Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kup primerov žensk brez službe in kar otroka

Default avatar

čudno to res

Marko je napisal/a:
čudno to res je napisal/a:

Vidim, da nisi zaštekala. Kmetovalec ne pomeni biti brezposeln. Kmetovalec ima delo, ima službo, na kmetiji. Torej pišeš o povsem drugačnem primeru.

Sem otrok nepremišljenih staršev in ja, mi je na ta račun hudo, hudo trda predla in vem kaka beda je to, ko se gredo najprej kravca, potem pa štalca namesto obratno.
Vem kako je hudo, ko imajo vsi otroci kopalnice doma, ti pa ne in se ti zaradi tega posmehujejo in tako naprej.
Povej mi, kateri otrok ni zasmehovan v otroštvu? Mislim, da je bil prav vsak.
Mislim, da pojma nimaš o čem govorim.
Veš je bistvena razlika, če se kdo iz tebe norčuje, ker imaš modre spodnjice, namesto zelenih.
Ali pa, če se nate spravijo, ker nimaš doma kopalnice, ker ne moreš na predragi športni dan, ker ne moreš na predragi izlet, ker nimaš kup stvari, ki jih vsi ostali imajo...
Default avatar

čudno to res

Mamamia je napisal/a:
Mislim, da ga ni otroka, ki raje ne bi obstajal kot da ima (začasno) brezposelno mamo.

Sploh pa je biti mama ravno tako zaposlitev, le da plačana ni. Verjemi, da mama, ki ima otroka doma, dela 24 ur na dan, 365 dni na leto. In če ima normalnega moža oz. partnerja, bo ta samo vesel, da imajo njegovi otroci tako skrbno mamo, ne pa da bi ji to očital ali metal pod nos. Hvala bogu, da nekatere družine danes še lahko dajejo prednost otrokom, sploh v teh časih, ko kariere od žensk zahtevajo skoraj celodnevno odsotnost, otroka pa delovne mame vidijo ravno po dve uri dnevno med delavniki, potem pa jih je treba že dati spat...

Majhen otrok ne da nič na firmo svojih oblačil in na drage igrače. Najpomembnejša mu je mama. In tisti, ki sam nima otrok, si bo težko predstavljal, kaj pomeni in za mamo in za otroka to, da ga mora pri 11 mesecih oddati v jasli. Poglejte malo po svetu, kjer so stay at home mame nekaj povsem običajnega.
No ti pa jaz povem, da je kar veliko takih otrok, ki so nesrečni, ker obstajajo.
Ti povem iz lastnih izkušenj, da so stvari povsem drugačne kot ti opisuješ. Ti opisuješ pravljice.
Jaz pišem o realnosti. Ki je pa pogosto povsem drugačna kot so tvoje pravljice.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

danes so na vrsti brezposelne mame je napisal/a:
razmnoževanje je človekova biološka potreba
A res?
Kaj pa potreba otroka po tem, da fajn živi?
Kaj pa potreba otroka potem, da ima mamo, ki ga je sposobna preskrbeti?

Namreč take nosečnosti se ponavadi tako končajo, da je ona brez službe, posledično odvisna od moža in ta lahko počne z njo kar hoče, ker ona itak nima nič.
Razlika med odraslim in nedoraslim primerkom cloveske vrste je ravno v tem, da je odgovoren - torej sposoben razlociti med prav in prijetno.
________________________________________________________________________________________________________
» Vztrajaj! « (Kdo sem?)
Default avatar

Njanja

Meni je samoumevno, da je treba imet najprej službo, potem otroke.
Zdaj pa opažam, da je cel kup žensk mnenja, da to ni nujno.
Zgubi katera službo oz. ji ne podaljšajo in druge svetujejo, da naj sedaj pa zanosi.
In tudi dejansko poznam kar nekaj žensk, brez službe, zanosijo.
In to visokoizobražene ženske.
Zakaj pa ne, če ima partner medtem stabilno in solidno plačano službo? In če poleg tega še ve, da bo službo najverjetneje dobila, ko se bo po 1 letu lotila iskat? Naj brezposelna išče redno službo 2 leti in potem še 3 leta čaka, da dobi pogodbo za nedoločen čas? To je 5 let, kaj če je partnerja spoznala šele pri 35? Ali pa ga je sicer spoznala prej, ampak si želita več otrok? Da ne govorimo o tem, kako "grdo" je zanosit takoj, ko dobiš pogodbo za nedoločen čas.
Default avatar

