Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravniški pregled za službo- ni primeren

zdravniški pregled za službo- ni primeren

ko po dolgem času iskanja, dobiš možnost za zaposlitev, pa ne narediš zdravnišlega pregleda, kakšne pravice imaš (še) na zavodu za zaposlovanje in socialni.

Sam se počutim čisto uredu, od škodljivih razvad pa je kajenje, delovno mesto pa tudi ni nič posebnega.

Star pa sem 50+

Odvisno od delodajalca,kake pogoje ima.Če ne želi kadilcev,zdravniškega pregleda ne boš opravil.Drugače pa so ti rekli kaj je lahko problem mogoče holesterol,visok pritisk,srčne težave?
V nasprotnem bi rekel,da gre za korupcijo.Na zdravniški pregled se lahko pritožiš in ga greš ponovno opravljat,verjamem,da boš naredil takrat,saj boš za ponovni pregled moral moral sam plačat in bo račun visok,ker bodo prisotni trije zdravniki (2 kot komisija).

V Veržeju je super zdravnik in pregled košta 50 evrov. Pejt tja in ne govori da imaš drugod probleme…. in ne govori, da delodajalec ne mara kadilcev! Pač idi samoplačniško in samozavestno tja pa boš naredil, garantiram! Držim pesti in toje lepa slika, zakaj narod plačuje zavarovanje vse življenje zase, zato, da ko prideš do dela, da te vržejo na zdravniškem taki, ki so zame mesarji, ne zdravniki…. Ki niso vredni da jim rečeš človek, kaj šele da ješ zdravila ki ti jih predpišejo, naj jih bo sram in upam da dobijo kmalu svoje preko svojih otrok ali kje drugje…. amen. (karma)

nova
Uredništvo priporoča

Avtor, posvetuj se z zavodom, da se oni pogovorijo z delodajalcem, ker lahko da kljub zdravstvenim težavam, ki praviloma ima vsak po 50. letu kako, še vedno nemoteno opravljaš delo in ne predstavljaš rizika za delodajalca. tako da se dajo potem te zdravniške zadeve malo priredit temu, kaj je ključno in kaj ni.

V ambulanti, ki je najbrž ni več. Pridem na pregled, sestra me sprejme, me sprašuje, nekaj metrov stran pa ena baba zgoraj brez na ekg priklopljena. Zasebnost pacientov, pa to.:)

V tej državi nobeden več ne ve, kaj bi sploh rad. Oblast bi nam najraje podaljšala delovno dobo do osemdesetega leta in hkrati tuhta, kako speljati delavno zakonodajo, ki bi omogočala čim lažje odpuščanje; dohtarji propagirajo čim daljšo delovno aktivnost in hkrati na zdravniških pregledih ljudi označujejo za delovno nesposobne; delodajalcem so prestari za zaposlitev vsi nad štirideset, mladi neustrezni, ker nimajo izkušenj, potem pa jamrajo, da doma ne najdejo delavcem in jih morajo iskati dol po Balkanu.

Pri nas firma določi dohtarja za službeni zdravniški pregled. Ne moremo zbirati sami h komu bi šli na pregled. Tud firma dobi račun direkt.

Ne morejo. Ti si lahko sam prosto izbereš, kam greš. Ne vem pa, kdo plača v tem primeru.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne morejo. Ti si lahko sam prosto izbereš, kam greš. Ne vem pa, kdo plača v tem primeru.
[/quote]

Ne ne moreš si, razen mogoče v kakšnih določenih poklicih. Delodajalec ima pogodbo z določenim zdravnikom, ki je tudi naredil oceno tveganja za določeno delovno mesto.

Tezko verjamem, da samo zaradi kajenja nisi dobil zdravniskega, ce pravis, da delovno mesto ni nic posebnega ..

Ne ne moreš si, razen mogoče v kakšnih določenih poklicih. Delodajalec ima pogodbo z določenim zdravnikom, ki je tudi naredil oceno tveganja za določeno delovno mesto.
[/quote]

Znan je primer javne uslužbenke, ki ni šla delati pregleda k ‘uradnemu’…delala pa je na sodišču…no, hoteli so jo zaradi tega vržti iz službe, ampak se je izkazalo, da ne bo šlo.

Vsakdo ima možnost poiskati drugega zdravnika, če ni zaupanja med njim in dohtarjem, to je temeljno načelo, pa naj ti pokažajo papir, po katerem ne moreš drugam…

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Kje je napisano pri katerem zdravniku opravljaš službeni zdravniški pregled, na katerega te napoti in ga tudi plača delodajalec?

So to notranja pravila podjetja ali je zakonsko urejeno?

Če me delodajalec napoti k svojem zdravniku, na osnovi česa lahko jaz izberem drugega?

Tudi jaz se sprasujem, zakaj ni naredil zdravniskega, ker samo kajenje ne bi smelo vplivat na opravljen zdravniski pregled.
Kajenje je lahko prepreka pri delodajalcu, ne pa pri zdravniskem.

Mi imamo v sluzbi redne zdravniske preglede in ko kaj ne stima, smo obvesceni, pa ceprav gre le za premalo dioptrijo na ocalih ali kake minimalno povisane vrednosti v krvi/urinu – pac pise, da svetujejo obisk zdravnika.
Torej sklepam, da so morali obvestiti, zakaj zdravniski ni opravljen, saj je to konec koncev alarmantno za nekoga, ki nima zdravstvenih tezav!

