Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali bi spremenili stalni naslov

ali bi spremenili stalni naslov

živjo,
ali bi spremenili stalni naslov na naslov kjer trenutno živite, če se imate namen seliti v roku npr. pol ali enega leta? Ali mislite, da nima smisla, ker to veliko potegne za sabo, stroškov in pota. Spremenila pa bi izključno zaradi nižjega plačila vrtca in otroških dodatkov (če ostanem prijavljena drugje plačujem več)- do sedaj sem bila prijavljena drugje in do zdaj nisem spreminjala ker sem skoz čakala da se bom selila,..

Bi moral biti pa res zelo velik prihranek pri vrtcu ali čem že, da bi se zaradi tega spravila spreminjat naslov. Spremenit osebno izkaznico je še najmanj, naslov potegne za sabo še en kup drugih sprememb.
Menda znaš sama s sabo razčistit, če se ti splača?

si dolžna spremeniti vsako spremembo. Sploh pa stalni naslov.
Glede stroškov pa tole – zato pa imam jaz kot osebni dokument lepo potni list samo in to iz več razlogov – z njim lahko potuješ povsod, in tudi sprememba stalnega naslova se lahko samo dopiše notri celo 2x – in se za to ne potrebuje novega potnega lista. In ni toliko stroškov – če je kaj z takso za dopis novega naslova ne vem natančno – zagotovo pa ni tak strošek kot nov dokument.

spremeni naslov, če imaš zaradi tega prihranke pri OD in vrtcu. sprememba naslova kaj drugega, kot novo osebno za 20 EUR itak ne potegne za sabo, če itak živiš tu. banke moraš obvestit o novem naslovu in to je to.
za drugo selitev pa tud ne veš, ali bo čez pol leta, ali čez eno, ali čez 2…


Če se nekam preseliš za omejen čas, ni potrebno spreminjati stalnega naslova, ampak moraš na novem naslou prijaviti začasno prebivališče. Kakor vem je to skladno z našo zakonodajo.


Če se nekam preseliš za omejen čas, ni potrebno spreminjati stalnega naslova, ampak moraš na novem naslou prijaviti začasno prebivališče. Kakor vem je to skladno z našo zakonodajo.
[/quote]

začasni naslov ne vpliva na višino vrtca ali otroških dodatkov
tistega ima verjetno že zaradi službe porihtanega


Če se nekam preseliš za omejen čas, ni potrebno spreminjati stalnega naslova, ampak moraš na novem naslou prijaviti začasno prebivališče. Kakor vem je to skladno z našo zakonodajo.
[/quote]
jaz sem avtorico razumela,da se bo iz dotičnega sedanjega naslova za stalno preselila na novi naslov – torej novi stalni naslov od katerega se ima čez pol leta ali eno leto namero spet preseliti na spet novi stalni naslov…
ala primer recimo,da sedaj živiš pri starših ti in se s partnerjem odločita za skupno bivanje in najameta skupno stanovanje – je to vajino novo stalno prebivališče, in če čez pol leta kupita svoje stanovanje lastno na novem naslovu in se preselita tja spet morata čez pol leta menjati stalno prebivališče…

začasno prebicvališče pa je nekaj drugega – je prebivališče, kjer preživiš določen del časa, ostali del pa si še vedno na stalnem prebivališču… ala recimo – imaš službo v lj in si iz murske – dobiš v lj službeno stanovanje, kjer bivaš med tednom in je to tvoj začasni naslov, stalnega imaš pa še vedno ves ta čas prijavljenega v murski na svojem stalnem domu.
To je point začasnega prebivališča.

če pa se ti v roku enega leta večkrtat preseliš iz enega in edinega prebivališča, torej ga večkrat v enem letu zamenjaš – pa je to menjava tvojega stalnega prebivališča in torej terja spremembo stalnega naslova.


jaz sem avtorico razumela,da se bo iz dotičnega sedanjega naslova za stalno preselila na novi naslov – torej novi stalni naslov od katerega se ima čez pol leta ali eno leto namero spet preseliti na spet novi stalni naslov…
ala primer recimo,da sedaj živiš pri starših ti in se s partnerjem odločita za skupno bivanje in najameta skupno stanovanje – je to vajino novo stalno prebivališče, in če čez pol leta kupita svoje stanovanje lastno na novem naslovu in se preselita tja spet morata čez pol leta menjati stalno prebivališče…

začasno prebicvališče pa je nekaj drugega – je prebivališče, kjer preživiš določen del časa, ostali del pa si še vedno na stalnem prebivališču… ala recimo – imaš službo v lj in si iz murske – dobiš v lj službeno stanovanje, kjer bivaš med tednom in je to tvoj začasni naslov, stalnega imaš pa še vedno ves ta čas prijavljenega v murski na svojem stalnem domu.
To je point začasnega prebivališča.

če pa se ti v roku enega leta večkrtat preseliš iz enega in edinega prebivališča, torej ga večkrat v enem letu zamenjaš – pa je to menjava tvojega stalnega prebivališča in torej terja spremembo stalnega naslova.
[/quote]

točno
ljudje tole opcijo začasni naslov popolnoma narobe razumejo.

Po zakonu si to dolžna narediti, sicer si v prekrsku. Strošek je bil pet let nazaj okrog 50 EUR, ker sem morala dobiti novo osebno, prometno in vpisati nov naslov v potni list.

tukaj ko sem sedaj sem začasno prijavljena že kar nekaj časa (stanovanje je moja last), nameravam pa se seliti in potem tam prijaviti stalno bivališče (moram še kupiti novo stanovanje), sedaj sem stalno prijavljena pri starših…verjetno bom dala vseeno delati nove dokumente na sedanji naslov kjer živim, ker ne vem koliko časa bom še tukaj…lp


imaš kao kot pišeš svoje stanovanje, v katerem živiš – in si še vedno prijavljena pri starših.
si čudna oseba za moje pojme. Novega še niti nimaš in nekaj sanjaš o selitvi… nekaj si izmišljuješ – pa saj ni važno. Že do sedaj si bila v prekršku ves čas, če nekje stalno živiš in tu nisi stalno prijavljena.
Seveda boš še ostala tukaj kjer si, sploh ne vem kaj sanjariš o nekih spremembah – uredi to kar bi bila dolžna že leta nazaj.

Nateguješ delodajalca in vrtec pa očitno še koga.

Bomo videli kaj se bo splačalo, ko nam bodo po volitvah davek na nepremičnine opalili.

New Report

Close