Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali sem oškodovan, če mi nakazuje plačo s stimulacijo?!?

Ali sem oškodovan, če mi nakazuje plačo s stimulacijo?!?

V pogodbi o zaposlitvi imam navedeno cca 1300 bruto. Na plačilni listi mi prikaže za redno delo bruto cca 700 eur, odvisno koliko dni je delovnih v mesecu, včasih tudi pod tem zneskom, ostalo mi da bruto stimulacijo, plačan dopust in koriščenje fraj ure vse v bruto. Ko se to vse sešteje dobim bruto znesek, ki je naveden v pogodbi. Ali si narobe tolmačim, da bi moralo biti pod redno delo navedena bruto plača, ki je v pogodbi? Sem lhko oškodovan s tem? Verjetno delodajalec na tak način, ko mi prikazuje stimulacijo, prišpara z davki, kaj pa jaz?

Pod prispevke za socialo, pokojnino, zdravstvo itd piše, da je osnova 1300 eur, torej ta ki je navedena v pogodbi, vendar vseeno, zakaj mi ne da pod redno delo osnovno plačo?

hvala za odgovor.

Nič nisi oškodovan, prispevki in davki so plačani od bruto 1.300, kar je pomembno.

Imaš pogodbo za redno plačo 1300 bruto. Stimulacija ni redna plača, pač pa nagrada, dodatek, stimulacija pač in to gre na redno plačo, torej bi morala biti plača 1300 bruto, stimulacija pa dodatek k tej plači.

Imaš pogodbo za redno plačo 1300 bruto. Stimulacija ni redna plača, pač pa nagrada, dodatek, stimulacija pač in to gre na redno plačo, torej bi morala biti plača 1300 bruto, stimulacija pa dodatek k tej plači.
[/quote]

Ja.

Če imaš v pogodbi 1.300 eur bruto: je to v primeru, da delaš cel mesec brez posebnosti – redno delo. Če je v tem mesecu praznik ali če si koristil dopust in ure se ta znesek odšteje od redno delo in se prikaže posebaj. Če dobro delaš in ti delodajalec zato da 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stimulacije – je to na plačilni listi posebaj – torej dobiš 1.300 + 130 (bruto).
Za delodajalca ni nič ceneje – ker je vse bruto, kar pomeni, da so obračunani davki in prispevki.
Tako da tudi ti nisi nič oškodovan – samo v plačilni listi je vse skupaj malo čudno prikazano.

Kaj tocno pise v pogodbi – osnovna placa 1.300€ ali 1.300 s stimulacijami?

V vsakem primeru pa morajo biti prispevki placani od koncnega brura in ta znesek se uposteva kasneje za pokojnino.

Če imaš 700 bruto + 600 stimulacije, plačaš enako davka in prispevkov kot če bi imel 1300 bruto. V obeh primerih je neto izplačilo enako, torej nisi nič oškodovan.

Me pa čudi, da je bruto znesek pri tebi odvisen od delovnih dni v mesecu. Po navadi je bruto na mesec, ne glede na število dni/ur, ki jih ima mesec.

Kaj ti v pogodbi piše, koliko je bruto plača, ali koliko je osnovna bruto plača?
Ti dobiš osnovno bruto plačo 700, nato stimulacijo 600, in to je skupaj bruto plača 1300. Dodatek na delovno dobo mora iti na osnovno bruto plačo, ki je tudi po pogodbi osnovna bruto plača, ne bruto plača.

New Report

Close