Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko denarja za avto?

Koliko denarja za avto?

Koliko bi bili pripravljeni plačati za avto ob npr. povprečni slo plači (malo čez 1000 neto)? Kupil sem avto za 25000 (na kredit), zaslužim malce več, kot je povp. plača – večina mi pravi, da je to noro veliko, da praktično 2 leti delaš samo za avto. Drugih velikih stroškov sicer nimam…kaj mislite, je to res pretiran znesek?

Ker brez avta nimava kaj, sva se odločila da bo en družinski avto nov in bolj varen. Tako da sem ga vzela na kredit in po 5ih letih je bil odplačan. Avto je še sedaj lep, redno servisiran …
Drugi avto ne bi kupovala nov, če že pa ne dam več kot 12000€

Predvidevam, da živiš pri mami in na njenih plečih in da je nakup avtomobila tvoj edini dosežek. Za mene je to bedarija. Avto če si ga vzel na kredit te ne bo stal samo 25000 temveč 30000, plus servisi pri pooblašenih servisih, plus obvezno kasko in boš zmetal v 5 letih 35000 eur avto pa bo takrat vreden samo 10000 eur. Ravno smotrna naložba to ni.

Tudi če bi imela toliko gotovine, ne bi vzela novega avtomobila, ker mi je to res metanje denarja po cesti. Moja zgornja meja je 10.000, par let rabljen.

Glede varnosti – tudi stari avti so varni. In tudi novi niso ultra varni. Pol zvezdice dobijo, če piska, ko se ne pripneš …

Pametno in uveljavljeno pravilo je, da ne plačaj za avto več kot je tvoj letni neto dohodek. Torej ce imas neto mesecne place okrog 1000 evrov, naj ne bi kupoval avta, dražjega od 12.000 evrov. Če si seveda pameten in znaš racionalno ravnati z denarjem. Seveda ti to nisi.

pri taki plači…..bi jaz za avto namenil 6000-8000 eur….

Vsak ima svoje prioritete.Če ti lep in dober avto veliko pomeni , pa če ga lahko odplačuješ – potem nisi sfalil.Ker uživaš vsakič, ko ga pogledaš in ko sediš v njem.
Jaz recimo opažam, da je v zadnjem letu na našem koncu na cesti veliko Minijev.Tistih angleških.Če bi bile okoliščine drugačne – bi ga takoj kupila.Tako pa sem zadovoljna z mojim Fiatom 500 L.Med drugim je pol cenejši…

Avto si že kupil, koliko razumem ? Torej je vseeno kaj menimo. Mnenja bodo tako ali tako deljena.
Hvalabogu, če ti je uspelo kupiti tak avto, in če imaš hišo ali stanovanje pošlihtano… – da ni samo avto TOP dosežek…
Vsak pa rabi avto – to je danes kar nuja… Tako da boš isto vesel avta ti, ki si dal zanj 25.ooo , in isto sem vesela jaz za svoj avto, ki sem dala zanj 1.5oo . – ti si zmogel več, jaz toliko – pomeni pa mi ta moja rjica isto – je moje vse kar sem zmogla .
Tak da , glavno da je tebi ok, ker kredit ostaja tebi – ne nam =)

Ne bi vzel takega kredita. Razen s plačo 2000€ neto

Jejhatana, tole je pa ena Slovenska specifika spet. Jaz sicer vozim avto ki je bil nov za moj letni neto prihodek – ampak sme kupil takrat 6 let starega (zdaj jih bo kmalu 10), ker se mi zdi metanje denarja skozi okno kupiti novo vozilo, recimo.

Sicer je pa to lajko super zajeb – Janez Novak, Računovodja za jurja na mesec kupi, ne vem, Jaguarja XJ, tam okoli 2006, ki je sedaj tam okoli 10k EUR – evo, manj kot letni neto prihodek, zmagal sem… Ampak kaj, ko je potem treba dat avto na servis. Pa valarji so po 170 EUR na kolo. Ba bog ne daj, da se kaksnemi zracni vzmeti kaj zgodi, ker je takoj 2k.

Kupi tisto, kar si lahk privoscis spodobno vzdrzevati.

Če boš kredit lahko odplačeval, zakaj pa ne. S tako plačo se mi zdi 25 jurčkov malo dosti za avto. Kolega je ene 5 let nazaj kupil avto za 17 jurčkov pa je imel takrat okrog 1500€ plače. Tam do/okrog 15 je še nekako, 25 je pa res že malo dosti.

