Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kazenska – ponarejanje listine

Kazenska – ponarejanje listine

Na sodišču poteka kazenski posopek, zoper osebo, ki mi je povzročila škodo. Postopek na sodišču je začet po zaključku preiskave, ki jo je opravila policija.

Ker se gre za kaznsko dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti, imam nekaj vprašanj. Prosim vse, ki kaj veste o tem, da mi odgovorite.

Glede na to, da je preiskava potrdila moje sume in je sedaj zadeva na sodišču, me zanima naslednje;

Ali mi bo sodišče poslalo vabilo za pričanje (ali pa bo že izjava na policiji dovolj)? Namreč v nabiralniku me je čakalo obvestilo, da je preiskava zaključena in da je postopek že na sodišču in da je tam že od oktobra.

Ali lahko odvetnik, ki ga pooblastim, zaprosi za vpogled v končano preiskavo?

Koliko časa poteka sojenje, če je zadeva na sodišču v manjšem kraju?

Ali je sojenje zgolj formalnost, kjer se odloči samo o kazni, glede na to, da je preiskava že opravljena in so moji sumi potrjeni?

Hvala vsem za odgovore.

Lep pozdrav 🙂

Ali se lahko krivec, reši na sodišču in odide brez kazni (če je predhodna preiskava, kazensko dejanje potrdila)?

Toliko vprašanj a nič odgovorov 🙁

Lep pozdrav

Po katerem clenu nja bi bilo kaznivo dejanje? Ce je pristojno okrajno sodisce, lahko izdajo tudi kaznovalni nalog in se resi brez glavne obravnave, ce obtozenec ne ugovarja…oskodovanec dobi pravnomocno sodbo,
ce je zadeva na okroznem sodiscu, razpisejo predobravnavni narok, kjer tudi lahko obdolženi prizna krivdo in ni glavne oobravnave, ce ne prizna krivde, pa razpisejo glavno obravnavo…oškodovanec je obvescen…

nova
Uredništvo priporoča

Gre se za: Ponarejanje listin, 251. člen (1 odstavek), KZ-1

V tem primeru je pristojno, Okrožno sodišče.

Obdolženi, krivde ne bo priznal. Se zavedam, da bo poskušal na vse načine se rešiti.

Dejstvo pa je, da obstaja ponarejena listina in je celo podpis ponarejen. Zato upam, da se bo zadeva pravično in hitro razrešila.

V našem sodnem sistemu ni nič hitro, še manj pošteno. 🙁 žal

Variant je malo morje, preveč za pisat tu.

Potem pa prosim za najbolj verjetne. Dejstvo je, da je opravljena preiskava, ki je potrdila sum. Tožilstvo je potem zadevo predložilo sodišču.

Kaj lahko pričakujem?

Če je preiskava končana in sum potrjen, potem sledi glavna obravnava. Kdaj, samo bog ve, koliko se bo vleklo je odvisno od idej storilca za zavlačevat, lahko se bo končalo hitro, lahko več kot pet let. Načeloma bi morala pričati na sodišču v dvorani. Verjeyno si pred preiskovalnim že v preiskavi . itd…..

5 let pa bi bilo preveč. Ne verjamem, da bi sodišče v primeru, ko se postopek začne po uradni dolžnosti, potrebovalo toliko časa. Mogoče bi to šlo, če bi bila zasebna tožba a to ni v tem primeru.

Dejstvo je, da so dokazi pridobljeni v sami preiskavi, ki je končana. Po moji logiki, bi moralo sodišče izdati le sodbo. A nisem pravnik in ne vem kako to poteka v resnici….

Najbolj me je strah, da bi krivec za mojo škodo, odšel nekaznovano.

Če sem prav prebrala, je zadeva pri okrožnem sodišču v manjšem kraju, kar ne more biti res, saj so okrožna sodišča samo v večjih krajih po Sloveniji.

Postopek poteka takole: Sodišče bo glede na vrstni in prednostni red razpisalo predobravnavni narok, na katerega bo vabljen obdolženec in ti tudi. Če bo priznal očitano krivdo, ki je ni dolžen priznati, lahko se zagovarja z molkom,bo izdana sodba na podlagi priznanja. Le ta je lahko nižja kot kasneje v dokaznem postopku. Če ne bo priznal bo razpisana glavna obravnava in sprožen dokazni postopek. Ti boš zagotovo ponovno zaslišana in tudi druge priče, če o tem dogodku kaj vedo in so bile že tudi v preiskavi zaslišane. Kazenske zadeve se kar dolgo vlečejo, ne bo tako hitro rešeno, več let traja. Seveda lahko pooblaščen odvetnik vpogleda v spis.

Če bi se storilec želel pogoditi, bi to naredil že na tožilstvu pred uvedbo preiskave.

Ponavadi ponarejajo listine ali zlorabljajo podatke tisti,ki imajo na policiji in sodišču zveze.

Sam sem prijavil zlorabo identitete,kjer se je tudi pod mojim imenom priznavala neka kazniva dejanja.Jaz skoraj 2 leti nisem vedel zakaj in o čem se gre,dokler me ni prijateljica napadla,da me bo tožila.Ko sem videl,kaj bi naj jaz vse počel,sem šel do policije prijavit.Takoj sem dobil po smsih od krivca sporočila,da bom najebal.Tako se je tudi sam izdal.Do sojenja ni nikoli prišlo.Izgubilo se je nekje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dokazov,listin,sedaj pa kje?PP ali na sodišču?S tem da se je med preiskavo ugotovilo,da je človek ki zlorablja listine tudi pedofil in da ima na policiji sorodnike.

