Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mit o "romantični nežni ženski"

Mit o "romantični nežni ženski"

V starih časih so ženske delale na polju, da je družina preživela. Z industrijsko revolucijo so začele delati v tovarnah. Med drugo svetovno vojno so nemške, ameriške, angleške, ruske…ženske delale v tovarnah, ker so bili moški mobilizirani. Ali pa so delale celo v vojaški industriji.

Meni je ful smešno, kako še vedno eni širijo mit o ženski kot o nežni, romantični duši, ki rabi nujno moškega da sploh preživi. Kdaj pa naj bi takšne ženske živele?

To so tiste, ki se jim ni dalo delati na polju.

Ene jo imajo za lulanje, ene pa za vladanje.

Moški zgodovinsko podcenjujejo babe, lekcija Katarine Velike ni bila dovolj?

Ob pravem moškem je vsaka romantična.
Poleg napačnega pa nobena

Dobro vprašanje.
Odgovorov moških, ki trdijo, da jih ženske nujno rabijo pa od nikoder.


Saj dodam, ne pride iz nič, da človek odpira tako blesave teme s tako bolnimi blodnjami, ne? Večina mora bit v naravni prirojeni danosti, nekaj je pa zagotovo tudi produkt sprotnega poslabšanja, ne?
[/quote]

Odgovor na vprašanje je?

Jaz pa mislim, da so te nežne, romantične gospodične fantazija še iz cajtov trubadurjev. Oni so začeli s to famo romantiče ljubezni, ki od tedaj živi v knjigah. V zadnjih desetletjih se jo sicer poskuša oživiti v realnosti, a ne prav uspešno, ker telesu lastne kemikalije, ki omogočajo slepoto za napake partnerja, najkasneje po 2 letih izgubijo učinek in je romantične intoksikacije konec. In nastopi realno življenje.
Sicer pa ja, nemočna ženskica je konstrukt. Ampak deluje 100 na uro. 🙂 Tudi neumna ženska je konstrukt in na moške tudi deluje fenomenalno učinkovito. Pamtena ženska te konstrukte po potrebi vzame “iz zaloge” in jih učinkovito uporabi.

Milena

Ženske smo nežne, romantične, to ni mit, za preživetje pa ne potrebujemo moškega 😉

Dobro mnenje..


Saj ne rabite moških, le uporabljate vse kar so moški ustavrili, ne? Baba še ni ničesar izumila in naredila in tudi ne kaže da bo, dokler še vedno študirajo le meglo.

In ne samo da ste samostojne, ste tudi zelo paaameetne, vsakodnevno lahko tu beremo od vprašanj ali se krompir mora olupit ali ne, preko vsega vsakfdanjega in samoumevnega,, …,včeraj mislim da je bilo, da ne ve kam bi vtaknila kable v televizor, kii ga je kupila i pravi da to ni merilo, da zaradi tega ni paaameetna. :-))) Sicer niso povsod ženske tako paaameetni biseri kot pri nas, ponekod še vedno morajo tudi kaj znat, veš? Tam tudi niso tako “samostojne” in “samozadostne” kot ste ve. :-)))))) jaoooooooo
[/quote]

kaj si ti izumil?

Večina dedcev vas itak do šihta pride tako, da direktorica kakšne firme prosto delovno mesto razpiše.:)

Ravno pted kratkim je bila oddaja o ženskah izpred tisocletji. Bile so čokate z močnimi rokami kot danes kovači ker so celo življenje žele klasje in ga mlele z mlinskimi kamni.

kaj si ti izumil?

Večina dedcev vas itak do šihta pride tako, da direktorica kakšne firme prosto delovno mesto razpiše.:)
[/quote]

Meni se zdi, da on to tako govori kot se reče: “mi” smo zmagali v fuzbalu… pa vsi tisti “mi” že desetletja niso bili na igrišču. Zdajle si pripisuje vse zasluge za izume moških od izuma kolesa naprej. 🙂


Dobro, ti si razreda zase, ti se drži tistih dnevnih delavnic, že to je preobsežno zate, da bi vse razumel kaj ti naročijo za delat, ne da se spuščaš tu v debate in hočeš še tisočerič isti odgovor.
[/quote]

No, kaj si izumil?


