Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Raje doma, kot da dela za 650 eur

Raje doma, kot da dela za 650 eur

Zakaj ljudje ne vzamejo službe za 650 eur neto, pač pa so raje doma in ne dobijo nič? Poznam 2 osebi, ki večje plače od 650 eur neto ne moreta dobiti, saj sta vedno delali v trgovinah. A raje sta doma, ker pravita da za 650 eur ne bosta delali. Službo bi lahko dobili, a jo nočeta vzeti za tak denar. Meni to ni logično. Pa vzami službo, pa se dokaži, napreduj in boš dobil večjo plačo.

Poznam eno tako, znanja nima nobenega, ne zna jezikov, ne prodaje, ne računovodstva, 30 let je delala na enem brezveznem mestu kjer se ni nič naučila. In sedaj pravi da ima 30 let izkušenj in si zasluži več kot minimalno plačo. A moje mnenje je, da se ti ljudje precenjujejo, da mislijo če imaš delovne izkušnje, si več vreden. Ni res, delodajalec mora v tebi videti dodano vrednost. Če imaš neko znanje, ki je iskano, lahko dobiš dobro plačo. Če ne znaš nič, se moraš prilagoditi temu in znižati svoje kriterije.
Sama sem delodajalka in spoznala sem, da nam študentje v marsičem več odnesejo, kot zaposleni, saj so bolj prilagodljivi in v sklopu študentskega dela se naučijo delati v različnih delovnih okoljih. Imeli smo enega zaposlenega, iz katerega ni bilo nič, tako da smo po 3 mesecih prekinili pogodbo. Zamenjala ga je študentka, ki nam ogromno dela odnese. In kar je zanimivo, čeprav tej študentki plačamo še prevoz in ji damo zelo dobro urno postavko, nas stane 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj kot zaposleni. Torej kje je dodana vrednost takih zaposlenih, ki delajo in znajo manj od študentov ? To se mora vprašati vsak iskalec službe – kaj znam, kaj lahko firmi doprinesem…

650 ni dobra plača in nakladaj kolikor hočeš.

nova
Uredništvo priporoča

Jah simpl, sociale so previsoke.

Ukint socialo, pa bodo delali tud za 650eur.

no kok je pa v resnici razlike med recimo socialno plus otroški dodatek ? Bi šla ti delat za 50/100/200 € razlike popoldneve, vikende ipd? Jaz raje jem kruh in vodo kot da za 200€ razlike zj..familijo s takim urnikom. Thanks but no thanks.

Točno tako. VSE socialne zadeve ukinit. VSE!
Pa maš eno, ki je cele dneve doma, prispevke ima plačane (ker so velika družina), dopoldne uživa na kavicah, sprehodih, mogoče še skuha.
Popoldne ima otroke mož, ker je utrujena, ker je vendarle skuhala in malo pod roko prodaja just, avon, herbalife oz neko podobno sranje.

Zakaj pa naj bi delali za 650 eur? Placajte jim toliko, kot si zasluzijo, toliko, da bodo s placo lahko preziveli, si lahko kupili oblacila, privoscili pocitnice, mogoce (kaksna zlobna ideja) se bili sposobni placati popravilo avta ali nakup novega pralnega stroja, torej imeli spodobno zivljenje, pa vam garantiram, da bo 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi z veseljem delalo.

Dokler pa prejmejo mizerno placilo, toliko, da ni ne za prezivet in ne za umret, pogosto pa so se psihicno maltretirani, pa je prav, da sluzbo zavrnejo. Bolje receno, bi bilo prav, kajti vecina Slovencev se vedno vztraja v suzenjskem razmerju.

Sram naj bo vse, ki omogocajo taksen tok zivljenja.

Jaz pa občudujem take ljudi in več jih bo – boljše bo šlo vsem. Vsi nekaj trobite, kako so trgovke lene in nekak je dojeti, da je še 650 eur preveč za to delo, a noben ne omenja bajnih dobičkov korporacij, za katere te trgovke delajo. Se pravi – oni si talajo milijone, a delavci pa si ne zaslužijo niti drobiža.

