Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek lesena hisa – brunarica

lesena hisa – brunarica

Pozdrav vsem,

Zanima me, ali ima kdo izkušnje z leseno hišo, bodisi da živi v njej ali pa jih dela. Malo ogledujemo, so nam kar všeč, nikjer pa ni zaslediti cen. Gledamo da bi bila zunaj lesena, izolacija (verjetno potem noter), znotraj pa plošče, da zgleda kot zid v kombinaciji z vzorcem iz kamna, velikosti 130 – 140 m2.
Ima kdo mogoče kakšne informacije glede okvirne cene takšne hiše na ključ? Vem da so razlike odvisne od materialov itd, ampak ena groba ocena, če kdo ve, se bolje če ima kdo informacije iz prve roke.
Kakšni predlogi za kvalitetne ponudnike tovrstnih hiš? Gledali smo Franci Obojnik, so nam zelo všeč, ima kdo kakšne izkušnje z njim, cene?

Hvala za info.

Pazi, da ti je ne bo čru pojedu… 🙂

Menda za to obstajajo premazi…

Poglej na http://www.podsvojostreho.net/forum/viewforum.php?f=34m, tam je o tem veliko napisanega, če te pa še kaj zanima tam vprašaj so veliko bolj izkušeni kot tu na starševskem čveku.

Če je dovolj debela stena, potem ne rabiš izolacije. Seveda, pogoj je, da bruna tesnijo.

______________________

In ja, znotraj jo lahko oblečeš, s čemer koli. Le paziti je treba, da stena in obloga nista fiksno speti.

______________________

mi živimo v brunarici. Zunaj les, znotraj izolirano ter gips stene. Je super.

ful si zdaj nekaj povedala…

ženska je vprašala koliko stanejo in kje so ponudniki. to, da imate vi zunaj les in znotraj gips stene je menda ni zanimalo

ful si zdaj nekaj povedala…

ženska je vprašala koliko stanejo in kje so ponudniki. to, da imate vi zunaj les in znotraj gips stene je menda ni zanimalo
[/quote]

HM, kaj si pa ti pripomogla k temi razen, da se usajaš? Nič, kot tudi jaz ne, ker žal ne vem. Pa tudi sanjam o mali brunarici… 🙂

Ali lahko nekdo, ki piše, ja mi jo imamo in je super, napiše koliko ga je stala. Mi smo namreč zanjo dali (skupaj z betoniranim spodnjim delom, okni in vrati )skoraj 10 jurjev. Drugih predtacunov nismo imeli, se mi pa zdi zelo drago.

Aja, velika je pa 483m2.

Mi jo imamo lahko prosim za kakšne informacije o ponudnikih, ceni, kvadraturi? Tudi kakšen predlog na kaj je potrebno biti pozoren?

Naša je iz brun, 20 cm debelih, neizolirana,cena cca 1.000 eur na m2- celoten strošek.
Leseni del, mislim, da je bil 80.000,00 eur (samo les in montaža).
Streha posebej, okna posebej, notranja izdelava, keramičar, ogrevanje… vse dodatno.
http://www.arhefin.si/hise

Ali lahko, 10.000 za kaj? Zaprta bruna? Ne razumem čist točno, se opravičujem če sem bedarijo vprašala. Kakšne informacije glede ponudnikov, priporočila?

Hvala Lahkonapisem za koristne informacije.

1000 eu cena za kvadratni meter- 100 m2 cena končane hiše 100.000 eur.

Ponudnika sem napisala, mislim, da ima sedaj eno tipsko hišo pod zelo ugodno.
Naš predstavnik korekten, prijazen, v glavnem lahko priporočam.
So mi pa načrt najprej risali eni naši (kao) strokovnjaki za lesene hiše in se je potem arhitektka,ki dela za fince samo za glavo držala, ker so bila okna na fasadi čisto drugače narisana kot na zunanjih stenah. Ta hiša bi cca 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cenejša, a res ne vem kako bi hiša na koncu izgledala, če bi sploh kaj izgledalo.

Napaka- okna na fasadi in na tlorisu se niso ujemala.
Stopnice so bile tako narisane, da bi bila na enem mestu višina 1,5o m- v glavnem polno napak, pa je bil to dokončen načrt- to zelo pazi.

Uf, hvala še enkrat Lahkonapisem za koristne napotke. Tisto vprašanje zgoraj pod vašim postom pa sem napisala “Ali lahko”, ker navaja 10 jurjev, pa mi ni jasno, kaj je pod 10 jurjev mišljeno za tako veliko kvadraturo.

Ne vem točne kvadrature; za osebni avto, nekaj omar, po moje 20m.

Mi zivimo v brunarici od Obojnika. Vse skupaj nas je prislo cca 100.000 eur. Hisa je velika 110m2, nacrte smo prilagodili nadim zeljam. Je pa Obojnik naredil leseni del, za ostalo smo imeli razlicne podizvajalce. Je pa velik plus, stroski ogrevanja so minimalni. Mi imamo npr. podnevi in ponoci 24st., pa pride ogrevanje 400eur. Od zacetka, izkop, temeljna plosca, pa do vselitve smo porabili 6 mesecev. Zidano hiso je problem narediti kvalietno v tako kratkem casu. Pri lesu pa gre. Ce te se kaj zanima vprasaj.

Hvala gutui. Tudi mi smo gledali njegove, mi mogoče napišete kateri model imate? Moti me, ker ni nikjer tlorisov, tako da nimamo ravno predstave o hišah, ker so prikazane več ali manj samo od zunaj. Imeli bi pa nekje 130 m2 bivalne površine, v mansardi tri sobe + kopalnica.
Ali je cenejša če delaš naprej s svojimi podizvajalci kot če vzameš na ključ?
100.000 eur o bili pri vas torej vsi stroški za hišo razen parcele ali samo leseni del, ki vam ga je g. Franci delal?

Hvala že v naprej.

100.000eur, je prislo brez parcele in gradb. dovoljenja. Ce nimate izkusenj z gradbenistvom in ne poznate izvajslcec, vzemite hiso na kljuc. Glede nacrta se posvetujte z izvajalcem in projektantom. Nacrte se lahko spremeni, prilagodi po vasih zeljah. Vendar potem ko gre hisa v izdelavo se ne da vec veliko spreminjat. Mi smo si narisali cisto svoj nacrt, po nasih zeljah. V pritlicju bivalni prostori, v mansardi pa 3 spalnice in kopalnica.

Kolikšne pa imate sobe v mansardi, bi šla v eno dva otroka? Nas je 5 pa ne bi radi velike hiše, zato sprašujem.
Jah nekaj bi že lahko sami, tudi poznamo nekaj izvajalcev, se pa bojim, da bi se preveč zavleklo, ker imamo čez teden bolj malo časa.
Lahko se vprašam do katere faze vam je g. Franci naredil in koliko je računal? Veste koliko ima ceno na ključ?
Še to, mogoče veste se cena razlikuje če vzameš tipsko hišo ali po svoji želji?

Hvala še enkrat, upam da nisem preveč vsiljiva z vprašanji.

Napisi mail, pa ti lahko vec odgovorim

Najlepša hvala, če lahko mi pošljite na [email protected]

Hvala.

New Report

Close