čudno to res

Najprej štalca, potem pa kravca.
Torej najprej stanovanje/hiša in seveda prihodki, potem pa otrok.
Ne pa najprej otroke potem pa razmišljat o službi, stanovanju.
Že tako, če imaš službo, stanovanje, se lahko marsikaj sfiži. Ali pride bolezen, izguba službe, nesreča....
Default avatar

meglena jesen

Danes marsikatera ženska, ki ne dobi službe, načrtno zanosi enkrat, dvakrat, trikrat in si misli, da si bo potem, ko otroci nekoliko zrastejo, poiskala službo. Ko imaš majhne otroke, so itak velikokrat bolni, zaradi otrok je treba iti na bolniški dopust in delodajalci se takih zaposlenih izogibajo. Če je mama doma, je problem rešen, mama ne rabi bolovanja zaradi otrok.
Ko otroci malo zrastejo, se mama lahko zaposli in dela kariero.
Tudi jaz pritrjujem tistemu mnenju, da so bolj problematični tisti otroci, ki imajo vsega preveč in jih vsi razvajajo, kot pa tisti, ki jim starši ne nudijo prav vsega, kar bi hoteli. Če otroku preveč daš in mu preveč nudiš, postane razvajen in sploh nima več nobene želje. Se pravi, da se nima za kaj boriti.
Default avatar

ah ste hecni

a naj čaka je napisal/a:
A naj čaka do petinštiridesetega, da bo dobila redno zaposlitev, ko se boš ti izvolila odmagliti v penzijo?
Točno. Naj počaka, da bo lahko poskrbela za otroka.
In, če ji to ne uspe pač naj nima otrok.

Aja, pa sem otrok staršev, ki so se odločali nepremišljeno. Namesto najprej štalca, potem pa kravca, in nastarada seveda potem otrok.
Ko starši delajo kravco prej preden imajo štalco.
Ce je dobro izbrala potem otrok ne bo samo njen torej tudi od moza in ce bo pac on kot je vcasih tudi bilo financno poskrbel za druzino. Ob malem otroku tudi sama ne bo brez dela. Kaj naj raje caka doma,gleda v luft in gleda limonade? Pa potem ko dobi sluzbo caka na sveti nikoli,da bo ta se za nedolocen cas? No potem pa pride samo se moznost umetne oploditve ker bioloske sposobnosti telesa pri zenskam (in pri moskih) ne gre za vecno dati na cakanje.
Default avatar

čudno to res

Njanja je napisal/a:
Meni je samoumevno, da je treba imet najprej službo, potem otroke.
Zdaj pa opažam, da je cel kup žensk mnenja, da to ni nujno.
Zgubi katera službo oz. ji ne podaljšajo in druge svetujejo, da naj sedaj pa zanosi.
In tudi dejansko poznam kar nekaj žensk, brez službe, zanosijo.
In to visokoizobražene ženske.
Zakaj pa ne, če ima partner medtem stabilno in solidno plačano službo? In če poleg tega še ve, da bo službo najverjetneje dobila, ko se bo po 1 letu lotila iskat? Naj brezposelna išče redno službo 2 leti in potem še 3 leta čaka, da dobi pogodbo za nedoločen čas? To je 5 let, kaj če je partnerja spoznala šele pri 35? Ali pa ga je sicer spoznala prej, ampak si želita več otrok? Da ne govorimo o tem, kako "grdo" je zanosit takoj, ko dobiš pogodbo za nedoločen čas.
In, če partner spremeni odnos, ko bo rodila, kaj bo?
Veliko moških poznamm, ki so veselo varali med njeno nosečnostjo. Pa so morale to kar požreti, ker so bile brez službe.
Ja, bo pa pač brez otrok, a ne, če ne more poskrbeti zanj? A se bo svet podrl, če ne bo imela otrok in če ne bo imela izpolnjene vsake želje, ki ji pade na pamet?
Otrok pač ni igrača, ki si jo lahko kar malo zaželi. Pač ne bo egoistično razmišljala in bo brez otrok.
Default avatar

Mamamia

To so ekstremi.

