Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predšolski otroci že brskajo po mobitelih in tablicah. Nenormalno!

Predšolski otroci že brskajo po mobitelih in tablicah. Nenormalno!

Groza, kam gre ta svet. Me kar zmrazi, ko vidim otroka, ki sploh še v šolo ne hodi, da že brska po mobitelih in tablicah. Katastrofa! Kaj bo sledilo, ko bodo ti otroci pubertetniki?? No, saj otrok ni kriv. Krivi so starši, ki si tega naziva sploh ne zaslužijo! Namesto, da bi se ukvarjali z njim, mu raje dajo v roko tablico. Samo, da imajo oni mir. Bolno! Ne bi iz muhe slona delala, če bi se sem ter tja našel tako zblojen starš. Ampak to je na žalost dandanes zelo razširjeno! Temu bi lahko že rekli družbeni problem.

To bi nas moralo veliko bolj skrbeti, ne pa da se ukvarjamo z nepomembnimi malenkostmi, kot je ta migrant.

Vedno slabše bo, tehnologija nas poplavlja iz vseh strani. Ne samo predšolski, vsi mi smo preveč obsedeni s tehnologijo in kar nam prodajajo na teh enkrančkih.

Za hec vprašaj predšolske otroke če poznajo ta znak in kaj pomeni, pa boš videla rezultate;)
[img][/https://yt3.ggpht.com/-v0soe-ievYE/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/OixOH_h84Po/s900-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpgimg]

tega sem mislila
[img]https://yt3.ggpht.com/-v0soe-ievYE/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/OixOH_h84Po/s900-c-k-no-mo-rj-c0xffffff/photo.jpg[/img]

Se strinjam, to je grozno. Preden se zavemo, jih doseže preko tehnologije ateistična propaganda in naslednja posledica bo, da bodo cerkve popolnoma prazne, gospodje župniki pa lačni. To moramo preprečiti!


In zakaj bi nas to moralo skrbeti? Če so danes taki časi pač. Tebe je pa pač čas povozil.


Grozno res. Sem videla že dojenčka 10 mesec starega, kako to brska po tablici in vsak dan bolj potem to obvlada, normalno to res ni niti malo.

Starši se premalo zavedajo, da e-naprave v dobi dojenčka in malčka slabo vplivajo na razvoj možganov.
Naredijo pa tudi odvisnost od teh stvari in odtujenost od realnega sveta.
Je pa res, da imajo potem starši mir pred otrokom…

Mir pred otrok ja, zakaj jih pa potem imajo, če želijo mir pred njim jih naj nimajo in je eeee


Grozno res. Sem videla že dojenčka 10 mesec starega, kako to brska po tablici in vsak dan bolj potem to obvlada, normalno to res ni niti malo.
[/quote]

Ja ja res strašno že v porodnišnici ko se rodijo otroci brskajo po internetu hahaha…

Hja…imajo jih zaradi okolice, ker se to tko spodobi oz. je prav…

Moj najstnik je tudi že kot predšolski imel iPod-a, danes počne stvari, za katere večina vas ne ve da sploh obstajajo, vmes počne pa še 1001 drugo stvar in kot opažam, mu informacije z neta prej koristijo kot škodijo.
pomembno je ravnovesje, za ekrani in tudi sicer.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Svet, se pač spreminja, tudi jaz se ne strinjam z vsem ampak tako pač je. Če bodo čez 50 let vsi ljudje hodili po rokah pa pač bodo. Za generacijo mojega očeta so vsi govorili da bo propadla in z njo cel svet ker so pri 20ih imeli dolge lase in prepevali punk pesmi pa očitno ni propadel.
Če se kdo ne strinja z otrokovim 20urnim gledanjem po telefonu je to njegova stvar, ne vem pa zakaj je to potrebno povezovati s koncem sveta.

Primerjaš punk in dolge lase s socialnimi omrežji, telefoni in tablicami.

Bravo! Brithen pa ravno nisi kajne.

Točno tako. Danes starši otrokom nakupijo vse mogoče “gadgete” samo zato, da imajo mir pred njimi.
Potem pa imaš otroke, ki še v nevem katerem razredu osnovne šole ne znajo osnovnih stvari kot so zavezati si čevlje, obrisati si nos, da bi se znali sami obleči bundo, oviti šal, pokriti se kapo je pa itak utopija. Da ne govorim o tem, da nekateri še ko pridejo v srednjo šolo ne znajo poštevanke, ne znajo uporabljati kalkulatorja (niti osnovnih operacij) in še marsikaj. Ampak še kako pa znajo poiskati novo igrico ali pa posneti 10 selfijev pred špeglom za na instagram.

Ja, tako je to danes. Otrok s tablico v roki, mama pa dela njegove domace naloge, potem pa jamra, koliko dela ima s solo.

Resno, tehnologija ogroza custveni, mentalni in dusevni razvoj otrok, zavira razvoj njihovih komunikacijskih sposobnosti, zmanjsuje njihov besedni zaklad in zavira njihovo vkljucevanje v druzbo.

Starši silijo par mesečne dojenčke, da gledajo v mobitel. Opazujem jh vsak dan in se sprašujem kakšni čustveni invalidi bodo postali ti otroci.
Ker je enostavneje, kot dvigniti rit in otroku kaj pokazati.

ni jasno,da ta hipnotiziranost in omama sveta v ekranih pelje do bodocih narkomanov ker bodo ze meli od starsev ustvarjeno platformo za odvisnost.

Avtorica, in kdo ti misliš da si, da lahko govoriš take bedarije… če ima 5letnik v roki telefon si ne zasluži biti starš. Halo no. Umir se mal.
Pa ne spadam v skupino mam, ki porinejo tablico pod nos enoletniku. Sodila pa ne bom. In če se to naredi nekje v zdravstvenem domu, medtem ko mama ze ne vem koliko časa čaka, ima slab da, njeno mamo v bolnici in še en kup sranja, za višek pa še histeričnega otroka, ker je bolan…potem ja, bi mu ponudila svoj telefon, da si kupim 5 min miru. Pa če sem v tvojih bednih očeh 100x slaba mama.
Vecina vas zna samo še obsojat. Same cistunke.
In kaj bo v puberti z ottokom, ki je kot 5letnik tipkal po tablici… aja poleg drugis stvari bo še računalniško pismen. Ja cela katastrofa no.

[img]https://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2015/04/smartphone-addiction-illustrations-cartoons-32__605.jpg[/img]

Pred 30 leti si tudi imel otroke, ki so cele dneve viseli pred TV, prišli iz šole, vrgli torbo v kot in bili do večera pred tv, dan na dan. Pa so zdaj odrasli brez nekih specifičnih posledic.

Telefoni, tablice, igre, internet – to vsaj zahteva nek imput, odločitve. Ni le pasivno sedenje pred ekranom. S tega vidika so telefoni celo korak na bolje.

New Report

Close