Delodajalec mora imeti Izjavo o varnosti z oceno tveganja na delovnih mestih, ki jo sestavita strokovni delavec v sodelovanju z izvajalcem medicine dela ( Strokovni delavec je oseba, ki mu delodajalec poveri naloge iz področja varnosti in zdravja pri delu in ima opravljen strokovni izpit iz varnosti in zdravja pri delu.). In v izjavi je opredeljeno tudi, kaki pregledi, kako pogosto in pri kom se opravljajo.

Znan je primer javne uslužbenke, ki ni šla delati pregleda k ‘uradnemu’…delala pa je na sodišču…no, hoteli so jo zaradi tega vržti iz službe, ampak se je izkazalo, da ne bo šlo.

Vsakdo ima možnost poiskati drugega zdravnika, če ni zaupanja med njim in dohtarjem, to je temeljno načelo, pa naj ti pokažajo papir, po katerem ne moreš drugam…
[/quote]

Zanimivo, če je res, še nisem slišal za tak primer.

Tudi jaz se sprasujem, zakaj ni naredil zdravniskega, ker samo kajenje ne bi smelo vplivat na opravljen zdravniski pregled.
Kajenje je lahko prepreka pri delodajalcu, ne pa pri zdravniskem.

Mi imamo v sluzbi redne zdravniske preglede in ko kaj ne stima, smo obvesceni, pa ceprav gre le za premalo dioptrijo na ocalih ali kake minimalno povisane vrednosti v krvi/urinu – pac pise, da svetujejo obisk zdravnika.
Torej sklepam, da so morali obvestiti, zakaj zdravniski ni opravljen, saj je to konec koncev alarmantno za nekoga, ki nima zdravstvenih tezav!
[/quote]

Ja, obvescena si ti kot clovek, ki je opravljal pregled, izvide in mnenje ti posljejo domov. Delodajalec o tem izvidu ni obvescen, on dobi samo izpolnjeno mnenje, ali tvoje zdravstveno stanje ustreza ali ne (vem, ker jaz pri nas skrbim za to).

Če prav razumem avtorja, mu je zdravnik napisal , da ni sposoben za delo.

Zdravnik mora imeti dolbre razloge za tako ravnanje in zagotovo so tudi napisani ali podani razlogi.

To je drugo, kot če poda pozitivno spričevalo, domov ti pa pošlje, da imaš povišan holesterol, tlak in da priporoča da shujšaš.

Kako pa izgleda zdravniški pregled za direktorje? Tam pa verižno kajenje, alkoholizem, naglušnost, slabovidnost, srčno popuščanje in podobno najbrž ne predstavljajo neke resne omejitve za sedenje v limuzinah, dragih restavracijah, razkošnih hotelih in udobnih pisarnah.

Barca, če prav razumem, če me delodajalec napoti k svojemu zdravniku s katerim ima pogodbo, jaz ne morem izbrati drugega, drži?

Me je zmedla ena gor kjer piše, da greš lahko k drugemu zdravniku (ni sigurna glede plačila).

Ker je uvodni del malo nejasno zapisan, je možno tudi, da se delodajalec zgolj izgovarja na zdravniški pregled, dejanski razlogi so pa drugje.
Npr. raje jemljejo mlajše, ker so cenejši (ni dodatkov in ugodnosti na minulo delovno dobo), kar je seveda protizakonito, proti ustavno.. a se na ta način “izmažejo”.

De omnibus disputandum..

Barca, če prav razumem, če me delodajalec napoti k svojemu zdravniku s katerim ima pogodbo, jaz ne morem izbrati drugega, drži?

Me je zmedla ena gor kjer piše, da greš lahko k drugemu zdravniku (ni sigurna glede plačila).
[/quote]

Ne, vedno lahko izberete drugega zdravnika, samo potem ste dolžni sami poravnati stroške pregleda.

De omnibus disputandum..

Zakaj mislite,da imajo dlodajalci pogodbe?Da ko se te želijo znebiti,te napotijo na zdravniški pregled,z zdravnikom se zmeni,zdravnik vas označi za nesposobnega in lepo in adijo služba.


tole pa ne gre kar tako… tole tako pade na sodišči, da taki delodajalec in dohtar, ki si to privoščita, bosta lahko kar sama brez službe

Sanjajte. Danes je večina medicincev dela privat, drug drugemu so konkurenca. Ravno se bo šel zaradi enega naročnika ( delodajalca) za.jebavat in tvegal izgubo licence, kaj ste nori?

Da ne narediš zdravniškega, mora po moje biti kaj več, kot samo cigareti. Ne bom ugibala, samo na izvidu ti piše, kaj ni ok in tudi zdravnik ti pove, zakaj spričevala ne bo podpisal.
Velikokrat gre za alkohol, mogoče je to pri tebi problem? Poštimaj to, kar je razlog in čakaj na novo delo. Pa reši se vseh odvisnosti. Zaradi zdravja in denarja. To je najmanj, kar lahko narediš, če si res želiš službo.

New Report

Close