Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti ki redno jeste česen.

Tisti ki redno jeste česen.

ali ima res pozitivne učinke na telo in psiho? vaše izkušnje? namreč nameravam ga začet jest – 2 stroka na dan

Neglede na pozitivne učinke: čez čas sami sebe več ne vonjate. Zna biti pa za tiste, ki so z vami v prostoru, precej moteče, saj puhti skozi zadah in kožo.

Jaz jem česen in čebulo samo neposredno po maši, da ima telo vsaj 12 ur časa, da se očisti do naslednjega bogoslužja. Vmes tudi pijem zeliščni čaj, ki ga pakirajo frančiščanski menihi, in še prej potegne vse grešne vonjave iz telesa.

Najbolj jem zjutraj na tešče. Nad tem so posebej navdušene moje sodelavke 🙂


No daj zdaj
Luzer

Na prazen želodec 6 strokov česna, splakneš s kozarcem mlačne vode. nato nadaljuješ ob vsakem obroku z dvema strokoma. to je kura, ki mi jo je predpisala osebna zdravnica, lp

a ti ne razžre želodca?

Grozni ste taki, ki se nažirate s svežim česnom. Zaplinite in onesnažite z zadahom iz ust zjutraj vse avtobus, vlak, dvigalo, sobe, kjer sedite s sodelavci, wc, ko greste se iztrebit na malo ali veliko…… Fuj.

Jejte raje tablete ali kapsule, ki ne oddajajo vonja – so naravno narejene, ni kemija…. Da ne terorizirate drugij okoli sebe s svojim zadahom in presnavljanjem eteričnih žveplovih spojin iz česna skozi kožo. Česen namreč v svojem rodu vsebuje največ žveplovih spojin – zato tako smrdi po zaužitju.

Tudi po česnovih tabletih ful smrdi švic. Sem imela sodelavko ki jih je redno jemala. Ni prijeten vonj.

Tudi po česnovih tabletih ful smrdi švic. Sem imela sodelavko ki jih je redno jemala. Ni prijeten vonj.
[/quote]

Po tehle zagotovo ne – vem, sem jih jemala…. Š urin ti ne smrdi,švic pa še manj….
https://www.moja-lekarna.com/jamieson-cesen-brez-vonja-300-kapsul

A maš gliste?

Pojej česen po kosilu. En strok. Če ga ješ zjutraj te bodo vsi vohali in še za želodec ni dobro. Drugače pa obvezno, če boš imela slučajno kakšno operacijo povej to zdravnikom, da uživaš česen. Ker reči kri.

Jaz ga pojem v solati pri kosilu enih pet strokov vsak dan. Se nihče ne pritožuje, pa tudi, če se bi, mi dol visi, ker mi je važno zdravje, ne pa kaj drugi mislijo o tem. Vi se pa kar bašite s tabletami in si uničujte zdravje z njimi!

Stroke olupiš tako, da jih ne raniš. Pogoltneš jih z vodo kot kapsulo. Tako se razgradijo šele v črevesju.

Pred zajtrkom, na tešče pojem eno veliko žlico naribane redkve s strokom česna. Odlično razkuži ustno votlino, vsa prebavila in očisti črevesje.

Kaj takega se moj nečak ne bi izustil…

Kaj takega se moj nečak ne bi izustil…

Mogoce je tvoj necak bolj pameten, kot mislis.
[/quote]

Ne jem ga redno, občasno pa. Ga pa res jem ko čutm, da se me kaj loteva kakšn prehlad, gripa….takrat pride v poštev tud kakšn šnopček domač. Raj se zdravm na ta način kot pa da se nažiram s tabletami.

Kaj takega se moj nečak ne bi izustil…
[/quote]

a dejnodej – pravi svež česen, tisti, ki ni daleč pripotoval iz zemlje na mizo, zapeče pol toliko kot wasabi naprimer.. Ja, na prazen želodec žveplove spojine lahko naredijo razjedo sluznice.

POduči svojega nečaka – naj malo več Youtube gleda in se izobrazi :))))

Ne jem ga redno, občasno pa. Ga pa res jem ko čutm, da se me kaj loteva kakšn prehlad, gripa….takrat pride v poštev tud kakšn šnopček domač. Raj se zdravm na ta način kot pa da se nažiram s tabletami.
[/quote]

Šnopček za zdravje da požge, je ljudska vraža larifari – “požgal” ti bo malo po mlao vsakič ko ga dol po grlu poženeš samo jetrca in trebušno slinovko…

Jaz pa uporabljam šnopc, da namočim notri zelišča in imam potem za razkuževanje ran.

Česen imam zelo rada na solati.

Šnopček za zdravje da požge, je ljudska vraža larifari – “požgal” ti bo malo po mlao vsakič ko ga dol po grlu poženeš samo jetrca in trebušno slinovko…
[/quote]

Misl si.
To je pač tvoje mnenje, moje je drugačno.
Sm ogromn slišala glede alkohola in to od raznih zdravnikov.
Tud če bi vsak dan spila en 0,3 šnopca, je to za zdravje najboljš. Enako velja za kozarc vina na dan, 1 pivo na dan…..od tega ti ne bo čist nič, sam zdrav boš. Je pa čist neki druzga, če je vsega tega preveč.
Sm imela neki časa nazaj prilko slišat (sm bila glih na obisku v UKC na ginek.oddelku), je zdravnik eni pacientki, ki je po operaciji zapuščala bolnišnico svetoval, naj doma spije 1 kozarček jegra in to lahk počne vsak dan ampak ne več kot 1, da je to za zdravje ful dobr. Pa sm se glih takrat upetljala v pogovor, pa sm omenila pa za domač šnopc isto velja, pa je rekel zdravnik ja, ampak zanjo je zaenkrat šnopc še mal premočn, je boljš za začetek jeger.
Ampak bv sploh razlagat take folku, ki je proti kakršnemkol pitju alkota. Taki kot si ti, se pa nažirite z raznoraznimi tabletami, ki nimajo nobenih stranskih učinkov :))

Ne jem ga redno, občasno pa. Ga pa res jem ko čutm, da se me kaj loteva kakšn prehlad, gripa….takrat pride v poštev tud kakšn šnopček domač. Raj se zdravm na ta način kot pa da se nažiram s tabletami.
[/quote]

Ko bi le ljudje malo brali stare domače lekarne, bi bilo manj povpraševanja po kemiji in lekarniških obiskih.

Ko bi le ljudje malo brali stare domače lekarne, bi bilo manj povpraševanja po kemiji in lekarniških obiskih.
[/quote]

Res je.

Ko bi le ljudje malo brali stare domače lekarne, bi bilo manj povpraševanja po kemiji in lekarniških obiskih.
[/quote]

To je res. Moraš pa vedeti, da malo kateri človek spije eno pivo malo na dan, deci rdečega vina ali 0,3 šnopca. Veliko jih res tako začne, končajo pri litru na dan in več. In ravno takšni znajo zelo lepo govoriti o alkoholu kako je zdrav. Moji stari mami je tudi zdravnik priporočal zjutraj pri čaju šnopc ampak veš koliko, eno malo čajno žličko. Samo moja stara mama se je tega držala. Veš koliko je mala žlička šnopca daleč od 0.3 in ravno takšna količina majhna žlička je zdravo vse ostalo je škodljivo. In to bi morali vsi vedeti. Ne da se daje potuho ljudem, ki spijejo zjutraj dva,tri štamperle šnopca.

New Report

Close