Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moja osebna bilanca ob koncu leta (2017)

Moja osebna bilanca ob koncu leta (2017)

Ob koncu leta se ljudje ponavad tudi radi poglobimo vase, se ozremo nazaj in se zamislimo nad preteklim letom, ter si zastavimo nacrte za prihajajoce leto. Predlagam, da malo podebatiramo o teh zadevah tudi tako, bolj na splosno.

1. Kateri so trije najvecji osebni uspehi v iztekajocem se letu?

2. Katere so tri najtezje izkusnje, ki ste jih prestali v tem letu?

3. Kateri ljudje so se letos (dolgorocno) izmenjali v vasem zivljenju?

4. Kako bi s tremi besedami opisali leto 2017?

5. Kateri tri alineje so za vas najpomembnejse na vasi “to do” listi za leto 2018?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sem mogoče čudna, a v bistvu nikoli nisem delala osebnih bilanc za preteklo leto in nekih posebnih načrtov za novo leto.
Ja, že, da delamo plane, a ne ravno ob koncu leta in samo zaradi tega.

Bi ti lepo prosim svoje po alinejah najprej izpolnil? Hvala!

nova
Uredništvo priporoča

it is/ was ☺
pa ne me s toliko alinejami — se bo tipka za “-” znucala ☺

Enako. Nikdar nisem delala življenjskih bilanc, ker je konec leta.
Sicer mi novo leto pomeni nek zaključek in začetek novega, tega novega se veselim, ampak bolj v nekem abstraktnem smislu, zaključevanje temnih dnevov, priprava na prebujanje narave, v tem smislu nekako…

Glede zgornjih vprašanj:
– zakaj hudiča ljudje zastavljate vprašanja, a sami nanje ne odgovarjate?
– nekatera so popolnoma nepomembna

Bi ti lepo prosim svoje po alinejah najprej izpolnil? Hvala!
[/quote]

a sga moglo sprovocirat .. zdej bo pa kar bruhal alineje in pod-alineje pa pod-pod-alineje ☺

Bi ti lepo prosim svoje po alinejah najprej izpolnil? Hvala!
[/quote]

Bom, bom. Samo nisem hotel mesat vprasanj z odgovori. Se mi zdi tako bolj “citljivo”. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne poglabljam se niti v življenje, niti vase na tak način. So prebliski, po katerih sem si zapomnila katerega od minulih let in tega sem se zavedla šele čez čas.

Predvsem leto 2017 še ni končano in poti so odprte. Dokler smo živi, je ves čas – naš.

Sem pred leti ob podobnem času zmotil tedanjega šefa pri “letnem planiranju”. Mi je zagotavljal, da je to zelo pomeben del njegove službe, ker kako pa naj sicer vemo ali dosegamo plane ali ne, smo uspešni ali ne.
No, pri meni gre to drugače – vsako delo poskusim opravitti čim hitreje in kvalitetneje. Nikakor pa ne morem planirati, kaj bom delal. Ko se delo pač prikaže, ga zagrabim. In če se ne prikaže – pač delam kaj “na zalogo” – se potem uporabi pri naslednjem naročniku ki pride. Skratka – iz dneva v dan, vsak dan “po najboljših močeh”

Ma jaz kar sproti urejam svoje alineje. :).


– na dobri poti
– nova znanja
– novi ljudje

1. Kateri so trije najvecji osebni uspehi v iztekajocem se letu?
– koncno sem poravnal vse dolgove, kredite, limite, kartice,… za vse tri zivece generacije 🙂
– uspel sem najti plehovje po mojih zeljah in izpeljati cel posotopek nakupa v zgolj dveh dneh
– iz “podjetnistva” sem presel med normalno zaposlene obicajne ljudi

2. Katere so tri najtezje izkusnje, ki ste jih prestali v tem letu?
– stalne selitve iz projekta na projekt (odsotnost od doma in organizacija skupnih tednov malo tukaj, malo tam)
– funkcionirati (v socialnem smislu), kjub tezavam z ramo in posledicno z (ne-)spanjem
– ostati zbran kljub klavrnemu, sivemu, dezevnemu in hladnemu vremenu skozi celo letosnje leto