Jaz delam za minimalca, ker moram (nimam finančnega zaledja, niti strehe nad glavo) in mi s socialno podporo ne bi nikakor zneslo. Tisti, ki pa imajo možnost bivanja zastonj oz. brez najemnine, je pa boljše da so doma, kot sužnji bogatašem.

Ko ti bogataši ne bodo več dobili sužnjev za drobiž, bodo morda odškrnili kak ojro več od svje mastne pogače. Drugače bo šlo vse samo še navzdol.

Ni ok, da človek dostojno dela poln delovni čas – v zameno pa komajda preživi!

Se pa hkrati strinjam, da bi bilo potrebno ukini socialne transferje, ker je dejansko veliko takih, ki sistem izkoriscajo (in v veliki meri to niso Slovenci, da bo jasno). Ponudit sluzbo s postenim placilom, potem pa se vsak posameznik odloci, ali bo delal/ prejel posteno placilo ali ostal doma brez kakrsnih koli prejemkov. Resitev je zelo enostavna.

jaz sem brezposelna že četrto leto, pa ne grem delat za minimalca. razlogi so sledeči.

NE prejemam socialne pomoči, da bo jasno takoj. a ker sem doma, nimam nobenih stroškov z malico, prevozom, servisom avtomobila (ki sem ga itak dala stran, ker ga ne potrebujem, saj grem do trgovine in v bližnje mesto lahko peš). nimam stroškov z oblačili, ker sem lahko oblečena v karkoli in obuta tudi, važno, da je udobno. doma si pridelam vso sezonsko zelenjavo in še vložim je toliko, da je imam dovolj za zimo. tisti stroški, ki so, znesejo skupaj okoli 150 eur, CSD mi da zraven samo za zdravstveno zavarovanje, sicer bi si ga tudi odjavila (obveznega zdr. zav. pač ne, ker ga po zakonu ne morem in ker mi zakon to prepoveduje, naj bi ga ta isti zakonodajalec potem takem plačuje).
teh 150 eur, kolikor nujno potrebujem na mesec, participirajo drugi družinski člani in tako sem jaz lahko doma. v bistvu kot brezposelna privarčujem, kar pa za gospodarstvo kot tako ni ok. torej zakaj bi morala delati? zato, da bi z zasluženim denarjem futrala gospodarstvo. hvala lepa.

Podpis!

Jah iz 650eur lahko napreduješ višje, lahko si nabereš delovne izkušnje, pa greš delat drugam, se kaj novega naučiš, ipd. V desetih letih lahko res visoko prilezeš.

V 10 letih sociale, pa samo pokažeš potencialnemu delodajalcu, da se ti ne da delat.

Dobijo točno toliko, kot je njihovo delo vredno. Zato recimo programerji dobijo več, čistilke pa manj.

Lahko pa odpreš s.p./d.o.o., pa si sama izplačaš kolikor hočeš…. samo prej moraš toliko zaslužit.

ja seveda, BUMBARJI SVETOVNI spet trdijo, da so socialne previsoke. V Avstriji je najnižja socialna 634 €!!! VEČ KOT SLOVENSKA NETO MINIMALNA PLAČA. SOCIALNE SO PREVISOKE, SOCIALNE SO PREVISOKE… Ko imaš namesto ljudi bumbarje brez pameti…. imaš lahko žal le tako nizko minimalno plačo. Nihče več me ne bo prepričal, da so južnjaki sposobni. Nikoli in nihče. Če bi bili, bi imeli mi večjo plačo kot Avstrijci, ne pa, da so nas južnjaki potegnili v umsko (nedelujoč) črn srednji vek.

Kdor je odvisen sam od sebe oziroma se mora preživet, pač ne bo odklonil službe za 650 evrov. Se seveda strinjam, da je to mizerija, je pa vsekakor bolje kot nič.


