Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zamenjala šolo, sploh se ne poznam več

Zamenjala šolo, sploh se ne poznam več

Zdaj hodim v gimnazijo (od septembra). Ves čas napeta, glavoboli stalnica, ko želim globoko vdihniti me zelo zaboli pri srcu. Sploh se ne morem skoncentrirati na to kar delam, Imam nenadzorovane izbruhe joka, vse me prizadane, zelo sem občutljiva. Ves čas sem imela jasno začrtan cilj na kateri faks želim iti, zdaj pa kar nekaj ´bezljam´, češ, da je preveč zahtevno zame itd. Ves čas sem napeta, ne znam se umiriti. Poskusila sem že z meditacijo pred parimi dnevi. Kako naj se umirim, zadiham, se prepričam, da je vse točno tako kot mora biti in že enkrat se preneham sekirati za vse skupaj, ker je brez pomena?

Prosiiiiiim naj odgovori en

Ti si prvi letnik pa te skrbi vpis na faks? Pojdi do šolske psihologinje, upam da je šola na nivoju da jo ima

nova
Uredništvo priporoča

Nabavi si b-kompleks tablete in pij kak čaj za pomiritev. Sploh pa, če piješ kavo jo nehaj pit, ker kofein dvigne stresne hormone, tudi kapučino je za ene preveč.

Seveda je stresno zamenjati šolo. Drug režim, drugi sošolci, večje zahteve…
Najdi nekaj, kar rada počneš in to imej za svoj “azil”, karkoli; šport, sprehodi, joga, branje….. Zelo važno je, da zagrabiš bika za roge, da se lotiš učenja, da ti šola ne bo delala težav. Nekaj časa traja, da se privadiš.
Dobra novica: meni je bilo na OŠ super, gimnazija mi je bila zoprna (nismo bili fajn razred), na faksu pa spet super, tam sem se resnično našla.
Vso srečo in ne obupat!

Najboljše je iti kar takoj na neke tablete ja.

Si ti morda pisala že pred tednom ali dvema in sem ti priporočila meditacijo? Koliko si jih pa naredila? Ker ena ni nobena. Vse, česar se boš lotila, je dolgoročno in je potrebno nekaj več truda, da prideš do rezultatov.

Zacni hodit v hribe. Ne plezat samo v hribe. Recimo, ce si iz Ljubljane, na Smarno goro, na Tosko celo, kkamorkoli, da se res prematras kake 2 do 3 ure in pozabis na vse. Ker sola se bo zgodila, ce te bo zanjo skrbelo ali ne, ce bos imela panicne napade ali ne. Bolj se bos poglabljala v svoje psihicno stanje, ga analizirala in skrbela, globlje bos tonila v svojo mizerijo.

Najboljše je iti kar takoj na neke tablete ja.
[/quote]

B-komplex ni neka huda droga, pomaga pa lahko. Pa C vitamin, pa omega 3.

Vsedi se in se zbeti:
– samo prostor se jezamenjal, kjer te ucijo
– v soli si zaradi sebe inne zaradi drugih
– Nobena snov ni preteska,ce pri pouku poslusas
– cene razumes, dvigni roko in prosi za obrazlozitev – zato je ucitelj tam. S tem si pridobis dodatne tocke ri ucitelju in znanje v glavi
– ne ukvarjaj se z okolico ampak s snovjo

Naloge in snov obdeluj sproti. Ne se piglat, ampak razumi kaj se ucis.

Pa metin caj ti ne bo skodil, kot tudi omega 3 tudi ne.

Srecno!

Zmores vse, kar si se odlocila, da zmores!

Moji hceri je v podobni situaciji zelo pomagalo par pogovorov s solsko svetovalno delavko. Zato je tam, zna pomagati, pogumno stopi do nje. Ce pa si ugotovila, da ta sola ni zate, pa tudi ni konec sveta, ce se prepises. Razmsli, kaj res hoces, cesa si zelis. Poslusaj se, imej se rada, lepo skrbi zase. Objem!

Vsak dan je treba migat, pojdi na dolg hiter sprehod, ce ti ni do teka ali kaksne bolj intenzivne vadbe. Bodi pozorna na ritem spanja – v posteljo ob uri, ki ti omogoca dovolj kvalitetnega spanja. Odmakni se od racunalnika, tablic in telefona ob doloceni uri. Pazi na prehrano.

Jaz sem se v prvem letniku posteno zjokala parkrat. Nisem se kar dolgo navadila na novo okolje. Ampak po malem je steklo. In zdaj imam krasne spomine na srednjo solo.

Saj bo. Pocasi. Tvoj cilj je se vedno tam, kjer je bil prej, a ne?

Veliko srece!

http://caelle.com/eft-metoda-5-stvari-ki-jih-je-dobro-vedeti-o-eft-metodi/

http://www.eft-slovenija.si/index.php/eft-prirocnik

New Report

Close