Pa tudi v takih primerih - kdo si ti, da bi sodil o tem, da si takšen deprivilegiran otrok raje želi, da ne bi živel, kot pa da živi v težki finančni situaciji? Taki otroci so pogosto zelo motivirani uspeti, pa čeprav so zrasli v težkih življenjskih okoliščinah in jim je na trenutke zelo hudo...

Tudi jaz sem imela v primerjavi s svojimi vrstniki relativno malo kot otrok - delavska družina s petimi otroki. Danes mi gre bolje kot 90 % ostalim otrokom... Najbrž tudi zato, ker sem vedno vedela, da bom morala trdo delati, da napravim kaj iz sebe.
Default avatar

PUMA

Ne moreš iz svojega primera posplošiti na vse. Sploh pa ti dokazuješ da otroka nočeš, sedaj se pa spotikaš ob tiste ki ga hočejo. Čakaš lahko celo življenje na pravi šiht. Sploh se ne zavedaš realnosti današnje mladine
Default avatar

čudno to res

ah ste hecni je napisal/a:

Točno. Naj počaka, da bo lahko poskrbela za otroka.
In, če ji to ne uspe pač naj nima otrok.

Aja, pa sem otrok staršev, ki so se odločali nepremišljeno. Namesto najprej štalca, potem pa kravca, in nastarada seveda potem otrok.
Ko starši delajo kravco prej preden imajo štalco.
Ce je dobro izbrala potem otrok ne bo samo njen torej tudi od moza in ce bo pac on kot je vcasih tudi bilo financno poskrbel za druzino. Ob malem otroku tudi sama ne bo brez dela. Kaj naj raje caka doma,gleda v luft in gleda limonade? Pa potem ko dobi sluzbo caka na sveti nikoli,da bo ta se za nedolocen cas? No potem pa pride samo se moznost umetne oploditve ker bioloske sposobnosti telesa pri zenskam (in pri moskih) ne gre za vecno dati na cakanje.
Nisem rekla, da bo brez dela. Pišem o tem, da bo imela otroka, ne bo pa imela dohodkov.
V tem je bistvo. Delo je vedno. Samo rabimo tudi denar, a ne?
Računat na to, da bo vse mož financiral, se pogosto izkaže za bedno idejo.
Default avatar

čudno to res

PUMA je napisal/a:
Ne moreš iz svojega primera posplošiti na vse. Sploh pa ti dokazuješ da otroka nočeš, sedaj se pa spotikaš ob tiste ki ga hočejo. Čakaš lahko celo življenje na pravi šiht. Sploh se ne zavedaš realnosti današnje mladine

Posplošujem na podlagi številnih parov, kjer je bila ona brez službe in kjer so se potem dogajale grde stvari, ker ni mogla stran, ker je bila odvisna od financ moža.
Seveda pa so bile vse prepričane kako so se pametno odločile in kako fajn moža imajo. Dokler niso imele otroke in bile brez dohodkov. Takrat pa se je pokazalo, da le niso tako super izbrale.
Default avatar

Mushroom

Poznam primere, ko so zanosile jim niso podaljšali pogodbe ali so jih odpustili, pa ne malo.
Default avatar

PUMA

Ja seveda, to je vsr v smeri, moram dokazati da sem se odločila prav, ker nisem imela otrokal. Daj ženska se malce umiri in ne trapaj. Itak da večina odgovorno razmišlja. Sam ko je konec je pa konec
Default avatar

in veliko njih

Mamamia je napisal/a:
Mislim, da ga ni otroka, ki raje ne bi obstajal kot da ima (začasno) brezposelno mamo.

Sploh pa je biti mama ravno tako zaposlitev, le da plačana ni. Verjemi, da mama, ki ima otroka doma, dela 24 ur na dan, 365 dni na leto. In če ima normalnega moža oz. partnerja, bo ta samo vesel, da imajo njegovi otroci tako skrbno mamo, ne pa da bi ji to očital ali metal pod nos. Hvala bogu, da nekatere družine danes še lahko dajejo prednost otrokom, sploh v teh časih, ko kariere od žensk zahtevajo skoraj celodnevno odsotnost, otroka pa delovne mame vidijo ravno po dve uri dnevno med delavniki, potem pa jih je treba že dati spat...

