Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žepnina za otroka

Žepnina za otroka

Zanima me, koliko mesečne žepnine ima vaš otrok?
Moj: 11 let, 20€ na mesec, ki jih porabi za računalnik (kupuje igre) in za v trgovino, kako si sam razporedi.

Lp

10 let, nič redne žepnine. Kar nabere ob rd ali godu.

skoraj 11 let.. dobi pa okoli 20€ / mesec, katere hrani za novo športno kolo …

Veš kaj bi priporočala. Kar dobi od rdjev itd dajte za varčevanje. Ko bo starejši se nikoli ne ve za kaj vse mu bo prišlo še kako prav. Nikoli se ne ve.

Veš kaj bi priporočala. Kar dobi od rdjev itd dajte za varčevanje. Ko bo starejši se nikoli ne ve za kaj vse mu bo prišlo še kako prav. Nikoli se ne ve.
[/quote]
Ja, če bi kdo za rd kaj dobil. Naši 3-je nimajo žepnine, enostavno nam je pomemben vsak €!
Včasih so žepnino imeli, tudi privarčevano otroci in midva z možem. A zgodili so se neplačniki in še neki nepredvideni dogodki in vsi prihranki so šli. Sedaj se komaj prebijamo iz meseca v mesec. Zato žepnine pač ni.

Nekateri starši mislijo, da je žepnina nekaj nujnega, obveznega. Ni. Mnogi je sploh nimajo.

Seveda ni nujna, je pa odlična metoda, ki otroka nauči razpolaganja z denarjem. Imaš nek znesek, ki ga lahko zapraviš ali daješ na kup in si nato kupiš nekaj večjega oz. porabiš, ko rabiš. Lahko je žepnina tudi samo en evro ali dva.

Pri nas sicer otroci dobivajo trenutno 10 evrov na mesec, so pa osnovnošolci. Nekaj let nazaj so dobivali po 5 evrov, ko bodo šli v srednjo šolo bo pa 15 ali 20, bomo še videli. So pa se vsi preko žepinine naučili varčnosti, vedo, da se jo ne splača zapraviti za neumnosti

A samo 20€ dobi zepnine??? Jas dajem hcerki priblizno 80-100€ na mesec (15let)

120€ na mesec – 17let

In se čudite, da kadijo, pijejo, se drogirajo? Le od kje jim denar….Aja, da se učijo ravnati z njim.

Slabo….

Nujna je v primeru, da želiš otroka naučiti delati z denarjem. V današnjem času je to nujno potrebno.


Samo 20€? Najbolje, da za žepnino dam tretjino plače ali kaj?

toliko meni ostane denarja za hrano, ko plačam položnice. Res zaboli srce.
Ogromno.

New Report

Close