Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ustno preverjanje matematike 3. razred-kako??

ustno preverjanje matematike 3. razred-kako??

sorry, a prvič bomo prejeli številčno oceno in mi nekaj ni jasno. naša punčka ima v 3. razredu naslednji teden napovedano ustno preverjanje matematike. učijo se računanje-seštevanje in odštevanje števil do 100. ko gledava zvezke, imajo tam naloge v tistih oblačkih, pa delijo števila ipd. v glavnem cele male enačbe morjo napisat, da pravilno pridejo do rezultata. in zdaj mi ni jasno, kako bo učiteljica to ustno preverjala? bodo na tablo pisali? sem jo vprašala pa pravi, da je s kredo na tablo sam risala, še nikol pisala. ali pa bo samo odgovarjala? ampak kako na take račune? ni mi jasn…imate kakšne izkušnje? da vem kako se spravt k utrjevanju. hvala!!

Jah računala bo na tablo… kaj pa naj drugega?

Naš je imel tako pred kratkim. Dobil je en listek, na katerem so bili gor različni računi in potem je šel s tem listkom pred tablo računat. Oceno je dobil kasneje, en drug dan.

Pri nas pa so vsi vprašani naenkrat.
Učiteljica jim pove račun, oni rezultat zapišejo na list.
npr. ona 2D 7E, oni 27
ali kaj podobnega.
Saj tako nam je naša mala razložila. Meni se zdi v redu, saj imajo vsi enako pa še mir imajo in se lahko zberejo.

A res? A celo vajino šolanje noben od vaju staršev, ni dobil nobene številčne ocene?

Če je tako, ti povem, da je to res grozna zadeva. Raje ti ne povem, kako mučijo otroka, da jo dobi. Ima travme za celo življenje.
Takšne, da mora cela družina delati šolo z njim, kee drugače ne zmore trga opraviti.

Prvič bomo prejeli… A to gre cela družina v šolo in stoji pred tablo? Potem dobite pa kar družinsko oceno. Zanimivo. Pri nas hodi v šolo samo otrok in ocene so samo njegove.

ustno spraševanje matematike je pisano računanje na tablo, ali pa te upraša, koliko je 30+90=? in potem moraš v glavi preračunat in ji povedat odgovor. jezus marija pa kaj res takoj pozabite kako so vas v šolah učili?

enačbe in ulomke pa po zdravi pameti, ja ne moreš v glavi preračunat, če si ne pišeš in računaš na tablo.

ja, če je do sedaj samo risala pa kracala po tabli, se bo sedaj pa tudi še kaj konkretnega napisalo. pisanje s kredo na tablo ali pa pisanje z pisalom v zvezek pa res ni neka ogromna razlika.

Lahko vprasam v katerem razredu to delajo? Menda ne v 3?

Starši utrjujejo, otrok kima z glavo ;).

Starši utrjujejo, otrok kima z glavo ;).
[/quote]
kak si zabavna… NOT!


kak si zabavna… NOT!
[/quote]
Okej..
Namreč otrok je tisti, ki mora znanje utrjevat, ne starši ;). Pa če sem jaz smešna ali ne, to je dejstvo.


Okej..
Namreč otrok je tisti, ki mora znanje utrjevat, ne starši ;). Pa če sem jaz smešna ali ne, to je dejstvo.
[/quote]
a zdaj se pa še pametno delaš…kaj če se ti neb v druge familije vmešavala in jim diktirala kaj in kako morajo oni delati skupaj z otroki za šolo,ker dejstvo je da nimaš te pravice. Raje za svoje znanje poskrbi, da boš poanto mojega zapisa razumela in sebe ne smešila tukaj.

pa še za tvoje ne-pametne možgane – nikjer ne piše, da otrok avtorice ne utrjuje znanja in da ga starši namesto njega. To je tvoja veleumna butasta pogruntavščina.


a zdaj se pa še pametno delaš…kaj če se ti neb v druge familije vmešavala in jim diktirala kaj in kako morajo oni delati skupaj z otroki za šolo,ker dejstvo je da nimaš te pravice. Raje za svoje znanje poskrbi, da boš poanto mojega zapisa razumela in sebe ne smešila tukaj.

pa še za tvoje ne-pametne možgane – nikjer ne piše, da otrok avtorice ne utrjuje znanja in da ga starši namesto njega. To je tvoja veleumna butasta pogruntavščina.
[/quote]
Uf, si si dala duška ? Lepo. ;),

New Report

Close