Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek psu zanaša zadnje noge

psu zanaša zadnje noge

Naš pes je star 17 let, za svoja leta precej vitalen, še vedno teče in skače, nima težav s sklepi, ima kronično odpoved ledvic, ki je pod kontrolo z zdravili.
Parkrat sem opazila, da ga ob razburjenju zanaša, zadnje noge kar klecnejo in zadnji del mu kar zanaša, mogoče se je to zgodilo 4-5x v pol leta. Danes zjutraj pa sva šla ven in so mu zadnje noge klecale in ga je zanašalo pred vhodnimi vrati iz čistega mira, nobenega razburjanja ni bilo.
Ko se to zgodi, ga primem za zadnji del, ga božam in mirim, da se pomiri in potem je ok, vse normalno.
Je normalno, pije normalno, odvaja normalno, obnaša se povsem običajno. Le tole klecanje in zanašanje zadnjega dela me zdaj malo skrbi, kaj bi lahko bilo. Ima kdo kaj izkušenj? Vem, da je lahko sto stvari, pa vseeno me zanimajo izkušnje…

Tudi z našim nemškim ovčarjem je bilo tako.Zadnje noge so mu začele dve leti nazaj odpovedovati,klecale so mu, zato smo mu naročili z interneta ene briketke – glukozamin.Je hitro učinkovalo in je bil spet v parih dneh poskočen.In lajal veselo na poštarja.

Na skrivaj ga cuka. Malo poglejte, kje imate spravljen pir in ostali alkohol.

______________________
nova
Uredništvo priporoča


Dej še enkrat preber! O psu govori ne o dedcu!!☺

Hvala, bom pobrskala za glukozaminom.
Kako ste pa ugotovili, da so sklepi? Ga je bolelo?

Naš nič ne kaže, da bi ga bolele noge. Včasih je čisto podivjan pes, k nori kot kak mladič, včasih pa ima obdobje, ko opažam, da je previden pri skokih.

O, ko bi le bilo vse posledica kraje alkohola :))

Hvala, bom pobrskala za glukozaminom.
Kako ste pa ugotovili, da so sklepi? Ga je bolelo?

Naš nič ne kaže, da bi ga bolele noge. Včasih je čisto podivjan pes, k nori kot kak mladič, včasih pa ima obdobje, ko opažam, da je previden pri skokih.
[/quote]

Tako se začne.Kot pri človeku.En dan te boli koleno, drug dan je bolje.Pa te spet boli in šepaš.
Kako smo ugotovili? Tako kot pri vas.Klecale so mu zadnje noge in včasih je šel težko po stopnicah.

Ahhhhaahhahhhhhhaaaaaaaaaa… 🙂

lahko gledaš na zadevo tudi tako. Pes ima, sorazmerno s človeškim življenjem častitljivih 100 let. Normalno je, da ga daje rahla demenca in pozablja, da je tistih 3/4 metra za ušesi tudi njegovih.

______________________

Naš je bil 3 leta mlajši, ko se je začelo to dogajat. Pač je star, ni kaj. Našemu je zadnji del popolnoma odpovedal v roku 3/4 leta, nekega dne se je po sprednjih tacah privlekel izpod klopi. Takrat sem se odločil, da prekinemo trpljenje….

Lahko je tudi kaka akutna bolezen. Ne bi bilo slabo, da ga peljete k veterinarju, če drugega ne, da slika hrbtenico in boste vedeli, pri čem ste.
V tej fazi dvomim, da glukozamin še pomaga. Ta pomaga, ko se začnejo težave s hrustancem in se ta ne obnavlja več dovolj hitro.
Klecanje je lahko posledica bolečin ali odpovedovanja nog zaradi slabšanja oživčenja, to pa je posledica starostnih sprememb na hrbtenici. Tukaj se žal ne da veliko pomagat. Nekaterim noge odpovedujejo počasi, včasih se pa zgodi, da je to nenadoma. Pes je že star in je ne glede na pasmo verjetno že presegel pričakovano življenjsko dobo. Ne vem, če ima kateri 18 let živ. dobe.

psu odpovedujejo zadnje noge

Dajajte mu glukozamin in pa b complex tablete. Prve so proti obrabi hrustanca, druge pa za obnavljanje živčevja oziroma hrbtenjače. Govorim iz prakse, imela psa, ki je čez noč postal hrom od sprednjih tačk naprej.

tebi in avtorici nad teboj: kuža je verjetno že pokojni.

tebi in avtorici nad teboj: kuža je verjetno že pokojni.
[/quote]

Haha, neeee, ni pokojni! :)))

Dala sem mu glukomazin tabl in ene vitaminske z omega, zima je bila sicer bolj tako, mraz in to, saj veste, ampak aprila je kuza zacvetel in danes ni videt, da bi kdajkoli kaj bolrlo ali zanasalo :))

Haha, neeee, ni pokojni! :)))

Dala sem mu glukomazin tabl in ene vitaminske z omega, zima je bila sicer bolj tako, mraz in to, saj veste, ampak aprila je kuza zacvetel in danes ni videt, da bi kdajkoli kaj bolrlo ali zanasalo :))
[/quote]
zadnji pogon mu je crnil-diferencijal-sigurno so požrti sateliti.

Haha, neeee, ni pokojni! :)))

Dala sem mu glukomazin tabl in ene vitaminske z omega, zima je bila sicer bolj tako, mraz in to, saj veste, ampak aprila je kuza zacvetel in danes ni videt, da bi kdajkoli kaj bolrlo ali zanasalo :))
[/quote]

me veseli!

New Report

Close