Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sladko se nam je

sladko se nam je

Jedli bi sladkarije, pa ne vem, kaj naj spečem… Kakšen predlog? Lahko tudi kaj takega, da se mora hladit in se poje šele jutri…

V trgovino ne bi šla, smetane nimam, imam nekaj jajc, malo mleka, malo putra, sladkor, moko, čokolado, kakav, nekaj zmrznjenega sadja in še kup drobnarij za peko…
Kaj bi ve spekle?
(piškotov se mi ne da delat oziroma bi jih delala z mastjo, ki je pa trenutno nimam)

Jaz sem danes spekla biskvit s sadjem, narejen v 15 minutah: 1 jajce, 3 skodelice sladkorja, 1 skodelice olja, 2 skodelice mleka, 4 skodelice moke, pol pecilnega praška, sadje ( sveže ali zamrznjeno).
Skodelica je dva decilitra.
Štejemo jajce in sladkor, dodamo olje, mleko, moko in plačilni prašek. Vmesamo sadje, zlijemo v pekač, pečemo 45 min na 180 (odvisno od velikosti pekača).
Meni je dobro!

Mi telefon piše v tri krasne… ne štejemo jajca in sladkor AMPAK stepemo ☺

nova
Uredništvo priporoča

Lahk pa sam biskvit speces
Pol pa navlazis mlek sok karkoli.
In pol sadje pogrejes zmuckas cukras cimet bilo kej in polijes po biskvitu.prej biskvit se mal prerez sem pa ke da bo sadje not zlezl no sok od sadja..jutr pa lahk se smetano cez.

Jaz sem naredil rižev narastek.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

To sem imela tudi jaz v mislih, a sem upala na še kakšno drugo idejo velikokrat naredim tak kolač, nam je vsem dober 🙂

Pri nas se eni zmrdujejo in ne jedo riža. čeprav meni bi bil rižev narastek top 🙂

Če ga razliješ v silikonski model, 2 cm visoko, uporabiš burbonsko vanilijo in po vrhu sladkor v prahu. Teško, da se bodo zmrdovali.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Tole jaz sanjam že dolgo, le da z marmelado in receptom za testo od moje babice: https://www.google.si/search?q=roglji{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dki&nord=1&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiCsvK0l4rYAhUD16QKHS3TBfsQ_AUICigB&biw=1600&bih=763#imgrc=HeJrssRSooIRgM:

Čakaj ti malo, 6 deci cukra????

Reci da si se zatipkala, prosim!

haha, to tudi jaz sanjam že nekaj časa in prejšnji vikend so bili buhtli, ta vikend bodo pa tile kvašeni rogljički in to z mamelado :))

haha, to tudi jaz sanjam že nekaj časa in prejšnji vikend so bili buhtli, ta vikend bodo pa tile kvašeni rogljički in to z mamelado :))
[/quote]

;-))) joj ne delaj mi skomin prosim te! Sem tik nad tem da prevrnem cel flet da bi našel recept od babice in jih naredil.

Ko začneš enkrat cuker jest ni ne konca ne kraja, vsaj pr men. Sem zadnič marmelado kupil za palačinke in ker ostaja, se mi skor meša od teh rogljičkov. ;-))))

Stara mat je rekla; kiflčki.

Ce rabis na hitro, poglej na netu recepte za “mug cake”. Sestavine zmesas v skodelici (ta vecji, za caj ali belo kavo) in speces/skuhas v mikrovalovki.

Aja. Delas lahko po 2 hkrati, pac toliko skodelic, kolikor rabis porcij, za vsako rundo pa gre s pecenjem vred kakih 5 minut.

Čakaj ti malo, 6 deci cukra????

Reci da si se zatipkala, prosim!
[/quote]

Bo kar držalo! Meni ni presladko. Sem šla pa še enkrat original recept gledat. Pecivo mora bit sladko!

Bo kar držalo! Meni ni presladko. Sem šla pa še enkrat original recept gledat. Pecivo mora bit sladko!
[/quote]

To pa zlo žalostno, da še take matere obstajate.

To pa zlo žalostno, da še take matere obstajate.
[/quote]

Saj poješ košček, ne cel pleh.
Bolje domače kot pa kupljeno pecivo pa coca cola.
Pa nobeden od naju z otrokom nima težav s težo.

Čakaj ti malo, 6 deci cukra????

Reci da si se zatipkala, prosim!
[/quote]

Tudi meni se je stemnilo. 6 deci (več kot pol kilskega zavitka!!) sladkorja in 2 deci olja zmeša z enim jajcem, moko in pecilnim, ampak not vrže sadje, zato je zadeva domača in zdrava, kajpada. :-))))

Bo kar držalo! Meni ni presladko. Sem šla pa še enkrat original recept gledat. Pecivo mora bit sladko!
[/quote]

A so to neke vrste baklav?