Če imaš stanovanje, urejeno dodatno varčevanje (pravijo, da naj bi vsaj 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače prihranil), dovolj za kvalitetno življenje, potem je to lahko čist smiselen nakup. Seveda pa je odvisno za koliko km na leto in za koliko let kupuješ avto. Jaz kupim nov avto, brez kredita za min 10 let. Če nimam denarja je star prav tako dober. Razmišljam, da se lahko hitro znajdem na dolgotrajni bolniški, z bistveno manjšo plačo in po možnosti še rabiš dodatni denar, da se pozdraviš in to moraš imeti v zavesti, ko si nakoplješ kredit. Za stanovanje je ena stvar, za avto pa čist druga. Če nimaš v rezervi 2000€ si pod stalnim pritiskom. Če uničim svoj avto, moram takoj kupiti novega za nekaj evrov in potem spet šparanje, da bi si privoščila novega. Ampak to je žensko racionalno razmišljanje. Ne spremljam sosedovih avtomobilov, me ne ganejo, sem pa srečna, da nimam kredita. Sem ga imela in je odlično ko sem sedaj brez. Seveda kredit za stanovanje in ne za avto. Yugo je naredil 200000 km brez težav in večjih stroskov. Lp

Taki so pac tipični slovenceljni….tudi oni morajo živeti, pa trgovci tudi…..če bi bilo odvisno od mene, bi vsi trgovci crknili, država pa bo bila stalno v krizi.

Samo tkole bom povedal: ob vseh normalnih stroških s SVOJO bajto, kreditih za bajto, hobijih, psom, kvalitetno preživetega prostega časa v zabavnem, športnem, kulturnem smislu, itd, NOBEN normalen človk ne pomisli na take bedaste cifre za en usran pleh …sploh pa s tako usrano plačo, po možnosti ob otrocih in brezposelnem partnerju…
Ljudje, ki to prakticirate, nimate skoraj nič od lajfa- nič vas ne zanima, nikamor ne greste, nič si ne privoščite, itd…

Vse je odvisno od tega zakaj avto potrebuješ. V kolikor dela vsaj 20k km se valjda ne bo vozil z avtom za 10k. Ko imaš enkrat dober avto vidiš razlike, do takrat pa lahko pametuješ, da je avto za 5k ok.

Tudi odličen avto je v bistvu kar hitro vreden samo 5 k. A takrat pa ni več dober in udoben? Je, a ne. Recimo mazda 5 je nova tam okrog 25 jurjev, deset let stara pa od 5 do 6.

Ja seveda, ker je 10 let stara. Avto ki je nov tudi noma več veliko skupnega z 10 let starim avtom, ki ima preko 250k km.
Tudi odličen avto je v bistvu kar hitro vreden samo 5 k. A takrat pa ni več dober in udoben? Je, a ne. Recimo mazda 5 je nova tam okrog 25 jurjev, deset let stara pa od 5 do 6.
[/quote]

Najbolj se splača kupiti nov avto, ki gre iz prodaje. Mojemu Xsara Picasso je padla cena iz 21.500 na 12.500. Zbiram denar za novega, cirka čez sedem let. Vedno ga kupim z gotovino.


[/quote]

Še enkrat: 10 let star avto, ki je bil kot nov dober in udoben, je tudi kot star še vedno dober in udoben. Zaradi starosti ne postane manj udoben in slabši. Tako da bučke o udobju pač prodajaj sam sebi, ker očitno se ti zdi, da moraš opravičevati posojilo do minimalca, da potem bejbe še na kavo ne moreš peljati oziroma mora ona plačati.

Ti bedak raje ne pametuj preveč…tak avto za 5k € je neprimerljivo boljši od vsakega novega za 30k €…pa ne mi zdej slučajno še o stroških vzdrževanja nabijat , ker ni primerjave …25k razlike je ogromno in ogromna razlika je tud v vseh pogledih kar se avtomobila tiče…

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12534479

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12321240

Ti bedak raje ne pametuj preveč…tak avto za 5k € je neprimerljivo boljši od vsakega novega za 30k €…pa ne mi zdej slučajno še o stroških vzdrževanja nabijat , ker ni primerjave …25k razlike je ogromno in ogromna razlika je tud v vseh pogledih kar se avtomobila tiče…

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12534479

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12321240
[/quote]

Naš ata je vedno rekel, da je starih jajc vedno dost pr bajt.Zato je treba kupiti nove stvari.

Naš ata je vedno rekel, da je starih jajc vedno dost pr bajt.Zato je treba kupiti nove stvari.
[/quote]
Veš, nismo leta 1960, ko si namesto 15 let starega avta dobil samo konja….

Z nekaj čez 1000 evrov neto si ne bi kupla avta za tako vrednost..je čist preveč…povej kolko ti potem, ko plačaš vse položnice, ostane za žure, pijačke, itd.?

Z nekaj čez 1000 evrov neto si ne bi kupla avta za tako vrednost..je čist preveč…povej kolko ti potem, ko plačaš vse položnice, ostane za žure, pijačke, itd.?
[/quote]

Ne hodimo vsi na žure, pijačke. Nekateri smo raje doma! Tisti ki vam žuranje pomen vse ste čudni!

Ne hodimo vsi na žure, pijačke. Nekateri smo raje doma! Tisti ki vam žuranje pomen vse ste čudni!
[/quote]

Pa kdo pravi, da mi žuranje pomeni vse? Mi ne pomeni, mi pa veliko in da bi se zapufala zarad avta, in bi se s tem posledično mogla odpovedat čemu drugemu (tudi žuranju), ne hvala…ti se pa kar daj.

New Report

Close