Zakaj bi morala delat? Da pri tvojih letih, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} opravilno sposobna, ne bi pijavko igrala svojim sorodnikom za 150 €
Eto zato. Ker bi te bilo lahko sram

ja seveda, BUMBARJI SVETOVNI spet trdijo, da so socialne previsoke. V Avstriji je najnižja socialna 634 €!!! VEČ KOT SLOVENSKA NETO MINIMALNA PLAČA. SOCIALNE SO PREVISOKE, SOCIALNE SO PREVISOKE… Ko imaš namesto ljudi bumbarje brez pameti…. imaš lahko žal le tako nizko minimalno plačo. Nihče več me ne bo prepričal, da so južnjaki sposobni. Nikoli in nihče. Če bi bili, bi imeli mi večjo plačo kot Avstrijci, ne pa, da so nas južnjaki potegnili v umsko (nedelujoč) črn srednji vek.
[/quote]

Zakaj ze so juznjaki krivi? Slovencev je 3/4 vec kot juznjakov, torej? Vedno je nekdo drug kriv za tvojo nesposobnost!

🙂 pijavko? resno? se ti sploh zavedaš kako označujem družinske člane, ki skrbijo za gospodinjstvo,a niso uradno zaposleni?
so potem takem tudi moji družinski člani pijavke, ker jim jaz perem, kuham, pripravljam hrano, pospravljam hišo ,skrbim za vrt, itd? mislim, da imaš ti povsem skrivljen odnos do družine in njenih članov. jaz bi namreč “lahko” bila zaposlena za minimalca in bi doma šeedno VSE prej našteto počela, lahko pa sem doma in to počnem z veseljem.

Gre se tudi za socialne veščine, samozavest itd. Pač doma sloniš in dobesedno propadaš. Strinjam se, da je 650 evrov zelo malo, je pa vsaj nekaj. Drugače pa ne bi dobili nič. Tako uničuješ predvsem sebe.


Zakaj bi morala delat? Da pri tvojih letih, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} opravilno sposobna, ne bi pijavko igrala svojim sorodnikom za 150 €
Eto zato. Ker bi te bilo lahko sram
[/quote]

Skoraj vsaka šiptarka je gospodinja, te sploh ne delajo. V večini ne. Sem imela vpogled v te zadeve. Štepajo pa otroke, stalno noseče. Denarja dobijo več kot znaša minimalec.

Slovenc Slovencu ne privošči, ne vidi pa, kako drugi šele kradejo. Slovenci sploh ne Slovenije, v primerjavi z tujci, prikritimi tujci, ki so na oblasti, zato da kradejo za svoje, tam doli in zanje pišejo zakone v njihovo korist in v škodo Slvoencev. To je realnost. Seveda moraš pa nahujskati proti Slovencem (homofobi, ksenofobi, rasisti – pa še meseca ne morejo preživeti s peniji, ki jih dobijo, pa še te jim hočejo pokrast in tujcem dati), če hočeš zavladati in jih krasti, to ve vsaka opica.

Hvala Bogu, da Slvoenci več nočejo delati za te penije ušive in plačevati ogromne stroške. Plača bi bila še celo v redu – če seveda obvezni stroški ne bi bili tako visoki. Pa so, žal so stroški tako visoki, da so to res peniji, ki jih dobiš, samo za stroške pokrit.

O kakem napredovanju vi to?
Tisto, ko dobiš malenkost za delovno dobo ni ravno napredovanje. Osnove pa ostajajo iste. Koliko jih je zlezlo z minimalca v isti firmi na kaj več? Redko kdo. Večina jih leta in leta ostaja na minimalcu. Se pa kar pogosto zgodi, da še minimalca ne dobijo, regresa tudi ne.
Vi pa eni o napredovanju? Bla, bla bla.
In ja, plačajte ljudi dostojno, in bodo tudi ok delali.

