Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Od moškega pričakujem objeme, pogovore, razumevanje, sprehode

Od moškega pričakujem objeme, pogovore, razumevanje, sprehode

Jaz pričakujem, da bi z moškim recimo v zrelih letih (torej tudi čez 10, 20, 30 let partnerstva) uživala v dvoje tako, da bi se z veseljem objemela, se pogovarjala, šla skupaj na sprehod, izlet, športat.
Pa mi pravijo, da sem naivna. Da nisem odrasla, da to pričakujem od partnerja.
Kaj res vse to zbledi? Kaj je potem sploh smisel partnerstva, če ni tega?

kaj pa ti nudiš, boš zagotavljala vsa ta leta??
Na koliko let boš oproščala, da se zg.oni na še kakšni ☺

Midva se vedno zapleseva po kuhinji/dnevni… Se vedno se poljubiva, ko se razideva, ponavadi tudi objameva in poljubiva ob snidenju… Se vedno jo nagajivo primem za rit, medtem ko pripravljava obed v kuhinji. Se vedno zavijeva v kak hotelcek in se pustiva razvajat – malo drugim in nato eden drugemu… Se vedno greva skupaj na sprehod, z otroki ali brez. Se vedno ji pokrijem oci in … ta-raaaa (odvisno od priloznosti). Se vedno se zmasirava (tudi eroticno po potrebi). Se pogovarjava o prebranih knjigah. Vcasih bereva poezijo (eden drugem, ali vsej druzini). …

Ne, ne zbledi nujno. Dokler sta oba redana zivljenju, tudi napajata eden drugega z zivljenjem. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča

Midva se vedno zapleseva po kuhinji/dnevni… Se vedno se poljubiva, ko se razideva, ponavadi tudi objameva in poljubiva ob snidenju… Se vedno jo nagajivo primem za rit, medtem ko pripravljava obed v kuhinji. Se vedno zavijeva v kak hotelcek in se pustiva razvajat – malo drugim in nato eden drugemu… Se vedno greva skupaj na sprehod, z otroki ali brez. Se vedno ji pokrijem oci in … ta-raaaa (odvisno od priloznosti). Se vedno se zmasirava (tudi eroticno po potrebi). Se pogovarjava o prebranih knjigah. Vcasih bereva poezijo (eden drugem, ali vsej druzini). …

Ne, ne zbledi nujno. Dokler sta oba redana zivljenju, tudi napajata eden drugega z zivljenjem. 😉
[/quote]

Me veseli, da se najdejo pari, ki jim je to početje samoumevno :). Sploh me veseli, ker si to zapisal moški.

Midva se vedno zapleseva po kuhinji/dnevni… Se vedno se poljubiva, ko se razideva, ponavadi tudi objameva in poljubiva ob snidenju… Se vedno jo nagajivo primem za rit, medtem ko pripravljava obed v kuhinji. Se vedno zavijeva v kak hotelcek in se pustiva razvajat – malo drugim in nato eden drugemu… Se vedno greva skupaj na sprehod, z otroki ali brez. Se vedno ji pokrijem oci in … ta-raaaa (odvisno od priloznosti). Se vedno se zmasirava (tudi eroticno po potrebi). Se pogovarjava o prebranih knjigah. Vcasih bereva poezijo (eden drugem, ali vsej druzini). …

Ne, ne zbledi nujno. Dokler sta oba redana zivljenju, tudi napajata eden drugega z zivljenjem. 😉
[/quote] V to sploh ne dvomim, glede na prebrano o tebi tukaj na forumu. Lepo;))))

Koliko se potrudiš in da iščeš pri bodočem partnerju te kvalitete. Pa da se zavedaš, da idealov ni, vedno je treba nekje popustit, nihče ni popolen. Tudi ti verjetno nisi. Pa še to, ponavadi se ženske raje crkljajo kot moški. Tako pač je.

Midva se vedno zapleseva po kuhinji/dnevni… Se vedno se poljubiva, ko se razideva, ponavadi tudi objameva in poljubiva ob snidenju… Se vedno jo nagajivo primem za rit, medtem ko pripravljava obed v kuhinji. Se vedno zavijeva v kak hotelcek in se pustiva razvajat – malo drugim in nato eden drugemu… Se vedno greva skupaj na sprehod, z otroki ali brez. Se vedno ji pokrijem oci in … ta-raaaa (odvisno od priloznosti). Se vedno se zmasirava (tudi eroticno po potrebi). Se pogovarjava o prebranih knjigah. Vcasih bereva poezijo (eden drugem, ali vsej druzini). …

Ne, ne zbledi nujno. Dokler sta oba redana zivljenju, tudi napajata eden drugega z zivljenjem. 😉
[/quote]

Oh, kako je to lepo prebrat. Ti prav ogreje srce.
Očitno sta se prava dva našla. Duši dvojčici. To je redkost v današnjem času.


