Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ljudje rečejo, da je lepota v očeh posameznika?

Zakaj ljudje rečejo, da je lepota v očeh posameznika?

Zakaj si nakateri lažejo sami sebi, sploh tisti, ki imajo bolj grdega partnerja/partnerico izjavijo kaj takšnega.

Saj že otrok v vrtcu ali v OŠ ve kdo je lep in kdo je grd vizualno. Jaz mislim da je to karnekaj, da je nekomu nekaj lepo, drugemu pa ne. Jaz mislim da smo si vsi zelo enotni kaj je lepo in kaj ne.

Nismo enotni v tem, sploh ne.
Res je odvisno od opazovalca. Če greva skupaj gledat 10 reči, stavim, da nama vsaj pri dveh ali treh, ne bo všeč enako.

Starost pet let? Različni okusi? Rings a bell? Tako simplističnega zapisa pa res že dolgo ne. IQ severnega tečaja.

Lepo je po tvojem merilu….. Meni recimo nikoli ni bil všeč Brad Pitt, zdaj na stara leta pa sploh ne.

Meni je lepa zelena barva tebi modra. Pa roko na srce sta obe Ok. Kdo ma zdaj od naju prav?

naj mi nekdo najde človeka na tem svetu, ki mu je tale osebek lep
[img]https://www.highrated.net/wp-content/uploads/2016/05/man-sues-nightclub-ugly-baby-02.jpg[/img]

naj mi nekdo najde človeka na tem svetu, ki mu je tale osebek lep
[img]https://www.highrated.net/wp-content/uploads/2016/05/man-sues-nightclub-ugly-baby-02.jpg[/img]
[/quote]

Za tega niti njegova mama ne trdi, da je le oz lepa. Tu smo si enotni. Tako da si dala slabo primerjavo.

[img]https://media.licdn.com/mpr/mpr/AAEAAQAAAAAAAAYJAAAAJGU3NDU2ZmVkLTM0OGEtNDcyZi1iNWI4LWE4Yjk5ODUwY2E4OA.jpg[/img]
In najdite nekoga, ki mu je to grdo..

Vsake oci imajo svojega malarja. Pri partnerstvu je pa pomembno, da je tebi vsec. Navsezadnje ne hodijo tvoji prijatelji,sorodniki z njim/njo. Briga mene, ce kaka bivsa ni bila vizualno vsec prijateljem oz sorodnikom. Vazno, da je bila meni. Nobena oseba pa zame ni grda.

srčki ste
🙂

naj mi nekdo najde človeka na tem svetu, ki mu je tale osebek lep
[img]https://www.highrated.net/wp-content/uploads/2016/05/man-sues-nightclub-ugly-baby-02.jpg[/img]
[/quote]

To je samo animacija…

🙂


Lej, ne gre za grdoto.
Meni tale frača na tvoji masturbate-sliki ni grda. Mi je pa brezzvezna.

Se strinjam, da obstajajo objektivni proporci, ki delajo ljudi “lepe”. Ampak to niso lepi v smislu, da se takoj zagreješ zanje in si jim takoj pripravljen zaupati svojo šifro od kreditne kartice, pač pa “lepi” kot neko spoznanje pravilnih, gladkih, usklajenih itd. potez. Ne vzbujajo pa nobenih resnih čustvenih reakcij!

Pa ti si objavil eno sliko “nage babe”. V osnovi ti je vseeno za njeno lepoto, tukaj je na delu tvoja pohota. Objavi sliko Christiana Ronalda. In boš rekel, kakšen “peder” je pa šminker pa za bruhat itd. Ampak lej, on je lep. Lep, pa te še vedno lahko pripravi do bruhanja. Tako da lepota ni enako pohota.


Lej, ne gre za grdoto.
Meni tale frača na tvoji masturbate-sliki ni grda. Mi je pa brezzvezna.

Se strinjam, da obstajajo objektivni proporci, ki delajo ljudi “lepe”. Ampak to niso lepi v smislu, da se takoj zagreješ zanje in si jim takoj pripravljen zaupati svojo šifro od kreditne kartice, pač pa “lepi” kot neko spoznanje pravilnih, gladkih, usklajenih itd. potez. Ne vzbujajo pa nobenih resnih čustvenih reakcij!

Pa ti si objavil eno sliko “nage babe”. V osnovi ti je vseeno za njeno lepoto, tukaj je na delu tvoja pohota. Objavi sliko Christiana Ronalda. In boš rekel, kakšen “peder” je pa šminker pa za bruhat itd. Ampak lej, on je lep. Lep, pa te še vedno lahko pripravi do bruhanja. Tako da lepota ni enako pohota.
[/quote]

Okej tukaj je tip prilepil bejbo ker pač moški imamo radi bejbe. Ampak kaj misliš da moški ne vemo kater tip je lep in kater je grd? Zakaj pa misliš da mularija v OŠ vedno zajebava tagrde?

…phantasy zna več kot čarati…

Okej tukaj je tip prilepil bejbo ker pač moški imamo radi bejbe. Ampak kaj misliš da moški ne vemo kater tip je lep in kater je grd? Zakaj pa misliš da mularija v OŠ vedno zajebava tagrde?
[/quote]
Saj v tem se strinjam. Kjerkoli na svetu ljudje prepoznajo lepega človeka, npr. tudi mi bi vedeli, da je ena Indijka ali Indijec ali pa Kitajka ali Kitajec ali Venezuelka/Venezuelec ali pa Nigerijka/Nigerijec lepa oz. lep. Samo če je nekdo lep, to ne pomeni, prvič, da se vanjo/vanjga zaljubimo, in drugič, da ga/je ne zafrkavamo.

Definitivno so nekateri “lepi”, ampak “lep” ni enako “partnerbilen”. Začetni post trdi, da se ljudje, ki svoje partnerje vidijo kot lepe, so pa “v resnici” grdi, sprenevedajo in sami sebi lažejo, češ “lepota je v očeh gledajočega”. Ravno v tem je point: lepota izbranega partnerja je lepota duše, ki ga gleda, in če nekdo drug ne vidi, “kaj je baba vidla na tem grdem descu”, je to popolnoma resnično: nekdo drug zares ne more videti, ker ne gre za kriterije tiste “lepote”, ki jih zaradi fizičnih zakonitosti lahko vidimo (in celo izmerimo: proporci med velikostjo nosu, čeljusti, ličnicami itd.). Lepi Ronaldo in lepa bejba sta lahko lepa “objektivno”, ampak če bom jaz prepešačil puščave in preplaval oceane za eno osebo, ki mi je lepa, ostalim 7 milijardam ljudi pa grda, mi lepi Ronaldo in lepa bejba res čisto nič ne pomagata.

srčkani ste

Tako je. In lepota je pri pi*čki (ženski) več vredna kot pamet.
Je pa z žensko lepoto nekje pri 30-35, konec.
Najbolj “krušne” so mi te face operiranih starunkelj, ki si domišljajo jakobski obdržale lepoto.

…phantasy srčno rad/a pomaga…

Malo se zajebavaš, malo si pa plehko.

Lepota je v očeh opazovalca. Vedno.


Zagotovo, drugače bi se sama pred sabo že davno skrila. 🙂

Pa dodati bi bilo še treba, da opazovalec rabi tudi malce poguma, da se upre stereotipom (in bullyjem), ki postavljajo kao standarde lepote. Mala malca za nekatere. 🙂

Se strinjam.

…phantasy srčno rad/a pomaga…


Jp, ampak moraš vzet v zakup, da se ljudje okoli tebe ne rodijo z deformcijo vida enako tebi. 🙂

New Report

Close