Da ne omenjam golazni, ki izkorišča ljudi preko napotnice. Ja, sem delala preko študentske napotnice, po diplomi. Res sem delala veliko, se trudila, se izobraževala sama, v glavnem zagnana na polno. Bolj kot zaposleni, to se strinjam. AMpak kaj sem imela od tega? Bila sem le poceni delovna sila, dobila manj ko minimalca. Oja, so me še vabili, da naj ostanem. Samo, da bi me pa spodobno plačali, to pa ne. Sem jih skenslala. Pa šla drugam. Kaj pa tam? Ista zgodba, navdušeni nad mano, bi me imeli, ampak samo preko napotnice, za drobiž. Eni gospodarstvo, drugi javna uprava. Pa še eno gospodarstvo, spet navdušeni nad mano, plačilo katastrofa. Seveda, kaj je boljšega kot nekdo, ki ima diplomo, znanja, zagnan, dela pa prek napotnice. Za bruhat delodajalci.
Delala pa sem, ker pač nisem imela koga, da bi me finaciral, čeprav za fičnike. Pa so pričakovali, da bom tako kar več let delala za par fičnikov. Vse po vrsti sem skenslala. Čudno, da se potem pritožuejo, da sposobni grejo, nesposobni ostanejo.
Banda pokvarjena izkoriščevalska.

Jah iz 650eur lahko napreduješ višje, lahko si nabereš delovne izkušnje, pa greš delat drugam, se kaj novega naučiš, ipd. V desetih letih lahko res visoko prilezeš.

V 10 letih sociale, pa samo pokažeš potencialnemu delodajalcu, da se ti ne da delat.
[/quote]

Ne bi rekla da to drži…že deset let delam za minimalca, pa nisem nikamor prilezla, ampak je šefom še tega mioren znesek težko dat od sebe…kvečjemu se stopnjujejo pritiski. Vmes iščem drugo službo, pa je ne dobim (tudi zaradi odpovednih rokov v zdajšnji službi). Vmes doštudirala v 7. stopnjo, pa v mojem fohu služb ni. Če potegnem črto, bolje da bi bila doma, če bi seveda imela urejeno bivanje. Ker ga nimam, moram plačevati najemnino, zato moram biti suženj z minimalcem.


Tako je, podpis pd tale zapis. Če hodiš v službo, pripadaš neki organizaciji, si socializiran. Ne moreš verjeti, kako se ljudje spremenijo, nazadujejo, ko so doma. Soseda je bila ves čas zaposlena, sedaj je službo izgubila in je 1 leto na zavodu. Iz simpatične ženske, ki je bila vedra, brigalo jo je za druge, se je spremenila v enem letu v osebo, ki je zagrenjena, polna zavisti in samo še opravlja. Z njo se sploh več ne moreš pogovarjati, čisto druga oseba. Obup. In tudi ona je raje doma, kot da bi delalal za min. plačo. Čeprav ne dobi 0, ker ne dobi nobene socialne pomoči, saj ima lastno hišo, zemljo, pa mož dela.
Meni to ni logično. Vzami kar dobiš in išči naprej, če misliš, da si sposoben za več.

Ja žalostna slika današnje mladine. Pa še stalno poslušate kako ste leni. Ampak ne razumem pa, kako ste potem isti proti prihodu tujih podjetij v Slovenijo. Če je kaj razlike med našimi in tujimi je to, da tujec te bo plačal, pa ne malo. To naši delodajalci dobro vedo, zato pa širijo laži o Magni itd. Magna bo 200 evrov več dala, kar je drobiž za njih, pa bo pol Revoza pobrala.

Podpis. Res, podpis. Namesto, da bi mlade zaposlili, pa dostojno plačali, ker si morajo ustvariti družino, kupiti nepremičnino… Je pa ravno kontra. V mladih vidijo hlapce, potem se pa čudijo, da mladi ostanejo 2 meseca, potem pa čez mejo ali na drugo, boljše plačano delovno mesto.

New Report

Close