garantirano.

Za nakup sem se odločil na podlagi tukajšnih nasvetov predvsem:
“ker pač majo različne cene
zdaj pa še poštnino preveri, carine in ddv pa ni. zaenkrat”.

Tudi, če bom plačal DDV, bom vseeno zadovoljen, če bo le izdelen OK. Imam sicer “90-day warranty” in “We also offer a 30-day no quibble return period”.

Hvala vsem, ki ste pomagali.

Z UK amazona ne boš plačal DDVja, ne poslušat bedarij, ki jih pišejo tukaj.
Z UK in nemškega amazona naročam skoraj vsak mesec, in je pač res, da je tu in tam razlika v ceni precejšnja, pač pogledaš s poštnino, kje te ceneje pride.

Pri naročilu z ameriškega amazona, pa ti bodo ob plačilu zaračunali predvidene dajatve za carino, in potem če se plača manj, dobiš tisto povrnjeno.
Tako da, nič se bat 🙂

Hvala. Dobre informacije še posebno dobro denejo!

NE bo carine, niti DDV, nič bat.

Jaz redno naročam različne stvari večkrat na leto, pri UK ali DE. Vedno pač grem tja, kjer je izdelek ki ga hočem. Če ga imajo oboji, potem preverim ceno. Če je tam-tam, potem pogledam še poštnino in se odločim. Če pa so pri ceni izdelkov večja odstopanja, pa grem tja kjer so izdelki cenejši.

Edina stvar, ki jo res gledam, je ta da je pošiljatelj Amazon. Idealno je, če je sold + dispatched by Amazon, ampak je enako OK če je prodajalec xy pa Amazon samo pošilja.

Poštnina, ki jo plačaš, je odvisna od teže izdelka in tudi tega koliko stvari naročiš. Npr. zadnja tri naročila na UK, sem imela poštnino po 6 funtov, 8 funtov, 15 funtov.
“free delivery” je samo za območje UK. V Nemčiji, če je, je samo za Nemčijo. Za Slovenijo ne bo nikoli free delivery.

Aja, še to.

Amazon ima načeloma tudi dober policy kar se tiče reklamacij. Nazaj nisem še nič pošiljala, je bilo pa 2x tako, pri eni manjši zadevi, da je bil izdelek rahlo poškodovan (meni je še vedno služil za tisto kar sem rabila). Pa so BP povrnili stroške nakupa + poštnine. Pri enem je šlo celo avtomatično čez (da sem samo poklikala), pri drugem sem pisala na support in je bilo urejeno takoj.

Hvala v imenu tudi tistih, ki so v podobnih dilemah in bodo tu našli odgovor.

Še vse kar sem kupoval je bilo na amazobu dražje kot pri drugih spletnih prodajalcih, tako da še nikoli nisem nič nabavil preko njih. Splih ne razumem take fame o njih.

Mene pa zanima, ali bo po brexitu zdaj treba placati carino za izdelke iz UK?

Brexit še ni sfinaliziran.

New Report

Close