Smisel partnerstva je reprodukcija. Da moški oplodi žensko in da ženska rodi in vzgoji potomce, ki bodo zmožni zaploditi in vzgojiti nov rod. Torej, od partnerja lahko do menopavze pričakuješ sex z namenom oploditve in pomoč pri vzgoji otrok (šteje tudi zaposlitev in prispevanje denarja k gospodinjstvu).

Nisi naivna, imaš pač te preference v življenju.
Če smem pripomnit – meni se zdijo prave in tudi jaz imam zelo podobne. In pri naju držijo, v mojih prejšnjih zvezah pa niso. Kdor ve kaj želi in to išče – lahko najde, če ne obupa prehitro.

Oz. drugače povedano; tole citirano:

ti je lahko zelo dober filter ljudi; kdor ti to pravi, si lahko prepričana, da ni pravi zate. Če pa je ženska in ti iščeš moškega – pa tudi ni prava družba zate.

Jezus, jaz pa ne. Saj sem vzela moškega, ne pa deklice.
Sploh si ne predstavljam take osladnosti. Moški naj bo redkobeseden ( kar ne pomeni naj bo tup, ampak realen in ne nekakšna sanjava cmera), nikar naj se osladno, slinasto stiska ( saj ni otrok), hobije naj ima svoje, saj imam tudi sama svoje.

Hvala za tole.

ti je lahko zelo dober filter ljudi; kdor ti to pravi, si lahko prepričana, da ni pravi zate. Če pa je ženska in ti iščeš moškega – pa tudi ni prava družba zate.
[/quote]

Me veseli, da se je našel še en tak moški v tej temi. Je lepo to prebrati.
Drugače največkrat slišim od žensk, da sem naivna, če kaj takega pričakujem.

Zakaj potem sploh imeti partnerja?
Pogovori so ti beda, objemi odveč, hobijev nimata skupnih? Zakaj sploh si z njim?

Ne vem, koliko let šteješ. A zame osebno je pravi moški tisti, ki zna sprejet nežnosti. Bližina ne pomeni (uporabim tvoj izraz) osladnega, slinastega stiskanja. Žal mi je, če si naletela samo na take, ki so tako funkcionirali…

Glede hobijev: nista zraščena skupaj, zato imata pravico, da kreneta tudi kdaj vsak po svoje. A če sčasoma ne bosta imela ničesar skupnega, bo zmanjkalo tem za pogovor oz. se bosta oddaljila. No, mogoče se ti zdi tudi pogovor (zlasti, če se uspe on razgovoriti tako, kot ti) znak slabosti moških.

Meni ravno nasprotno: vsaj pred mano lahko pove, kaj se dogaja v njem. In to naju zbližuje.

Zanimivo mi je, da se vedno nekaj pričakuje, da nam drugi dajo.
Kaj ste pa ve pripravljene ponudit? Kaj dajete?

Zanimivo mi je, da se vedno nekaj pričakuje, da nam drugi dajo.
Kaj ste pa ve pripravljene ponudit? Kaj dajete?
[/quote]

Koliko si star? 10, 12 let?
Ker, če si vsaj malce več, bi moral vedet, da objem je obojestranska zadeva, pogovor tudi, ker če ni, je potem monolog, razumevanje tudi obojestranska…. razen, če ti misliš, da objemanje tako zgleda, da moški objema, ženska pa stoji kot hlod in moškega ne objame.

Me veseli, da se najdejo pari, ki jim je to početje samoumevno :). Sploh me veseli, ker si to zapisal moški.
[/quote]

Avtorica to ni samoumevno. Za to se je treba truditi. Dejstvo je, da ponavadi ženske bolj rabimo nežnost, crkljanje katero sprva dobimo od partnerja, ko postanemo mame pa se rado zgodi da vse to dajemo in prejemamo od otro partnerja pa damo na stranski tir in se po 10 letih zavemo, da smo zgibili stike.