Majhen otrok ne da nič na firmo svojih oblačil in na drage igrače. Najpomembnejša mu je mama. In tisti, ki sam nima otrok, si bo težko predstavljal, kaj pomeni in za mamo in za otroka to, da ga mora pri 11 mesecih oddati v jasli. Poglejte malo po svetu, kjer so stay at home mame nekaj povsem običajnega.
No ti pa jaz povem, da je kar veliko takih otrok, ki so nesrečni, ker obstajajo.
Ti povem iz lastnih izkušenj, da so stvari povsem drugačne kot ti opisuješ. Ti opisuješ pravljice.
Jaz pišem o realnosti. Ki je pa pogosto povsem drugačna kot so tvoje pravljice.
Najbolj žalostno pa je to, da je večina teh otrok iz družin, ki so imele pred njegovim spočetjem tri štalice.
Default avatar

čudno to res

Mushroom je napisal/a:
Poznam primere, ko so zanosile jim niso podaljšali pogodbe ali so jih odpustili, pa ne malo.
Ja, žal se to dogaja. Ampak to je drugače. Te ženske so pričakovale, da bodo imele službo pa se je sfižilo. Niso šle zavestno v to, da bodo zanosile pa bile brez dohodkov.
Default avatar

čudno to res

PUMA je napisal/a:
Ja seveda, to je vsr v smeri, moram dokazati da sem se odločila prav, ker nisem imela otrokal. Daj ženska se malce umiri in ne trapaj. Itak da večina odgovorno razmišlja. Sam ko je konec je pa konec
Pametna ženska se bo odločila takrat za otroke, ko bo imela stanovanje/hišo in dohodke.
Neodgovorna pa bo zanosila, ko bo brez vsega in bo odvisna od miloščine drugih.
Default avatar

lili0275

Ja ful je takih, služb itak pol nas ne dobi rednih, kljub izobrazbi..
ene se odrečejo družini, otroku ker ni varnosti (to sm tudi jaz niti si tega ne želim) druge pa na glavo, v odvisnost od partnerja. Kakšni so pa danes moški, pa vemo, jaz jim ne zaupam.
Default avatar

mi je žal zate

PUMA je napisal/a:
Pametna ženska se bo odločila takrat za otroke, ko bo imela stanovanje/hišo in dohodke.
Neodgovorna pa bo zanosila, ko bo brez vsega in bo odvisna od miloščine drugih.
Glej, zelo mi je žal zate, da si doživela take travme, da jih še do danes nisi predelala. Poskusi pa vendarle razumeti, da na svetu ni samo tvoj žalosten primer.
Razlika je odločiti se za otroka, ali ga pridelati po pomoti. Teh slednjih je namreč večina. Verjetno si tudi ti nastala zaradi "počenega kondoma" ali "saj bom pazil" metode.
Sicer me pa ne prepriča nihče več, da je za prvi sex dovolj en teden poznanstva (kot se propagira tukajle gor) in da sem zaostala, ker sem ga dobro, natančno in pozorno spoznavala debelo leto, preden sem bila prvič za. Pravzaprav je bilo to takrat, ko sem bila 100% da je to to in da je čas za poroko. Glede no to, da drugo leto praznujeva srebrno poroko, da sem bila večino časa s predšolskimi otroki doma in nas je finančno preživljal mož in oče in da se imava vedno lepše, je tole verjetno kar pravi pristop.
Default avatar

čudno to res

lili0275 je napisal/a:
Ja ful je takih, služb itak pol nas ne dobi rednih, kljub izobrazbi..
ene se odrečejo družini, otroku ker ni varnosti (to sm tudi jaz niti si tega ne želim) druge pa na glavo, v odvisnost od partnerja. Kakšni so pa danes moški, pa vemo, jaz jim ne zaupam.
Res je.
Jaz sem se od starejših žensk v okolici naučila, da moram vse narediti, da bom samostojna, da bom finančno neodivisna in da ne bom odvisna od tega, da mi kdo nameni miloščino.
Vem kako je bilo pri nas doma. Videla sem kako je iblo pri drugih in se naučila, da se mora ženska truditi za finančno samostojnost.
Že tako lahko marsikaj pride vmes, od bolezni, nesreč, do izgube službe.