Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Delitev stroškov, on otroke od prej

Delitev stroškov, on otroke od prej

Kako si delite stroške tisti, ki ste v podobni situaciji:
jaz 1100€ plače, on 900 s tem, da ima on za plačevati preživnino za tri otroke.
Kako bi si delili stroške, če bi zaživeli skupaj?

Hm. Upam, da ti je jasno, da ga boš vzdrževala. Kako pa naj bi si sploh delil stroške, če nima dovolj visoke plače?

In ne imej otroka z njim, ker boš tudi otroka morala vzdrževati sama v celoti. Ker tudi ti nimaš neke bajne plače.

Govorim ti realno in iz izkušenj. Imam partnerja z otrokom od prej in enostavno to tako je. Karkoli več od hrane in položnic je na meni. No, zaenkrat še zmore plačevati bencin in zavarovanje za svoj avto, če je pa kak izreden servis, je pa že kriza.

Skupni stroški, skupni denar, če je zveza resna, sta poročena, stanovanjski problem rešen. Če ne, pa vse nekako ovrednotita in popišita.

Če si v vezi z partnerjem, ki ima že otroke moraš to sprejeti. Pa ne samo, da mora plačevati preživnino ampak tudi, da bodo vedno na prvem mestu, da bodo vsak drugi vikend z vama ter da jih bo vzel seboj na skupni dopust.
Se pravi, da mu jih boš tudi ti s svojo plačo pomagala preživljati. Če ti to ni ok najdi drugega loverja brez prtljage.
Ponavadi se zatakne ravno zaradi denarja. Če bi tvoj fant prinašal domov 2 jurja ali več finančnega problema ne bi bilo oz bi se še ti lahko šlepala na njegov prihodek. Ker bo pa pri vama vedno problem denar se bodo kmalu pokazali tudi drugi problemi, ki ti bodo šli na živce. Npr: njegov otrok bo šel v šolo v naravi in bo moral poleg preživnine nakazati še 100 eur za šolo v naravi plus novo bundo. To pa pomeni, da za vaju ne bo denarja, da gresta čez vikend smučat. Tebi to ne bo pogodu in bo kreg. Ne hvala za tako vezo.

Imaš tudi ti otroke od prej? Če jih imaš, potem lažje razumem, da si izbrala luzerja, ki ima nižjo plačo od tebe in mora plačevati preživnino.
Če otrok nimaš, kje ti je pamet??? Je tudi nimaš? Zakaj si izbrala nesposobnega tipa, ki ga boš morala preživljat?? Si tudi ti tako nesposobna, da ti ni uspelo najti kakšnega boljšega? Mar ima ta tvoj luzer zlatega tiča ali kaj???
Ene ste res kot kokoši in vam ni pomoči.

Ne, nimam otrok.
Ampak ne vem pa kaj je s tabo naraobe, da nekoga,ki ima otroke označiš za luzerja.

Jaz hodim na take dopuste, ki za otroke niso primerni. Tako, da skupnih dopustov z otroci ne bo.
Takrat, ko bo on na dopustu z otroci, bom jaz na potovanju.

In zakaj bi potem živela s takim človekom?
Ostanita vsak na svojem koncu, brez delitve stroškov.

Jaz hodim na take dopuste, ki za otroke niso primerni. Tako, da skupnih dopustov z otroci ne bo.
Takrat, ko bo on na dopustu z otroci, bom jaz na potovanju.
[/quote]
Nam je že vse jasno. Ta tvoj fant je bolj tvoj cimer. Imaš ga zato, da te pokavsa ter plača pol najemnine. Njegovi problemi pa so samo njegovi.


Nam je že vse jasno. Ta tvoj fant je bolj tvoj cimer. Imaš ga zato, da te pokavsa ter plača pol najemnine. Njegovi problemi pa so samo njegovi.
[/quote]

Tebi ni prav nič jasno. Ampak kako bo neki ženski s takim prostaškim besednjakom kaj jasno?
Če te zanima: ne gre za fanta, amapk je že kar dolgo, dolgo moški. Ne plačuje mi nobene najemnine, ker živim na svojem, sama kupila svoje stanovanje. Ne živiva skupaj.

Jaz hodim na take dopuste, ki za otroke niso primerni. Tako, da skupnih dopustov z otroci ne bo.
Takrat, ko bo on na dopustu z otroci, bom jaz na potovanju.
[/quote]

Torej bosta hodila na ločene dopuste? Uh, kako pozitivno to vpliva na en par!
Sarkazem off. Sama si ne predstavljam, da bi hodila na dopuste ali potovanja brez mojega partnerja. Ti pa, kakor želiš.

Torej bosta hodila na ločene dopuste? Uh, kako pozitivno to vpliva na en par!
Sarkazem off. Sama si ne predstavljam, da bi hodila na dopuste ali potovanja brez mojega partnerja. Ti pa, kakor želiš.
[/quote]

Midva že hodiva tako na dopuste. On gre z otroci, jaz grem pa svoje. En del dopusta greva pa skupaj. Že nekaj let.

Jaz ne bi sla v skupno gospodinjstvo pod takimi izhodisci. Kolegica je vzela takega, poleg vzdrzevanja 2 otrok in enega brezposelnega ze odraslega otroka od moza gre iz druzinskega proracuna se za odvetnika za spore z bivso. V glavnem spila privat socialno sluzbo on pa uziva.

Midva že hodiva tako na dopuste. On gre z otroci, jaz grem pa svoje. En del dopusta greva pa skupaj. Že nekaj let.
[/quote]

In ker vama gre tok super, zdaj sprašuješ kako deliti stroške, kajne?

