Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prevod iz hrvaščine

prevod iz hrvaščine

Prosim tiste, ki ste prišli iz bivših južnih republik za prevod nekaj besed iz hrvaškega jezika (ali pa srbskega…ne vm, ker ne ločim tega). Namreč danes želim peči eno pecivo po receptu v hrvaškem jeziku, pa mi nekaj ni jasno.

Prosim za prevod naslednjih besed:

-kašikica ( iz recepta: 3 kašikice ulja – predvidevam, da so to žličke (ali žlice) ?)
-tečni ( iz recepta: tečni med – je to tekoči med?)
-škrobno brašno (kakšna moka je to – gladka ali pa škrob’)
-ocet (je to kis? Ker mi je malo čudno, da bi v pecivo dali kis…)

Res prosim za pojasnilo od tistih, ki odlično obvladajo hrvaški jezik.

Hvala, hvala….

ja, vse si razumela, škrobno brašno je pa škrobna moka

vse imaš prav, edino škrobno brašno ne vem kaj je, tudi po slovensko ne vem kakšna je škrobna moka?

nova
Uredništvo priporoča

Vzami gustin, tako smo včasih rekli. Gre za koruzni škrob. Kilska pakiranja imaš v kitajski trgovini. Tam kupujem za šumeče kopalne kroglice.

Btw recept je v srbskem j., hvaško je žlička “žličica”, kašika je srbsko..

Hmmmm… Nisem cisto preprican, a bi stavil na eno izmed bosanskih narecij.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hmmmm… Nisem cisto preprican, a bi stavil na eno izmed bosanskih narecij.
[/quote]

Lea39 ima delno prav. Hrvaško se reče žlica in ne kašika.

Gre pa za bosansko zadevo, ker mislim, da Srbi kis rečejo “sirče”. :)))

Je škrobna moka mogoče gustin, jedilni škrob?

Tako je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Je škrobna moka mogoče gustin, jedilni škrob?
[/quote]
prav imaš, to je to

pa tudi brez gustina gre
Če nimaš pri roki gustina, je najboljši približek prašek za puding ali pa mehka bela moka (čeprav ni isto, moke je treba malo več).

Lea39 ima delno prav. Hrvaško se reče žlica in ne kašika.

Gre pa za bosansko zadevo, ker mislim, da Srbi kis rečejo “sirče”. :)))
[/quote]

Bosance sem pa čist pozabla! 🙂
Toliko v tekstu pa še jaz ne razlikujem, razlikujem šele ko slišim (bosanščino, srbščino, hrvaščino)..

Bosance sem pa čist pozabla! 🙂
Toliko v tekstu pa še jaz ne razlikujem, razlikujem šele ko slišim (bosanščino, srbščino, hrvaščino)..
[/quote]

Kako bolan mor’š nas Bosance zaborav’t? Joj, čekaj samo, da te jednom do’vatim, ne’š više nikad zaborav’t Bosance ‘poment. :-)))

Kako bolan mor’š nas Bosance zaborav’t? Joj, čekaj samo, da te jednom do’vatim, ne’š više nikad zaborav’t Bosance ‘poment. :-)))
[/quote]

Jarane, ja mislim da je već skontala. :))

Kako bolan mor’š nas Bosance zaborav’t? Joj, čekaj samo, da te jednom do’vatim, ne’š više nikad zaborav’t Bosance ‘poment. :-)))
[/quote]

:-)))

Meni so btw Bosanci, Sarajlije zelo simpatični.
Nisem sicer iz teh koncev, imam, moja starša, nekaj dobrih prijateljev iz Bosne.
Tisti, ki so se imeli priliko v bivši državi tam šolat, so se pomoje imeli najbolje.
Jaz sem žal premlada, za to obdobje.
Mi je pa nekoč ena starejša kolegica, iz Bosne, pripovedovala kaj so počeli v srednji in na faksu v Sarajevu in zdaj ne vem, ali je samo zelo barvito opisovala, ampak na koncu sva obe imeli mokre oči.. 🙂

Bila sem pa tam na filmskem festivalu, desetletje nazaj, in kljub vsej podrtiji, “spremenjenemu vzdušju”, so še vedno ful prijazni ljudje..Sarajlije..

Jarane, ja mislim da je već skontala. :))
[/quote]

Znaš ti, koju imamo mi i Slovenci zajedničku osobinu? Aj’da se kladimo, da pojma nemaš. E pa mi Bosanci volimo ovako izvod’t viceve na naš račun. A bogami i Slovenci vole izvod’t viceve na naš račun.

😉

Znaš ti, koju imamo mi i Slovenci zajedničku osobinu? Aj’da se kladimo, da pojma nemaš. E pa mi Bosanci volimo ovako izvod’t viceve na naš račun. A bogami i Slovenci vole izvod’t viceve na naš račun.

😉
[/quote]

Hahaha, dobra!

Znaš ti, koju imamo mi i Slovenci zajedničku osobinu? Aj’da se kladimo, da pojma nemaš. E pa mi Bosanci volimo ovako izvod’t viceve na naš račun. A bogami i Slovenci vole izvod’t viceve na naš račun.

😉
[/quote]

Btw, a sta gledala Đurologiju?
Priporočam! 🙂

Btw, a sta gledala Đurologiju?
Priporočam! 🙂
[/quote]

Nisem, a to se da dobiti na netu?

Nisem, a to se da dobiti na netu?
[/quote]

Verjetno ne, ker je predstava v živo..v bosanskem j…seveda, če vama je bosanski humor blizu in razumeta jezik (kar predvidevam, da je oboje pritrdilno)..
Jaz sem jo gledala v Opatiji, kasneje pa so bile predstave tudi po Sloveniji, Srbiji..

http://www.delo.si/kultura/oder/deloskop-izpostavlja-Durologija.html

Verjetno ne, ker je predstava v živo..v bosanskem j…seveda, če vama je bosanski humor blizu in razumeta jezik (kar predvidevam, da je oboje pritrdilno)..
Jaz sem jo gledala v Opatiji, kasneje pa so bile predstave tudi po Sloveniji, Srbiji..

http://www.delo.si/kultura/oder/deloskop-izpostavlja-Durologija.html
[/quote]

O.k., hvala za link. :)))

New Report

Close