3. Kateri ljudje so se letos (dolgorocno) izmenjali v vasem zivljenju?
– dobili smo nove (skoraj) sosede iz Hrvaske
– poslovil sem se od nekaterih (delovnih) kolegov zaradi zaposlitve
– nekdanji kolega iz otroskih let je (nekako prezgodaj) zapustil ta svet

4. Kako bi s tremi besedami opisali leto 2017?
– hitro
– vlazno
– bolece

5. Kateri tri alineje so za vas najpomembnejse na vasi “to do” listi za leto 2018?
– prenoviti kopalnico v obeh neprimicninah “na vasih koncih”
– pozdraviti tezave z ramenskim sklepom
– selitev na jug Nemcije

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se strinjam.
Nikakor pa ne bi vseh teh bilanc pisarila na mon 😉

1. Kateri so trije najvecji osebni uspehi v iztekajocem se letu? Odprtje spja in subvencija od ZRZSja.

2. Katere so tri najtezje izkusnje, ki ste jih prestali v tem letu? Prekinla sem brezposelnost! (ki traja od leta 2011, ker imam diplomo FF in VII. stopnjo )

3. Kateri ljudje so se letos (dolgorocno) izmenjali v vasem zivljenju? Skorajda noben, redokdo. Ker iščem vsebino ne zunanjosti.

4. Kako bi s tremi besedami opisali leto 2017? Bedno, brezdelno, izkoriščevalno do ljudi, ki iščejo delo. Ljudje so postali roboti, ki preko vez dobijo službe in se jim jebe za druge ljudi.

5. Kateri tri alineje so za vas najpomembnejse na vasi “to do” listi za leto 2018? Čimbolj izkristit sistem države za pomoč, ker to počnejo vsi,ki imajo spje in dooje. ( sam ne bom pa zaposlovala in neplačevala prispevkov ali nižala plač, ker nisem neandertalec, sem človek). Počet stvari ki me osrečujo. Skrbet za tistih par ljudi ki jim res nekaj pomenim in oni meni….pa da ostanem zdrava ker ne prebavljam naših zdravnikov in urgence ker so za en drek….

1. Kateri so trije najvecji osebni uspehi v iztekajocem se letu?
Po dolgih letih nisem več samski.
Izboljšanje finančnega položaja (menjava službe in druge investicije).
Končno sem si vzel čas za dopust ter kar nekaj EU držav sem obiskal.

2. Katere so tri najtezje izkusnje, ki ste jih prestali v tem letu?
Letos nekih težkih izkušenj ni bilo (sem prejšnja leta dobil večjo dozo tega). Mogoče največja je to, da smo ustanovili novo podjetje s tujimi investitorji.

3. Kateri ljudje so se letos (dolgorocno) izmenjali v vasem zivljenju?
Kaj pa vem recimo -1/+4

4. Kako bi s tremi besedami opisali leto 2017?
Uspešno, toplo in fantastično

5. Kateri tri alineje so za vas najpomembnejse na vasi “to do” listi za leto 2018?
Novo stanovanje
Selitev
Potovanje izven EU

Tole se bere kot tisti dolgočasni nasveti: tri (pet, sedem …) stvari, ki so potrebne za vaš uspeh…
No, odgovor na anketo:
1. Nobenega večjega uspeha ni bilo, je pa en kup takih ta malih, vsakodnevnih (ali to tudi šteje?)
2. Je bila samo ena. Smrt bližnje osebe.
3. Niso se menjali, HB – pomeni, da so živi in zdravi.
4. Tri besede so preveč, zadostuje samo en opis: še kar v redu, z izjemo tiste smrti.
5. Spet samo en stave, namesto 3 besed: Če slabše ne bo, bo kar šlo.

Ti je spet malo dolgčas? Ali se hočeš le malo pohvalit?

Tudi sama nisem nikoli delala bilanc in če želim narest letošnjo se moram vrnt na konec leta 2015 ko sem kot verižna kadilka nehala kadit in se do konca leta 2016 zredila za 15 kil jih v letu 2017 zgubila 20 kg, uspešno magistrirala, prodala stanovanje in kupila hišo. Za spremembo ni umrl nihče od meni najljubših ljudi ali pasjih ljubljenčkov tako, vsi smo zdravi, tako,da lahko rečem da je leto 2017 uspešno in naj tako ostane.