Zadeva je sedaj že tako stara,da je zastarala,krivec pa naprej zlorablja identiteto in pedofilijo.

Upam da se ti bo dobro izteklo,če ne,pol pa veš ali pa si lahko misliš zakaj.

Jaz pa sem izpadel krivec in lažnivec.

Nimam potrebe po laganju. Okrožno sodišče je v Celju. Če ne verjameš, pa si poglej.

Celje ni veliko, kot Ljubljana in podobna mesta. Je manjše….

Ponavadi ponarejajo listine ali zlorabljajo podatke tisti,ki imajo na policiji in sodišču zveze.

Sam sem prijavil zlorabo identitete,kjer se je tudi pod mojim imenom priznavala neka kazniva dejanja.Jaz skoraj 2 leti nisem vedel zakaj in o čem se gre,dokler me ni prijateljica napadla,da me bo tožila.Ko sem videl,kaj bi naj jaz vse počel,sem šel do policije prijavit.Takoj sem dobil po smsih od krivca sporočila,da bom najebal.Tako se je tudi sam izdal.Do sojenja ni nikoli prišlo.Izgubilo se je nekje 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dokazov,listin,sedaj pa kje?PP ali na sodišču?S tem da se je med preiskavo ugotovilo,da je človek ki zlorablja listine tudi pedofil in da ima na policiji sorodnike.

Zadeva je sedaj že tako stara,da je zastarala,krivec pa naprej zlorablja identiteto in pedofilijo.

Upam da se ti bo dobro izteklo,če ne,pol pa veš ali pa si lahko misliš zakaj.

Jaz pa sem izpadel krivec in lažnivec.
[/quote]

Mi je zelo žal, da se vam je to zgodilo 🙁

V tem primeru je zadeva še – sveža, če se lahko tako izrazim. Je pravočasno odkrita.

Se bo na koncu videlo, kaj se bo zgodilo. Upam, da bo pravica dosežena. Pravijo, upanje umre zadnje….

Ponarejanje listin je izmed gospodarskih kaznivih dejanj eno najlažje dokazljivih (materialni dokaz) in posledično tudi eno tistih, kjer se najlažje doseže obsodbo. Tisto, ko nekdo piše o vezah na policiji itd, so buce. V kazenskem postopku ti pomagajo veze na tožilstvu ali pa na visjem in vrhovnem sodišču….


Jp, malo morgen pa tako lahko dokazljivo. 🙂 Če pa že res je, pa zanjo anstat kake procesne napake, ki dokaze izničijo. Ne vem sicer kaj avtorica sploh blodi. Odvetnika ne rabi, ker jo zastopa tožilec v njenem imenu. Procedura ni vedno taka po abecednem redu, tako da če je na sodišču, potem bo glavna obravnava. Ni pa nujno, da se je obdolženi do sedaj karkoli izrekel in ga je kdo sploh o čem kaj obvestila ali vprašal. To pri nas ponavadi kar izpustijo in za ovadbo izve šele, ko je v kazenskem postopku ali če je ta zavržen.

Predstav aavtorice, da bo sodišče le potrdilo kazen je pa popolnoma zmotna. Tožilstvo je eankovredna stranka v postopku kot obdolženec, tako da bo tožilstvo moralo dokazat krivdo, če ko na začetku obravnave obdolženec ne bo priznal in se bo izjasnil, da ni kriv.


Jp, malo morgen pa tako lahko dokazljivo. 🙂 Če pa že res je, pa zanjo anstat kake procesne napake, ki dokaze izničijo. Ne vem sicer kaj avtorica sploh blodi. Odvetnika ne rabi, ker jo zastopa tožilec v njenem imenu. Procedura ni vedno taka po abecednem redu, tako da če je na sodišču, potem bo glavna obravnava. Ni pa nujno, da se je obdolženi do sedaj karkoli izrekel in ga je kdo sploh o čem kaj obvestila ali vprašal. To pri nas ponavadi kar izpustijo in za ovadbo izve šele, ko je v kazenskem postopku ali če je ta zavržen.

Predstav aavtorice, da bo sodišče le potrdilo kazen je pa popolnoma zmotna. Tožilstvo je eankovredna stranka v postopku kot obdolženec, tako da bo tožilstvo moralo dokazat krivdo, če ko na začetku obravnave obdolženec ne bo priznal in se bo izjasnil, da ni kriv.
[/quote]

Nič ne blodim. Odvetnika še nimam. Vem, da me zastopa tožilec. Ker pa ni bilo v obvestilu tudi izledka preiskave , ampak samo, da je zadeva šla naprej na sodišče ter dva člena KZ,
je logično vprašanje ali za vpogled v rezultate preiskave, potrebujem odvetnika, ki ga moram pooblastiti.

Če bi bil nedolžen, bi se ovadba zavrgla in ne bi šlo naprej na sodišče.

Nič ne blodim. Odvetnika še nimam. Vem, da me zastopa tožilec. Ker pa ni bilo v obvestilu tudi izledka preiskave , ampak samo, da je zadeva šla naprej na sodišče ter dva člena KZ,
je logično vprašanje ali za vpogled v rezultate preiskave, potrebujem odvetnika, ki ga moram pooblastiti.

Če bi bil nedolžen, bi se ovadba zavrgla in ne bi šlo naprej na sodišče.
[/quote]
Ah , to pa ni res. Ne gre vse skozi kar tožilstvo da naprej in obratno, marsičesa tožilstvo ne da naprej, kar bi moralo. Ne rabiš odvetnika, lahko sama povprašaš. Ne bo pa nič iz danes na jutri, boš o vsem obveščena.

New Report

Close