Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi živeli, če bi živeli v Avstriji

Kako bi živeli, če bi živeli v Avstriji

Slovenija je vsaj po BDP na prebivalca revnejša od Avstrije. Zanima me, kako bi živeli, če bi živeli v Avstriji? Pa ne zanimajo me splošne izjave “bolje”, “lepo”, ipd., ampak kaj bolj konkretnega.

Odpelji se v Avstrijo in si oglej kako živijo 🙂

Žal mi ni bilo usojeno, da bi se rodil v Avstriji. Preselit se pa tud ne mislim, ker v tujini boš vedno tujec, pa obrni kakor želiš.

Torej, če bi bil Avstrijec, bi to s ponosom kazal in se hvalil daleč naokrog, pred bajto bi imel avstrijsko zastavo kot pravi nacionalist. V Sloveniji sem pa ravno obratno, sram me je da sem državljan Slovenije in to tudi jasno povem.

Verjetno nic drugace kot zivijo Slovenci v UK. Sobivajo s tremi, stirimi sostanovalci, hrano kupujejo v budget stacunah in se oblacijo v Primarku, ker je drugje predrago. Ko se vracajo v Slovenijo, gredo na letalisce zvecer in tam cakajo celo noc (let je zgodaj zjutraj), ker ni denarja za taksi. Pritozujejo se cez cudne navade Anglezev.

Zveni znano? Vprasaj kaksnega prisleka z ex-Yu republik. Velja tudi za njih in njihovo zivljenje v Sloveniji.

Glede na to, da gre za sosednjo državo, bi verjetno živela povsem enako kot živim v Sloveniji. Pa še všeč mi je, kako živim tukaj in si tega ne bi želela spremeniti.

Ce bi bila z mozem v Avstriji v enakih poklicih, bi imela najmanj 5x vecji dohodek…

tole si mislijo jodlarji o ostalih narodih, ki pridejo gor
https://www.youtube.com/watch?v=22m5eU6uxeQ

Ne obvladam jezika toliko, da bi se lahko prijavila na razpis, ki ima pogoj razumevanje, pisanje….

Torej v poklicih kjer to ni potrebno, lahko delam tudi doma – v SLO.

Ne verjamem, da bi me pustli životariti z bedno penzijo.

Ne vem. Življenje ni samo materialna dobrina. Življenje so ljudje, ki jih imaš, je lepa narava, mirno okolje. Bistveno drugače mi najbrž ne bi bilo, ker je dežela alpska tako kot naša. Materialno gledano bi bilo verjetno boljše, ali pa tudi ne. Višja plača, višji stroški in dobiš na koncu isto,

Neumno vprasanje. Zivel bi isto kot tu. V bistvu se slabse, ker Avstrija nima morja. Slovenija je res raj na zemlji, 1 uro do lepega morja in pol ure do smucanja.

Zakaj bi bilo v Avstriji boljse???

V eni uri si v lepem morju. Ne, dragi Ljubljančan, v eni uri si v eni najbolj onesnaženih mlakuž na svetu!

Žal mi ni bilo usojeno, da bi se rodil v Avstriji. Preselit se pa tud ne mislim, ker v tujini boš vedno tujec, pa obrni kakor želiš.

Torej, če bi bil Avstrijec, bi to s ponosom kazal in se hvalil daleč naokrog, pred bajto bi imel avstrijsko zastavo kot pravi nacionalist. V Sloveniji sem pa ravno obratno, sram me je da sem državljan Slovenije in to tudi jasno povem.
[/quote]

Slovencelj se sam za hlapca ponuja in se pod tujčev škorenj meče.

Izjava nekoga, ki ima dobro službo in se v njej ne pretegne za minimalca.

V Avstriji zagotovo ne bi živel bolje, kot živim pri nas. Sicer bi blo boljše, ker bi bil bližje smučišč in normalnih letališč 🙂

New Report

Close