Saj ne rabite moških, le uporabljate vse kar so moški ustavrili, ne? Baba še ni ničesar izumila in naredila in tudi ne kaže da bo, dokler še vedno študirajo le meglo.

In ne samo da ste samostojne, ste tudi zelo paaameetne, vsakodnevno lahko tu beremo od vprašanj ali se krompir mora olupit ali ne, preko vsega vsakfdanjega in samoumevnega,, …,včeraj mislim da je bilo, da ne ve kam bi vtaknila kable v televizor, kii ga je kupila i pravi da to ni merilo, da zaradi tega ni paaameetna. :-))) Sicer niso povsod ženske tako paaameetni biseri kot pri nas, ponekod še vedno morajo tudi kaj znat, veš? Tam tudi niso tako “samostojne” in “samozadostne” kot ste ve. :-)))))) jaoooooooo
[/quote]
Saj ni važno kdo je ustvaril. Bistvo je da se naučiš to ustvarjeno zadevo uporabljat in ženske so zelo dobre v tem.

Ženske smo nežne, romantične, to ni mit, za preživetje pa ne potrebujemo moškega 😉
[/quote]
Ampak to trdijo le šusi, ponavdi večno samski, ki ne marajo otrok in se repenčijo, pametna in vredne ženske ne boš slišal tega. Saj brez moškega se kokoš neumna kot si niti ne bi rodila, ne?


Saj ne rabite moških, le uporabljate vse kar so moški ustavrili, ne? Baba še ni ničesar izumila in naredila in tudi ne kaže da bo, dokler še vedno študirajo le meglo.

In ne samo da ste samostojne, ste tudi zelo paaameetne, vsakodnevno lahko tu beremo od vprašanj ali se krompir mora olupit ali ne, preko vsega vsakfdanjega in samoumevnega,, …,včeraj mislim da je bilo, da ne ve kam bi vtaknila kable v televizor, kii ga je kupila i pravi da to ni merilo, da zaradi tega ni paaameetna. :-))) Sicer niso povsod ženske tako paaameetni biseri kot pri nas, ponekod še vedno morajo tudi kaj znat, veš? Tam tudi niso tako “samostojne” in “samozadostne” kot ste ve. :-)))))) jaoooooooo
[/quote]

Tipičen napad moškega, ki se ne more spijazniti z dejstvom, da ženske komot živimo brez vas. Pusti kdo je kaj izumil, če ne bi vi, bi pa me, ženske, to ne bi bil problem. Kako se olupi krompir, vtakne tv kabel, pač sprašujejo, pa saj moški tudi sprašujete bedarije na forumu, tako da se takšni med sabo poklopijo 😉
Je pa težko priznat, da veliko žensk komot preživi brez moškega, a?

Ravno pted kratkim je bila oddaja o ženskah izpred tisocletji. Bile so čokate z močnimi rokami kot danes kovači ker so celo življenje žele klasje in ga mlele z mlinskimi kamni.
[/quote]

Tudi jaz sem brala že kar nekaj let nazaj, da je ta zgodbica o moškem lovcu, ki hrani družino, bolj “lovske” sorte. Menda naj bi bila distribucija preskrbe s hrano kar precej uravnotežena med spoloma že v pradavnini. In da so te pravljice pač odraz časa, v katerem so nastale: mit o nemočni ženskici, za katero morajo moški skrbeti, da ne bi preveč napenjala svojih ubogih možgančkov ali občutljive dušice je bila tedaj edina družbeno prejemljiva slika mlade ženske.


