Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek non stop futrajo psa

non stop futrajo psa

Kaj narediti. Imamo novega psa. Mladiček, spuščen na dvorišču. In zdaj ljudje dejansko množično hodijo futrat našega psa.
Ljudje so čisto zmešani. Ne mine ura, da ne bi kdo mimo prišel in mu nekaj dal.

Prvo kar je, me itak moti, da ga z ne vem čim futrajo. Drugo pa je, zdaj je mladič. Že zdaj kdaj v igri “zagrize”. Kaj, če bo koga ugriznil? Imamo ograjo, imamo tablo na vratih, da je pes nevaren. Ampak vseeno se sklanjajo čez ograjo in mu dajajo hrano. Zadnjič je en gospod svojega otroka kar čez ograjo postavil. Pa, a so normalni? Pa je soseda mu govorila, da naj ne dela tega, ker pes skače. Pa nič. Jaz sem žal prepozno videla. Šele ko je odhajal, sem videla in preden sem bila zunaj, gospoda z otrokom ni bilo nikjer več.

Kaj narediti? Še dodatne table, da prepovedujem hranjenje in upam, da ga res ne bodo? Da bi imela psa samo zaradi takih bedakov zaprtega v pesjaku mi pa tudi ni. Zdaj lahko prosto teka. Ali mu naj to vzamem?

Če lahko kdo svetuje. Mene skrbi, da bo prišlo do kake nesreče. Sploh, če kar otroke dajejo za ograjo.

Pozdrav,

Poskusi z napisi… prosim ne hranite psa, dovolite, da ga hranim z njemu primerno hrano
Pa mogoče nekaj hudomušnosti, postavi škatlo ob ograjo, Prostovoljni prispevki, če menite, da je moj pes podhranjen…

Nima mladiček kaj bit spuščen na dvorišču brez nadzora, tudi odrasel pes ne, če ti je kaj do njega. Ga bo kdo dražil, pa boš imela asocialnega psa, mu bo kdo kaj s hrano podtaknil…. Plus da je zdaj čas da ga vzgojiš in socializiraš, česar ne boš dosegla s tem da mu daš kar polno svobodo. In kakšnega to psa imaš da je že kot mladič nevaren?

Sploh pa ne razumem zakaj si psa omislijo ljudje ki ne nameravajo s psom živeti, ker če prav razumem je v pesjaku kadar ni spuščen in ga ne nameravate vzeti v hišo. Oprosti, ne vzemi tega kot slabo, ampak večina pasem psov potrebuje bližino svojega tropa se pravi svojih ljudi.

Ne razumem! Kdo hodi k vam na dvorišče? Mladička imejte pod nadzorom, naredite ograjo in vrata, tako da bo pes več čas v zaprtem okolju.

Psa imej ob sebi, bo pol manj problemov tako zdaj kot potem, ko bo odrasel. Ampak ja, delas nekaj za hiso na vrtu, pes tece vsake toliko k ograji, ne mores vsega spustiti iz rok in teci za njim.

Poskusi s tablo, naj ne hranijo psa. Ce ne bo pomagalo, naredi dodatno ograjo, tako da pes ne bo mogel do ulicne ograje, mimoidoci pa ne do njegove.

jhvhfvghfvh, obstajajo hišni psi in psi ki so skoraj neprimerni za v hišo…avtorica ni navedla pasme, predvidevam, da ni kakšna čivava 🙂
Pasme so si zelo različne, nenazadnje so zato vzrejene, od raznih lovskih, ovcarskih,vlečnih… do psičkev za na kavč…

Ta ideja z dvojno ograjo je kar solidna… soseda je imela podobne probleme, rešila je z zelo gosto živo mejo, seveda ne zraste čez noč.

Ja, sem omenila pasmo, večina pasem potrebuje bližino ljudi. Ni pa veliko pasem ki bi bile popolnoma neprimerne za v hišo. Pravzaprav se zdajle ne spomnim nobene. Prihaja zima. Koliko časa se bo avtorica zunaj v mrazu in snegu ukvarjala s psom, ki je še mladič?

Lahko si zapne povodec okoli pasu in ga priveže nase, pa naj hodi z njo, je tudi dobra vaja za pozornost in itak je zdaj čas da se pes naveže nanjo.

Lahko si zapne povodec okoli pasu in ga priveže nase, pa naj hodi z njo, je tudi dobra vaja za pozornost in itak je zdaj čas da se pes naveže nanjo.
[/quote]

Aja še to, spusti ga naj pa takrat ko bo imela čas ukvarjati se z njim, zdaj v tej fazi predvsem igra.

Avtorica omenila si grizenje. Upam da ima kaj za gristi, to potrebuje zaradi zob in čeljusti. To da vas v igri ‘zagrizne’, mladič še nima občutka moči svojega ugriza in se tega nauči skozi igro z drugimi psi. Če koga premočno ugrizne bo ta pes zajavkal in se nehal igrati. Vi ga lahko naučite kaj sme in kaj ne na isti način, glasno zajavkajte in prekinite igro.

Ja, sem omenila pasmo, večina pasem potrebuje bližino ljudi. Ni pa veliko pasem ki bi bile popolnoma neprimerne za v hišo. Pravzaprav se zdajle ne spomnim nobene. Prihaja zima. Koliko časa se bo avtorica zunaj v mrazu in snegu ukvarjala s psom, ki je še mladič?
[/quote]

Kak malamut je baje dovolj samostojen in mu bolj dol visi za ljudi, ampak mu tudi v hiši ni nič hudega če lastnik poskrbi za dovolj gibanja ko sta zunaj. Drugega se pa ne spomnim.

Ja, sem omenila pasmo, večina pasem potrebuje bližino ljudi. Ni pa veliko pasem ki bi bile popolnoma neprimerne za v hišo. Pravzaprav se zdajle ne spomnim nobene. Prihaja zima. Koliko časa se bo avtorica zunaj v mrazu in snegu ukvarjala s psom, ki je še mladič?
[/quote]

Tibetanski mastiff mora biti pozimi zunaj, drugače ima težave s kožo zaradi izjemno goste dlake, ki je podobna volno. Zato pa smo ga imeli poleti čez dan v najhladnejšem delu hiše.
Ko pa je bil še mladiček, smo ga imeli ves čas zraven.

New Report

Close