Ne, nimam otrok.
Ampak ne vem pa kaj je s tabo naraobe, da nekoga,ki ima otroke označiš za luzerja.
[/quote]

Ni luzer zato, ker ima iz prejšnje zveze otroke, ampak zato, ker je revež, ki nima nič, očitno bo v tvoje stanovanje prinesel samo svoje premoženje, ki se nahaja med njegovimi nogami.

A ne bi bilo fajn, ko bi ti imela moškega, ki bi imel svoje stanovanje, višjo plačo od tebe, ki bi imel otroke S TABO, ne pa da mora plačevati za otroke od prej in takega, s katerim bi vidva lahko skupaj hodila na dopuste?
Aja, takega moskega nisi bila sposobna najti…

Bo šlo?

Pametna ženska se bo težko znašla v taki situaciji kot si se ti.

V začetku tedna je ena spraševala, da ne dobi nobenega v redu samskega moškega, ampak, da so tisti, ki so samski samo ločenci.
Sledili so samo komentarji, da z ločenimi, ki imajo otroke od prej ni nič narobe, Oh, kako je super in sploh, same pozitivne besede o ločenih moških s prtljago od prej.
Sedaj pa avtorica sprašuje, kako deliti stroške s takim moškim. Pa vse v en glas, da takega moškega s tako nizko plačo, že ne bi sprejele , kako je neumna, da vzame ločenca itd…. ha-ha-haaa

Moje mnenje je vedno bilo in vedno bo enako. Samski brez otrok, naj se med seboj poparčkajo, ločenke in ločenci z otroki od prej pa se naj med seboj poparčkajo, pa ne bo nobenih težav in očitanj en drugemu!!!

Ni luzer zato, ker ima iz prejšnje zveze otroke, ampak zato, ker je revež, ki nima nič, očitno bo v tvoje stanovanje prinesel samo svoje premoženje, ki se nahaja med njegovimi nogami.

A ne bi bilo fajn, ko bi ti imela moškega, ki bi imel svoje stanovanje, višjo plačo od tebe, ki bi imel otroke S TABO, ne pa da mora plačevati za otroke od prej in takega, s katerim bi vidva lahko skupaj hodila na dopuste?
Aja, takega moskega nisi bila sposobna najti…
[/quote]

Revež? Zakaj že je revež?
Ne, ne rabim moškega, ki ima višjo plačo od mene. Sem se sposobna sama preživljat. In ne lovim bogatunov. Verjamem, da ene gledate pri moških samo na keš, ene pa smo sposobne same svoje stroške kriti. In ima svoje stanovanje, če te že zanima. In ne ne želim moškega, ki bi želel otroke z mano. Kot sem že napisala, za pismene seveda, hodiva tudi skupaj na dopuste.
Ne vem no, ampak vedno sem se čudila ženskam, ki se prodajate moškim.

Ja, sem prebrala tisto temo. Tam se je pa pljuvajo po avtorici, da si upam pomisliti, da moški z otroci niso ok za zvezo. Tu pa kot ti praviš: ravno obratno. Dvolične mone pač.

Točno tako. Take so povprečne monklje. Lovijo dece z debelo denarnico, dobro službo, za lastno hiš in vikendom, dobrim avtom. Skoz se bi puščale razvajat z večerjo, s potovanji, same pa nočjo sexat, ker jih glava boli, nočjo fafat, ne znajo kuhat, nič ne bi delale, sam sedele za računalnikom. Pol so pa fouš tistim damam in dekletom ,ki jim je uspelo kaj luloviti in jo pluvajo na forumih (kot Melanijo) Sam pa so grde dbele…. ha-ha-haaaaa

Kje si našla tega luzerja- nevem kje imaš pamet. Najbrž ti ni jasno, kaj pomenijo trije otroci od prej..

Revež? Zakaj že je revež?
Ne, ne rabim moškega, ki ima višjo plačo od mene. Sem se sposobna sama preživljat. In ne lovim bogatunov. Verjamem, da ene gledate pri moških samo na keš, ene pa smo sposobne same svoje stroške kriti. In ima svoje stanovanje, če te že zanima. In ne ne želim moškega, ki bi želel otroke z mano. Kot sem že napisala, za pismene seveda, hodiva tudi skupaj na dopuste.
Ne vem no, ampak vedno sem se čudila ženskam, ki se prodajate moškim.
[/quote]

Meni se ni treba prodajati moškim, ker imam vsaj 2x tako plačo kot ti in tvoj revež. Sem pa za razliko od tebe vseeno toliko pametna, da si ne bi izbrala moškega, katerega bom morala vzdrževati.
Tole tvoje pisanje je samo dokaz, da luzerji pač pašete skupaj.

In od kje ti ideja, da je luzer? A kar tako na pamet ali kaj, ker si nezadovoljna s svojim življenjem, imenuješ druge ljudi za luzerje?

Meni se ni treba prodajati moškim, ker imam vsaj 2x tako plačo kot ti in tvoj revež. Sem pa za razliko od tebe vseeno toliko pametna, da si ne bi izbrala moškega, katerega bom morala vzdrževati.
Tole tvoje pisanje je samo dokaz, da luzerji pač pašete skupaj.
[/quote]

Tvoje pisanje je pa totalni dokaz, da kljub visoki plači, ki jo menda imaš, nisi zadovoljna sama s sabo. POsledično hodiš na MON in žališ ter zmerjaš ljudi, ki jih ne poznaš. Od ženske, ki ima menda visoko plačo, bi pričakovala kaj razgledanosti, kulture, bontona, pameti. Z vsakim postom pa bolj in bolj dokazuješ, da si navadna prostaška, zagrenjena babnica. Saj verejtno veš, da ljudje, ki so zadovoljni s sabo in svojim življenjem ne čutijo potrebe, da žalijo druge ljudi? NO ja, verjeno ne veš, ker razgledanost ni tvoja vrlina.

New Report

Close