Saj ni važno kdo je ustvaril. Bistvo je da se naučiš to ustvarjeno zadevo uporabljat in ženske so zelo dobre v tem.
[/quote]
Eh, saj v tem je problem, da je vse narejeno tako enostavno, da bi ja vsak bedak znal uporabljat brez težav, babi pa ne gre, ona sprašuje kam vtaknit kable v kupljen televizor, pa miljon težav ima z vsako stavrjo od pralnega stroja naprej. Pa tudi če bi znale uporabljat, ko pravijo da ne rabijo dedcev, kdo jim bo pa nove stavri naredil, ko bodo stare dotrajale, bo iz njenega kokodakajočega kljuna kaj padlo?


Ampak to trdijo le šusi, ponavdi večno samski, ki ne marajo otrok in se repenčijo, pametna in vredne ženske ne boš slišal tega. Saj brez moškega se kokoš neumna kot si niti ne bi rodila, ne?
[/quote]

Ne mešaj stvari. Govor je o preživetju ženske brez moškega in dejstvo je, da ženska lahko preživi brez.

Spet, kaj ste ustvarili razni polarneži? Kaj?


Eh, saj v tem je problem, da je vse narejeno tako enostavno, da bi ja vsak bedak znal uporabljat brez težav, babi pa ne gre, ona sprašuje kam vtaknit kable v kupljen televizor, pa miljon težav ima z vsako stavrjo od pralnega stroja naprej. Pa tudi če bi znale uporabljat, ko pravijo da ne rabijo dedcev, kdo jim bo pa nove stavri naredil, ko bodo stare dotrajale, bo iz njenega kokodakajočega kljuna kaj padlo?
[/quote]
V osnovi en drugega rabimo. Moški rabi žensko, ženska moškega.
Razne izume ki so jih ustvarili genialni umi pa tudi uporabljamo vsi ne glede na spol. Samo naučit se je treba to uporabljati.
Nekateri moški so tud bukovi. Niso vsi cvet inteligence in sposobnosti.


Pa saj meni je to jasno, noben razumen dedc ali ženska ne bosta trdila da drug drugega ne rabita, to počno samo tupoglavi babji repenclji. 🙂 In to pišejo stare babe, pa je brat kot da bi bile stare manj kot 7 let. 🙂
[/quote]

Tle se strinjam s tabo, en druzga potrebujemo.

Samoprevare nekaterih gredo res v zavidljivo širino. Ti bolje veš od mene, kaj sem brala in kako to razumeti?! A mogoče zato, ker ti kos mesa visi med nogami? Ker ti manjka 1/8 kromosoma (XY)? Ker imaš 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ožjo povezavo med možganskima polovicama?
Ti ne daš veliko na splošno izobrazbo, kaj? Ravno zadnje čase se malo več piše o znanstvenih in umetniških prispevkih žensk. In to iz cajtov, ko se niso niti smele na faks vpisat, kaj šele kako jih je družba tedaj postrani gledala, če so se.
Pa še en aspekt je. Nenavadno visoka korelacija med živečo materjo in preživetjem otrok v preteklih cajtih.
Moški in ženske smo različni. Jaz sem si poiskala partnerja, s katerim se dopolnjujem. Skupaj sva večja od vsote posameznih delov. Sem pa v celoti sposobna sama živet, preživet in poskrbeti za svjoe potomce. Kot številne so bile tudi že številne ženske pred mano. Navkljub družbenim konstruktom, ki so na vsak način poskušali (ne samo v pretekosti) pasivizirati žensko in ji vzeti kakršnokoli moč in relevanco.
Ti kar lajaj naprej, karavana, gre še naprej dalje. Če se ti zdi, da gre v pogubo, je to samo pogled v pogubo tebi podobnih fosilov. Nekoč boš imel morda lahko v kakšnem muzeju svojo točko. 🙂 Kot imajo starinsko učno uro v šolskem muzeju, boš lahko ti imel predavanje o ženski manjvrednosti. 🙂
In potem bodo šli obiskovalci ven, in se med sabo menili: ej, včasih so bili pa res usekani! 🙂

New Report

Close