Prav pomislila sem za trenutek, ko sem prebrala tvoj post, če je z mano zelo narobe ali samo narobe, nato sem pa le ugotovila, da nisem človek new year’s resolutions. Ničesar ne načrtujem niti kvartalno, niti letno niti drugače. Vsak izziv zagrabim sproti, po vzgibu nekega obdobja in okolja, ki vpliva name. Tudi sicer nisem spredalčkala življenja na plane in cilje. Verjetno, ker mi ni bilo treba, pa tudi notranjega poriva za to ne čutim. V bistvu, živim anarhično, stihijsko, ampak tudi spontano, neprisiljeno in uživam v vsakem momentu, ko izzide. Za uspeh si štejem to, da ne čutim ničesar v svojem življenju kot neuspeh. Morda prehodna faza zanimanja, ali pa preizkušanja, kaj mi je všeč in kaj ne. Želim si milijon, česar pač, kot sinonim za mnogo, nisem pa nikoli čutila, da bi ta želja prevladala v smer, da bi svoje življenje podredila golemu cilju nekaj imeti. Bi si želela imeti več? Bi, seveda, ampak imela sem tudi manj, pa sem živela enako kvalitetno.
Enako se odraža na ljudeh okoli mene. Peščico stalnih držim skozi življenje, sicer je pa lepo spoznavati nove in nove, pa hkrati nič narobe, če je to zgolj srečanje na hodniku življenja, kjer si naklonimo nekaj časa, preden zavijemo naprej vsak po svoji poti.
Če že, želje za naprej, neposredno vidimo, kako se svet okoli nas spreminja, nekaj na boljše, nekaj na slabše. Če bi imela moč, bi si želela, da ostane vsaj tako kvalitetno kot je sedaj.

Prav pomislila sem za trenutek, ko sem prebrala tvoj post, če je z mano zelo narobe ali samo narobe, nato sem pa le ugotovila, da nisem človek new year’s resolutions. Ničesar ne načrtujem niti kvartalno, niti letno niti drugače. Vsak izziv zagrabim sproti, po vzgibu nekega obdobja in okolja, ki vpliva name. Tudi sicer nisem spredalčkala življenja na plane in cilje. Verjetno, ker mi ni bilo treba, pa tudi notranjega poriva za to ne čutim. V bistvu, živim anarhično, stihijsko, ampak tudi spontano, neprisiljeno in uživam v vsakem momentu, ko izzide. Za uspeh si štejem to, da ne čutim ničesar v svojem življenju kot neuspeh. Morda prehodna faza zanimanja, ali pa preizkušanja, kaj mi je všeč in kaj ne. Želim si milijon, česar pač, kot sinonim za mnogo, nisem pa nikoli čutila, da bi ta želja prevladala v smer, da bi svoje življenje podredila golemu cilju nekaj imeti. Bi si želela imeti več? Bi, seveda, ampak imela sem tudi manj, pa sem živela enako kvalitetno.
Enako se odraža na ljudeh okoli mene. Peščico stalnih držim skozi življenje, sicer je pa lepo spoznavati nove in nove, pa hkrati nič narobe, če je to zgolj srečanje na hodniku življenja, kjer si naklonimo nekaj časa, preden zavijemo naprej vsak po svoji poti.
Če že, želje za naprej, neposredno vidimo, kako se svet okoli nas spreminja, nekaj na boljše, nekaj na slabše. Če bi imela moč, bi si želela, da ostane vsaj tako kvalitetno kot je sedaj.
[/quote]

Malce nerodno citirano. Strinjam se z Barco, odgovarjam pa avtorju na osebno bilanco

Destilerius. pa misliš da koga razen dušebrižnike, opravljivce in škodoželjnike zanima kaj, kako in zakaj?
Zadovoljen sem!

Kramljamo… kvackamo. Adventni cas je kakor nalasc za te reci.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Se strinjam.
Nikakor pa ne bi vseh teh bilanc pisarila na mon 😉
[/quote]

Še ena tukaj, ki misli enako.

Jaz pa izkoristim take mejnike, da prerešetam kaj je dobro in kaj bi želela drugače v prihodnje. V bistvu si te stvari tudi zapišem in se jih skušam potem držat.
Nimam pa tega namena pisat na mon. Je za mojo lastno uporabo in za moj osebni razvoj.


Pravzaprav to naredim tudi ob rojstnem dnevu in ob začetku šolskega leta.

New Report

Close