Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek toplice po operaciji meniskusa?

toplice po operaciji meniskusa?

pozdravljeni..a mogoče kdo ve ali ti pripadajo toplice po operaciji meniskusa kolena? ful hvala

ne, nikakor, razen če maš kakšne prav posebne veze

Sodelavka je dobila Dolenjske toplice, a samo zato, ker je bila 2x operirana, drugače ne bi, tako je rekla.

nova
Uredništvo priporoča

Bila operirana pred mesecem in pol. Nisem dobila toplic. Se fiziotetapije mi niso dali. Vse sem morala financirat sama. In v toplicah sem zvedela, da je bolje ce si operiran v 1 polovici leta, ker takrat so se financna sredstva v zdravstvu in ortopedi brez problema predpisejo toplice. V 2 polovici leta oziroma od septembra dalje pa ze sparajo, ker so pri koncu s kvoto. Sramota

Zivjo mene pa zanima, ali te je bolelo samo koleno, ali tudi cela noga, npr. od kolena dol do gleznja ali od dimelj do kolena. Prosim povej, kako te je bolelo, da so odkrili meniskus. Hvala.

Sin je bil operiran pred dvema tednoma. Operacija je uspela, bolečine še ima, koleno je še otečeno/hladi; toplic ni dobil. Je pa nedopustno, da je človek v bolečinah in na prvi pregled CE caka cca 4 mesece 👎 Vse si je moral urediti sam, pred in po operaciji, saj bi bil drugače odsoten z dela vsaj še enx toliko, kot sicer bo !

Odgovor na objavo uporabnika
Meniskus, 29.08.2023 ob 22:55

Sin je bil operiran pred dvema tednoma. Operacija je uspela, bolečine še ima, koleno je še otečeno/hladi; toplic ni dobil. Je pa nedopustno, da je človek v bolečinah in na prvi pregled CE caka cca 4 mesece 👎 Vse si je moral urediti sam, pred in po operaciji, saj bi bil drugače odsoten z dela vsaj še enx toliko, kot sicer bo !

Kaj si je moral urediti sam?

Zaskrbljena mama, vas poskusam razumeti…vendar ce ste objektivni, da odvzamete, da ste custveno vpleteni: Kdo in kaj naj bi sinu uredil PRED in PO operaciji? Opreracija je uspela, to je glavno in to je tisto, kar mu morajo “urediti” drugi.

Nase zdravstvo v resnici sploh ni slabo, vse novosti so dostopne. Zavarovalnica je tista, ki drzi roko nad tem, koliko denara spusti naprej. Ne bolnica, zdravniki, drugo med. osebje, zdravilisca…

Pa se tole: kar je akutno ali zivljenje ogrozujoce, je dostopno TAKOJ. Vedno, povsod in vsakemu.

Vse dobro!

Odgovor na objavo uporabnika
zala01, 23.11.2017 ob 17:32

Sodelavka je dobila Dolenjske toplice, a samo zato, ker je bila 2x operirana, drugače ne bi, tako je rekla.

kaj pa pomagajo toplice če imaš strgan meniskus. Meniskusa se ne da prišiti nazaj, zdravniki ga odstranijo ko poči, tudi zraste ne nazaj, ker ta tkiva ne rastejo. Ne razumem, zakaj bi šel zaradi te zadeve v toplice, ker voda nič ne pomaga.

4x sem imel operiran meniskus. En teden doma potem pa v službo. Sicer zdravnik rekel, da v povprečju pripada tri tedne. Sem rekel da ni problema, ker nimam stalno stoječega dela.

Fizioterapija doma takoj po operaciji po napotkih, ki jih dobiš ob odpustu. Po enem tednu v fitnes ter postopoma krepitev stegenske mišice.

Odgovor na objavo uporabnika
yogha, 24.11.2017 ob 06:17

Zivjo mene pa zanima, ali te je bolelo samo koleno, ali tudi cela noga, npr. od kolena dol do gleznja ali od dimelj do kolena. Prosim povej, kako te je bolelo, da so odkrili meniskus. Hvala.

Na magnetni resoncanci se vidi meniskus! če te boli cela noga je lahko vzrok tudi drugje.

Jaz tudi ne štekam zakaj bi bile toplice po operaciji meniskusa obvezne? Rabiš fizioterapijo, če si pa dovolj discipliniran pa še tega ne. Imela sem že obe koleni operirani, 1 teden doma potem pa v službo, je pa res da imam sedeče delo. Ko sem bila operirana na levem kolenu, sem po enem tednu že tudi vozila sama. Pa dve uri vaj na dan, pa si v enem mesecu že kar ok. Za vsak “dr..” pa tudi ni treba do skrajnosti komplicirat.

Odgovor na objavo uporabnika
jovanka broz, 23.11.2017 ob 17:14

pozdravljeni..a mogoče kdo ve ali ti pripadajo toplice po operaciji meniskusa kolena? ful hvala

VEm, da ti pripadajo toplice po  ginekoloskih operacijah.

New Report

Close