Imam srečo, da z možem nisva naredila te napake in da kljub temu da sva mama in oče sva tudi mož in žena. Pleševa ravno ne tudi na mesaže ne hodiva. Imava pa svoje jutranje rituale ob kavici, rada greva v gore, smučava z otroci ali brez, sva potepuha po duši in motorista.
Skratka za tak odnos je potrebno delati.

Aja ja tudi po 22 letih se še sprehajava z roko v roki, ob gledanju tv obvezno v objemu…..

Me veseli, da se najdejo pari, ki jim je to početje samoumevno :). Sploh me veseli, ker si to zapisal moški.
[/quote]

Avtorica to ni samoumevno. Za to se je treba truditi. Dejstvo je, da ponavadi ženske bolj rabimo nežnost, crkljanje katero sprva dobimo od partnerja, ko postanemo mame pa se rado zgodi da vse to dajemo in prejemamo od otro partnerja pa damo na stranski tir in se po 10 letih zavemo, da smo zgibili stike.

Imam srečo, da z možem nisva naredila te napake in da kljub temu da sva mama in oče sva tudi mož in žena. Pleševa ravno ne tudi na mesaže ne hodiva. Imava pa svoje jutranje rituale ob kavici, rada greva v gore, smučava z otroci ali brez, sva potepuha po duši in motorista.
Skratka za tak odnos je potrebno delati.

Aja ja tudi po 22 letih se še sprehajava z roko v roki, ob gledanju tv obvezno v objemu…..

Koliko pa mora pira na dan spit minimalno in koliko krat te pahnit po stopnicah na teden?

Pogovori mi niso beda, morava kar veliko govoriti, ker vzgajava otroka. Ni mi pa do nekega sanjarjenja in romantike. Poleti greva z otrokom sama na morje, med novoletnobozičnimi prazniki jaz običajno delam, medtem ko partner prezivlja počitnice z otrokom. Med zimskimi počitnicomi gremo skupaj smučat. Da vse to zorganizirava morava govoriti med seboj. Njegov hobi je kolesarjenje, moj branje in odkrivanje preteklosti in sveta, zakaj bi drug drugega ovirala, če lahko mirno bivava v sozitju? On ima razumevanje za moja zanimanja in jaz za njegov šport, in všeč nama je, da ima vsak dovolj časa in prostora za svoj svet in za druzino in tistih nekaj dni, ko ima eden od naju otroka samo zase.
Jaz v tem ne vidim nič slabega. Moj moški ni moja čustvena bergla, ampak enakovreden partner.

Avtorica to ni samoumevno. Za to se je treba truditi. Dejstvo je, da ponavadi ženske bolj rabimo nežnost, crkljanje katero sprva dobimo od partnerja, ko postanemo mame pa se rado zgodi da vse to dajemo in prejemamo od otro partnerja pa damo na stranski tir in se po 10 letih zavemo, da smo zgibili stike.

Imam srečo, da z možem nisva naredila te napake in da kljub temu da sva mama in oče sva tudi mož in žena. Pleševa ravno ne tudi na mesaže ne hodiva. Imava pa svoje jutranje rituale ob kavici, rada greva v gore, smučava z otroci ali brez, sva potepuha po duši in motorista.
Skratka za tak odnos je potrebno delati.

Aja ja tudi po 22 letih se še sprehajava z roko v roki, ob gledanju tv obvezno v objemu…..
[/quote]

Super. Fajna sta.
Meni v bistvu ni jasno, če nekdo nima takega odnosa s partnerjem, zakaj sploh je s partnerjem?

To se slisi strasansko “modro”, pa ni. Daj-dam je ena raven odnosa. Veliko ljudi jo rado zanika, a je enako pomembna, kot vse druge. Nic bolj in nic manj.

Druga raven je bolj socialne narave. Erotika. To je tisto, kar v odnos vnasa dinamiko. Kar ga dela vcasih razburljivega. Lepota, pripadnost in nenazadnje reprodukcija… vse to je erotika.

Tretja raven pa je bolj subtilne narave. Tu bolj kot besede igra vlogo zven le-teh. Dotik je tu najpomembnejse komunikacijsko sredstvo. Od tu crpamo varnost.

Zato se sam veliko raje pogovarjam o “odnosu” (poimenovanje ni tako bistveno), kakor o ljudeh, ki v njem nastopajo. In o namenih posameznikov, ki v odnosu nastopajo.

😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

In, ko otrok ne bo več doma? Zakaj sta sploh skupaj?

…in kako veš, kaj si boš želela čez desetletja?

p.s: da ne bor avno obratno … :=)

New Report

Close