Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek računalnik te naredi lenega in debela prašiča

računalnik te naredi lenega in debela prašiča

Že nekaj časa opažam, da zaradi računalnika, tv in tehnologije.. izgubiš vso voljo za druge aktivnosti..
Recimo prej sem se veliko ukvarjala s športom in drugimi hobiji… sedaj pa se mi ne da praktično nič več. No saj še grem športat ampak ni več to to. Dandanes imaš toliko stvari na teh napravah, da sam neki pogledaš in evo gre par urc mimo.. Semizdi, da vedno več in več časa zavzame ta tehnologija in izpodriva vse ostalo. Če pa recimo izklopim vse mi postane pa zelo dolgčas čez nekaj dni.

Jaz sem imela eno obdobje, ko sem večino časa “visela” na tablici, telefonu in laptopu, ter preverjala kaj se dogaja, kaj je novega itd.
Nisem se morala odklopiti, ker me je dobesedno skrbelo, da ne bom na tekočem z dogajanjem in bo kaj pomembnega šlo mimo mene.
No, potem sem se počasi vzela v roke, ker tako ni šlo več naprej.
Zdaj imam omejitev. Eno uro zjutraj ( 6 – 7) in dve uri zvečer (od 22 – 24).
Ponisna sem nase in vedno bolje mi gre.

Ta je dobra ideja ja, jaz sem nekaj podobnega že probala, pač da se ne dotaknem tehnologije čez dan samo zvečer. Nekaj časa je šlo (recimo 2 tedna) potem pa spet vse po starem. Se začnem kar dolgočasit, če ne pogledam “nekaj nujno” na telefon ali pc..
Saj recimo ko grem na morje, potovanje ali kam z mojim ni problem ampak takoj ko je malo več časa je spet vse po starem.

nova
Uredništvo priporoča

To gre, da si tako zastaviš plan, če v službi ne uporabljaš računalnika.

Računalnik je samo orodje, tako kot šraufenciger. Lahko ga uporabljaš v službi, pa si s tem služiš denar, lahko ga doma, da prišparaš, ali pa kot hobi, lahko pa ga uporabljaš namesto dildota, in zapravljaš cele dneve za neumnosti. Odločitev je na tebi. Računalnik in šraufenciger nista tukaj nič kriva.

Pa kako ti postane dolgčas? Ne štekam tega res ne. Saj se dogaja veliko neki dogodkov je zdaj preko mladinskih centrov, itd in me čudi da ti je dolgčas. Tudi aktivnosti kolikor hočeš. Frendice za kavico do. Branje knjig..in dolgčasa ni. Jaz ga nisem nikoli poznala ne zdaj pri skoraj 30ih, niti pred 25imi in 20 leti ga nisem dc poznala Čudi me, ker ni vse v kompih, telefonih…

Pa kako ti postane dolgčas? Ne štekam tega res ne. Saj se dogaja veliko neki dogodkov je zdaj preko mladinskih centrov, itd in me čudi da ti je dolgčas. Tudi aktivnosti kolikor hočeš. Frendice za kavico do. Branje knjig..in dolgčasa ni. Jaz ga nisem nikoli poznala ne zdaj pri skoraj 30ih, niti pred 25imi in 20 leti ga nisem dc poznala Čudi me, ker ni vse v kompih, telefonih…
[/quote]
Navajenost/razvajenost z “instant gratification” za tisto vznemirjenje, “ko je kaj novega, zanimivega, vznemirljivega”, bi to bilo.
Kot ADHD sončki, ker se jim od rojstva tišči pred nos telefone, tablice ipd za starše prikladne distrakcije.

Je čas za sex.

New Report

Close