To poznam! Uf, nismo delali tega že leta in leta, ko so bili otroci majhni, jim je ful dogajalo, da so zmiksali sestavine v skodelici in smo pekli v MW :)))
Če se dobro spomnim, pride to pecivo malo zbito, smo ga vedno jedli s smetano. Imaš kak nasvet, kako bi bilo lahko bolj rahlo?

Tudi meni se je stemnilo. 6 deci (več kot pol kilskega zavitka!!) sladkorja in 2 deci olja zmeša z enim jajcem, moko in pecilnim, ampak not vrže sadje, zato je zadeva domača in zdrava, kajpada. :-))))
[/quote]

Vsak po svoje… jem malo, tisto kar pojem, mi pa mora bit dobro. Meni osebno presne slaščice niso dobre, niti razna ptičja hrana ne.
Sem zagovornik, da lahko ješ vse, tudi nezdravo občasno, a v mejah normale.

Saj poješ košček, ne cel pleh.
Bolje domače kot pa kupljeno pecivo pa coca cola.
Pa nobeden od naju z otrokom nima težav s težo.
[/quote]

Lej saj ti nič nočem, sam groza me je. Jaz ga v 10 letih nisem eno kilo ponucal ga je že v kupljeni hrani več kot več kot preveč.

Preberi si kaj o ph telesa.

Vsak po svoje… jem malo, tisto kar pojem, mi pa mora bit dobro. Meni osebno presne slaščice niso dobre, niti razna ptičja hrana ne.
Sem zagovornik, da lahko ješ vse, tudi nezdravo občasno, a v mejah normale.
[/quote]

Res je, vsak je zase odgovoren. Sploh ni problem v cukru tudi ta je le posledica, kakor moje neumnosti ki jih počnem.

Bistvena pa je razlika kako pristopimo k neki potrebi ali želji. Če boldano prevedem na vožnjo z avtom bi se glasilo: vozim se malo, kadar pa se, mora bit avto lep.

Razlika recimo med najinimi pristopi je, da jaz prvo sledim potrebam pa potem željam, ti pa obratno. Do tukaj imava oba prav.

Problem pa nastane, ko se potrebe (enormno, nenadoma) povečajo. Pri komu od naju, pa sama razmisli, če se ti da seveda.

Res je, vsak je zase odgovoren. Sploh ni problem v cukru tudi ta je le posledica, kakor moje neumnosti ki jih počnem.

Bistvena pa je razlika kako pristopimo k neki potrebi ali želji. Če boldano prevedem na vožnjo z avtom bi se glasilo: vozim se malo, kadar pa se, mora bit avto lep.

Razlika recimo med najinimi pristopi je, da jaz prvo sledim potrebam pa potem željam, ti pa obratno. Do tukaj imava oba prav.

Problem pa nastane, ko se potrebe (enormno, nenadoma) povečajo. Pri komu od naju, pa sama razmisli, če se ti da seveda.
[/quote]

Joooooj, se mi je kar zdelo, da bom koga z objavo recepta za najbolj enostavno, na hitro spečeno pecivo, spodbudila h kritiki o zdravi prehrani.
Lej, občasno si privoščim kos baklave, rum ploščico (nostalgija, že 40 let jih imajo), cc kolo, pohan zrezek… pa še kakšno nezdravo hrano. Pa to ni vsak dan… mislim, da nezdravo neko tisti, ki imajo obilna kosila, vsak dan zrezke, ki gledajo čez krožnik, sedenje na kavču cele popoldneve. Se mi zdi manj škodljivo pojesti z užitkom majhen kos peciva in za žejo piti vodo, kot uživat kupljene sokove polne cukra.
Pri mojih letih kaže da se prehranjujejo dosti pravilno, na srečo nobenih zdravstvenih težav, ITM točno na sredini normale.
Je pa dobra hrana gušt, verjamem in resnično sočustvujem s tistimi, ki so zaradi kakršnih koli razlogov primorani, da imajo pri hrani omejitve in prepovedi, ampak kot sem že rekla, če ima človek mero in poje majhen košček nečesa nezdravega, sigurno ne pušča posledic.
Tonček, tukaj primerjava z avtom ne drži vode. Še vedno zagovarjam, da količina opravičuje sredstvo. Bolje se mi zdi tale primerjava: Je narobe, če spijem kozarec vina na teden? Ne! Je narobe, če spijem liter vina vsak dan? Ja, ker si alkoholik!

Vsak po svoje… jem malo, tisto kar pojem, mi pa mora bit dobro. Meni osebno presne slaščice niso dobre, niti razna ptičja hrana ne.
Sem zagovornik, da lahko ješ vse, tudi nezdravo občasno, a v mejah normale.
[/quote]

V tem se strinjava, tudi jaz ne maram presnih tort iz oreščkov in ostale plesnive umazanije. Ampak tudi takega shita, kot si ga napisala, ne jem….

V bistvu si zamenjala temo in šla v napad nad oreščkojedce, ki pa nimajo nobene veze s tem, da ti pečeš pecivo iz enormne količine cukra, maščobe in enega jajca.

New Report

Close